Europese pers vernietigend: één Duivel genadeloos afgemaakt

door
Europese pers vernietigend: één Duivel genadeloos afgemaakt

In 2018 konden de Rode Duivels nog de hele (voetbal)wereld charmeren door beslag te leggen op de bronzen medaille tijdens het WK in Rusland. Maar die stunt zal niet herhaald worden in 2022. Zo sneuvelden de Belgen donderdag in de groepsfase van het WK in Qatar en dat leidde tot vlijmscherpe reacties in de Europese pers.


De verwachtingen omtrent de Duivels lagen al niet bijzonder hoog, zeker niet na de eerste twee groepsmatchen. Desondanks toont men in het buitenland weinig tot geen genade na de vroegtijdige uitschakeling. "Roemloze aftocht voor België in Qatar: halvefinalist van WK 2018 sneuvelt in groepsfase", kopt het Nederlandse Algemeen Dagblad. "Einde van een Gouden Generatie Rode Duivels", aldus De Telegraaf. "WK is voorbij voor België: missers Lukaku worden Rode Duivels fataal", stelt men bij Voetbal International.

Met die laatste stelling is de toon ook meteen gezet. Want hoewel hij duidelijk zijn stempel drukte op het spel, wordt Lukaku genadeloos afgemaakt voor zijn gemiste kansen. Bij La Gazzetta dello Sport heeft men het over een 'mondiale flop'. "De slechte avond van Lukaku was niet enkel toeval. Het is duidelijk dat hij nog ver van een goede vorm zit." Het Spaanse AS gaat zelfs nog een stap verder. "Wat als er een LVP, ofwel Least Valuable Player, kon verkozen worden? Dan was dat zonder enige discussie Lukaku. Hij gaf een masterclass hoe je ervoor zorgt dat miljoenen Belgen maandenlang nachtmerries zullen hebben."

SLECHTSTE AFWERKING IN GESCHIEDENIS
Bij het Engelse Sky Sports gaat de kritiek op Lukaku gewoon voort. "Was zijn demonstratie aan kansen afwerken de slechtste ooit in de geschiedenis van het WK? Het zou zomaar kunnen. België had slechts één goal nodig om door te gaan, Lukaku liet vier heldere kansen liggen." Bij de beoordelingen van het Franse L'Equipe, krijgt Lukaku tot slot een povere 3 op 10. "Na zijn invalbeurt woog hij meteen op de verdediging. Maar zonder zijn missers, had België zich wel gekwalificeerd."

LEES OOK: KBVB houdt hart vast: grote zorgen om Lukaku en KDB?

De schuld op Lukaku steken is te gemakkelijk ...

Meest recent

KRC Genk evenaart record: De Condé wil méér

We haalden gisteren aan dat KRC Genk zijn strafste Europese campagne ooit is aan het afwerken. Head ...

9
9
Bosz looft Belgische diamant: "Een zeer goede zaak"

Bij PSV hebben ze een geweldige geschiedenis inzake Belgische spelers. Eric Gerets, Luc Nilis, Timmy ...

7
7
Club Brugge is gewaarschuwd: "Zo gaan we niet spelen"

Sporting Charleroi speelt dit weekend in eigen huis tegen Club Brugge. Als ze nog een kans willen ...

70
70
"Van Ajax naar Anderlecht? Dat moet hij direct doen!"

RSC Anderlecht is op zoek naar een sportief directeur die dicht bij het eerste elftal staat en niet ...

127
127
Groot schandaal in Challenger Pro League: "Illegale praktijken"

Het voetbal is al vele jaren de weg kwijt. De verhalen van ‘opvallende’ figuren die in ...

134
134
Top zes? Taravel wijst naar één speler

Bij RSC Anderlecht kunnen ze mits een zege tegen OH Leuven zo goed als zekerheid verschaffen over de ...

93
93
François ontkent zeer opvallend gerucht over Wilmots

Bij Standard nam Marc Wilmots afscheid van zijn rol als lid van de raad ven bestuur bij Standard. ...

61
61
'Anderlecht gooit deur open: Vrancken naar Lotto Park?'

Wouter Vrancken duikt alweer op bij Anderlecht. Zijn naam valt bijna automatisch zodra paars-wit ...

518
518
STVV de strafste, KRC Genk dramatisch

Voor het seizoen spreken heel wat clubs altijd de ambitie uit om beter te doen. Zeker als er veel ...

85
85
Vrancken lacht 'probleem' weg: "Begint op een soap te lijken”

STVV neemt het dit weekend op tegen Royal Antwerp FC. De Kanaries zijn de grote favoriet in dit ...

80
80
'Anderlecht en JPL-rivalen zetten zinnen op nieuwe smaakmaker'

RSC Anderlecht heeft komende zomer heel wat werk. De nieuwe sportief directeur zal samen met de ...

162
162
'Club Brugge loopt jackpot mis: Inter casht op Stankovic'

Mede dankzij de fraaie campagne in de Champions League zal de kassa straks weer flink rinkelen bij ...

199
199
Oosting in vieze papieren: 5 voor 12 bij Antwerp

Na een schamele drie op 18 heeft Antwerp dringend nog eens nood aan een zege. Gemakkelijker gezegd ...

117
117
'Recordzomer wenkt: totale uitverkoop bij KRC Genk'

KRC Genk kwalificeerde zich donderdag voor de achtste finale van de Europa League, waar een aantal ...

114
114
'STVV houdt adem in: Vrancken richting Anderlecht?'

Het ziet er momenteel naar uit dat RSC Anderlecht de aanstelling van een nieuwe hoofdcoach dan toch ...

425
425
De Mil moet puzzelen: rampscenario AA Gent komt uit

Na de collectieve offday tegen Cercle Brugge rekent Rik De Mil op een reactie van zijn troepen. Dat ...

118
118
Bob Peeters krijgt warm eerbetoon na promotie

SK Beveren zorgde afgelopen weekend voor een huzarenstukje door al in februari de promotie naar de ...

283
283
'Miljoenen uit Manchester: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Atlético Madrid bleek een maatje te groot, maar Club Brugge mag toch terugblikken op een ...

451
451
Taravel slikt bittere pil: twee wissels bij Anderlecht?

RSC Anderlecht gaat zaterdag tegen OHL eindelijk nog eens op zoek naar een overwinning in eigen ...

362
362
Van Gucht vs Olga Leyers: vonken vliegen in het rond

Dat Ruben Van Gucht niet vies is van wat vrouwelijk schoon, dat weten we ondertussen wel. De ...

221
221
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent en grijpt drastisch in

KAA Gent kreeg vorige speeldag een mokerslag van jewelste in de strijd om een plek in de top 6. In ...

366
366
Lammens ‘hot’ bij United, maar merkt keerzijde

Senne Lammens is een fenomeen aan het worden in de Premier League. De transfer van Royal Antwerp FC ...

167
167
Onthulling over frustratie bij Standard: “Niemand wist dat”

Standard Luik doet dit seizoen nog volop mee voor een plek in de top 6. De Rouches wonnen vorige ...

110
110
Fans in extase: groot nieuws over Romeo Lavia

Romeo Lavia wordt gezien als één van de grootste Belgische talenten van het moment. ...

104
104
Nu al WK-drama: oorlog en 500 lijkzakken nabij stadion

Het WK 2026 komt dichterbij. De Verenigde Staten, Mexico en Canada zijn de gastheer van dienst. In ...

110
110

Meer sportnieuws