'Zoektocht bondscoach: onverwachte topkandidaat genoemd'

door
'Zoektocht bondscoach: onverwachte topkandidaat genoemd'

Voor de Rode Duivels zit er niets anders dan de rest van het WK vanop het thuisfront te volgen na de pijnlijke uitschakeling in de groepsfase. Roberto Martinez kan zelfs al op zoek gaan naar een nieuwe uitdaging. Ondertussen wordt ook volop gespeculeerd wie hem moet opvolgen als bondscoach.


Op de persconferentie na de WK-uitschakeling tegen Kroatië maakte Martinez donderdagavond zelf bekend dat hij stopt als Belgisch bondscoach. De KBVB had nochtans de intentie om langer met de Spanjaard door te gaan, maar zal nu dus op zoek moeten naar een geschikte opvolger. Er doen bijgevolg al verschillende namen de ronde. En zelfs het Engelse The Sun doet gretig mee met het speculeren naar een nieuwe bondscoach.

Zo meldt de tabloid dat Vincent Kompany sowieso op de shortlist staat. Toch lijkt het onwaarschijnlijk dat hij al na een halfjaar zal vertrekken bij Burnley FC. Voorts wordt ook Michel Preud'homme genoemd. Maar volgens The Sun is niemand minder dan Hervé Renard de verrassende topfavoriet. De Fransman deed het tijdens het WK in Qatar uitstekend met Saudi-Arabië en heeft nog meer relevante ervaringen op zijn cv staan. Toch lijkt de kans klein dat hij de job krijgt.

ZOEKTOCHT NOG NIET BEGONNEN
Renard lijkt immers niet voldoen aan de vereisten van de spelersgroep, die een absolute 'topcoach' verlangt. Bovendien is de berichtgeving van The Sun quasi pure speculatie. De KBVB, die overigens eerst een nieuwe technisch directeur wil aanstellen, moet de zoektocht immers nog goed en wel opstarten. Eerst moeten de violen van de Raad van Bestuur en CEO Peter Bossaert weer gelijkgestemd worden, pas dan kunnen er concrete plannen gesmeed worden. Dat er sprake is van een shortlist, lijkt dan ook voorbarig.

LEES OOK: Courtois slaat op tafel: Mourinho én UEFA afgemaakt

Renard zou een goede opvolger voor Martinez zijn ...

Meest recent

'Plotse wending: Anderlecht lonkt naar Ajax voor nieuwe TD'

Nu de kans steeds groter wordt dat Jérémy Taravel het seizoen zal uitdoen als ...

25
25
Totale exodus Club Brugge: halve basisploeg richting uitgang

Voor het tweede jaar op rij de 1/8ste finales halen zat er uiteindelijk niet in, maar Club Brugge ...

163
163
Groot feest bij Beveren: "Of ik dít ook in de JPL zal doen?"

Het is eind februari en de eerste promovendus voor komend seizoen is al bekend. Het ongeslagen SK ...

116
116
Sensatie in Bergamo! Atalanta wipt Dortmund met penalty in 98ste

Atalanta BC heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

77
77
Lukaku-twist: schokkende transfer voor Anderlecht-comeback?

De terugkeer van Romelu Lukaku blijft met horten en stoten verloren. Voorlopig moet de Rode Duivel ...

383
383
Club likt Madrileense wonde: "Dát was het pijnlijkste moment"

De Champions League-campagne van Club Brugge zit erop dit seizoen. Ondanks een meer dan degelijk ...

275
275
Het rommelt bij Antwerp: speelt Gheysens macht kwijt?

Antwerp praat met externe investeerders: het staat nu zwart op wit in de jongste financiële ...

218
218
Prestianni gooit na racismerel nog extra olie op het vuur

Om 21u staan Real Madrid en Benfica tegenover elkaar in hun terugwedstrijd in de tussenronde van de ...

136
136
Joos tipt opvallende versterking voor Club en RSCA

De wintermercato zit er nog niet zo lang op, maar toch zullen vele clubs nu al bezig zijn met het ...

232
232
‘Dreun bij Club: ijskoude douche voor miljoenenman’

Club Brugge kijkt opnieuw rond voor een extra centrale verdediger — en dat zegt veel over de ...

392
392
Bloedvorm op komst? Lukaku brengt grote opsteker

Het is voorlopig nog niet het seizoen geweest van Romelu Lukaku. De Rode Duivel viel in augustus uit ...

57
57
'Dender handelt snel en haalt bekende nieuwe coach'

De trainerscarousel draait dit seizoen op volle toeren in de Jupiler Pro League. Woensdag zette ook ...

122
122
Eindigt straffe comeback bij Standard op WK?

Met nog vier speeldagen te gaan ligt de strijd om de top zes nog helemaal open. Ook Standard heeft ...

56
56
Club NXT verbaast weer en staat in kwartfinale Youth League

Club Brugge mag dan wel uitgeschakeld zijn in de Champions League, hun jonkies blijven wel actief in ...

244
244
Buffalo-flops schitteren in CL: Louwagie reageert

Dinsdagavond viel er het nodige spektakel te beleven in de Champions League. Opvallend daarbij was ...

187
187
WK-selectie Openda in gevaar? Joos velt keihard oordeel

Bondscoach Rudi Garcia heeft nog een drietal maanden om knopen door te hakken over de WK-selectie ...

62
62
Messi heeft één grote spijt: "Wat een idoot ben ik"

Lionel Messi is ondertussen 38 jaar en kende al een prachtige carrière. De Argentijn kwam in ...

64
64
'KV Mechelen vreest: Serie A-club meldt zich'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en maakt een zeer grote kans op de top zes. Dat zorgt er ...

94
94
Club Brugge baalt: "Eentje die pijn doet"

Club Brugge verloor met 4-1 van Atlético Madrid. Het was een terechte nederlaag van de ...

194
194
El Ouahdi verrast: "Hen misschien onderschat"

KRC Genk is bezig aan een uitstekend seizoen in Europa. Het beste in vele jaren. De Limburgers staan ...

139
139
D-day voor Standard: Euvrard waarschuwt de Rouches

Standard won verrassend met 0-3 op het veld van KRC Genk. Een zeer straffe prestatie van de Rouches. ...

120
120
'Brentford klopt wéér aan bij Club Brugge voor derde deal'

Bij Club Brugge gaan ze na het seizoen een halve basisploeg verliezen, dat staat vast. Ook de ...

410
410
Hayen waarschuwt Genk: "Kijk naar Bodø/Glimt en Club"

Na de uitschakeling van Club Brugge in de Champions League is KRC Genk de laatste overgebleven ...

97
97
AA Gent krijgt flinke opsteker voor topper tegen Genk

De strijd om de laatste tickets voor de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Dat komt onder ...

107
107
'Atletico berooft Club na eliminatie ook van smaakmaker'

Voor Club Brugge is het avontuur in de Champions League dit seizoen uiteindelijk in de tussenronde ...

828
828

Meer sportnieuws