'Duivels hebben grote voorkeur voor nieuwe bondscoach'

door
'Duivels hebben grote voorkeur voor nieuwe bondscoach'

Meteen na het WK-uitschakeling tegen Kroatië, maakte Roberto Martinez bekend dat hij een punt zet achter zijn avontuur als Belgische bondscoach. En dus moet de voetbalbond op zoek naar een nieuwe trainer voor de Rode Duivels. De spelersgroep zou zelf alvast een duidelijke voorkeur hebben in welke richting die zoektocht moet uitgaan.


Normaal gezien zou CEO Peter Bossaert zich maandag verantwoorden tegenover de Raad van Bestuur, om vervolgens de zoektocht op te starten. Maar inmiddels zijn die plannen alweer omgegooid. Zo liet de KBVB weten dat de Raad van Bestuur en de geplande persconferentie wegens 'praktische redenen' zijn uitgesteld naar nog te bepalen datum. Het is dus duidelijk dat de aanstelling van een nieuwe bondscoach nog niet voor meteen zal zijn.

Volgens La Dernière Heure hebben een aantal sleutelspelers inmiddels wel aangegeven in welke richting moet gezocht worden. Zo zouden zij de voorkeur geven aan een grote naam uit het buitenland of ... Vincent Kompany. Die laatste overtuigen lijkt echter een onbegonnen zaak. Kompany doet het erg goed bij Burnley en heeft er veel geloof in zijn project. Bovendien lijkt een toekomst als Premier League-coach zijn grote doel. Om nog maar te zwijgen van het financiële aspect.

HENRY EN VERMAELEN
Een andere Belgische trainer zou de spelersgroep niet echt zien zitten. Dat zou zelfs beschouwd worden als een stap achteruit. Bovendien zal de keuze van de nieuwe bondscoach een belangrijke factor zijn in de beslissing van pakweg Kevin De Bruyne of Romelu Lukaku om door te gaan als international. Toch zal het niet evident zijn om zo'n buitenlandse topcoach te vinden die beschikbaar én betaalbaar is. Als alternatief kan ook de piste-Thierry Henry, met Thomas Vermaelen als assistent, rekenen op een draagvlak binnen de spelersgroep. Maar daarover zou wat scepsis heersen bij de bond.

LEES OOK: Pocognoli out? T1 is schim van zichzelf bij AS Monaco

Zou Henry een goede bondscoach zijn?

Meest recent

TRANSFERUURTJE 'Club zwiert met miljoenen, toptransfer Stroeykens'

De winterse transferperiode nadert zijn climax, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk ...

41
41
'Grote kuis in Anderlecht: plotwending in de maak?'

Het zijn drukke dagen bij RSC Anderlecht, zowel op inkomend als uitgaand vlak zowat de meest bezige ...

21
21
Done deal: Union maakt uitgaande transfer bekend

De nederlaag tegen Bayern München betekent wellicht het einde van de Champions League-campagne ...

18
18
'Club Brugge heeft beet: toptransfer in kannen en kruiken'

Tot dusver bleef het rustig bij Club Brugge, maar dat blijkt slechts kalmte voor de storm. Tenslotte ...

226
226
'Oosting grijpt in: trio geslachtofferd bij Antwerp'

Op het veld van hekkensluiter Dender ging Antwerp vorige week voor het eerst sinds Joseph Oosting ...

132
132
Nood breekt wet: Leko verrast met basisploeg Club Brugge

Een week na de thuisnederlaag tegen La Louvière krijgt Club Brugge straks Zulte Waregem over ...

368
368
Standard onder zware druk: volgt er verrassend ontslag?

Standard bakt er de laatste weken niets van. Ze verloren kansloos van Sporting Charleroi en AA Gent ...

327
327
AA Gent loopt weg met De Mil: Lopes verklapt zijn geheim

AA Gent scoorde maar liefst acht keer tegen RSC Anderlecht en Standard en boekte een zes op zes. ...

253
253
Beerschot neemt afscheid: spits verlaat het Kiel

Bij Beerschot vonden er al wat wissels plaats deze transferperiode. De Kielse Ratten hebben nog een ...

62
62
Lang krijgt klets om de oren: "Probleem ligt bij hem zelf"

Amper een half seizoen na zijn aankomst, is Noa Lang alweer vertrokken bij SSC Napoli. De ...

102
102
‘Onyedika ontploft: Club Brugge neemt brutale beslissing’

Bij Club Brugge is het plots oorlog rond Raphael Onyedika. De Nigeriaan duwt richting de uitgang, ...

711
711
'Mercato Anderlecht niet voorbij: Renard vol voor derde aanwinst'

RSC Anderlecht heeft een drukke transferweek achter de rug. Zowel aan de inkomende als de uitgaande ...

540
540
Hel breekt los op Sclessin: brute details supportersbestorming

Standard incasseerde vrijdagavond andermaal een optater en verloor met zware 0-4-cijfers van KAA ...

267
267
'Genk schiet wakker op mercato: versterking Hayen onderweg'

KRC Genk heeft donderdag eindelijk nog eens een wedstrijd kunnen winnen en plaatste zich zo ook voor ...

326
326
'Club gaat compleet los: bom geld voor dríé aanwinsten'

Nog een dikke week te gaan en de winterse transferperiode zit er alweer op. Maar nog heel wat ...

837
837
Toptransfer Antwerp: "Een interessant profiel"

Royal Antwerp FC kende tot op heden nog een rustige mercato. Nochtans kan de ploeg de nodige ...

351
351
Bom ontploft bij Standard: fans dringen kleedkamer binnen

Het is Crisis met een grote C bij Standard. Ze verloren met 0-4 van AA Gent en de top zes lijkt ...

327
327
'Pocognoli klopt aan voor toptransfer bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht willen ze dolgraag een aantal spelers van de hand doen. De loonmassa moet naar ...

426
426
Uitgerekend Kanga vernedert Standard in eigen huis

In de Jupiler Pro League stond er met Standard - AA Gent een topper voor de top zes op het ...

181
181
KRC Genk trots: beste rapport in vele jaren

Het ging na de zege bij FC Utrecht vooral over de fans van KRC Genk. Maar de Limburgers zorgden wel ...

171
171
Hubert deelt gigantische tegenvaller Union SG mee

Union SG speelde verdienstelijk tegen Bayern München, maar verloor er met 2-0. De Brusselaars ...

99
99
'Dortmund wil zomerse slag slaan bij Genk én Club'

Borussia Dortmund is een club die heel aandachtig scout in de Jupiler Pro League. De Duitsers hebben ...

316
316
Leko krijgt volle laag: "Gelukkig dat hij AA Gent verliet"

Ivan Leko vertrok als een dief in de nacht bij AA Gent om voor Club Brugge te kenen. Ondertussen ...

312
312
Patro en Lokeren ronden alweer onderlinge transfer af

Sporting Lokeren en Patro Eisden maakten vorige week de transfer van Radja Nainggolan bekend. De ...

77
77
KRC Genk riskeert zware straf: club onderneemt stappen

Racing Genk won met 0-2 van FC Utrecht, maar het ging vooral over de rellen met de fans. CEO Luc ...

480
480

Meer sportnieuws