'Duivels hebben grote voorkeur voor nieuwe bondscoach'

3371 stemmen
'Duivels hebben grote voorkeur voor nieuwe bondscoach'

Meteen na het WK-uitschakeling tegen Kroatië, maakte Roberto Martinez bekend dat hij een punt zet achter zijn avontuur als Belgische bondscoach. En dus moet de voetbalbond op zoek naar een nieuwe trainer voor de Rode Duivels. De spelersgroep zou zelf alvast een duidelijke voorkeur hebben in welke richting die zoektocht moet uitgaan.


Normaal gezien zou CEO Peter Bossaert zich maandag verantwoorden tegenover de Raad van Bestuur, om vervolgens de zoektocht op te starten. Maar inmiddels zijn die plannen alweer omgegooid. Zo liet de KBVB weten dat de Raad van Bestuur en de geplande persconferentie wegens 'praktische redenen' zijn uitgesteld naar nog te bepalen datum. Het is dus duidelijk dat de aanstelling van een nieuwe bondscoach nog niet voor meteen zal zijn.

Volgens La Dernière Heure hebben een aantal sleutelspelers inmiddels wel aangegeven in welke richting moet gezocht worden. Zo zouden zij de voorkeur geven aan een grote naam uit het buitenland of ... Vincent Kompany. Die laatste overtuigen lijkt echter een onbegonnen zaak. Kompany doet het erg goed bij Burnley en heeft er veel geloof in zijn project. Bovendien lijkt een toekomst als Premier League-coach zijn grote doel. Om nog maar te zwijgen van het financiële aspect.

HENRY EN VERMAELEN
Een andere Belgische trainer zou de spelersgroep niet echt zien zitten. Dat zou zelfs beschouwd worden als een stap achteruit. Bovendien zal de keuze van de nieuwe bondscoach een belangrijke factor zijn in de beslissing van pakweg Kevin De Bruyne of Romelu Lukaku om door te gaan als international. Toch zal het niet evident zijn om zo'n buitenlandse topcoach te vinden die beschikbaar én betaalbaar is. Als alternatief kan ook de piste-Thierry Henry, met Thomas Vermaelen als assistent, rekenen op een draagvlak binnen de spelersgroep. Maar daarover zou wat scepsis heersen bij de bond.

LEES OOK: Kane breekt record bij Engeland: “Beste aller tijden”

Zou Henry een goede bondscoach zijn?

Meest recent

'Union wil uitpakken met Jonge Duivel (ex-Club Brugge)'

Union moest het vorig seizoen in de titelstrijd nipt afleggen tegen Club Brugge, maar sleepte wel de ...

14
14
KV Mechelen houdt Belg aan boord en laat goalgetter gaan

KV Mechelen was vorig seizoen nog één van de revelaties. In de laatste editie plaatste ...

13
13
'Stroomversnelling rond Trossard: Arsenal aanvaardt bod'

Leandro Trossard drukte met twee goals tegen Nieuw-Zeeland zijn stempel bij de Rode Duivels en zal ...

94
94
Union tankt meteen vertrouwen met forse oefenzege

Stilaan zijn alle eersteklassers aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. Dinsdagavond ...

40
40
Nusa en Haaland zorgen voor feest bij Noorwegen

Op het WK stond er om 19u de partij tussen Ivoorkust en Noorwegen op het programma. Wie van de twee ...

30
30
Bernd Thijs weldra terug aan de slag in de Jupiler Pro League?

Bernd Thijs is de afgelopen jaren aan de slag geweest in het buitenland. De voorbije twee jaar was ...

81
81
Club Brugge jaagt op goalmachine: ‘Hij scoort alles kapot’

Club Brugge heeft een nieuwe goalmachine in het vizier. Zijn cijfers zijn straf, de interesse groeit ...

603
603
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

60
60
Fans Antwerp en RSCA gaan volledig los na Vandenhaute-nieuws

Bij Royal Antwerp FC barste er een bom. Een groep rondom Wouter Vandenhaute, onder meer met Toby ...

381
381
Cercle Brugge rondt volgende deal af met AS Monaco

Cercle Brugge verkocht vandaag Nazinho aan AS Monaco. Dat is niet de enige transfer die ze wisten af ...

37
37
Westerlo stelt allereerste zomeraanwinst officieel voor

KVC Westerlo gaat de komende dagen, weken en maanden heel veel transfers afronden. De Kemphanen ...

22
22
AC Milan realiseert knaltransfer bij PSG

AC Milan heeft haal zwaar uitgehaald. De Italiaanse club wil terug meedoen voor de prijzen en heeft ...

33
33
Rode Duivels kruisen vingers: sterkhouder in lappenmand?

Senegal valt niet te onderschatten, maar met een vlotte 5-1 zege tegen Nieuw-Zeeland tankten de Rode ...

328
328
'Gheysens houdt been stijf: rampscenario Antwerp wenkt'

Paul Gheysens out, Wouter Vandenhaute in. Die op z'n zachtst gezegd opmerkelijke wissel van de wacht ...

288
288
Garcia velt hard verdict voor revelatie Rode Duivels

In de zestiende finales van het WK staat de Rode Duivels met Senegal meteen een zware klus te ...

201
201
'Club Brugge op hete kolen: topaanwinst in aantocht'

Club Brugge moet deze zomer allicht weer heel wat sterkhouders zien te vervangen, want na Aleksandar ...

762
762
'Gheysens richting exit: Vandenhaute wil Antwerp kopen'

Dinsdag is het D-Day voor Antwerp, waar voorzitter Paul Gheysens kleur moet bekennen over zijn ...

540
540
Garcia hakt knopen door: Vanaken out, Lukaku in?

Straks om 19 uur verschijnt er in verschillende kranten een uitgebreid interview met Rudi Garcia, ...

399
399
Baro maakt brokken: opvallend ontslag bij AA Gent

Bijna drie jaar nadat hij de touwtjes in handen kreeg bij AA Gent is Sam Baro nog steeds naarstig op ...

269
269
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

257
257
Laatste twijfels weg over toekomst Witsel

De Rode Duivels staan woensdag voor hun volgende opdracht op het WK, waarin ze het zullen moeten ...

102
102
Khalaili en Stankovic: TD Inter spreekt klare taal

Het lijkt erop dat Inter sterk van plan is om zich deze zomer op de Belgische markt te begeven. De ...

66
66
'Sibierski moet zich haasten: bod op Anderlecht-target'

Er ligt deze zomer nog véél werk op de plank voor Antoine Sibierski. De nieuwe ...

254
254
Onder niveau op WK? De Bruyne velt duidelijk oordeel

De Rode Duivels zijn woensdagavond aan zet in de zestiende finales van het WK. Na de verrassende ...

108
108
'Knaltransfer Keita nadert: 2 clubs zijn concreet'

Doordat het WK nog volop aan de gang is, blijven vele toptransfers nog even in de koelkast zitten. ...

82
82

Meer sportnieuws