'Duivels hebben grote voorkeur voor nieuwe bondscoach'

door
'Duivels hebben grote voorkeur voor nieuwe bondscoach'

Meteen na het WK-uitschakeling tegen Kroatië, maakte Roberto Martinez bekend dat hij een punt zet achter zijn avontuur als Belgische bondscoach. En dus moet de voetbalbond op zoek naar een nieuwe trainer voor de Rode Duivels. De spelersgroep zou zelf alvast een duidelijke voorkeur hebben in welke richting die zoektocht moet uitgaan.


Normaal gezien zou CEO Peter Bossaert zich maandag verantwoorden tegenover de Raad van Bestuur, om vervolgens de zoektocht op te starten. Maar inmiddels zijn die plannen alweer omgegooid. Zo liet de KBVB weten dat de Raad van Bestuur en de geplande persconferentie wegens 'praktische redenen' zijn uitgesteld naar nog te bepalen datum. Het is dus duidelijk dat de aanstelling van een nieuwe bondscoach nog niet voor meteen zal zijn.

Volgens La Dernière Heure hebben een aantal sleutelspelers inmiddels wel aangegeven in welke richting moet gezocht worden. Zo zouden zij de voorkeur geven aan een grote naam uit het buitenland of ... Vincent Kompany. Die laatste overtuigen lijkt echter een onbegonnen zaak. Kompany doet het erg goed bij Burnley en heeft er veel geloof in zijn project. Bovendien lijkt een toekomst als Premier League-coach zijn grote doel. Om nog maar te zwijgen van het financiële aspect.

HENRY EN VERMAELEN
Een andere Belgische trainer zou de spelersgroep niet echt zien zitten. Dat zou zelfs beschouwd worden als een stap achteruit. Bovendien zal de keuze van de nieuwe bondscoach een belangrijke factor zijn in de beslissing van pakweg Kevin De Bruyne of Romelu Lukaku om door te gaan als international. Toch zal het niet evident zijn om zo'n buitenlandse topcoach te vinden die beschikbaar én betaalbaar is. Als alternatief kan ook de piste-Thierry Henry, met Thomas Vermaelen als assistent, rekenen op een draagvlak binnen de spelersgroep. Maar daarover zou wat scepsis heersen bij de bond.

LEES OOK: Woeste Kompany haalt uit naar refs na nieuw puntenverlies

Zou Henry een goede bondscoach zijn?

Meest recent

Dé waanzinnige top vijf van RC Genk: “Absolute wereldklasse”

KRC Genk heeft een voortreffelijke jeugdopleiding. De Limburgers lieten al héél wat ...

5
5
Icoon scherp voor Standard en RSCA: "Dan blijf je beter thuis"

Om 13u30 nemen Standard en RSC Anderlecht het in een kolkend Sclessin op tegen elkaar. Een duel vol ...

15
15
Grote gelijk van Club Brugge: ‘gemiste’ transfer beste zet

Club Brugge zit weer op een wolk na de demonstratie tegen Marseille. Die had de club nodig, want het ...

101
101
Steun voor Hasi: hoe Anderlecht héél geduldig is

Bij RSC Anderlecht besloten ze om verder te gaan met Besnik Hasi. Hij moet echter winnen van ...

52
52
Vrancken is scherp na vreemde rode kaart voor STVV

STVV is bezig aan een sensationeel seizoen, maar werd zaterdagavond weer een beetje met de voetjes ...

128
128
'Club Brugge legt prijskaartje Onyedika vast'

Bij Club Brugge beloven de laatste dagen van de wintermercato nog zeer bewogen te worden. De ...

432
432
Vlotte zeges Liverpool en Barça, ademruimte voor Pocognoli

Er kwamen zaterdagavond nog enkele Europese grootmachten in actie. Liverpool en FC Barcelona hebben ...

24
24
Charleroi zet straffe reeks voort en stuit opmars STVV

Charleroi blijft zijn straffe reeks van de laatste weken verderzetten. Ze pakken nu ook de scalp van ...

53
53
'Genk laat toptalent vertrekken: oorzaak bekend'

KRC Genk beleeft een zeer opmerkelijke mercato. Het versterkt zich voorlopig niet, maar laat wel ...

182
182
Woeste Kompany haalt uit naar refs na nieuw puntenverlies

Maandenlang was Bayern München onaantastbaar in de Bundesliga, maar plots lijkt het team van ...

157
157
Nainggolan weer beslissend, RWDM wint opnieuw

In de slotwedstrijden van zaterdagavond in de Challenger Pro League heeft Radja Nainggolan zich ...

90
90
PSG stuurt speler naar België, verrassende transfer Yaremchuk

De wintermercato is in zijn laatste dagen aanbeland. Ongetwijfeld zullen we daarin nog enkele ...

164
164
'Cercle pakt nog uit met Duitse jeugdinternational'

Cercle Brugge was de voorbije weken goed op dreef, maar kreeg zaterdag een pijnlijke 0-4 om de oren ...

68
68
'Club Brugge in shock: alsnog vertrek Onyedika?'

Voor Club Brugge belooft het slot van de wintermercato nog zeer druk te worden. Niet alleen hopen ze ...

417
417
Chelsea wint op de valreep, Bayern verliest weer punten

Bayern München en Vincent Kompany lijken plots in een dipje te zitten. Ze blijven achter met ...

21
21
Slotoffensief komt te laat: Essevee onderuit tegen Westerlo

Zulte Waregem heeft zaterdag een zeer slechte zaak gedaan. Het moet weer bang achterom kijken nadat ...

32
32
‘Real verraadt eigen coach: droomtrainer staat al klaar’

Real Madrid heeft z’n nieuwe T1 nog maar net aangesteld, maar het Bernabéu gelooft er ...

139
139
Vrancken geeft het 'geheim' van STVV-succes prijs

STVV is bijzonder sterk bezig en staat knap tweede in de Jupiler Pro League. Vanavond nemen ze het ...

34
34
'AA Gent deelt KRC Genk twee transfertikken uit'

In België is er al jaren een strijd om de beste talenten. AA Gent probeert ook steeds meer in ...

223
223
'Club Brugge baalt: parel trekt naar Europese top'

Club Brugge leeft momenteel op een wolk na de kwalificatie in de Champions League, maar ze gaan toch ...

821
821
Druk op Renard neemt toe: "Er werd toch flink gespendeerd"

Besnik Hasi krijgt voorlopig de volle laag, maar daarachter zal Olivier Renard toch stilaan ...

389
389
Vannieuwkerke verrast vriend en vijand met opvallende zet

Karl Vannieuwkerke is dit weekend te horen en te zien op het WK Veldrijden in het Nederlandse Hulst. ...

130
130
KRC Genk maakt transferdeal met FC Barcelona bekend

Een zeer opvallende transfer bij Racing Genk. Daar hebben ze vandaag een deal gesloten met FC ...

196
196
Clement komt met bijzonder straffe Premier League-uitspraak

Philippe Clement kende wisselend succes bij AS Monaco en Rangers FC. Hij trok nadien naar Norwich ...

100
100
Arsenal recht de rug, Leipzig haakt helemaal af

In de Bundesliga en Premier League stonden er namiddag een aantal matche op het programma. Kregen we ...

23
23

Meer sportnieuws