Premier League-grootheid in de bres voor Lukaku

door
Premier League-grootheid in de bres voor Lukaku

De Rode Duivels zijn er dan toch niet in geslaagd om zich te plaatsen voor de 1/8ste finales van het WK en bleven tegen Kroatië op 0-0 steken. Nochtans kregen de Belgen heel wat kansen om de match te winnen. Met name Romelu Lukaku liet enkele mogelijkheden liggen en daar werd hij zwaar voor bekritiseerd.


De nationale topschutter aller tijden werd als joker achter de hand gehouden, maar aan de rust werd hij dan toch in de strijd gegooid. En zijn invloed op het spel was meteen merkbaar. Zo vertoonden de Duivels meteen meer offensieve slagkracht. Maar het gebrek aan matchritme speelde duidelijk op bij de aanvaller van Internazionale. In de afwerking liep het immers telkens fout.

Eerst trapte hij een bal van dichtbij tegen de binnenkant van de paal. Vervolgens kon hij een voorzet van Thomas Meunier onvoldoende raken en was hij iets te verrast na een goede bal van Thorgan Hazard. Zo kon ook Lukaku het niet forceren en dat leverde hem een lawine aan kritiek op, met name de buitenlandse pers was genadeloos.

ANDERE PLOEG
Maar de aanvaller kreeg ook steun van een voetbalgrootheid. Zo nam het Premier League-icoon Didier Drogba het op voor zijn voormalige ploegmaat. "Het is waar dat hij in het slot van de match een aantal kansen heeft gemist, maar ik zie dat anders. Hij is de enige die zoveel gecreëerd heeft in de drie matchen", stelt Drogba bij RTBF. "Je mag niet vergeten dat hij in twee à drie maanden amper heeft gespeeld en het al een jaar behoorlijk moeilijk heeft. Het aantal kansen dat na de pauze werd gecreëerd is het bewijs dat België een andere ploeg heeft met een fitte Lukaku."

LEES OOK: Openda roept meteen straffe taal na eerste goal

Lukaku blijft met voorsprong de beste Belgische spits ...

Meest recent

Lukaku gaat viraal na bijzonder beeld met Noa Lang

SSC Napoli heeft een onvergetelijk 2025 nog wat meer glans kunnen geven. De Italiaanse landskampioen ...

15
15
'Janssen naar Anderlecht? Dit ene detail beslist alles'

Sommige namen blijven in Brussel terugkomen, hoe vaak je ze ook wegwuift. Janssen is zo’n ...

123
123
'Hayen drukt stempel: grote veranderingen bij Genk'

De kogel is definitief door de kerk: Nicky Hayen is de nieuwe hoofdcoach van KRC Genk. Tijdens de ...

173
173
'Anderlecht en Club in heftige strijd om goudhaantje'

Nog één speeldag te gaan en de winterstop in de Jupiler Pro League kan beginnen. ...

109
109
Club Brugge incasseert mokerslag: sterkhouder valt uit

Club Brugge won zondag de zogenaamde Slag om Vlaanderen tegen AA Gent, waar Rik De Mil de vele ...

305
305
Pro League neemt risico: Belgisch voetbal van de buis?

De soap omtrent de tv-rechten nadert zijn ontknoping. Althans tijdelijk, want een definitieve ...

246
246
Janssen speelt open kaart: van Antwerp naar Anderlecht?

Antwerp leek zondag op weg naar een vierde opeenvolgende zege, maar tegen RSC Anderlecht bleef het ...

453
453
'Leko luistert: Verhaeghe stelt veto bij Club Brugge'

In een meer dan ooit beladen Slag om Vlaanderen trok Club Brugge zondag aan het langste eind. Met ...

590
590
Jan Boskamp doodziek: “Dit had iedereen zien aankomen”

Jan Boskamp was jarenlang niet weg te denken van de Nederlandse en Vlaamse voetbaltelevisie. Met ...

779
779
Napoli pakt supercoppa: Lukaku en co vieren na vroeg kerstcadeau

Vlak voor de jaarwissel heeft SSC Napoli nog een mooie prijs aan het palmares toegevoegd. De ...

58
58
Hayen op wenken verdiend: versterking onderweg in Genk

KRC Genk heeft een nieuwe hoofdtrainer beet. Exact een week na het ontslag van Thorsten Fink, ...

979
979
Africa Cup: Broos wint meteen, viering Zambia gaat viraal

In Marokko wordt momenteel de Africa Cup of Nations afgewerkt. Maandag kwamen alvast twee Belgische ...

172
172
Overmars bezorgt Antwerp nieuwe toptransfer: "Heer en meester"

Een overwinning behalen tegen RSC Anderlecht zat er zondagavond net niet in, maar dat neemt geen ...

665
665
Strijdbijl begraven? Opvallend onderonsje na Club-Gent

Club Brugge won zondagmiddag met 2-1 van KAA Gent. Rond die wedstrijd hing dit keer wel een ...

385
385
Italië davert: pakt De Ketelaere snel zijn koffers?

In Italië zijn ze niet bang dat Charles De Ketelaere faalt—ze zijn bang dat ze hem ...

432
432
'Renard keert kar: toptarget Anderlecht lekt uit'

Ondanks de kritiek aan Olivier Renard zijn adres hadden heel wat zomeraanwinsten een flink aandeel ...

675
675
Genk-fan Brecel reageert fel na golf aan haatreacties

Nog geen tweeënhalf jaar geleden schreef Genk-fan Luca Brecel Belgische sportgeschiedenis. Als ...

395
395
Done deal: KRC Genk stelt Hayen voor als hoofdcoach

De kogel is door de kerk: Nicky Hayen is de nieuwe hoofdcoach van KRC Genk. Dat maakten de ...

371
371
'Winteroffensief in Brugge: exacte plannen Club onthuld'

Na het ontslag van Nicky Hayen wonden Bart Verhaeghe en Dévy Rigaux er geen doekjes om dat ...

567
567
Penaltyklucht in Antwerp-Anderlecht: Lardot velt verdict

Met een 2-2 gelijkspel hielden Antwerp en RSC Anderlecht mekaar zondag in evenwicht. Met dank aan ...

434
434
'Witte rook in Genk: De Condé hakt trainersknoop door'

Het ontslag van Thorsten Fink bracht voorlopig nog geen soelaas bij KRC Genk, dat ook in Charleroi ...

935
935
Club Brugge-bestuur kampt met grote vraagtekens na KAA Gent

Club Brugge won afgelopen speeldag van KAA Gent, maar toch zijn er nog heel wat twijfels bij ...

441
441
Anderlecht in vieze papieren: “Kunnen ze het vergeten”

RSC Anderlecht staat op een vierde plek in het klassement en moet STVV, Club Brugge en Union SG voor ...

443
443
Vanhaezebrouck verbaast: "Doodgeërgerd aan Vanaken"

Club Brugge won afgelopen speeldag de beladen Slag om Vlaanderen tegen KAA Gent. Door de overstap ...

466
466
'Belgische clubs komen met masterplan tégen DAZN'

De situatie met DAZN en de Pro League heeft gigantische gevolgen voor de Belgische clubs. Financieel ...

1304
1304

Meer sportnieuws