De Bruyne openhartig: "Of ik te veel verdien?"

door
De Bruyne openhartig:

De Rode Duivels willen zich zondag tegen Marokko plaatsen voor de volgende ronde van het WK in Qatar. Daarvoor rekenen ze onder meer op een betere prestatie van draaischijf Kevin De Bruyne. Die was in aanloop naar de tweede groepsmatch het onderwerp van een opmerkelijk interview in de Britse krant The Guardian.


Tijdens het vraaggesprek, dat enkele weken voor het WK werd afgenomen bij De Bruyne's thuis, kwamen verschillende onderwerpen aan bod. Naast de sportieve zaken, werd bijvoorbeeld ook zijn salaris besproken. De spelmaker van Manchester City is één van de grootverdieners in de Premier League. Per seizoen zou hij zo'n 23 miljoen euro opstrijken.

Een serieus bedrag, toch vindt De Bruyne niet dat hij teveel verdiend. "Ik weet dat het geen populair antwoord is, maar ik bekijk het logisch", verklaart hij. "Ik vergelijk het met een zanger die een concert geeft voor 60.000 mensen. In het voetbal komen er ook 60.000 mensen naar de wedstrijden en er zijn miljoenen tv-kijkers. En een club heeft een inkomen van 500 à 600 miljoen pond. Ja, het is veel geld, maar het is niet te veel als de club het zich kan veroorloven."

CONSTANT IN SPOTLIGHT
Om zo'n salaris te kunnen verdienen moet KDB wel heel opofferingen maken. Tijdens het seizoen heeft hij bijvoorbeeld amper vrije tijd, ook op feestdagen is hij regelmatig aan de slag. Bovendien wordt hij bijna overal herkend, van privacy is weinig sprake. "Ofwel laat je alles gebeuren, ofwel blok je alles af. Sommige mensen houden van al die aandacht, maar na een tijdje wordt het zoveel dat het je opslokt. En als je de aandacht afhoudt, kom je arrogant over. Je bewandelt een dunne lijn."

LEES OOK: Albert verbaast opnieuw: "Laat De Bruyne thuis"

Voetballers verdienen over het algemeen te veel ...

Meest recent

"Enorme kwaliteiten" - Onana wild van nieuwste Rode Duivel

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode ...

3
3
Herman Brusselmans krijgt enorm zware klap te verwerken

Herman Brusselmans staat al decennia bekend als één van de opvallendste stemmen in de ...

5
5
KVM tegen Anderlecht en Club: "Zij zijn beste van België"

KV Mechelen staat op een zucht van zijn eerste deelname ooit aan de Champions' Play-Offs. Maar het ...

29
29
Mazzu in de wolken: "Het mooiste cadeau"

De strijd om het behoud heeft zaterdagnamiddag een nieuwe wending gekregen. OH Leuven is op de ...

9
9
'Schokkende transfer Doku: transfersom bekend'

Manchester City kreeg deze week een stevige tik. Het ging met 3-0 onderuit tegen Real Madrid en ...

42
42
Net geen stunt voor NXT: Beveren wendt eerste nederlaag af

SK Beveren liep zaterdag bijna tegen zijn eerste nederlaag van het seizoen aan. Na het titelfeest ...

44
44
OHL wint op Mambourg en wipt weg uit gevarenzone

Felice Mazzu heeft zijn oude club een peer gestoofd. Uitgerekend op Mambourg kon OHL eindelijk nog ...

22
22
Negenkoppig Bayern ontsnapt aan tweede seizoensnederlaag

Bayern München heeft de kans laten liggen om een nieuwe stap richting de titel te zetten. In de ...

67
67
De Ketelaere helpt Atalanta bij comeback aan punt in kraker

Uitstekend nieuws voor de Rode Duivels: Charles De Ketelaere heeft zaterdag zijn rentree gemaakt. De ...

25
25
'Recordtransfer Club: Barça mengt zich in strijd'

Bij Club Brugge zullen er komende zomer ongetwijfeld weer enkele transferrecords sneuvelen. Het ...

207
207
Vergeten Rode Duivel spuwt gal: "Gebrek aan erkenning"

Het wordt komende week uitkijken naar de selectie van de Rode Duivels voor de oefeninterlands tegen ...

99
99
Revanche op Genk: Vrancken doet opvallende uitspraak

Zondag zullen alle ogen gericht zijn op de Limburgse derby. Daarin ligt alle druk bij KRC Genk, dat ...

105
105
Nieuw gezicht bij Anderlecht: Taravel geeft tekst en uitleg

RSC Anderlecht zal het seizoen dan toch uitdoen met Jérémy Taravel als hoofdtrainer. ...

181
181
WK-soap: Iraans plan heeft grote gevolgen voor Duivels

Nog 89 dagen te gaan en het wereldkampioenschap gaat van start. Door de geo-politieke spanningen ...

271
271
'Leger topscouts bij Club-RSCA: transfergevecht barst los'

De Jupiler Pro League profileerde zich de voorbije jaren als een ideale trampoline richting de ...

361
361
Spitsenzorgen Garcia: grote verrassing in selectie Duivels?

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode ...

308
308
Loodzware opdracht Rigaux: nieuwe transferprioriteit Club

De sportieve leiding van Club Brugge maakt zich op voor een bijzonder drukke zomermercato. De ...

365
365
'Messi geeft zelf groen licht: nieuwe superster naar Miami'

Lionel Messi leidde zijn Inter Miami CF vorig seizoen na de titel in de Major League Soccer. Na dat ...

68
68
Extra wapen voor Genk: "Hebben hen absoluut nodig"

Enkele dagen na de pijnlijke nederlaag op Union SG, heeft KRC Genk de rug kunnen rechten. In de ...

271
271
Gent zeker van Play-Off I? Spelers maken statement

AA Gent heeft vrijdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de tickets voor de Champions' ...

199
199
Vuurwerk in Limburg: analisten geven favoriet Genk-STVV

Het epicentrum van de 29ste speeldag in de Jupiler Pro League, ligt zondagmiddag in Limburg. In de ...

233
233
TRANSFERUURTJE: 'Dubbelklapper Club, wending Lukaku/De Bruyne'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

281
281
Alarm bij Club Brugge: ‘Gevaarlijke cocktail Ivan Leko’

Club Brugge speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk tegen RSC Anderlecht. Ondanks het overwicht in ...

192
192
Colpaert haalt meteen ferm uit na nederlaag Zulte

Zulte Waregem blijft in de hoek zitten waar de klappen vallen. Ook na het ontslag van Sven ...

491
491
Hasi maakt Anderlecht-trio af: “Beschermen zichzelf”

Besnik Hasi werd ontslagen bij RSC Anderlecht na slechte resultaten en onvrede bij de achterban. Het ...

421
421

Meer sportnieuws