Onwaarschijnlijk: Japanse megastunt doet Duitsers sneuvelen

door
Onwaarschijnlijk: Japanse megastunt doet Duitsers sneuvelen

Op het wereldkampioenschap in Qatar heeft donderdagavond opnieuw één van de schaduwfavorieten het loodje gelegd. Duitsland won nochtans met 2-4 van Costa Rica. Maar door de verrassende overwinning van Japan op Spanje (2-1), moeten de Duitsers alsnog hun koffers pakken.


De Duitsers hadden het zich natuurlijk knap lastig gemaakt, door in de eerste wedstrijd ondanks een voorsprong onderuit te gaan tegen Japan. Toch leek er na de eerste helft weinig aan de hand. Spanje was via Morata immers al vroeg op voorsprong gekomen tegen Japan en de Mannschaft deed tegen Costa Rica hetzelfde na een doelpunt van Gnabry. Na één helft waren beide Europese grootmachten dus virtueel geplaatst.

Maar in de tweede periode volgde een ware rollercoaster. Dat had niet in het minst met de Japanners te maken. Na doelpunten van Doan en Tanaka kwamen de Aziaten vlak na rust zowaar op voorsprong te staan. De Duitsers waren behoorlijk aangeslagen toen dat nieuws vernamen. En zo kon ook Costa Rica tegen alle verwachtingen in op voorsprong komen. Op dat moment lagen zowel Spanje als Duitsland uit het toernooi.

DOELSALDO
De Mannschaft vervulde echter zijn sportieve plicht. Via twee goals van Havertz en eentje van Füllkrug haalden de Duitsers het uiteindelijk met 2-4. Maar dat bleek niet voldoende. Japan hield zijn voorsprong immers vast en legde zowaar beslag op groepswinst. Uiteindelijk stootte ook Spanje door op basis van doelsaldo, Duitsland moest dus afdruipen.

LEES OOK: 'Club Brugge-sensatie moet kruis maken over WK'

Denkt u dat Spanjaarden bewust hebben verloren?

Meest recent

'Vuurwerk op Sclessin: transferplannen Standard bekend'

De voorbije jaren werden de Europe Play-Offs doorgaans een sof voor Standard. Dit seizoen willen de ...

8
8
WK-barrages: geen stunts voor Suriname en Nieuw-Caledonië

In de komende dagen worden de laatste tickets voor het WK van deze zomer nog uitgedeeld. ...

13
13
Ex-Rode Duivel Mike Verstraeten deelt verschrikkelijk nieuws

In de jaren '80 en '90 was Mike Verstraeten één van de meest gevreesde verdedigers op ...

0
0
Ophef bij VRT: Van Gucht deelt onverwachte tik uit

Ruben Van Gucht heeft onlangs zelf de speculatie rond zijn toekomst flink aangewakkerd. Met een ...

24
24
Na 6 jaar wachten: “Onwerkelijk” voor Duivel

De Rode Duivels spelen in de komende dagen oefeninterlands tegen de Verenigde Staten en Mexico. Het ...

40
40
‘Sensatie rond Onana: verrassende club meldt zich’

Zaterdagavond beginnen de Rode Duivels aan hun voorbereiding op het WK met een oefeninterland tegen ...

54
54
Zomerse toptransfer? De Ketelaere verrast met uitspraak

De Rode Duivels zijn deze week naar de Verenigde Staten afgereisd zonder Romelu Lukaku en dat ...

62
62
Slagveld bij Licentiecommissie: 11 clubs moeten vrezen

De lente is aangebroken en dat betekent voor Belgische voetbalclubs dat het tijd is om hun dossiers ...

293
293
'Grootmacht twijfelt plots: recorddeal Club in gevaar'

De kans is reëel dat Club Brugge komende zomer opnieuw het Belgische transferrecord zal ...

187
187
Met groeten van Mbappé: Frankrijk klopt Brazilië in oefenclash

Deze week staan heel wat interessante oefenduels op het programma met oog op het WK van komende ...

52
52
WK-barrages: Italië en Denemarken op koers, Polen ontsnapt

Donderdagavond werd de eerste ronde van de Europese WK-barrages afgewerkt. Daarbij kon Italië ...

122
122
'Topkandidaat bij City: Kompany beslist over Bayern-vertrek'

Vincent Kompany levert momenteel uitstekend werk af als hoofdtrainer van Bayern München. Toch ...

262
262
Tresoldi verklapt opvallend detail over Club-transfer

Club Brugge wil in de komende weken absoluut de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis veroveren. ...

347
347
Garcia lacht tanden bloot na eerste groepstraining in VS

De Rode Duivels vertoeven momenteel op Amerikaanse bodem voor een stage. Aanstaande zaterdag werken ...

122
122
Titelfavorieten afgewogen: "Het momentum ligt bij hun"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

129
129
'Transferklepper Barça: steraanvaller naar Camp Nou'

FC Barcelona wil in de komende weken serieus oogsten met Robert Lewandowski als aanvallend ...

186
186
De Cat naar Bayern München? 'Sleutelrol Kompany onthuld'

In de komende dagen hoopt hij zijn grote debuut als Rode Duivel te maken, ondertussen wordt ook al ...

350
350
Interlands: Turkije op zucht van WK, noodscenario Standard

Donderdag staan verschillende WK-barragewedstrijden op het programma. Daarnaast wordt er ook in de ...

76
76
‘Club Brugge blaast mercato op: 9M voor eerste zomerknaller’

Club Brugge wil deze zomer vroeg en hard toeslaan op de transfermarkt. Blauw-Zwart volgt een jonge ...

428
428
'Garcia keihard: deze spelers mogen WK op buik schrijven'

De Rode Duivels zijn geland op Amerikaanse bodem waar ze de komende dagen een stage en twee ...

313
313
Oosting jubelt: Antwerp krijgt er belangrijk wapen bij

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

406
406
'Opvolger Courtois: nieuwe nummer één Duivels staat vast'

De Rode Duivels zullen het tijdens de oefenstage in de Verenigde Staten zonder Thibaut Courtois ...

511
511
Transfervoorwaarden bekend: huurling terug naar Anderlecht?

RSC Anderlecht blijft op zoek naar een nieuwe sportief directeur. De Brusselaars willen dan ook een ...

419
419
'Erfgenaam Salah: imposante verlanglijst Liverpool gelekt'

Liverpool FC maakte deze week bekend dat clubboegbeeld Mohamed Salah na het seizoen andere oorden ...

128
128
Titeldruk neem toe: "Schande als zij geen kampioen worden"

Na de huidige interland-periode gaat de titelstrijd in de Champions' Play-Offs van start. De meeste ...

530
530

Meer sportnieuws