'Club ruikt woekerwinst: Buchanan plots grof wild'

door
'Club ruikt woekerwinst: Buchanan plots grof wild'

Club Brugge heeft zaterdagnamiddag extra vertrouwen getankt richting de tweede helft van het seizoen. De landskampioen, die met een fel verjongde selectie aantrad, rekende in een oefenmatch probleemloos af met VV Westkapelle: 0-8. En dat terwijl coach Carl Hoefkens niet eens kon rekenen op de Brugse WK-gangers.


Onder meer door de goede prestaties van in de Champions League, zag Blauw-Zwart liefst acht spelers naar Qatar vertrekken. Het merendeel daarvan wacht wel nog steeds op hun eerste WK-minuten. Maar enkele Brugse WK-gangers konden zich ook al in de kijker spelen. Zo zou Andreas Skov Olsen, die tot dusver enkel tijdens de eerste speelronde in actie kwam bij Denemarken, gedurende het wereldkampioenschap intensief gescout worden door Tottenham Hotspur.

Er is echter nog een flankspeler van Blauw-Zwart die op steeds meer interesse kan rekenen: Tajon Buchanan. De 23-jarige Canadees moest de eerste weken van dit seizoen nochtans aan zich voorbij laten gaan met een blessure. Maar eenmaal terug fit, veroverde hij snel weer zijn vaste basisplaats bij Club Brugge. En ook bij de nationale ploeg van Canada, die woensdag een goede indruk achterliet tegen de Rode Duivels, is Buchanan een onbetwiste titularis.

WOEKERWINST
Die prestaties zijn niet onopgemerkt gebleven. Zo meldt het Canadese TSN dat Buchanan op de radar staat van een aantal Europese (top)clubs. Verschillende ploegen uit Engeland, Spanje, Italië, Duitsland en Frankrijk zouden zijn situatie van dichtbij volgen. Na het wereldkampioenschap zouden dan ook gesprekken volgen om zijn toekomst te bediscussiëren. Al is de kans groot dat de flankspeler sowieso in Brugge blijft tot na dit seizoen, zeker nu Club nog in de Champions League actief is.

In ieder geval lijkt Blauw-Zwart een forse winst op hem te gaan boeken. Zo heeft bovengenoemd medium het over een richtprijs van meer dan 20 miljoen dollar, omgerekend een slordige 19.20 miljoen euro. De Bruggelingen betaalden zelfs 'slechts' een slordige 6 miljoen euro om Buchanan naar Europa te halen en kunnen financieel dus opnieuw een gouden zaak doen.

LEES OOK: Loting WK : ontdek de meest waarschijnlijke tegenstanders van de Duivels

Wie ziet u het verste geraken in zijn carrière?

Meest recent

Fink slaat mea culpa: "Foute keuzes gemaakt"

KRC Genk heeft zondag een zeer pijnlijke avond beleefd. Het werd met 3-0 afgedroogd door Antwerp en ...

43
43
Vandenbroeck ziet manco bij Essevee: "Dat miste ik"

De zegeloze reeks van Zulte Waregem is zondagavond nog wat langer geworden. De West-Vlamingen konden ...

16
16
Real beleeft rampavond met nederlaag en 2 rode kaarten

Thibaut Courtois heeft zondagavond geen heldenrol kunnen opeisen bij Real Madrid. De Rode Duivel kon ...

46
46
Napoli wint kraker en grijpt weer de macht in Serie A

De titelstrijd in de Serie A blijft dit seizoen razend spannend. Zondagavond heeft titelverdediger ...

24
24
Harde woorden bij Genk: "Er stond geen ploeg op het veld"

KRC Genk leek in een betere periode te zitten, maar heeft op enkele dagen tijd twee stevige ...

137
137
Mazzu baalt hard: "Twee verloren punten voor ons"

OH Leuven heeft zondag de kans laten liggen om een uitstekende zaak te doen in het klassement. Het ...

17
17
Stevige waarschuwing Duivels: "Wij gaan voor eerste plaats"

De Rode Duivels ontdekten de voorbije dagen hun parcours op het WK van volgende zomer. In de ...

106
106
Antwerp kan plots dromen: "Dan is er veel mogelijk"

Twee weken geleden leek Antwerp nog dood en begraven, maar sindsdien is de Great Old weer helemaal ...

177
177
Pijnlijke remise: OHL & Essevee blijven in zelfde bedje ziek

OHL en Zulte Waregem blijven opnieuw met een zure nasmaak achter. Beide ploegen snakten naar een ...

38
38
Charai verklaart hoe plan tegen Anderlecht werkte

KVC Westerlo gaf voetballes aan RSC Anderlecht. Het werd een ouderwetse pot voetbal in 't Kuipje, ...

103
103
Antwerp in extase: herboren Bosuil slokt Genk volledig op

De Bosuil ademde zondagavond pure nostalgie en nieuw elan. De heropening van de mythische Tribune 2 ...

205
205
Vanderbiest lacht, De Mil baalt: "Geen recht van spreken"

KV Mechelen deed een goede zaak door met 1-0 te winnen van Sporting Charleroi. De Zebra's baalden, ...

84
84
Nederland in de ban van ‘opvolger’ Koeman: 'droomkandidaat'

In Nederland maken ze zich klaar voor het WK 2026. Oranje zit in een groep met Japan, Tunesië ...

53
53
'JPL-topclubs krijgen buitenkans bij ‘Chelsea-imperium''

Chelsea en Straatsburg hebben dezelfde eigenaars. Het is er een komen en gaan van spelers. Misschien ...

140
140
Hasi messcherp voor eigen ploeg na absolute wanprestatie

Een wanprestatie van de bovenste plank. Anders kan je de prestatie van RSC Anderlecht op het veld ...

291
291
Jacques maakt straffe plannen van Antwerp bekend

Royal Antwerp FC heeft vanavond zijn nieuwe tribune officieel geopend. De Great Old kan nu 21.000 ...

286
286
Coosemans loopt leeg na afgang Anderlecht: "Enorme blamage"

Voor RSC Anderlecht is de 17de speeldag van de Jupiler Pro League uitgedraaid op een nachtmerrie. Zo ...

189
189
1 op 10! Kranten halen sloophamer boven voor RSCA-schlemiel

Na zes opeenvolgende overwinningen, is RSC Anderlecht op pijnlijke wijze van zijn paars-witte wolk ...

502
502
Scorende Lokonga goud waard, discutabele goal redt De Cuyper en co

Na enkele lastige seizoenen, heeft Albert Sambi Lokonga zijn voetbalgeluk terug gevonden bij ...

40
40
KV Kortrijk doet slechte zaak in CPL na Luikse nachtmerrie

Na de nederlaag van Beerschot konden de Kerels steviger op de tweede plek komen en weer dichter bij ...

233
233
Anderlecht zakt door het ijs: ’t Kuipje wordt weer spookhuis

In Het Kuipje werd Anderlecht (niet voor het eerst in zijn geschiedenis) compleet weggespoeld door ...

154
154
Twee wissels bij Antwerp, keeperswissel bij Genk

In de Jupiler Pro League staat zondagavond een aantrekkelijke affiche op het programma. Zo kruist ...

176
176
Protest Anderlecht terecht? De Bilde velt verdict penaltyfase

Door de slippers van Club Brugge en Union SG, kon RSC Anderlecht zondagnamiddag opnieuw gouden zaken ...

252
252
Anderlecht-drama op Westerlo: titularis de grond ingeboord

RSC Anderlecht kreeg zondagnamiddag dé kans om beslag te leggen op de tweede plaats in de ...

365
365
"Onzichtbaar" - sterkhouder dik gebuisd bij kwakkelend Club

De bekeroverwinning op OH Leuven heeft dan toch niet de gewenste ommekeer ingeleid bij Club Brugge. ...

339
339

Meer sportnieuws