De Bruyne openhartig: "Of ik te veel verdien?"

door
De Bruyne openhartig:

De Rode Duivels willen zich zondag tegen Marokko plaatsen voor de volgende ronde van het WK in Qatar. Daarvoor rekenen ze onder meer op een betere prestatie van draaischijf Kevin De Bruyne. Die was in aanloop naar de tweede groepsmatch het onderwerp van een opmerkelijk interview in de Britse krant The Guardian.


Tijdens het vraaggesprek, dat enkele weken voor het WK werd afgenomen bij De Bruyne's thuis, kwamen verschillende onderwerpen aan bod. Naast de sportieve zaken, werd bijvoorbeeld ook zijn salaris besproken. De spelmaker van Manchester City is één van de grootverdieners in de Premier League. Per seizoen zou hij zo'n 23 miljoen euro opstrijken.

Een serieus bedrag, toch vindt De Bruyne niet dat hij teveel verdiend. "Ik weet dat het geen populair antwoord is, maar ik bekijk het logisch", verklaart hij. "Ik vergelijk het met een zanger die een concert geeft voor 60.000 mensen. In het voetbal komen er ook 60.000 mensen naar de wedstrijden en er zijn miljoenen tv-kijkers. En een club heeft een inkomen van 500 à 600 miljoen pond. Ja, het is veel geld, maar het is niet te veel als de club het zich kan veroorloven."

CONSTANT IN SPOTLIGHT
Om zo'n salaris te kunnen verdienen moet KDB wel heel opofferingen maken. Tijdens het seizoen heeft hij bijvoorbeeld amper vrije tijd, ook op feestdagen is hij regelmatig aan de slag. Bovendien wordt hij bijna overal herkend, van privacy is weinig sprake. "Ofwel laat je alles gebeuren, ofwel blok je alles af. Sommige mensen houden van al die aandacht, maar na een tijdje wordt het zoveel dat het je opslokt. En als je de aandacht afhoudt, kom je arrogant over. Je bewandelt een dunne lijn."

LEES OOK: Grote zorgen Lukaku, De Bruyne: Conte doet boekje open

Voetballers verdienen over het algemeen te veel ...

Meest recent

Leoni weg bij Anderlecht: zo gebeurde het

Bij RSC Anderlecht nam men afgelopen zomer afscheid van Théo Leoni. De middenvelder werd voor ...

0
0
Goots vreest: Antwerp straks in Relegation Play-Off?

Antwerp is er zaterdag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen. Op het veld van landskampioen ...

8
8
Warm gebaar na zege: Vanderbiest slaat fans met verstomming

KV Mechelen was samen met Anderlecht één van de grote winnaars van het afgelopen ...

16
16
Strijd om top zes: Westerlo-spelers maken verrassende keuze

De strijd om de top zes kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending, want de vele kandidaten blijven ...

30
30
Selectie Club: Leko krijgt flinke opstekers

Club Brugge haalde in twee van de drie vorige edities van de Champions League de achtste finale en ...

51
51
STVV in schok: buitenlands avontuur voor Vrancken?

STVV blijft verbazen in de Jupiler Pro League. Het was al zeker van zijn plaats in de top zes en ...

113
113
Jupiler Middenmoot League: waanzinnige statistiek

Er staan nog vier speeldagen op het programma in de Jupiler Pro League en die beloven nog razend ...

85
85
KV Mechelen zeker van PO1? Vanderbiest reageert

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend lieten AA Gent en KRC Genk ...

127
127
Club Brugge pakt uit met fraai initiatief in Madrid

Club Brugge hoopt dinsdag opnieuw te kunnen stunten in de Champions League. Om 18u45 opent het de ...

118
118
Dick Advocaat verrast: ex-trainer Anderlecht naar WK

Komende zomer wordt in de Verenigde Staten, Canada en Mexico voor de eerste keer het WK met 48 ...

26
26
Bezorgt crisis alsnog Anderlecht zijn verhoopte trainer?

Anderlecht had gehoopt om snel een opvolger te vinden voor Besnik Hasi, maar dat bleek toch lastiger ...

220
220
TRANSFERUURTJE: 'Trainerswending Anderlecht, Real meldt zich bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

216
216
Zulte-fans viseren Vandenbroeck: T1 reageert scherp

Zulte Waregem speelde lang niet slecht tegen RSC Anderlecht, maar toch bleef Essevee weer zonder ...

293
293
Drama voor Dick Advocaat: bondscoach toch niet naar WK

Dick Advocaat (78) heeft een verleden bij de Belgische nationale ploeg waar hij uiteindelijk werd ...

95
95
Schrikwekkende blessure Karetsas: Genk krijgt nieuws

Het was een schrikwekkend beeld afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League: Konstantinos Karetsas ...

399
399
Hazard krijgt stevige tik van Vandenbempt

RSC Anderlecht pakte een heel belangrijke zege op het veld van RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

313
313
'Openda op de wip: twee opties liggen op tafel'

Juventus verraste vriend en vijand door afgelopen zomer Loïs Openda over te nemen van RB ...

128
128
Ongeziene data: Zulte Waregem overklaste Anderlecht

RSC Anderlecht won met 2-4 van Zulte Waregem. Thorgan Hazard zorgde met zijn klasse voor de ...

210
210
Nieuwe titelfavoriet duikt plots op in JPL

De strijd om de top zes woedt nog hevig, maar de eerste drie staan al vast. Peter Vandenbempt ...

431
431
Vrancken looft smaakmakers: "Mooi om hen bij STVV te hebben"

STVV blijft bijzonder sterk voor de dag komen. De Kanaries wonnen heel knap met 1-4 van FCV Dender. ...

113
113
Onmisbare pion bij RSCA: impact is gigantisch groot

RSC Anderlecht won onverdiend met 2-4 van Zulte Waregem, dat een karrenvracht aan kansen kreeg. ...

289
289
Anderlecht zeker naar PO I? Albert stelt voorwaarde

Nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie en de strijd om de tickets voor de Champions' ...

216
216
Het wit konijn van Garcia? "Beste speler in Eredivisie"

De Rode Duivels vertrekken eind maart naar de Verenigde Staten voor een oefenkamp. Maar in aanloop ...

283
283
'Vervanger voor Onyedika: Leko deelt pijnlijke tik uit'

Club Brugge kruist dinsdagavond de degens met Atlético Madrid, daarbij is een ticket voor de ...

471
471
Peeters geniet na sensationele promotie: "Vanavond géén Bob"

Het is amper eind februari en de eerste promovendus naar de Jupiler Pro League is al bekend. Zo is ...

192
192

Meer sportnieuws