Discutabele beslissing bezorgt Duitsland nachtmerries

door
Discutabele beslissing bezorgt Duitsland nachtmerries

In navolging van Denemarken en België, heeft donderdagavond nog een verrassend land afscheid genomen van het WK in Qatar. Zo zit het toernooi er ook voor Duitsland al op na de groepsfase. De Mannschaft werd genekt door het doelsaldo én door een bal die al dan niet over de lijn was.


De Duitsers moesten in hun laatste groepsmatch winnen van Costa Rica én hopen op een gunstig resultaat in Japan-Spanje. Dat eerste deel van de opdracht werd volbracht, de ploeg van bondscoach Hansi Flick haalde het met 4-2. Maar ondertussen wonnen de Japanners wel met 1-2 van Spanje, waardoor de Aziaten de groepswinst pakten en de Duitsers dus uit het toernooi liggen.

De partij tussen Japan en Spanje voedde wel de discussies. Zo wordt er volop gespeculeerd of de Spanjaarden niet bewust hebben verloren. Hierdoor komen zij immers in een gunstigere tabelhelft terecht. Dat scenario lijkt onwaarschijnlijk, maar feit is dat La Roja zeker in de slotfase vrede leek te nemen met de uitslag en weinig intenties vertoonde om alsnog gelijk te maken.

UIT OF NIET?
Daarnaast deed ook het eerste doelpunt van Japan de gemoederen beroeren. Op het moment dat Koaru Mitoma de assist trapte, leek de bal immers over de achterlijn te gaan. Maar het doelpunt van Ao Tanaka werd toch toegekend. Nochtans was het bijzonder moeilijk om een oordeel te vellen op basis van de beschikbare beelden, de VAR leek echter zeker van zijn stuk.

De bal was over de lijn ...

Meest recent

Sterk tegen Man Utd en Liverpool: weldra Rode Duivel?

Rudi Garcia heeft zijn WK-selectie wellicht al zo goed als in zijn hoofd voor het WK van komende ...

7
7
'Anderlecht rondt verrassende deal af in Serie A'

Bij RSC Anderlecht gaat er de komende dagen ingaand wellicht nog weinig gebeuren. Bij RSCA Futures ...

81
81
'Cercle Brugge verwent fans met twee toptransfers'

Cercle Brugge gaat de komende dagen nog een aantal stevige transfers afronden. De Bruggelingen gaan ...

60
60
Lierse SK en Lokeren trakteren fans op aanwinsten

In de Challenger Pro League hebben Sporting Lokeren en Lierse SK nog twee nieuwe spelers ...

25
25
'Club Brugge slikt: in extremis transferbom bij Atlético'

Club Brugge weet waar het aan toe is in de tussenronde van de Champions League. Om de 1/8ste ...

225
225
Match van laatste kans: Hasi grijpt in bij Anderlecht

Zondagmiddag zullen de zenuwen hooggespannen staan op Sclessin. Zowel Standard als RSC Anderlecht ...

179
179
'Club speelt publiekslieveling kwijt: ook United mengt zich'

Club Brugge maakte afgelopen woensdag voor de ogen van heel Europa indruk met een 3-0-zege tegen ...

486
486
Boskamp deelt hallucinant verhaal: "Dat bij AA Gent..."

Jan Boskamp is nog steeds één van de populairste voetbalanalisten van de lage landen. ...

55
55
Clement pakt uit met bijzondere Vanaken-ontboezeming

Philippe Clement levert momenteel uitstekend werk af als hoofdcoach van Norwich City. De oud-Rode ...

130
130
Nainggolan's nieuwe leven verrast: Stephanie onthult alles

Sinds de komst van Radja Nainggolan gaat het Patro Eisden Maasmechelen stevig voor de wind. De club ...

37
37
TRANSFERUURTJE: 'Last-minute vuurwerk bij Club, miljoenendeal Genk'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

371
371
STVV vreest vertrek Vrancken: succescoach reageert

Wouter Vrancken verbaast dit seizoen vriend en vijand bij STVV. De Kanaries hebben in de competitie ...

315
315
‘KAA Gent rondt winterse miljoenentransfer af’

KAA Gent zal snel moeten zijn wil het zich nog roeren op de wintermercato. Journalist Sacha ...

175
175
Faris Haroun verklapt interesse: uitdaging als T1

Faris Haroun maakte de opmars van Royal Antwerp FC van dichtbij mee. Van tweede klasse naar de ...

179
179
Grote leegloop bij STVV? Vrancken houdt hart vast

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries ...

136
136
Rode Duivel maakt knaltransfer bekend: 16 miljoen euro

Het WK 2026 staat voor de deur dus de internationals die niet veel aan de bak kwamen in de eerste ...

106
106
Oosting schrikt bij Antwerp: plotse vertrekker en blessures

Royal Antwerp FC heeft tij weten te keren onder Joseph Oosting, maar de reguliere competitie is nog ...

462
462
Lek boven voor Pocognoli? "Bewees ik bij Union SG"

Sebastien Pocognoli heeft zichzelf wat ademruimte gegeven door AS Monaco te plaatsen voor de ...

92
92
Druk op Hasi: Deschacht velt verrassend oordeel

Met amper 18 zeges in 42 matchen is het de logica zelve dat Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job. ...

349
349
AA Gent aan de bak: De Mil geeft aan wat er misging

AA Gent blijft ook onder Rik De Mil wisselvallig voor de dag komen. Na de goede resultaten van de ...

143
143
Van der Elst glashelder: "De titel is voor hen"

De Jupiler Pro League is inmiddels begonnen aan de 23ste speeldag van de reguliere competitie. Er ...

886
886
'Club houdt zich niet in: eerste zomertarget al gelekt'

Behoudens last-minute wendingen zal Club Brugge in zijn opzet slagen om zijn sterkhouders ...

461
461
'Kompany helemaal verknocht: Bayern wil JPL-bekende'

In de Bundesliga kruist leider Bayern München zaterdagavond de degens met Hamburg SV. Op bezoek ...

143
143
'Anderlecht op het puntje: JPL-toptransfer op komst’

Anderlecht zit op het puntje van z’n stoel: een JPL-toptransfer die plots binnen handbereik ...

577
577
Consternatie bij KRC Genk: twéé last-minute transfers?

KRC Genk beleefde tot dusver een behoorlijk rustige wintermercato. Maar daar zou vlak voor het ...

762
762

Meer sportnieuws