Duivels doemscenario na ruime zege Kroatië

door
Duivels doemscenario na ruime zege Kroatië

Voor de Rode Duivels dreigt het wereldkampioenschap in Qatar in mineur te gaan eindigen. Enkele uren na de pijnlijke nederlaag tegen Marokko, pakte Kroatië immers met 4-1 de volle buit tegen Canada. Hierdoor moeten de Belgen aanstaande donderdag quasi zeker winnen van de Kroaten om alsnog de 1/8ste finales te halen.


De match tussen Canada en Kroatië ging nochtans gunstig van start vanuit Belgisch perspectief. Na amper één minuut spelen kwamen de Noord-Amerikanen immers op voorsprong na een assist van Buchanan (Club Brugge) op Davies. Maar het antwoord van de vice-kampioen liet niet lang op zich wachten. Na enkele gemiste kansen en een afgekeurd doelpunt, kon Kramaric na ruim een halfuur spelen toch gelijk maken.

En vlak voor rust slikten de moedige Canadezen een nieuwe mokerslag: zo tekende Livaja voor de 2-1. De Kroaten lieten de kansen zelfs liggen om er nog in de eerste helft 3-1 van te maken. Na de pauze kon Canada wel meteen weer dreigen via een afstandspoging van Osorio. David zette doelman Livakovic dan weer aan het werk, maar vervolgens nam Kroatië de match definitief in handen.

CANADA UITGESCHAKELD
Zo deed Kramaric de partij helemaal op slot met zijn tweede van de avond. De Canadese doelman Borjan moest zijn ploeg met enkele knappe reddingen zelfs nog van een grotere nederlaag behoeden, tot invaller Majer er in de extra tijd alsnog 4-1 van maakte. Canada, dat donderdag nog tegen Marokko speelt, is bijgevolg uitgeschakeld voor de volgende ronde. En ook de opdracht van de Rode Duivels is duidelijk: winnen van Kroatië of koffers inpakken. Tenzij de Canadezen met ruime cijfers winnen van Marokko, in dat geval is een gelijkspel voldoende. Maar zo'n scenario lijkt op voorhand uitgesloten.

LEES OOK: Ito bezorgt Japan knappe zege, Canada wendt domper af

Wie wordt groepswinnaar?

Meest recent

Union bibbert: smaakmaker sluit vertrek niet uit

Nadat het vorig seizoen al de titel veroverde, kan Union dit seizoen zowaar nog beter doen. Het ...

7
7
'Anderlecht neemt alweer afscheid van doelman'

Bij Anderlecht lijkt de zomermercato stilaan vorm te krijgen. Die zal in eerste instantie gepaard ...

33
33
'Genk hakt keepersknoop door voor play-offs'

KRC Genk trapt om 20u45 de play-offs op gang met een trip naar de Bosuil. Daar kunnen de Limburgers ...

56
56
‘Mignolet weg na clash: Verhaeghe dreef hem buiten'

Bart Verhaeghe zette Simon Mignolet bij zijn afscheid op een voetstuk, maar achter die mooie woorden ...

203
203
'Anderlecht baalt keihard na transferupdate De Cat'

Voor de eerste keer in bijna anderhalf jaar had Anderlecht in de voorbije week nog eens een Rode ...

155
155
'Nieuwe klap Antwerp: 4 sterkhouders gratis weg'

Antwerp opent zijn play-offs vrijdagavond op de Bosuil tegen Genk. Die kraker wordt niet afgewerkt ...

159
159
‘Vertrek Lukaku krijgt vorm: eerste club meldt zich‘

Het wordt nog altijd afwachten hoe het conflict tussen Napoli en Romelu Lukaku opgelost zal worden. ...

141
141
Schreuder onthult alles over flirt met Anderlecht

Anderlecht gaat nog zeker tot het einde van het seizoen door met Jérémy Taravel als ...

135
135
Titelvoorspelling uit Brugge: "Zij zijn geen echte kandidaat"

Het wachten is voorbij: de titelstrijd in de Champions' Play-Offs barst komend weekend in alle ...

116
116
'City spitst de oren: nieuwe toekomstwending Guardiola'

Pep Guardiola kon vlak voor de interland-break een League Cup toevoegen aan zijn indrukwekkende ...

79
79
JPL op keerpunt: Play-Offs snel terug in nieuw kleedje?

Vrijdagavond gaan de Play-Offs in de Jupiler Pro League weer van start. Door de grote ...

253
253
Romano dropt cruciaal transfernieuws Club Brugge

In navolging van Simon Mignolet, die donderdag zijn nakend pensioen aankondigde, dreigt Club Brugge ...

399
399
WK 2026: Nieuwe topkandidaat bovenaan favorietenlijstjes

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, binnen exact 70 dagen wordt de openingswedstrijd ...

165
165
Soap rond Hazard: Taravel heeft boodschap voor bestuur

Thorgan Hazard is dit seizoen opnieuw van groot belang bij RSC Anderlecht. Desondanks is het ...

200
200
Open mond bij Bayern-sterren: Kompany steelt de show

Vincent Kompany levert uitstekend werk als hoofdcoach bij Bayern München. Maar de voormalige ...

273
273
Frappant! 'Deze club profiteerde meest van Play-Off-systeem'

De jaarlijkse hoogmis van het Belgische voetbal staat voor de deur: komend weekend barsten de ...

460
460
'Real Madrid pakt zwaar uit: drie kleppers op lijstje'

Real Madrid hoopt na de interland-break alsnog beslag te kunnen leggen op de Spaanse titel en wil ...

273
273
'De Zerbi drukt stempel: eerste Spurs-transfer bepaald'

Tottenham Hotspur heeft een nieuwe hoofdcoach. Roberto De Zerbi tekende een meerjarig contract bij ...

92
92
Garcia dumpt 241 caps: vijftal ziet WK-droom verdampen

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, bondscoach Rudi Garcia kan de laatste hand gaan ...

854
854
De Cat doet kassa rinkelen: 30 miljoen is nog maar het begin

Nathan De Cat heeft in Amerika niet alleen zijn debuut bij de Rode Duivels gemaakt. Bij Anderlecht ...

242
242
Mignolet als voorbode: halve basisploeg richting exit bij Club

Simon Mignolet heeft zijn afscheid bij Club Brugge aangekondigd. De doelman maakte donderdag bekend ...

272
272
Duivel imponeert: afwezige op stage moet vrezen voor plek

De oefenwedstrijd tegen Mexico (1-1) was niet bepaald hoogstaand, de eerste helft was zelfs van een ...

243
243
Italiaanse bom barst: eerste koppen rollen na WK-blamage

Italië zal voor de derde keer op rij niet deelnemen aan de eindronde van het WK. Die zware ...

109
109
'Flick helemaal verloren: Barça in actie voor superaanwinst'

FC Barcelona hervat komend weekend de Spaanse titelstrijd met een topper tegen Atlético ...

74
74
Play-Offs van start: dé topaffiches van speeldag één

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

179
179

Meer sportnieuws