'Club ruikt woekerwinst: Buchanan plots grof wild'

1887
'Club ruikt woekerwinst: Buchanan plots grof wild'

Club Brugge heeft zaterdagnamiddag extra vertrouwen getankt richting de tweede helft van het seizoen. De landskampioen, die met een fel verjongde selectie aantrad, rekende in een oefenmatch probleemloos af met VV Westkapelle: 0-8. En dat terwijl coach Carl Hoefkens niet eens kon rekenen op de Brugse WK-gangers.


Onder meer door de goede prestaties van in de Champions League, zag Blauw-Zwart liefst acht spelers naar Qatar vertrekken. Het merendeel daarvan wacht wel nog steeds op hun eerste WK-minuten. Maar enkele Brugse WK-gangers konden zich ook al in de kijker spelen. Zo zou Andreas Skov Olsen, die tot dusver enkel tijdens de eerste speelronde in actie kwam bij Denemarken, gedurende het wereldkampioenschap intensief gescout worden door Tottenham Hotspur.

Er is echter nog een flankspeler van Blauw-Zwart die op steeds meer interesse kan rekenen: Tajon Buchanan. De 23-jarige Canadees moest de eerste weken van dit seizoen nochtans aan zich voorbij laten gaan met een blessure. Maar eenmaal terug fit, veroverde hij snel weer zijn vaste basisplaats bij Club Brugge. En ook bij de nationale ploeg van Canada, die woensdag een goede indruk achterliet tegen de Rode Duivels, is Buchanan een onbetwiste titularis.

WOEKERWINST
Die prestaties zijn niet onopgemerkt gebleven. Zo meldt het Canadese TSN dat Buchanan op de radar staat van een aantal Europese (top)clubs. Verschillende ploegen uit Engeland, Spanje, Italië, Duitsland en Frankrijk zouden zijn situatie van dichtbij volgen. Na het wereldkampioenschap zouden dan ook gesprekken volgen om zijn toekomst te bediscussiëren. Al is de kans groot dat de flankspeler sowieso in Brugge blijft tot na dit seizoen, zeker nu Club nog in de Champions League actief is.

In ieder geval lijkt Blauw-Zwart een forse winst op hem te gaan boeken. Zo heeft bovengenoemd medium het over een richtprijs van meer dan 20 miljoen dollar, omgerekend een slordige 19.20 miljoen euro. De Bruggelingen betaalden zelfs 'slechts' een slordige 6 miljoen euro om Buchanan naar Europa te halen en kunnen financieel dus opnieuw een gouden zaak doen.

LEES OOK: Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Wie ziet u het verste geraken in zijn carrière?

Meest recent

Doku of Godts? Albert geeft Van Bommel verrassend advies

Op het einde van deze week zal Mark van Bommel bekend maken op welke Rode Duivels hij rekent voor de ...

4
4
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

203
203
Tresoldi gelooft zijn oren niet na domper: "Wie dan?!"

Halfweg de league phase lijkt Club Brugge al zo goed als zeker dat het zal overwinteren in de ...

55
55
Sterkhouder Union dringt openlijk aan op transfer

Union zag de voorbije jaren in de zomer telkens weer een pak sterkhouders vertrekken. Dat was ook ...

22
22
Mechele gelooft ploegmaat niet: "Hij is een cheat code"

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde overwinning op een rij in de Champions League gepakt. ...

83
83
Mechelen lijkt eindelijk vertrokken: "Dat doet extra deugd"

Er werd woensdagavond niet alleen in de Champions League gevoetbald. In de Jupiler Pro League stond ...

33
33
Leko in de wolken: "Dit was casino-voetbal, pure fun"

Club Brugge blijft maar door de Champions League razen. Blauw-Zwart pakte woensdagavond al zijn ...

129
129
Club-smaakmaker Seys is 'Man van de Match': "Hij kan alles"

Club Brugge klimt naar de negende plek van de League Phase van de Champions League na een straffe ...

200
200
Toch hommeles bij Club Brugge? Hevige discussie valt op

Club Brugge pakt een negen op negen in de Champions League. Na zeges tegen Internazionale en RC Lens ...

390
390
Onverwachte Club Brugge-uitblinker staat op: "Bijzonder"

Club Brugge heeft een nieuwe stunt verwezenlijkt in de League Phase van de Champions League. Op het ...

222
222
Club Brugge zorgt voor nieuwe CL-stunt op PSV

Club Brugge zet de straffe vorm in de Champions League verder. Na eerdere zeges tegen Internazionale ...

231
231
KV Kortrijk schiet zichzelf ferm in de voet tegen KV Mechelen

KV Mechelen en KV Kortrijk werkten een inhaalmatch af tijdens een Europese midweek. Storm Austen ...

56
56
"Haal hem!" - X ontploft nadat Tresoldi wéér scoort

Er staat dit seizoen geen maat meer op Nicolo Tresoldi. De Duitse spits kroonde zich vorig seizoen ...

293
293
Spitsendilemma Gent: De Mil reikt oplossing aan

AA Gent won zijn openingswedstrijd in de Conference League wel nog van Aarhus, maar ging twee weken ...

138
138
De Roover geeft aan wat er fout liep bij STVV

STVV begon zeer fraai aan zijn avontuur in de Conference League, want na zeges tegen Iberia en FC ...

43
43
Vervanger Lukaku velt Liverpool, Real komt met schrik vrij

In de eerste wedstrijden van woensdagavond in de Champions League hebben we bijna meteen twee stunts ...

30
30
Van de Perre spreekt klare taal over Rode Duivels

In de komende dagen zal Mark van Bommel bekend maken welke Rode Duivels hij selecteert voor het ...

46
46
Geen rotatie bij Club: Leko komt met verklaring

Club Brugge hoopt straks tegen PSV weer een knap resultaat neer te zetten, nadat het in zijn laatste ...

37
37
Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

46
46
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

116
116
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

105
105
Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

60
60
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

40
40
Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

27
27
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

40
40

Meer sportnieuws