De Bruyne openhartig: "Of ik te veel verdien?"

door
De Bruyne openhartig:

De Rode Duivels willen zich zondag tegen Marokko plaatsen voor de volgende ronde van het WK in Qatar. Daarvoor rekenen ze onder meer op een betere prestatie van draaischijf Kevin De Bruyne. Die was in aanloop naar de tweede groepsmatch het onderwerp van een opmerkelijk interview in de Britse krant The Guardian.


Tijdens het vraaggesprek, dat enkele weken voor het WK werd afgenomen bij De Bruyne's thuis, kwamen verschillende onderwerpen aan bod. Naast de sportieve zaken, werd bijvoorbeeld ook zijn salaris besproken. De spelmaker van Manchester City is één van de grootverdieners in de Premier League. Per seizoen zou hij zo'n 23 miljoen euro opstrijken.

Een serieus bedrag, toch vindt De Bruyne niet dat hij teveel verdiend. "Ik weet dat het geen populair antwoord is, maar ik bekijk het logisch", verklaart hij. "Ik vergelijk het met een zanger die een concert geeft voor 60.000 mensen. In het voetbal komen er ook 60.000 mensen naar de wedstrijden en er zijn miljoenen tv-kijkers. En een club heeft een inkomen van 500 à 600 miljoen pond. Ja, het is veel geld, maar het is niet te veel als de club het zich kan veroorloven."

CONSTANT IN SPOTLIGHT
Om zo'n salaris te kunnen verdienen moet KDB wel heel opofferingen maken. Tijdens het seizoen heeft hij bijvoorbeeld amper vrije tijd, ook op feestdagen is hij regelmatig aan de slag. Bovendien wordt hij bijna overal herkend, van privacy is weinig sprake. "Ofwel laat je alles gebeuren, ofwel blok je alles af. Sommige mensen houden van al die aandacht, maar na een tijdje wordt het zoveel dat het je opslokt. En als je de aandacht afhoudt, kom je arrogant over. Je bewandelt een dunne lijn."

LEES OOK: ‘Frustratie De Bruyne loopt op: wat gaat er mis bij Napoli?’

Voetballers verdienen over het algemeen te veel ...

Meest recent

Klopt KRC Genk in JPL aan voor vervanger El Ouahdi?

De kans is héél groot dat Zakaria El Ouahdi KRC Genk komende zomer gaat verlaten. Er ...

3
3
Anderlecht na ‘vertrek’ Hazard: ‘volgende sterkhouder volgt’

Bij RSC Anderlecht vertrekt Thorgan Hazard. Alwéér een ervaren speler weg. Tegen Union ...

31
31
'Salah, Casemiro én Neymar in dezelfde competitie'

Mo Salah (Liverpool), Casemiro (Manchester United) en Neymar (Santos) gaan deze zomer wellicht een ...

6
6
RSCA zorgt voor transferommekeer: keert succesrecept terug?

RSC Anderlecht verandert het geweer (alweer) van schouder. De Brusselaars gaan in hun transferbeleid ...

49
49
Charaï baalt: "VAR heeft wedstrijd kapotgemaakt"

Westerlo kreeg zaterdagavond een unieke kans om na het puntenverlies van Genk weer de leiding te ...

42
42
Godts komt met verklaring voor weergaloze goal

Mika Godts zal de komende dagen de wereld rondgaan. De kersverse Rode Duivel scoorde zaterdagavond ...

8
8
Inter-coach komt met grote Stankovic-hint

Bij Club Brugge lijken ze in de zomer alweer de nodige smaakmakers te verliezen. Verschillende ...

104
104
Doku redt City: Guardiola strooit enorme lof

Manchester City staat voor de vierde keer op rij in de finale van de FA Cup, maar daarvoor heeft het ...

39
39
Antwerp leeft op, tienkoppig Westerlo krijgt zware klappen

Antwerp is plots weer springlevend in deze Europe Play-Offs. The Great Old maakte gehakt van een ...

83
83
Straf compliment Hubert: "Doet denken aan Kompany"

Er werd wat meewarig gedaan toen Union in oktober na het plotse vertrek van Sébastien ...

33
33
Goots raadt JPL-smaakmaker aan bij Club Brugge

Voor Club Brugge belooft het alweer een zeer drukke transferzomer te gaan worden. Zowel aan ...

143
143
A la Zlatan: Godts scoort magistraal in vlotte zege Ajax

In de Eredivisie heeft Ajax zich voorlopig weer op de vierde plaats in het klassement genesteld, ...

62
62
Alarm voor Karetsas: Hayen komt met eerste update

KRC Genk is zaterdag weer tegen een domper aangelopen in de Europe Play-Off. Ook de derde ...

328
328
Euvrard eerlijk: "Winnen was overdreven geweest"

Standard is nog steeds in de running in de Europe Play-Off. Het sprokkelde zaterdagavond een puntje ...

54
54
Woeste Mazzu pakt spelers OHL keihard aan

Voor OH Leuven lijkt de Europe Play-Off nu al een maat voor niets te worden. Het blijft achter met ...

36
36
Titelstrijd blijft thriller: Arsenal wipt weer naar leiding

De titelstrijd in de Premier League blijft razend spannend. Manchester City komt dit weekend niet in ...

37
37
Genk laat het liggen: Standard sleept punt uit de brand

Een inefficiënt Racing Genk heeft zich vanavond de kaas van het brood laten eten door Standard. ...

45
45
Doku zet comeback in: City op valreep naar bekerfinale

Manchester City heeft nog altijd uitzicht op de Engelse treble. Het plaatste zich zaterdagavond ...

37
37
Crisis dreigt: Club en sterspeler vliegen elkaar in de haren

Club Brugge en zijn sterspeler staan opnieuw lijnrecht tegenover elkaar. De spanningen van afgelopen ...

661
661
Hoop én zorgen bij Taravel en Anderlecht

RSC Anderlecht hoopt morgen buur Union SG het leven zuur te maken. De Brusselaars kunnen maar best ...

163
163
Smets spreekt zich uit over vertrek bij KRC Genk

Bij KRC Genk gaan Konstantinos Karetsas en Zakaria El Ouahdi de club in de zomer verlaten. Dat lijkt ...

156
156
Mulder geeft hét probleem van Anderlecht prijs

RSC Anderlecht kent alweer een moeizaam seizoen. De Brusselaars hopen dit wel nog prachtig te ...

148
148
STVV heeft opvallende 'deal' met Feyenoord

STVV kent een absoluut droomseizoen. De Kanaries lijken op weg naar Europees voetbal, wat dé ...

111
111
Smaakmaker Standard stilaan grof wild: "Meerdere clubs"

Bij Standard hopen ze alsnog een Europees ticket te behalen, maar dan gaan ze toch nog ...

116
116
'Anderlecht drukt door voor eerste zomeraanwinst'

RSC Anderlecht is volop bezig met het zoeken naar versterking. Er komen steeds meer namen naar ...

202
202

Meer sportnieuws