Discutabele beslissing bezorgt Duitsland nachtmerries

door
Discutabele beslissing bezorgt Duitsland nachtmerries

In navolging van Denemarken en België, heeft donderdagavond nog een verrassend land afscheid genomen van het WK in Qatar. Zo zit het toernooi er ook voor Duitsland al op na de groepsfase. De Mannschaft werd genekt door het doelsaldo én door een bal die al dan niet over de lijn was.


De Duitsers moesten in hun laatste groepsmatch winnen van Costa Rica én hopen op een gunstig resultaat in Japan-Spanje. Dat eerste deel van de opdracht werd volbracht, de ploeg van bondscoach Hansi Flick haalde het met 4-2. Maar ondertussen wonnen de Japanners wel met 1-2 van Spanje, waardoor de Aziaten de groepswinst pakten en de Duitsers dus uit het toernooi liggen.

De partij tussen Japan en Spanje voedde wel de discussies. Zo wordt er volop gespeculeerd of de Spanjaarden niet bewust hebben verloren. Hierdoor komen zij immers in een gunstigere tabelhelft terecht. Dat scenario lijkt onwaarschijnlijk, maar feit is dat La Roja zeker in de slotfase vrede leek te nemen met de uitslag en weinig intenties vertoonde om alsnog gelijk te maken.

UIT OF NIET?
Daarnaast deed ook het eerste doelpunt van Japan de gemoederen beroeren. Op het moment dat Koaru Mitoma de assist trapte, leek de bal immers over de achterlijn te gaan. Maar het doelpunt van Ao Tanaka werd toch toegekend. Nochtans was het bijzonder moeilijk om een oordeel te vellen op basis van de beschikbare beelden, de VAR leek echter zeker van zijn stuk.

LEES OOK: Nagelsmann blundert met Tresoldi: topdeal in lichterlaaie

De bal was over de lijn ...

Meest recent

'Koopje van het jaar: deze som kostte revelatie Lokonga'

Door de enorme weelde op het middenveld valt zijn naam tegenwoordig niet meer bij de Rode Duivels, ...

0
0
Joos lyrisch voor Bruggeling: "Altijd superfan geweest"

Club Brugge maakte vorig weekend op de eerste speeldag meteen een statement door Anderlecht te ...

15
15
Record in zicht: Union om deze reden titelfavoriet

De eerste speeldag van de Champions' Play-Off heeft nog maar eens duidelijk gemaakt dat de ...

29
29
Albert brengt slecht nieuws en moet WK laten schieten

Binnen een tweetal maanden gaat het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico van pas. De Rode ...

0
0
'Atalanta hakt knoop door over megatransfer De Ketelaere'

Afgelopen weekend was Charles De Ketelaere nog eens belangrijk voor Atalanta. De Rode Duivel loodste ...

66
66
Werken aan de Romback: Lukaku duikt verrassend op

Napoli pakte maandag de drie punten in de kraker tegen AC Milan, maar daarbij kon het niet rekenen ...

62
62
'Anderlecht moet toch weer blessuredomper slikken'

Voor Anderlecht zijn de play-offs rampzalig begonnen, want op het veld van Club Brugge leden ze al ...

111
111
'Club mag op één voorwaarde nog dromen van Rode Duivel'

Bij Club Brugge zijn de voorbereidingen voor de zomermercato ongetwijfeld al volop aan de gang. ...

205
205
TRANSFERUURTJE: 'PSG shopt bij Club, ramp voor Vermeeren'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

202
202
‘Na Vanaken gaat Club all-in voor transferverrassing’

Club Brugge strijdt nog volop mee voor de titel dit seizoen, maar Blauw-Zwart is achter de schermen ...

540
540
‘Anderlecht heeft plan klaar: vervanger Coosemans’

Eerder op de dag werd bekendgemaakt dat RSC Anderlecht op het punt staat om het contract van Colin ...

218
218
‘Spanje in rep en roer: ook racisme bij Real Madrid’

Afgelopen speeldag was er veel ophef in de Spaanse hoogste klasse nadat er bij FC Barcelona ...

100
100
Kompany waarschuwt na straffe prestatie tegen Real Madrid

Bayern München won oververdiend met 1-2 op het veld van Real Madrid. Dat was nog een gevleide ...

91
91
'Standard mikt dankzij WK op miljoenentransfer'

Marc Wilmots verklaarde al dat de kern van Standard er volgend seizoen grotendeels hetzelde zal ...

83
83
'Taravel krijgt gigantische opsteker voor AA Gent'

RSC Anderlecht weet wat het zondag moet doen tegen AA Gent: winnen. Anders is het wéér ...

236
236
Monsterdeal bij PSV: "70 miljoen euro"

PSV is ondertussen alleenheerser in Nederland. Ze wonnen voor het derde jaar op rij de landstitel. ...

121
121
Kompany verovert Europa: Schmeichel vol lof

Bayern München won verdiend met 1-2 op het veld van Real Madrid. Het deed met oogstrelend ...

172
172
Sterkhouder STVV doet boekje open over mogelijk vertrek

Bij STVV kennen ze een droomseizoen en de Kanaries hopen dat af te sluiten met een Europees ticket. ...

90
90
Fikse waarschuwing Club Brugge: "Kan de titel kosten"

Club Brugge is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van rivaal RSC ...

281
281
'Toekomstwending Coosemans: Anderlecht onderneemt stappen'

RSC Anderlecht blijft voorlopig op zoek naar een nieuwe sportief directeur. Maar ondertussen wordt ...

249
249
'Manchester United lonkt: transferdeal met KRC Genk'

KRC Genk is goed begonnen aan de Europe Play-Offs en kan komend weekend opnieuw een uitstekende zaak ...

300
300
"Hallucinant" - Union structureel bevoordeeld door arbitrage?

De Play-Offs zijn nog maar één speeldag ver en de arbitrage heeft al voor de nodige ...

412
412
Taravel zakt weg: Anderlecht richt blik op opvolgers

De 4-2-nederlaag op Club Brugge heeft het debat rond Jérémy Taravel weer helemaal ...

340
340
Nieuwe PO-mokerslag voor Gent: "Zeer pijnlijk"

AA Gent heeft het nagelaten om een gouden zaak te doen tijdens de openingsspeeldag van de Champions' ...

152
152
"Je brengt me in problemen bij Courtois" - Kompany dribbelt netelige vraag

In de Champions League heeft Bayern München dinsdagavond een eerste grote stap richting de ...

199
199

Meer sportnieuws