'Duivels hebben grote voorkeur voor nieuwe bondscoach'

door
'Duivels hebben grote voorkeur voor nieuwe bondscoach'

Meteen na het WK-uitschakeling tegen Kroatië, maakte Roberto Martinez bekend dat hij een punt zet achter zijn avontuur als Belgische bondscoach. En dus moet de voetbalbond op zoek naar een nieuwe trainer voor de Rode Duivels. De spelersgroep zou zelf alvast een duidelijke voorkeur hebben in welke richting die zoektocht moet uitgaan.


Normaal gezien zou CEO Peter Bossaert zich maandag verantwoorden tegenover de Raad van Bestuur, om vervolgens de zoektocht op te starten. Maar inmiddels zijn die plannen alweer omgegooid. Zo liet de KBVB weten dat de Raad van Bestuur en de geplande persconferentie wegens 'praktische redenen' zijn uitgesteld naar nog te bepalen datum. Het is dus duidelijk dat de aanstelling van een nieuwe bondscoach nog niet voor meteen zal zijn.

Volgens La Dernière Heure hebben een aantal sleutelspelers inmiddels wel aangegeven in welke richting moet gezocht worden. Zo zouden zij de voorkeur geven aan een grote naam uit het buitenland of ... Vincent Kompany. Die laatste overtuigen lijkt echter een onbegonnen zaak. Kompany doet het erg goed bij Burnley en heeft er veel geloof in zijn project. Bovendien lijkt een toekomst als Premier League-coach zijn grote doel. Om nog maar te zwijgen van het financiële aspect.

HENRY EN VERMAELEN
Een andere Belgische trainer zou de spelersgroep niet echt zien zitten. Dat zou zelfs beschouwd worden als een stap achteruit. Bovendien zal de keuze van de nieuwe bondscoach een belangrijke factor zijn in de beslissing van pakweg Kevin De Bruyne of Romelu Lukaku om door te gaan als international. Toch zal het niet evident zijn om zo'n buitenlandse topcoach te vinden die beschikbaar én betaalbaar is. Als alternatief kan ook de piste-Thierry Henry, met Thomas Vermaelen als assistent, rekenen op een draagvlak binnen de spelersgroep. Maar daarover zou wat scepsis heersen bij de bond.

LEES OOK: Kompany legt opvallende aanbiedingen naast zich neer

Zou Henry een goede bondscoach zijn?

Meest recent

Stijnen steelt show: finalisten Promotion PO's bekend

In de Jupiler Pro League zijn alle ogen gericht op de titelrace, maar ook in de tweede afdeling valt ...

44
44
'Taravel hakt knopen door: De Cat in, Hazard out?'

Na de pijnlijke nul op zes tegen STVV en Union is het alweer alarmfase rood bij RSC Anderlecht, waar ...

14
14
'Antwerp in alle staten: Club Brugge snoept spits af'

Dankzij een fraaie negen op negen mag Antwerp alsnog hoop koesteren op een Europees ticket, maar ...

198
198
Anderlecht in nesten: geen bekerfinale voor Sardella?

RSC Anderlecht leek even op weg naar een comeback tegen Union, tot het licht even uitging bij ...

80
80
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

190
190
Straffe beelden: zó kwam VAR tot rode kaart Sardella

Dat de rode kaart voor Killian Sardella wedstrijdbepalend was in Anderlecht-Union (1-3), is ...

121
121
Kompany creëert machine: Bayern-vertrekker doet boekje open

In de Champions League staat dinsdag de heenwedstrijd tussen Paris Saint-Germain en Bayern ...

133
133
'Transferwending Club Brugge: nationaal record aan flarden'

Club Brugge maakt zich op voor een hete transferzomer waarin het verschillende sterkhouders dreigt ...

336
336
Anderlecht bestolen? Lardot reageert op rode kaart Sardella

Union SG verdedigde zondagavond zijn leidersplaats in de Champions' Play-Offs met succes en won met ...

224
224
Onthuld! Dít zei Wayne Rooney 'off camera' tegen Doku

Jérémy Doku toonde zich afgelopen weekend andermaal van goudwaarde voor Manchester ...

113
113
Drama Anderlecht: toptransfer krijgt vreselijke wending

Anderlecht wordt verrast door een plotse wending in een transferdossier dat al maanden aansleept. ...

265
265
Luis Enrique roept oorlogstaal richting Kompany

Het Bayern München van Vincent Kompany kijkt Europese grootmacht PSG in de ogen in de halve ...

56
56
STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”

Sint-Truiden VV swingde de afgelopen weken door de Champions Play-Offs. Ook afgelopen speeldag was ...

146
146
Rik Verheye spreekt duidelijke taal over licentie Hasselt

Sporting Hasselt is kampioen in Eerste Amateur. Een hoogtepunt voor eigenaars Sam Kerkhof en Rik ...

131
131
Vanderbiest vloekt erop los na KV Mechelen-pandoering

KV Mechelen kreeg afgelopen speeldag in eigen huis een ferme pandoering. Achter de Kazerne verloor ...

74
74
Er viel Vandenbempt iets op tijdens Anderlecht-Union

RSC Anderlecht verloor in eigen huis met 1-3 van Union SG. De Brusselse rivaal is titelkandidaat ...

267
267
‘Club Brugge duidt transferprioriteit zomermercato aan’

Club Brugge strijdt nog volop om de titel, maar achter de schermen is Blauw-Zwart al bezig met de ...

262
262
Bom in het voetbal: DPG Media & co zijn tv-rechten kwijt

Hert is duidelijk dat er héél veel beweegt in het voetbal. En dan vooral inzake de ...

414
414
'Westerlo wil uitpakken met ingaande toptransfer'

KVC Westerlo gaat een héél drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel wat spelers ...

62
62
'Vermeeren in de problemen: twee clubs willen helpen'

De carrière van Arthur Vermeeren zit in een stevige dip. De Belgische middenvelder zal in de ...

202
202
Luis Enrique onder de indruk: woorden over Kompany

Dinsdagavond staat in Parijs dé topmatch tussen PSG en Bayern München op het programma. ...

96
96
Taravel tevreden na Union SG: waarom RSCA wél hoop koestert

Union SG won met 1-3 van RSC Anderlecht. Maar net als in de heenmatch in het Lotto Park, had Union ...

91
91
'Union SG neemt afscheid: Mac Allister vult de kassa'

Union SG gaat in de zomer weer een resem sterkhouders verliezen. Dat staat nu al vast. Eén ...

330
330
Beerschot haalt slag thuis, leegloop bij Lokeren

Beerschot strijdt nog volop voor promotie en neemt het vanavond op tegen Patro Eisden. De Kielse ...

152
152
Club Brugge heeft plots enorme Ruud Vormer-vibes

Club Brugge is met een 12 op 15 zeer goed bezig in de Play-Offs, al doet Union SG nog altijd beter. ...

546
546

Meer sportnieuws