Europese pers vernietigend: één Duivel genadeloos afgemaakt

door stemmen
Europese pers vernietigend: één Duivel genadeloos afgemaakt

In 2018 konden de Rode Duivels nog de hele (voetbal)wereld charmeren door beslag te leggen op de bronzen medaille tijdens het WK in Rusland. Maar die stunt zal niet herhaald worden in 2022. Zo sneuvelden de Belgen donderdag in de groepsfase van het WK in Qatar en dat leidde tot vlijmscherpe reacties in de Europese pers.


De verwachtingen omtrent de Duivels lagen al niet bijzonder hoog, zeker niet na de eerste twee groepsmatchen. Desondanks toont men in het buitenland weinig tot geen genade na de vroegtijdige uitschakeling. "Roemloze aftocht voor België in Qatar: halvefinalist van WK 2018 sneuvelt in groepsfase", kopt het Nederlandse Algemeen Dagblad. "Einde van een Gouden Generatie Rode Duivels", aldus De Telegraaf. "WK is voorbij voor België: missers Lukaku worden Rode Duivels fataal", stelt men bij Voetbal International.

Met die laatste stelling is de toon ook meteen gezet. Want hoewel hij duidelijk zijn stempel drukte op het spel, wordt Lukaku genadeloos afgemaakt voor zijn gemiste kansen. Bij La Gazzetta dello Sport heeft men het over een 'mondiale flop'. "De slechte avond van Lukaku was niet enkel toeval. Het is duidelijk dat hij nog ver van een goede vorm zit." Het Spaanse AS gaat zelfs nog een stap verder. "Wat als er een LVP, ofwel Least Valuable Player, kon verkozen worden? Dan was dat zonder enige discussie Lukaku. Hij gaf een masterclass hoe je ervoor zorgt dat miljoenen Belgen maandenlang nachtmerries zullen hebben."

SLECHTSTE AFWERKING IN GESCHIEDENIS
Bij het Engelse Sky Sports gaat de kritiek op Lukaku gewoon voort. "Was zijn demonstratie aan kansen afwerken de slechtste ooit in de geschiedenis van het WK? Het zou zomaar kunnen. België had slechts één goal nodig om door te gaan, Lukaku liet vier heldere kansen liggen." Bij de beoordelingen van het Franse L'Equipe, krijgt Lukaku tot slot een povere 3 op 10. "Na zijn invalbeurt woog hij meteen op de verdediging. Maar zonder zijn missers, had België zich wel gekwalificeerd."

LEES OOK: Henry ziet twee absolute kleppers bij de Rode Duivels

De schuld op Lukaku steken is te gemakkelijk ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

109
109
'Union stevent af op jackpot: clubrecord aan diggelen'

Het succes eiste de voorbije jaren telkens zijn tol bij Union, dat steevast een resem sterkhouders ...

20
20
Anderlecht all-in: duo klaargestoomd voor bekerfinale

Donderdag is het D-Day voor RSC Anderlecht, dat zijn seizoen moet zien te redden in de bekerfinale ...

50
50
'Rigaux richting exit: charmeoffensief Club Brugge'

De titelkoorts neemt stilaan toe bij Club Brugge, dat zondag eerste achtervolger Union ontvangt. ...

77
77
'Oosting in vieze papieren: nieuwe T1 voor Antwerp?'

Heel even leek Antwerp zich nog te mengen in de strijd om een Europees ticket, maar na de pijnlijke ...

65
65
Club Brugge vs. parket: Verhaeghe verneemt verdict

Dankzij de vlotte 2-0 zege tegen STVV blijft Club Brugge op titelkoers, maar buiten de lijnen zitten ...

156
156
Opvolging Mignolet: 'Club klopt aan in Premier League'

Club Brugge gaat een bijzonder drukke zomermercato tegemoet en zal vers bloed moeten aantrekken op ...

177
177
"Komende 10 jaar" - Ferdinand dropt spectaculaire Lammens-uitspraak

Manchester United keert volgend seizoen terug in de Champions League en staat op punt om het seizoen ...

139
139
Hartverzakking Garcia: De Bruyne plots afwezig bij Napoli

Binnen exact één maand is het zover: dan trappen Mexico en Zuid-Afrika het ...

123
123
'Tzolis niet te houden: duizelingwekkende transfersom'

Christos Tzolis blijft tijdens de Champions' Play-Offs de knappe prestatie aan mekaar rijgen. Het ...

469
469
Nieuwe beelden duiken op: Coosemans nóg feller door het lint

Colin Coosemans heeft tijdens de zevende speeldag van de Champions' Play-Offs geen al te beste beurt ...

687
687
‘Club Brugge sloopt Bayat met brutale transferzet’

Club Brugge verkent opnieuw de transfermarkt en dat zorgt meteen voor nervositeit bij de ...

406
406
Lardot veroordeelt AA Gent-RSCA: "Schuld van spelers"

Nu de spanning alsmaar toeneemt in de play-offs, komt ook de arbitrage weer onder een vergrootglas ...

210
210
WK in gevaar: sterkhouder Rode Duivels in lappenmand

Vrijdag maakt Rudi Garcia bekend welke 26 namen zijn schifting voor het WK hebben overleefd. Helaas ...

123
123
Radja Nainggolan verrast met héél opvallende uitdaging

Radja Nainggolan is ook op zijn 38ste nog van goudwaarde voor zijn club Patro Eisden Maasmechelen. ...

79
79
'Club Brugge in paniek: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Ongeacht de verdere afloop in de titelrace gaat Club Brugge een drukke zomer tegemoet. Zowel op ...

206
206
Anderlecht hakt knoop door: einde seizoen Cvetkovic?

RSC Anderlecht schoot zichzelf nog maar eens in de voet op bezoek bij AA Gent, waar Mihajlo ...

415
415
Verheyen en Van der Elst zorgen voor magisch moment

Club Brugge heeft zaterdagavond opnieuw een krachtig signaal gestuurd in de titelstrijd. Blauw Zwart ...

190
190
Leye baalt stevig: dit ontbrak er bij pover AA Gent

AA Gent blijft pover presteren in de Champions’ Play-Offs. Gewogen en voorlopig veel te licht ...

102
102
Westerlo neemt na twee jaar afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

35
35
Geloof in Europe play-offs: "Grootste club van België"

Standard maakt zich klaar voor een absolute topaffiche tegen KRC Genk. De Vurige Stede zal nog eens ...

301
301
'Opvolger Rigaux: tweede naam duikt op bij Club Brugge'

De kans wordt met de dag groter dat Dévy Rigaux Club Brugge gaat verlaten na dit seizoen. Bij ...

280
280
Anderlecht slikt: zware schorsing gevraagd voor Cvetkovic

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van AA Gent, maar baalde wel stevig door de rode kaart van ...

432
432
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Een heel goeie speler"

Bij RSC Anderlecht loopt veel talent rond, maar er zijn veel te weinig ervaren en dragende krachten ...

438
438
Wie stopt Club Brugge? "Bijna perfect"

Club Brugge maakte alweer indruk tegen STVV. Net als tegen RSC Anderlecht en AA Gent hadden ze ...

295
295
Lierse SK stelt nieuwe hoofdtrainer officieel voor

Lierse SK heeft vandaag zijn nieuwe trainer voorgesteld. De club zocht een opvolger voor de ...

47
47

Meer sportnieuws