Duivels doemscenario na ruime zege Kroatië

door
Duivels doemscenario na ruime zege Kroatië

Voor de Rode Duivels dreigt het wereldkampioenschap in Qatar in mineur te gaan eindigen. Enkele uren na de pijnlijke nederlaag tegen Marokko, pakte Kroatië immers met 4-1 de volle buit tegen Canada. Hierdoor moeten de Belgen aanstaande donderdag quasi zeker winnen van de Kroaten om alsnog de 1/8ste finales te halen.


De match tussen Canada en Kroatië ging nochtans gunstig van start vanuit Belgisch perspectief. Na amper één minuut spelen kwamen de Noord-Amerikanen immers op voorsprong na een assist van Buchanan (Club Brugge) op Davies. Maar het antwoord van de vice-kampioen liet niet lang op zich wachten. Na enkele gemiste kansen en een afgekeurd doelpunt, kon Kramaric na ruim een halfuur spelen toch gelijk maken.

En vlak voor rust slikten de moedige Canadezen een nieuwe mokerslag: zo tekende Livaja voor de 2-1. De Kroaten lieten de kansen zelfs liggen om er nog in de eerste helft 3-1 van te maken. Na de pauze kon Canada wel meteen weer dreigen via een afstandspoging van Osorio. David zette doelman Livakovic dan weer aan het werk, maar vervolgens nam Kroatië de match definitief in handen.

CANADA UITGESCHAKELD
Zo deed Kramaric de partij helemaal op slot met zijn tweede van de avond. De Canadese doelman Borjan moest zijn ploeg met enkele knappe reddingen zelfs nog van een grotere nederlaag behoeden, tot invaller Majer er in de extra tijd alsnog 4-1 van maakte. Canada, dat donderdag nog tegen Marokko speelt, is bijgevolg uitgeschakeld voor de volgende ronde. En ook de opdracht van de Rode Duivels is duidelijk: winnen van Kroatië of koffers inpakken. Tenzij de Canadezen met ruime cijfers winnen van Marokko, in dat geval is een gelijkspel voldoende. Maar zo'n scenario lijkt op voorhand uitgesloten.

LEES OOK: Loting WK 2026: alsnog 'Poule des Doods' voor Duivels?

Wie wordt groepswinnaar?

Meest recent

Dubbel gevoel bij Essvee: "Met 11 tegen 11..."

Zulte Waregem had zich vrijdagavond minstens voor even in de top zes kunnen nestelen, maar dat is ...

14
14
Harde woorden bij Standard: "Niet goed genoeg"

Standard droomt ervan om weer de aansluiting met de top te maken, maar die lijkt momenteel nog veraf ...

19
19
Wils met handen in haar: grote hint over vervanger Janssen

Antwerp pakte voor de interlandbreak een flinke opsteker door eindelijk nog eens een wedstrijd te ...

24
24
Standard laat gouden kans liggen tegen tienkoppig Essevee

Standard heeft vrijdagavond een gouden kans laten liggen om op te schuiven richting de top zes. Het ...

48
48
KV Mechelen in PO1? "Dat wordt richtinggevend"

We zijn bijna halfweg de reguliere competitie en er staan nog altijd enkele verrassingen in de top ...

36
36
Loodzware kalender Union: Hubert reageert messcherp

Voor Union trekt de Jupiler Pro League zich zaterdag weer op gang met een thuiswedstrijd tegen ...

37
37
Verrassend puntenverlies Beveren, Vanderhaeghe wint meteen

De veertiende speeldag in de Challenger Pro League is vrijdagavond begonnen met twee verrassingen. ...

66
66
De Mil geeft kurkdroog de formule om Club te kloppen

Na de pijnlijke nederlaag op Anderlecht voor de interlandbreak zal het er zaterdag op moeten zijn ...

153
153
Hasi duidelijk over Vanden Borre na 'jeanetten'-incident

Zondag moet Anderlecht op bezoek bij La Louvière en dat zal voor velen een speciale wedstrijd ...

123
123
Goudhaantje Westerlo lonkt naar Belgische top: "Zou mooi zijn"

De wintemercato breekt aan en ongetwijfeld zullen de Belgische topclubs daarin rondspeuren naar ...

115
115
Sanctie eindelijk bekend na slag in gezicht van Somers

Vlak voor de interlandbreak slaagde Antwerp er eindelijk nog eens in om een wedstrijd te winnen. Het ...

58
58
Mokio krijgt stevige mokerslag bij Ajax

Jorthy Mokio was één van de spelers die de Jonge Duivels aan glorie moest helpen op ...

51
51
Pocognoli geeft eindelijk dé reden waarom hij Union verliet

Union SG leek eindelijk eens een trainer te (kunnen) houden, maar niets bleek minder waar. In de ...

114
114
Hayen trekt van leer: "Dat is heel hard aangekomen"

Club Brugge heeft in de Jupiler Pro League amper kunnen overtuigen. Het boekte vooral zakelijke ...

171
171
Kompany op visite bij Anderlecht: Hasi verklaart waarom

Vincent Kompany kwam onlangs nog eens een bezoekje brengen aan Neerpede. De match tegen Club Brugge ...

256
256
Fink velt verdict: wissel van de wacht bij KRC Genk?

KRC Genk kwam vrijdag met groot nieuws op de proppen, want Konstantinos Karetsas zette zijn kribbel ...

148
148
Leko met handen in het haar: puzzelwerken bij AA Gent

AA Gent leek even op de goede weg, maar na een vier op 12 kwam de interlandbreak misschien net op ...

96
96
Vanheusden kondigt afscheid aan met emotioneel bericht

Vorige week kreeg Zinho Vanheusden nog maar eens een mokerslag van jewelste te verwerken. De ...

199
199
Anderlecht ontploft: monsterdeal voor Braziliaanse reus

Anderlecht lijkt helemaal bezeten van een 19-jarige Braziliaanse reus van Internacional. Een spits ...

356
356
Witte rook bij KRC Genk: goudhaantje geeft jawoord

KRC Genk bouwde de afgelopen decennia een reputatie op als een internationale kweekvijver van ...

67
67
Hasi laat licht schijnen op toekomstplannen De Cat

Zijn deelname aan het WK U17 in Qatar bleek van korte duur, maar toch domineerde Nathan De Cat de ...

118
118
Antwerp legt bom onder JPL: "Gevaarlijk precedent"

Bij de Discplinaire Raad van het Profvoetbal stond er een drukke dag op het programma. Naar ...

485
485
Ruben Van Gucht reageert fel op onverwacht vuil moment

Ruben Van Gucht blijft deze week dé verrassende factor in De Slimste Mens. Waar hij in het ...

129
129
Fink spreekt klare taal over blessuregolf bij KRC Genk

KRC Genk hervat de competitie zondag in eigen huis tegen KV Mechelen. In aanloop naar dat duel, met ...

130
130
Hasi slikt bittere pil: nachtmerrie Anderlecht komt uit

De adempauze kwam enigszins ongelegen voor RSC Anderlecht, dat met een zes op zes tegen Club Brugge ...

276
276

Meer sportnieuws