Premier League-grootheid in de bres voor Lukaku

door
Premier League-grootheid in de bres voor Lukaku

De Rode Duivels zijn er dan toch niet in geslaagd om zich te plaatsen voor de 1/8ste finales van het WK en bleven tegen Kroatië op 0-0 steken. Nochtans kregen de Belgen heel wat kansen om de match te winnen. Met name Romelu Lukaku liet enkele mogelijkheden liggen en daar werd hij zwaar voor bekritiseerd.


De nationale topschutter aller tijden werd als joker achter de hand gehouden, maar aan de rust werd hij dan toch in de strijd gegooid. En zijn invloed op het spel was meteen merkbaar. Zo vertoonden de Duivels meteen meer offensieve slagkracht. Maar het gebrek aan matchritme speelde duidelijk op bij de aanvaller van Internazionale. In de afwerking liep het immers telkens fout.

Eerst trapte hij een bal van dichtbij tegen de binnenkant van de paal. Vervolgens kon hij een voorzet van Thomas Meunier onvoldoende raken en was hij iets te verrast na een goede bal van Thorgan Hazard. Zo kon ook Lukaku het niet forceren en dat leverde hem een lawine aan kritiek op, met name de buitenlandse pers was genadeloos.

ANDERE PLOEG
Maar de aanvaller kreeg ook steun van een voetbalgrootheid. Zo nam het Premier League-icoon Didier Drogba het op voor zijn voormalige ploegmaat. "Het is waar dat hij in het slot van de match een aantal kansen heeft gemist, maar ik zie dat anders. Hij is de enige die zoveel gecreëerd heeft in de drie matchen", stelt Drogba bij RTBF. "Je mag niet vergeten dat hij in twee à drie maanden amper heeft gespeeld en het al een jaar behoorlijk moeilijk heeft. Het aantal kansen dat na de pauze werd gecreëerd is het bewijs dat België een andere ploeg heeft met een fitte Lukaku."

LEES OOK: Coucke onthult masterplan: Anderlecht polst Kompany

Lukaku blijft met voorsprong de beste Belgische spits ...

Meest recent

Ontslag Hasi in de maak: de laatste stand van zaken

RSC Anderlecht staat aanstaande donderdag voor een levensbelangrijk bekerduel tegen Antwerp FC. De ...

134
134
Genk bibbert en beeft maar verzilvert bliksemstart op Dender

KRC Genk heeft zijn eerste competitiezege onder Nicky Hayen beet. Op het veld van FCV Dender nam het ...

53
53
Union - Club Brugge: Leko kiest grote verrassing in basiself

In de Jupiler Pro League staat zondagavond een absolute topaffiche op het programma. Met Union SG en ...

232
232
Courtois én Lammens cruciaal in zeges, straf statement PSV

In La Liga blijft Real Madrid voorlopig op een zucht van leider FC Barcelona. Het won zondag immers ...

54
54
CPL: Spectaculaire zege Kortrijk, mooie comeback Beerschot

In de Challenger Pro League heeft KV Kortrijk zich herpakt na de slipper van vorig weekend tegen ...

76
76
Coosemans in zak en as: "Dit klinkt belachelijk, maar ..."

RSC Anderlecht blijft voorlopig op zoek naar zijn eerste competitiezege sinds 13 december. ...

404
404
Crisis bij Anderlecht: fans schreeuwen om dubbel ontslag

De zoveelste crisis bij RSC Anderlecht lijkt compleet. Na de recente 5 op 18 werd zondagmiddag ook ...

394
394
'Coach geeft groen licht: Genk-transfer op de valreep'

KRC Genk beleefde een erg rustige wintermercato tot dusver. Maar daar kan daags voor het verstrijken ...

323
323
Over en uit Hasi? Scherp Standard mept Anderlecht knock-out

Zijn de dagen van Besnik Hasi als hoofdcoach van RSC Anderlecht geteld? In de match die absoluut ...

369
369
Club Brugge-stunt tegen Atlético: dit zeggen de cijfers

Club Brugge plaatste zich woensdag op indrukwekkende wijze voor de tussenronde in de Champions ...

88
88
Heldenrol Godts eindigt in nieuwe optater voor Ajax

In de Nederlandse Eredivisie blijft Ajax uiterst wisselvallig presteren. Na een dubbeslag van Mika ...

22
22
Anderlecht in nesten op Sclessin: "Hoe kan hij profvoetballer zijn?!"

Sclessin vormde zondagmiddag het decor van een immer geladen clash tussen aartsrivalen Standard en ...

351
351
'Kompany beloond: Bayern plant eerste zomertransfer'

In de Bundesliga liet Bayern München zaterdag twee punten liggen tegen Hamburg SV. Op bezoek ...

222
222
Sels incasseert mokerslag, extra Belg naar Eredivisie

Het einde van de wintermercato is in zicht en dus worden nog volop deals beklonken. Een aantal van ...

54
54
'Club Brugge krijgt cruciaal nieuws over komst Schjelderup'

Club Brugge wil vlak voor het sluiten van de winterse transfermarkt zijn selectie versterken ...

644
644
Opvallende transferdeal Anderlecht: ook bondscoach betrokken

RSC Anderlecht heeft deze week zijn vijfde uitgaande transfer van de wintermercato afgerond. Zo werd ...

561
561
Hasi verrast met debutant in basis, Standard zonder Epolo

De ogen van voetbalminnend België zijn zondagmiddag op Luik gericht. Daar nemen met Standard en ...

163
163
Clement onthult: "Welke Club-speler goede coach zou zijn?"

Philippe Clement levert momenteel uitstekend werk af als hoofdcoach van Norwich City. De oud-Rode ...

309
309
TU: 'Last-minute bom bij Club, transfers Trésor en Yaremchuk'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

445
445
Somers krijgt krop in de keel door Cercle-supporters

Thibo Somers maakte de overstap van Cercle Brugge naar Royal Antwerp FC. De 26-jarige middenvelder ...

102
102
Clement in shock: De Vlieger voert heroïsche strijd

Geert De Vlieger beleefde onlangs een hallucinant avontuur. De voormalig doelman en huidige analist ...

82
82
Mourinho kan ogen niet geloven bij actie Courtois

De ongeziene ontknoping tussen Benfica en Real Madrid in de Champions League blijft nazinderen. In ...

91
91
Gerkens haalt ferm uit, Cinel in zak en as bij Cercle

Cercle Brugge vecht ook dit seizoen weer tegen de degradatie. Groen-Zwart dacht met een 8 op 12 de ...

336
336
‘Antwerp en Standard strijden om winterse toptransfer’

De wintermercato is bijna ten einde, maar de Belgische clubs willen nog toeslaan. Zo kijken Royal ...

304
304
‘Arne Engels maakt last-minute knaltransfer’

Arne Engels maakt een straffe opmars mee. De middenvelder koos in 2023 om Club NXT achter zich te ...

138
138

Meer sportnieuws