Europese pers vernietigend: één Duivel genadeloos afgemaakt

door
Europese pers vernietigend: één Duivel genadeloos afgemaakt

In 2018 konden de Rode Duivels nog de hele (voetbal)wereld charmeren door beslag te leggen op de bronzen medaille tijdens het WK in Rusland. Maar die stunt zal niet herhaald worden in 2022. Zo sneuvelden de Belgen donderdag in de groepsfase van het WK in Qatar en dat leidde tot vlijmscherpe reacties in de Europese pers.


De verwachtingen omtrent de Duivels lagen al niet bijzonder hoog, zeker niet na de eerste twee groepsmatchen. Desondanks toont men in het buitenland weinig tot geen genade na de vroegtijdige uitschakeling. "Roemloze aftocht voor België in Qatar: halvefinalist van WK 2018 sneuvelt in groepsfase", kopt het Nederlandse Algemeen Dagblad. "Einde van een Gouden Generatie Rode Duivels", aldus De Telegraaf. "WK is voorbij voor België: missers Lukaku worden Rode Duivels fataal", stelt men bij Voetbal International.

Met die laatste stelling is de toon ook meteen gezet. Want hoewel hij duidelijk zijn stempel drukte op het spel, wordt Lukaku genadeloos afgemaakt voor zijn gemiste kansen. Bij La Gazzetta dello Sport heeft men het over een 'mondiale flop'. "De slechte avond van Lukaku was niet enkel toeval. Het is duidelijk dat hij nog ver van een goede vorm zit." Het Spaanse AS gaat zelfs nog een stap verder. "Wat als er een LVP, ofwel Least Valuable Player, kon verkozen worden? Dan was dat zonder enige discussie Lukaku. Hij gaf een masterclass hoe je ervoor zorgt dat miljoenen Belgen maandenlang nachtmerries zullen hebben."

SLECHTSTE AFWERKING IN GESCHIEDENIS
Bij het Engelse Sky Sports gaat de kritiek op Lukaku gewoon voort. "Was zijn demonstratie aan kansen afwerken de slechtste ooit in de geschiedenis van het WK? Het zou zomaar kunnen. België had slechts één goal nodig om door te gaan, Lukaku liet vier heldere kansen liggen." Bij de beoordelingen van het Franse L'Equipe, krijgt Lukaku tot slot een povere 3 op 10. "Na zijn invalbeurt woog hij meteen op de verdediging. Maar zonder zijn missers, had België zich wel gekwalificeerd."

LEES OOK: WK in gevaar? Rode Duivels krijgen klap

De schuld op Lukaku steken is te gemakkelijk ...

Meest recent

Mechele zorgt voor straffe primeur bij Club Brugge

Club Brugge hoopt om 21u opnieuw een Europese topavond te beleven. Dan komt Atletico Madrid op ...

25
25
UEFA grijpt in na racismerel rond Vinicius

Het werd dinsdag helaas geen feestavond in de Champions League. Alle sportieve verdiensten van de ...

73
73
Garcia moet volgende Rode Duivel schrappen voor maart

De Rode Duivels trekken in maart op stage naar de Verenigde Staten. Het wordt de laatste bijeenkomst ...

37
37
Aster Nzeyimana spuwt het uit: "Om van te kokhalzen"

Ze deelden recent nog ontroerend nieuws na een moeilijke periode. Aster Nzeyimana en Lize Feryn ...

35
35
De Condé benoemt enorm verschil bij Genk

Niet alleen Club Brugge is deze week aan zet in Europa. Donderdag komt ook KRC Genk in actie, want ...

63
63
Openda en Faes beleven zeer pijnlijke avond in CL

Het is dinsdagavond geen al te beste avond geworden voor de Belgen in de Champions League. Thibaut ...

25
25
Van der Elst stuurt Club grote waarschuwing voor Atletico

Club Brugge haalde vorig seizoen knap de achtste finales van de Champions League en hoopt dat ...

68
68
'Nieuwe knaltransfer Union: meer dan 20 miljoen'

Union moet de Champions League-wedstrijden van deze week op de televisie volgen, nadat de ...

76
76
TRANSFERUURTJE: 'Twijfels rond Schreuder, exit Verschaeren'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

263
263
Mbappé scheldt ‘racist’ de huid vol: “Nooit meer spelen”

De racismerel in de Champions League tussen Real Madrid en Benfica blijft de gemoederen bezighouden. ...

104
104
Vandenbempt draait kar volledig over Club Brugge

Club Brugge staat in de Champions League-tussenronde tegenover Atlético Madrid. De ...

359
359
Noa Lang haalt ferm uit na glansrol bij Galatasaray

Noa Lang verliet Napoli in de winter voor Galatasaray. De concurrentie in Italië was enorm en ...

115
115
Mignolet emotioneel: "Ze vragen alleen of ik pijn heb"

Bij Club Brugge leven ze toe naar wat hopelijk opnieuw een sprookjesachtige avond wordt op Jan ...

173
173
Einde CL-verhaal voor Mignolet? 'Big Si' velt oordeel

Simon Mignolet lijkt bezig aan zijn laatste maanden als doelman van Club Brugge. Hij is er einde ...

290
290
'Anderlecht en Renard: dé oorzaak voor vertrek bekend'

RSC Anderlecht ontsloeg Olivier Renard, wat geen verrassende beslissing was. De sportief directeur ...

375
375
Carrasco over Duivels én transfer: "Wil toch iets zeggen"

Yannick Carrasco kende al een héél mooie carrière, waarbij vooral zijn periode ...

78
78
Speler Club trapt niet in val: "Of ik naar Atlético wil?"

Nicolo Tresoldi praat regellmatig met buitenlandse media. De aanvaller gaf een interview aan het ...

135
135
Anderlecht switcht: enorme koerswijziging op komst

RSC Anderlecht blijft maar veranderen van visie, dat blijkt ook nu weer. Deze keer willen ze meer en ...

534
534
Verhuurde JPL-spelers: twee huurlingen tonen hun klasse

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

33
33
Atlético alert: AS waarschuwt voor twee Club-spelers

Club Brugge droomt ervan om zijn straffe Champions League-prestaties van vorige seizoen te evenaren. ...

147
147
Bizar tafereel in Benfica-Real: "Niet goed bij zijn hoofd"

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid heeft heel wat stof doen opwaaien. Zo ...

104
104
"Fysiek wonder" - Spanjaarden vol lof voor 'rots' bij Club

In de Champions League kruist Club Brugge woensdagavond de degens met Atlético Madrid. De ...

281
281
'Vertrek na 16 seizoenen: Verschaeren nadert nieuwe club'

De clubleiding bij RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer met de zoektocht naar een nieuwe ...

986
986
Benfica-Real: Spaanse pers dropt straffe woorden over Courtois

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid werd compleet overschaduwd door de rel ...

297
297
‘Plottwist bij Anderlecht: controversiële TD op komst’

Anderlecht zoekt een nieuwe technisch directeur, en één kandidaat zorgt nu al voor ...

322
322

Meer sportnieuws