Lineker moeit zich met Duivels: "Hij moet absoluut spelen"

1178 stemmen
Lineker moeit zich met Duivels:

Aanstaande zondag werken de Rode Duivels hun tweede WK-wedstrijd af tegen Marokko. Bij een overwinning kunnen ze zich meteen plaatsen voor de tweede ronde en dus wordt nu al gespeculeerd over de mogelijke basisploeg. Gary Lineker heeft alvast een suggestie voor bondscoach Roberto Martinez.


Ondanks het teleurstellende optreden tegen Canada, worden niet al te veel veranderingen verwacht in de Belgische basisploeg. Naar alle waarschijnlijkheid zal Martinez grotendeels vasthouden aan dezelfde starters als afgelopen woensdag. Al zal hij toch ook moeten bijsturen. Op het middenveld bijvoorbeeld, waar het duo Axel Witsel-Youri Tielemans compleet overlopen werd.

Maar ook de defensie blijft een heikel punt. Tegen de Canadezen werden heel wat kansen weggegeven en was een puike Thibaut Courtois nodig om de nul te houden. Gezien Toby Alderweireld en Jan Vertonghen certitudes blijven voor de bondscoach, wordt vooral naar het derde plekje gekeken. Dat werd tegen Canada ingevuld door Leander Dendoncker.

STERKE FAES
Maar Martinez heeft nog een aantal alternatieven achter de hand. Wout Faes bijvoorbeeld, die bij Leicester City bezig is aan een sterk seizoen. Volgens Gary Lineker mag er dan ook niet getwijfeld worden. De Engelse oud-international en legendarische MOTD-presentator, liet via Twitter verstaan dat Faes absoluut op het veld moet staan. Al moet gezegd dat Lineker zelf wel een vurige supporter is van Leicester en zijn mening dus niet helemaal objectief is.

LEES OOK: Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Faes verdient speelminuten bij de Duivels ...

Meest recent

Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

362
362
Lierse SK verrast met transfer bij Jupiler Pro League-club

Lierse SK wist met Christian Kouam vandaag al een speler te strikken, maar daar doen ze er nog ...

20
20
'Beweging op JPL-mercato: twee spelers in aantocht'

Het WK mag dan wel voor de deur staan, achter de schermen zijn de Belgische clubs ook bezig met het ...

39
39
AA Gent vindt versterking in de Challenger Pro League

AA Gent gaat een drukke mercato tegemoet. De Buffalo's willen versterking voor de korte termijn, ...

59
59
Heekeren laat fans Anderlecht nu al watertanden

RSC Anderlecht sloot een zwaar seizoen af als nummer vier. De Brusselaars haalden in januari heel ...

256
256
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

56
56
Zware Coucke-protesten: fanclubs Anderlecht reageren

Het is voor Anderlecht alweer een zeer woelig seizoen geweest. Dat eindigde opnieuw zonder prijs, ...

330
330
Genk kan opnieuw jackpot treffen met eigen talenten

Voor Genk werd het een tegenvallend seizoen dat uiteindelijk eindigde zonder Europees ticket, maar ...

146
146
'Traditieclub zet alles op alles voor Meunier'

Thomas Meunier is maandag met de Rode Duivels op het vliegtuig richting de Verenigde Staten gestapt. ...

79
79
Garcia spreekt duidelijke WK-ambitie uit voor afreis

De Rode Duivels zitten nu helemaal in WK-modus. Maandagnamiddag zijn ze in Zaventem immers op het ...

177
177
'Club Brugge vindt nieuwe prijsschutter in Roemenië'

Club Brugge roerde zich vooralsnog nog niet op de transfermarkt, maar het lijkt voor een bijzonder ...

464
464
Alderweireld voorspelt: nog extra troef voor Rode Duivels

De Rode Duivels stappen maandagnamiddag op het vliegtuig naar de Verenigde Staten, waar ze op 15 ...

137
137
Lierse pakt uit met Belgische ex-speler van Bayern

Lierse beleefde een grijs seizoen en is nu al druk in de weer om straks beter te doen. Daarvoor ...

70
70
'Club moet alsnog vrezen voor vertrek goudhaantje'

Het is een woelig seizoen geweest voor Club NXT. Het eindigde pas als voorlaatste in de Challenger ...

211
211
'Standard heeft beet, maar verliest ook toptalent'

Het wordt uitkijken naar hoe Standard het volgend seizoen zal doen. De Rouches kwamen dit seizoen al ...

167
167
TRANSFERUURTJE: 'Trainersbommetjes bij Anderlecht én Feyenoord'

 De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

467
467
Rode Duivels stuiten meteen op eerste WK-struikelblok

De Rode Duivels hebben een uitstekende voorbereiding achter de rug. In Kroatië werd met 0-2 ...

226
226
Union SG zit niet stil: nieuwe toptransfer voorgesteld

Union SG gaat meteen hard op de zomermercato. Vooral in de verdediging mag er extra kwaliteit bij na ...

101
101
Details Eriksen komen naar buiten: “Hij vroeg dat zelf”

De voetbalwereld hield zijn adem weer even in tijdens de oefeninterland Denemarken – ...

86
86
Oranje op WK: tussen hoop en vrees bij Van der Vaart & co

Nederland trekt met ambitie naar het WK, maar er zijn toch ook veel twijfels. Oranje heeft niet meer ...

95
95
'Topclub wil uitpakken met komst De Ketelaere'

Gaat Charles De Ketelaere komend seizoen van club veranderen? Het zou zomaar kunnen. De speler van ...

265
265
Advocaat haalt wéér zeer stevig uit naar Rigaux

Dévy Rigaux wordt stevig aangepakt in Nederland. Het ontslag van Robin van Persie bij ...

270
270
'Anderlecht heeft eerste wintertransfer nu al beet'

RSC Anderlecht gaat zich de komende weken en maanden flink roeren op de transfermarkt. De ...

355
355
Garcia hakt knoop door: wissel in de basisploeg

De Rode Duivels vertrekken vandaag naar de Verenigde Staten en één speler gaat met een ...

288
288
'Standard hoopt op buitenlands geld: vier dossiers hangende'

Standard zoekt geld, net zoals elke andere Belgische club. Dat moet komen via uitgaande transfers. ...

267
267

Meer sportnieuws