Onwaarschijnlijk: Japanse megastunt doet Duitsers sneuvelen

door
Onwaarschijnlijk: Japanse megastunt doet Duitsers sneuvelen

Op het wereldkampioenschap in Qatar heeft donderdagavond opnieuw één van de schaduwfavorieten het loodje gelegd. Duitsland won nochtans met 2-4 van Costa Rica. Maar door de verrassende overwinning van Japan op Spanje (2-1), moeten de Duitsers alsnog hun koffers pakken.


De Duitsers hadden het zich natuurlijk knap lastig gemaakt, door in de eerste wedstrijd ondanks een voorsprong onderuit te gaan tegen Japan. Toch leek er na de eerste helft weinig aan de hand. Spanje was via Morata immers al vroeg op voorsprong gekomen tegen Japan en de Mannschaft deed tegen Costa Rica hetzelfde na een doelpunt van Gnabry. Na één helft waren beide Europese grootmachten dus virtueel geplaatst.

Maar in de tweede periode volgde een ware rollercoaster. Dat had niet in het minst met de Japanners te maken. Na doelpunten van Doan en Tanaka kwamen de Aziaten vlak na rust zowaar op voorsprong te staan. De Duitsers waren behoorlijk aangeslagen toen dat nieuws vernamen. En zo kon ook Costa Rica tegen alle verwachtingen in op voorsprong komen. Op dat moment lagen zowel Spanje als Duitsland uit het toernooi.

DOELSALDO
De Mannschaft vervulde echter zijn sportieve plicht. Via twee goals van Havertz en eentje van Füllkrug haalden de Duitsers het uiteindelijk met 2-4. Maar dat bleek niet voldoende. Japan hield zijn voorsprong immers vast en legde zowaar beslag op groepswinst. Uiteindelijk stootte ook Spanje door op basis van doelsaldo, Duitsland moest dus afdruipen.

Denkt u dat Spanjaarden bewust hebben verloren?

Meest recent

Sensatie: 'Anderlecht contacteert Benteke, Club op de loer'

Nadat hij de voorbij jaren heeft uitgeblonken in de MLS, gaat Christian Benteke op zijn 35ste op ...

160
160
Straf! Rode Duivel bij 10 grootste blikvangers op WK 2026

Aanstaande vrijdag wordt geloot voor de samenstelling van de poules op het wereldkampioenschap 2026. ...

92
92
Kijkers walgen massaal van beelden Croky Cup: "Schandalig!"

In de Croky Cup staan woensdagavond vier matchen van de 1/8ste finales op het programma. Al deze ...

84
84
Waalse analisten vellen verdict: géén titel voor Anderlecht?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

255
255
Real recht rug dankzij Courtois en Mbappé, Napoli ontsnapt

Na een reeks van drie opeenvolgende draws, heeft Real Madrid weer aangeknoopt met de zege in La ...

21
21
Gezichtsverlies Standard: "Hier spelen vraagt bepaald niveau ..."

In zijn rijke geschiedenis wist Standard al acht keer de beker van België te winnen. Nummer ...

136
136
Mignolet in nauwe schoentjes: Club speelt hard spel

Alsof het dossier nog niet pijnlijk genoeg was, bleef Simon Mignolet zondag tijdens de rust tegen ...

464
464
'Schalke en co strijden volop om verrassende Belg'

Dezer dagen trekken de meeste Belgische clubs voluit de kaart van de jeugd, al blijven er nog altijd ...

23
23
Eén verrassing bij Club, Janssen start meteen bij Antwerp

Er staat woensdagavond alweer heel wat bekervoetbal op het programma. Met Club Brugge en Union komen ...

60
60
Lukaku snel terug? TD Napoli brengt update

Dit seizoen viel Romelu Lukaku nog niet te bewonderen, want de Rode Duivel liep in augustus tijdens ...

32
32
Pro League zet aanval op DAZN verder met vlammende brief

De voorbije maanden bleek het nieuwe televisiecontract een tikkende tijdbom, want een akkoord tussen ...

170
170
Vete laait weer op: Stijnen dreigt met rechtszaak tegen KBVB

Geen trainer die in ons land de voorbije jaren zo vaak in het oog van de storm stond als Stijn ...

76
76
Coup de théâtre: ronduit bizarre trainerswissel in 1B

In de Jupiler Pro League krijgen de trainers dit seizoen opvallend veel respijt. Over halfweg de ...

114
114
Antwerp blijft gaan: 2 jonge talenten tekenen

Het is bij Antwerp dezer dagen meer dan ooit aan de jeugd. Sinds de komst van Paul Gheysens werd er ...

105
105
Rode Duivels en transfer: Meunier doet straffe beloftes

De voorbije jaren zijn heel wat leden van de gouden generatie bij de Rode Duivels al afgehaakt. De ...

110
110
Cath Luyten & Frank Raes verrassen met mooi nieuws

Cath Luyten en Frank Raes waren ooit collega's bij de VRT, maar bovenal jarenlang liefdespartners. ...

103
103
Knaltransfer bij KV Mechelen? "Naar één van de grote drie"

KV Mechelen is bezig aan een sterk seizoen en staat nog altijd op een zeer knappe vijfde plaats in ...

279
279
Van Helden geeft succesrecept van sterk STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

34
34
Fink slaat alarm: drie RSCA-spelers barsten los

KRC Genk is weer beter bezig. Thorsten Fink & co steken nog niet in bloedvorm, maar er is wel ...

288
288
Hasi lyrisch: Genkie maakt gigantische indruk

RSC Anderlecht won in de Jupiler Pro League en Beker van België al vijf matchen op rij. Een ...

171
171
Sneijder wijst WK-favorieten aan: verrassende namen

Vrijdag is er de loting voor het WK van 2026. Dan weten de Rode Duivels wie ze volgende zomer in de ...

142
142
KDB-onthulling doet wenkbrauwen fronsen

Kevin De Bruyne stapte afgelopen zomer transfervrij over van Manchester City naar Napoli. Dat de ...

200
200
Hasi in luxe-positie: verrassende keuzes lonken

RSC Anderlecht zal het tegen KRC Genk zonder zijn absolute smaakmaker in de defensie moeten doen, ...

157
157
Standard-speler door het stof na gemene sneer aan Dender

Standard kreeg dinsdagavond een mokerslag te verwerken, want het zag zijn bekeravontuur al in de ...

114
114
'Antwerp moet snel zijn: Hatenboer is grof wild'

Antwerp beleeft een dramatisch seizoen, maar de laatste dagen is er weer reden tot optimisme op de ...

294
294

Meer sportnieuws