Europese pers vernietigend: één Duivel genadeloos afgemaakt

1554 stemmen
Europese pers vernietigend: één Duivel genadeloos afgemaakt

In 2018 konden de Rode Duivels nog de hele (voetbal)wereld charmeren door beslag te leggen op de bronzen medaille tijdens het WK in Rusland. Maar die stunt zal niet herhaald worden in 2022. Zo sneuvelden de Belgen donderdag in de groepsfase van het WK in Qatar en dat leidde tot vlijmscherpe reacties in de Europese pers.


De verwachtingen omtrent de Duivels lagen al niet bijzonder hoog, zeker niet na de eerste twee groepsmatchen. Desondanks toont men in het buitenland weinig tot geen genade na de vroegtijdige uitschakeling. "Roemloze aftocht voor België in Qatar: halvefinalist van WK 2018 sneuvelt in groepsfase", kopt het Nederlandse Algemeen Dagblad. "Einde van een Gouden Generatie Rode Duivels", aldus De Telegraaf. "WK is voorbij voor België: missers Lukaku worden Rode Duivels fataal", stelt men bij Voetbal International.

Met die laatste stelling is de toon ook meteen gezet. Want hoewel hij duidelijk zijn stempel drukte op het spel, wordt Lukaku genadeloos afgemaakt voor zijn gemiste kansen. Bij La Gazzetta dello Sport heeft men het over een 'mondiale flop'. "De slechte avond van Lukaku was niet enkel toeval. Het is duidelijk dat hij nog ver van een goede vorm zit." Het Spaanse AS gaat zelfs nog een stap verder. "Wat als er een LVP, ofwel Least Valuable Player, kon verkozen worden? Dan was dat zonder enige discussie Lukaku. Hij gaf een masterclass hoe je ervoor zorgt dat miljoenen Belgen maandenlang nachtmerries zullen hebben."

SLECHTSTE AFWERKING IN GESCHIEDENIS
Bij het Engelse Sky Sports gaat de kritiek op Lukaku gewoon voort. "Was zijn demonstratie aan kansen afwerken de slechtste ooit in de geschiedenis van het WK? Het zou zomaar kunnen. België had slechts één goal nodig om door te gaan, Lukaku liet vier heldere kansen liggen." Bij de beoordelingen van het Franse L'Equipe, krijgt Lukaku tot slot een povere 3 op 10. "Na zijn invalbeurt woog hij meteen op de verdediging. Maar zonder zijn missers, had België zich wel gekwalificeerd."

LEES OOK: Optimale sfeer bij Duivels; De Bruyne doet Lukaku schrikken

De schuld op Lukaku steken is te gemakkelijk ...

Meest recent

Club Brugge houdt adem in: explosieve comeback dreigt

Club Brugge leek een complex dossier stilaan kwijt te zijn, maar plots ligt alles weer open. Een ...

371
371
De Bilde velt verdict: Genk dubbel bestolen op Gent?

AA Gent is met het laatste Europese ticket aan de haal gegaan. In de barragewedstrijd haalden de ...

33
33
WK '26: Brazilië haalt sloophamer boven, VS maken statement

De start van het WK nadert met rasse schreden, de 48 deelnemende landen zijn dan ook volop bezig met ...

48
48
Genk benadeeld? Ex-ref velt zijn oordeel

Geen Europees voetbal voor KRC Genk volgend seizoen, want in de barragematch gingen de gehavende ...

296
296
'PSG blijft gaan: straffe dubbeltransfer op komst'

Paris Saint-Germain bevestigde zaterdag nog maar eens dat het momenteel het beste team in Europa is. ...

61
61
Duitsland tankt vertrouwen voor WK: ex-JPL-held blinkt uit

Dit weekend zijn de meeste WK-deelnemers helemaal aan hun voorbereidingscampagne begonnen. Ook ...

22
22
Knap gebaar: Gent-held Roef neemt het op voor Genkse pineut

Hoogstaand is de afsluiter van het Belgische voetbalseizoen niet geworden, maar AA Gent en KRC Genk ...

168
168
Geen Europees voor Genk: Hayen viseert ref

KRC Genk zal het volgend seizoen zonder Europees voetbal moeten stellen. De Limburgers wonnen na het ...

207
207
Zo ziet het Europese programma van de Belgische clubs eruit

Zondagavond is het doek gevallen over het Belgische voetbalseizoen en werd ook het laatste Europese ...

192
192
'Dit is de reden voor breuk tussen Burgess en Union'

Union kwam zondag met een stevig transferbommetje. Het kondigde immers aan dat Christian Burgess na ...

462
462
Jonge Duivels mogen naar halve finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op het WK, staat een jeugdploeg nu al op een groot ...

141
141
AA Gent laat KRC Genk verweesd achter en gaat Europa in

In de Planet Group Arena stond vanavond het zeer belangrijke duel tussen AA Gent en KRC Genk op het ...

177
177
De Bruyne krijgt stevige sneer terug uit kamp-Conte

Kevin De Bruyne heeft zaterdag voor de nodige verbazing gezorgd in Italië met zijn uitspraken. ...

183
183
Klopt PSV weldra weer aan bij Anderlecht?

PSV is een club die al jaren naar België kijkt inzake versterkingen. Zo haalden ze onder meer ...

239
239
'Club Brugge grijpt naast transfer na monsterbod'

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

339
339
Marc Coucke laat miljoenen liggen: “Niet gepast”

Het gebeurt zelden dat iemand vrijwillig afstand doet van iets waar hij volledig recht op heeft. ...

189
189
“Dit kan Antwerp vernietigen”: grote onrust groeit

Bij Antwerp groeit de onrust over wat er achter de schermen gebeurt. De club staat te koop, er ...

456
456
Hasi messcherp voor beleid van Anderlecht

RSC Anderlecht kende een rotseizoen. De Brusselaars deden het minder goed dan vorig jaar. Het gevolg ...

191
191
AA Gent met parel: "Ooit de wereldtop"

Bij AA Gent haalden ze de afgelopen jaren (te) veel buitenlandse talenten naar Jong AA Gent, maar er ...

124
124
'Offensieve versterking: Club vindt nieuw goudklompje'

De vernieuwde sportieve leiding van Club Brugge zal zijn handen de komende weken meer dan vol ...

582
582
'Mourinho gaat los bij Real: zés grote zomeraanwinsten'

Voorlopig blijft het nog even wachten op de officiële bevestiging. Maar heel vooraanstaande ...

262
262
Optimale sfeer bij Duivels; De Bruyne doet Lukaku schrikken

Binnen een tweetal weken beginnen de Rode Duivels aan hun campagne op het WK in Canada, de VS en ...

108
108
Emotionele Van Gucht haalt snoeihard uit: "Pure onwil!"

Ruben Van Gucht is het spuugzat en dat mag u best letterlijk nemen. De VRT-man ligt de laatste jaren ...

77
77
De Mil wisselt drie keer, Genk met onuitgegeven elftal

Nog één wedstrijd te gaan en het seizoen in de Jupiler Pro League zit er volledig op. ...

52
52
'Vertrek Onyedika krijgt vorm: kampioen onderneemt actie'

Club Brugge gaat tijdens de zomerse transferperiode afscheid nemen van verschillende belangrijke ...

364
364

Meer sportnieuws