Duivels doemscenario na ruime zege Kroatië

387 stemmen
Duivels doemscenario na ruime zege Kroatië

Voor de Rode Duivels dreigt het wereldkampioenschap in Qatar in mineur te gaan eindigen. Enkele uren na de pijnlijke nederlaag tegen Marokko, pakte Kroatië immers met 4-1 de volle buit tegen Canada. Hierdoor moeten de Belgen aanstaande donderdag quasi zeker winnen van de Kroaten om alsnog de 1/8ste finales te halen.


De match tussen Canada en Kroatië ging nochtans gunstig van start vanuit Belgisch perspectief. Na amper één minuut spelen kwamen de Noord-Amerikanen immers op voorsprong na een assist van Buchanan (Club Brugge) op Davies. Maar het antwoord van de vice-kampioen liet niet lang op zich wachten. Na enkele gemiste kansen en een afgekeurd doelpunt, kon Kramaric na ruim een halfuur spelen toch gelijk maken.

En vlak voor rust slikten de moedige Canadezen een nieuwe mokerslag: zo tekende Livaja voor de 2-1. De Kroaten lieten de kansen zelfs liggen om er nog in de eerste helft 3-1 van te maken. Na de pauze kon Canada wel meteen weer dreigen via een afstandspoging van Osorio. David zette doelman Livakovic dan weer aan het werk, maar vervolgens nam Kroatië de match definitief in handen.

CANADA UITGESCHAKELD
Zo deed Kramaric de partij helemaal op slot met zijn tweede van de avond. De Canadese doelman Borjan moest zijn ploeg met enkele knappe reddingen zelfs nog van een grotere nederlaag behoeden, tot invaller Majer er in de extra tijd alsnog 4-1 van maakte. Canada, dat donderdag nog tegen Marokko speelt, is bijgevolg uitgeschakeld voor de volgende ronde. En ook de opdracht van de Rode Duivels is duidelijk: winnen van Kroatië of koffers inpakken. Tenzij de Canadezen met ruime cijfers winnen van Marokko, in dat geval is een gelijkspel voldoende. Maar zo'n scenario lijkt op voorhand uitgesloten.

LEES OOK: Horrorblessure bij Canada, Saliba brengt mooi eerbetoon

Wie wordt groepswinnaar?

Meest recent

Opstelling Rode Duivels: Albert voorspelt cruciale wissel

De Rode Duivels willen straks vanuit pole-positie voor groepswinst aan de slotspeeldag beginnen. ...

6
6
Geweldig beeld: Nederlands koningspaar uit de bol in kleedkamer

Dit weekend waren opnieuw heel wat bekende gezichten te zien op de tribunes tijdens het WK. Zaterdag ...

9
9
De Condé vol aan de bak: transfervuurwerk bij KRC Genk

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League volop bezig met het ...

161
161
'Tzolis krijgt meteen serieuze domper te horen bij Arsenal'

Dat Christos Tzolis deze zomer een toptransfer zal versieren, lijkt stilaan een uitgemaakte zaak. De ...

263
263
Vervanger Jérémy Doku gezocht: "Híj́ heeft licht voordeel"

De Rode Duivels zullen zondagavond Iran moeten bekampen met een flinke aderlating. Zo ontbreekt ...

86
86
Oranje-gekte barst los: "Beste Nederlands elftal in jaren"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

65
65
Gouden tip Garcia: "Zo iemand heb je nodig tegen Iran"

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

331
331
Vanaken eindelijk aan aftrap? Boskamp geeft antwoord

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran op het wereldkampioenschap 2026. Het wordt ...

303
303
Duivels vrezen: loodzware tegenstander in tweede ronde?

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

340
340
'City op zucht van trainer: 10 miljoen voor opvolger Pep'

Manchester City nam na het Premier League-seizoen officieel afscheid van succestrainer Pep ...

115
115
Garcia krijgt draai om de oren: "Trekt nergens op"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

146
146
TU: 'Trainerswending Anderlecht, onverwachte transfer Lang'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

598
598
Meunier vreest erg opvallend probleem tegen Iran

De spanning begint te stijgen in Groep G. Vanavond staat de tweede groepsmatch op het programma. De ...

75
75
Doku-discussie bereikt kookpunt: zware kritiek ontploft

Jérémy Doku is afwezig tegen Iran door luchtwegenproblemen, maar op de achtergrond ...

136
136
'Mysterie Lukaku': gigantische transferwending nakend

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli en speelde er amper of niets. De aanvaller ...

263
263
Iran krijgt vlak voor België onverwacht nieuws van VS

Iran is vanavond de tegenstander van de Rode Duivels op het WK. In Los Angeles werkt België de ...

300
300
Duivelse basiself houdt gemoederen bezig: drie verrassingen

Vanavond om 21u staan de Rode Duivels tegenover Iran. Na het 1-1 gelijkspel moet er absoluut ...

288
288
Meunier slaat hard terug op kritiek: “Als een gek”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK. Tegen ...

88
88
Zorgt Garcia voor grote Lukaku-verrassing?

België heeft nood aan Romelu Lukaku in de spits, dat bleek duidelijk nog maar eens tegen ...

62
62
Rigaux krijgt ook volle laag over Vanhoutte-deal

De Nederlandse pers is anders dan de Belgische, dat mag Dévy Rigaux ook aan den lijve ...

296
296
"Groot vraagteken voor mij": Nilis twijfelt over Rode Duivel

Luc Nilis was een van de sierlijkste aanvallers die België ooit heeft gehad. De voormalige Rode ...

116
116
Vervanger Doku: Garcia kan uit vijf opties kiezen

Jérémy Doku ontbreekt tegen Iran. Dat is bijzonder jammer, maar ook geen drama. Tegen ...

296
296
Bom onder WK van Rode Duivels vlak voor Iran

Rudi Garcia krijgt al vóór de belangrijke match tegen Iran een nieuwe opdoffer te ...

471
471
Meunier vol lof: "Hij kan de Origi van dit WK worden"

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran en dat zal zonder Jeremy Doku en Romelu Lukaku in de ...

81
81
Advocaat met stuntje, Japan haalt stevig uit

Afgelopen nacht stonden er twee WK-matchen op het programma. Het Curaçao van Dick Advocat gaf ...

66
66

Meer sportnieuws