Costa Ricaans volksfeest breekt los na ondergang Japan

121 stemmen
Costa Ricaans volksfeest breekt los na ondergang Japan

Na de 7-0-pandoering tegen Spanje leek Costa Rica nog het kneusje van het wereldkampioenschap in Qatar te gaan worden. Maar zondagmiddag hebben de Costa Ricanen de rest van de wereld kunnen verbazen. Hoewel ze tegen Japan een hele wedstrijd lang onderlagen, wonnen ze uiteindelijk met 0-1.


Beide ploegen vatten hun tweede groepsmatch aan met een totaal andere mindset. Terwijl Costa Rica een zware blamage had opgelopen, boekte Japan tijdens de eerste speelronde een stuntzege tegen Duitsland. De Aziaten kwamen dan ook veel beter voor de dag, maar konden amper dreigen. Pas bij de start van de eerste helft werd Keylor Navas een eerste keer aan het werk gezet.

De Japanners bleef de wedstrijd vervolgens controleren en probeerden het ook met enkele vrije trappen, maar toch werd te weinig gecreëerd met het vele balbezit. En dat gebrek aan offensieve slagkracht werd uiteindelijk cash betaald. In de 81ste minuut waagde Keysher Fuller zijn kans. Het leek niet eens zo'n gevaarlijke poging, toch werd de Japanse doelman koud gepakt.

COSTA RICANEN HOUDEN STAND
Voor Costa Rica was het nog maar het eerste schot tussen de palen van het hele tornooi. Maar wel eentje van cruciaal belang. In de slotfase kwam Japan weliswaar nog flink opzetten, maar na onder meer een goede redding van Navas bleef het bij 0-1. En zo ligt Groep F weer helemaal open in aanloop van de clash van zondagavond tussen Spanje en Duitsland.

LEES OOK: Croonen verrast: KRC Genk met straf buitenlands akkoord

Wie wordt laatste in Groep F?

Meest recent

DAZN-debat laait weer op: Bornauw spreekt straffe taal

DAZN hield het Belgische voetbal afgelopen seizoen in een machtsgreep. De rechtenhouder kwam niet ...

60
60
Valse start: Rigaux compleet afgemaakt bij Feyenoord

Devy Riguax maakte de overstap van Club Brugge naar Feyenoord, maar dat valt niet bij iedereen in ...

93
93
Club Brugge dropt grote bom in Jupiler Pro League

Club Brugge werd dit jaar terug kampioen en speelt volgend jaar de Champions League. Dat is alweer ...

330
330
Domper Duitsland: smaakmaker verlaat nu al het WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kreeg ook nog eens ...

111
111
Fit of niet? Ancelotti geeft update over Neymar

De tijd dat Brazilië nog tot verbeelding sprak met talloze geniale voetballers in de selectie, ...

12
12
Vanaken vertelt waarheid achter shirtwissel met Modric

Een doelpunt zat er net niet in, maar Hans Vanaken heeft met zijn invalbeurt tegen Kroatië toch ...

292
292
Eén Duivel maakt tongen los bij Iran: "Iedereen ongerust"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

101
101
'Heftig gevecht barst los: transferklapper Leandro Trossard'

Tijdens het komende wereldkampioenschap rekenen de Rode Duivels onder meer op Leandro Trossard om ...

102
102
Duivels-rel rond Vanaken: “Dit zal hij niet vergeten”

Hans Vanaken kreeg tegen Kroatië opnieuw een harde boodschap van Rudi Garcia. De middenvelder ...

552
552
'Club breekt de bank: absolute topaanwinst onderweg'

Club Brugge is het volgende lid van zijn kampioenenselectie kwijt. In navolging van Simon Mignolet ...

601
601
België - Tunesië: Garcia sleutelt aan basiself Rode Duivels

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test richting het WK. In het Koning ...

284
284
Fans KRC Genk roeren zich: "Gebrek aan respect"

KRC Genk maakte het vertrek van Michel Ribeiro bekend. Die werkte 23 jaar voor de club. Dat gebeurde ...

359
359
SK Beveren maakt volgende vertrekker wereldkundig

Bij SK Beveren is het akelig stil omtrent nieuwe spelers en een nieuwe coach. De Waaslanders ...

88
88
Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

De Rode Duivels trekken met de nodige ambitie naar het WK. De kwartfinales bereiken is het doel. ...

163
163
KRC Genk licht optie niet: doelman gratis weg

KRC Genk is volop bezig met de evaluatie van de spelerskernen. Voor de eerste ploeg en Jong Genk ...

217
217
Red Flames verwennen fans met zesklapper

De Belgische Red Flames speelden vanavond aan Den Dreef tegen Luxemburg. Een zege was een bijna ...

92
92
'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

Ismael Saibari lijkt op weg naar Bayern München. De aanvallende middenvelder van PSV heeft al ...

168
168
Wullaert licht tipje van de sluier omtrent volgende club

De Red Flames spelen vanavond tegen Luxemburg. Daar moeten ze ruim van kunnen winnen. Voor de goals ...

75
75
Keuze gemaakt? Garcia gaat niet mee met de hype

De Rode Duivels hebben op een aantal posities enorm veel weelde. Onder meer op het middenveld. Toch ...

182
182
Na Ribeiro weer meubelstuk weg bij KRC Genk: "Na 18 jaar"

Bij KRC Genk is er toch wel wat aan het gebeuren op de achtergrond. De Limburgers maakten het ...

189
189
Sporting Charleroi strikt voormalige speler van Standard

Sporting Charleroi gaat komende zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De Zebra's zijn ...

29
29
De Bruyne onder vuur: dit hakt er keihard in

Antonio Conte is weg bij Napoli en dat lijkt goed nieuws voor Kevin De Bruyne. Maar daardoor valt ...

220
220
Croonen verrast: KRC Genk met straf buitenlands akkoord

KRC Genk zet een volgende stap in de ontwikkeling van de club. De Limburgers gaan de club wereldwijd ...

472
472
'Real Madrid drukt door: Bayern reageert op monsterbod'

Real Madrid gaat voor een enorm grote verandering. Florentino Perez zal wellicht nog steeds de ...

311
311
Patro Eisden verrast iedereen met ervaren Belg

Patro Eisden zit niet stil op de transfermarkt. Ze stelden vandaag een volgende aanwinst voor. En ...

93
93

Meer sportnieuws