Mulder genadeloos: "Het is voorbij voor hem bij Duivels"

128 stemmen
Mulder genadeloos:

De Rode Duivels weten donderdag wat ze te doen staat. Ze moeten winnen tegen Kroatië om zeker te zijn van een plekje in de achtste finales van het WK in Qatar. Maar dan zullen ze beter moeten spelen dan ze tot nu toe deden. Verschillende pionnen kregen al kritiek voor het geleverde spel.


Een van hen is Axel Witsel (33). De middenvelder van Atlético Madrid kon nog niet overtuigen dit toernooi en zou volgens velen een plek op de bank verdienen. Hier en daar wordt hem een gebrek aan snelheid verweten en ook het feit dat hij amper verticaliteit in zijn spel legt, roept irritatie op. Jan Mulder denkt bij Het Laatste Nieuws dat Witsel geen toekomst meer heeft bij de Rode Duivels.

Toch verwacht hij dat Witsel straks gewoon zal starten bij de Belgen. "En da's bijna ontroerend", zegt Mulder. "Martínez is zó loyaal. Da's geen slechte menselijke eigenschap, maar hij is trainer. Witsel is voorbij. Hij kan nog wel wat blijven voetballen, maar deze selectie is echt toe aan vernieuwing", aldus de Nederlander, die denkt dat Martinez misschien wel eens zou kunnen verrassen. "Ik zie hem nog in staat om Dries Mertens te laten starten! In zijn hoofd zou het logisch zijn, met Mertens, De Bruyne, Hazard en Lukaku en Trossard op de bank. Want da's in zijn hoofd nog altijd de ideale opstelling."

VERS BLOED
De prestaties tegen Egypte, Canada en Marokko hebben aangetoond dat de Belgen wel wat vers bloed zouden kunnen gebruiken in de ploeg. Martinez heeft binnen de kern voldoende mogelijkheden om nieuwe namen, zoals Trossard, te brengen, maar voorlopig houdt hij liever vast aan pionnen waarmee hij in het verleden al de nodige successen behaalde. Amadou Onana kreeg wel zijn kans, maar is geschorst tegen Kroatië. Afwachten of Martinez zijn elftal tegen Kroatië overhoop gooit.

LEES OOK: The Last Dance: na WK afscheid van vier Rode Duivels?

Zal Martinez zijn elftal overhoop gooien tegen Kroatië?

Meest recent

'Zeer verrassende transfers voor Raskin en Fofana'

Pas na het WK zal de transferzomer pas echt op gang komen. Dat zal zeker het geval zijn voor heel ...

39
39
'Club wil bliksemdeal sluiten voor opvolger Ordoñez'

Het is bij Club Brugge nog altijd wachten op de eerste aanwinst van de zomer. Verschillende deals ...

74
74
Mbappé knalt zich in annalen en Frankrijk naar zege

De voorbije dagen vielen er op dit WK al een aantal verrassingen te noteren. Frankrijk leek even ook ...

20
20
Brandon Mechele zorgt voor diepe emoties met één WK-bericht

Brandon Mechele was gisterenavond ongetwijfeld één van de beste Rode Duivels. De ...

129
129
Duivels tanken vertrouwen in oefenpot: Lukaku toont zich weer

De Rode Duivels moesten maandagavond vrede nemen met een gelijkspel in hun openingswedstrijd van het ...

127
127
'Feyenoord klopt aan in JPL, vertrekker bij Charleroi'

Hoewel het WK volop aan de gang is en dat de transfermarkt wat vertraagt, wordt er toch al volop ...

24
24
'Juventus verrast iedereen met piepjonge Belg'

Juventus en Belgen, dat bleek de voorbije jaren nog geen al te geslaagd huwelijk. Verschillende ...

29
29
Pfaff ziet enkele grote problemen voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn hun WK ontgoochelend begonnen met een gelijkspel tegen Egypte. Daarmee krijgen ...

117
117
'AA Gent en Saint-Etienne strijden om Patro-sensatie'

De voorbije jaren wist Patro Eisden al enkele uitstekende transfers te doen. De Limburgers wisten al ...

205
205
'Duranville jubelt: clubs akkoord over transfer'

Velen hadden enkele jaren geleden verwacht dat Julien Duranville nu op het WK met de Rode Duivels ...

57
57
Transfernieuws: vertrekkers Antwerp, AA Gent en Charleroi

Het WK mag dan volop bezig zijn, er gebeurt ook heel wat op transfervlak. Zo valt er toch wel wat ...

185
185
WK-favoriet wil status van nummer één kracht bijzetten

Er was een tijd dat Brazilië dé norm was in het international voetbal. De Goddelijke ...

37
37
Sterspeler België ‘onder vuur’: niet meer incontournable

De Rode Duivels speelden 1-1 tegen Egypte. Een billijk resultaat. Na de match ging het vooral over ...

191
191
'Roberto Martinez kondigt vertrek aan bij Portugal'

Portugal opent weldra zijn WK met een verraderlijke partij tegen Congo. Roberto Martinez hoopt dit ...

267
267
Trossard reageert zeer duidelijk op kritiek na Egypte

België speelde 1-1 tegen Egypte. Meer verdiende het zeker niet, want het gaf veel te veel ...

105
105
Bom bij Antwerp: ontslag na supportersprotest

Het blijft onrustig bij Royal Antwerp FC. Een deel van de supporters roerde zich de afgelopen weken ...

413
413
'Anderlecht met rug tegen de muur: solden op De Cat'

Nathan De Cat weigert om zijn aflopend contract te verlengen, en dus staat het zo goed als vast dat ...

583
583
AA Gent kondigt exit aan, Union strikt vijfde (!) aanwinst

Terwijl alle ogen op het WK gericht zijn, draait ook de transfermolen stilaan op volle toeren. Op ...

149
149
Rode Duivels wankelen nu al: akelig WK-scenario dreigt

België is nog maar één match ver op het WK, maar het masterplan komt al een ...

229
229
Anderlecht staat pal: Cvetkovic slikt bittere pil

RSC Anderlecht kan maar beter snel werk maken van een nieuwe hoofdcoach, want op 23 juli moet de ...

311
311
Lukaku klaargestoomd: Rode Duivels lassen oefenmatch in

Daags na het gelijkspel in de WK-opener tegen Egypte mag de riem er even af voor de Rode Duivels. ...

164
164
Garcia grijpt in: karrenvracht wissels tegen Iran?

Na de puntendeling tegen Egypte is Rudi Garcia al meteen aan bezinning toe. Om een nieuwe ...

300
300
Schok bij Rode Duivels: revelatie weer naar de bank

Met een gelijkspel tegen Egypte hebben de Rode Duivels hun start op het WK enigszins gemist. De ...

586
586
Garcia speelt open kaart: De Ketelaere out, Lukaku in?

Ei zo na begonnen de Rode Duivels met een valse noot aan het WK, maar uiteindelijk sleepten de ...

162
162
Ngoy onthult klare boodschap Garcia na België - Egypte

Na het 1-1 gelijkspel van België tegen Egypte worden er heel wat vragen gesteld over de ...

174
174

Meer sportnieuws