Duivels doemscenario na ruime zege Kroatië

door
Duivels doemscenario na ruime zege Kroatië

Voor de Rode Duivels dreigt het wereldkampioenschap in Qatar in mineur te gaan eindigen. Enkele uren na de pijnlijke nederlaag tegen Marokko, pakte Kroatië immers met 4-1 de volle buit tegen Canada. Hierdoor moeten de Belgen aanstaande donderdag quasi zeker winnen van de Kroaten om alsnog de 1/8ste finales te halen.


De match tussen Canada en Kroatië ging nochtans gunstig van start vanuit Belgisch perspectief. Na amper één minuut spelen kwamen de Noord-Amerikanen immers op voorsprong na een assist van Buchanan (Club Brugge) op Davies. Maar het antwoord van de vice-kampioen liet niet lang op zich wachten. Na enkele gemiste kansen en een afgekeurd doelpunt, kon Kramaric na ruim een halfuur spelen toch gelijk maken.

En vlak voor rust slikten de moedige Canadezen een nieuwe mokerslag: zo tekende Livaja voor de 2-1. De Kroaten lieten de kansen zelfs liggen om er nog in de eerste helft 3-1 van te maken. Na de pauze kon Canada wel meteen weer dreigen via een afstandspoging van Osorio. David zette doelman Livakovic dan weer aan het werk, maar vervolgens nam Kroatië de match definitief in handen.

CANADA UITGESCHAKELD
Zo deed Kramaric de partij helemaal op slot met zijn tweede van de avond. De Canadese doelman Borjan moest zijn ploeg met enkele knappe reddingen zelfs nog van een grotere nederlaag behoeden, tot invaller Majer er in de extra tijd alsnog 4-1 van maakte. Canada, dat donderdag nog tegen Marokko speelt, is bijgevolg uitgeschakeld voor de volgende ronde. En ook de opdracht van de Rode Duivels is duidelijk: winnen van Kroatië of koffers inpakken. Tenzij de Canadezen met ruime cijfers winnen van Marokko, in dat geval is een gelijkspel voldoende. Maar zo'n scenario lijkt op voorhand uitgesloten.

LEES OOK: Loting WK : ontdek de meest waarschijnlijke tegenstanders van de Duivels

Wie wordt groepswinnaar?

Meest recent

Scorende Lokonga goud waard, discutabele goal redt De Cuyper en co

Na enkele lastige seizoenen, heeft Albert Sambi Lokonga zijn voetbalgeluk terug gevonden bij ...

15
15
KV Kortrijk doet slechte zaak in CPL na Luikse nachtmerrie

Na de nederlaag van Beerschot konden de Kerels steviger op de tweede plek komen en weer dichter bij ...

84
84
Anderlecht zakt door het ijs: ’t Kuipje wordt weer spookhuis

In Het Kuipje werd Anderlecht (niet voor het eerst in zijn geschiedenis) compleet weggespoeld door ...

108
108
Twee wissels bij Antwerp, keeperswissel bij Genk

In de Jupiler Pro League staat zondagavond een aantrekkelijke affiche op het programma. Zo kruist ...

74
74
Protest Anderlecht terecht? De Bilde velt verdict penaltyfase

Door de slippers van Club Brugge en Union SG, kon RSC Anderlecht zondagnamiddag opnieuw gouden zaken ...

121
121
Anderlecht-drama op Westerlo: titularis de grond ingeboord

RSC Anderlecht kreeg zondagnamiddag dé kans om beslag te leggen op de tweede plaats in de ...

261
261
"Onzichtbaar" - sterkhouder dik gebuisd bij kwakkelend Club

De bekeroverwinning op OH Leuven heeft dan toch niet de gewenste ommekeer ingeleid bij Club Brugge. ...

194
194
'Salah-bom zindert na: Liverpool wil nieuwe steraanvaller'

Liverpool FC blijft de tegenvallende resultaten opstapelen en heeft nu ook nog eens te maken met een ...

90
90
Radja Boom Boom: Nainggolan pegelt Lokeren voorbij Jong Gent

In de Challenger Pro League heeft KSC Lokeren beslag gelegd op de achtste plaats in het klassement. ...

79
79
Ultieme revanche KV Mechelen: vroeg doelpunt nekt Charleroi

KV Mechelen heeft zondagmiddag op gepaste wijze revanche genomen voor de bekeruitschakeling. In een ...

42
42
Westerlo-Anderlecht: Hasi gooit middenveld overhoop

RSC Anderlecht krijgt zondagnamiddag een uitgelezen kans om tweede te worden in de Jupiler Pro ...

143
143
Smets: "Hij is één van de beste spitsen in de JPL"

KRC Genk sneuvelde donderdagavond uit de beker van België na verlengingen tegen RSC Anderlecht. ...

87
87
'Verhaeghe niet tevreden: spanning bij management Club'

Slechts enkele dagen na de bekerkwalificatie in Leuven, kreeg Club Brugge een nieuwe tegenvaller te ...

709
709
Vader Yamal wéér in opspraak: security moet ingrijpen

Lamine Yamal is één van de grootste voetbaltalenten ter wereld en heeft het potentieel ...

89
89
Eén zware terugval bij Anderlecht: basisplaats in gevaar

RSC Anderlecht blijft de goede resultaten opstapelen en kan zondagavond opnieuw een uitstekende zaak ...

395
395
Enorme JPL-verrassing: "Maar beginnen weer vanaf nul"

Enkele weken geleden gaf niemand nog een stuiver voor de kansen van FCV Dender om de laatste plaats ...

143
143
Kansje voor Club? Arsenal met extra domper naar Brugge

De 3-2-nederlaag op STVV was niet bepaald een geslaagde generale repetitie voor Club Brugge op het ...

244
244
Straf werk! Antwerp deelt ultieme teaser voor opening tribune

In de Jupiler Pro League zijn de ogen zondagavond gericht op Deurne-Noord. Antwerp FC krijgt dan ...

245
245
Struikelblok Duivels: "Dan heb je niets te zoeken op WK"

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn gedurende de groepsfase van het WK 2026. Tijdens de ...

335
335
TRANSFERUURTJE: 'Extra jackpot Club, toptransfer Karetsas'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

197
197
Hubert lijnrecht tegenover Leko en co: “Bizarre controverse”

Union SG en KAA Gent deelden de punten, maar toch waren het de Buffalo’s die zich bestolen ...

188
188
Vetlesen briest: groot probleem voor Club Brugge

Club Brugge zit in de hoek waar de klappen vallen. In de competitie kampen Nicky Hayen en consorten ...

513
513
Opvallende terugkeer bij Anderlecht? “Altijd mijn droom”

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Westerlo. Paars-Wit zit in een goede flow en kan weer een ...

346
346
‘Ramos wil naar WK: sensationele Europese comeback’

Sergio Ramos is al een tijdje naar de achtergrond verdwenen, maar een Europese terugkeer van de ...

101
101
Atalanta in shock: De Ketelaere volledig door het lint

Atalanta kreeg in de Serie A een verrassende mokerslag. Hellas Verona won met 3-1 en vooral voor ...

184
184

Meer sportnieuws