2 op 10: L'Equipe maakt Rode Duivel met grond gelijk

door
2 op 10: L'Equipe maakt Rode Duivel met grond gelijk

Het WK van de Rode Duivels is woensdag van start gegaan met een 1-0-overwinning tegen een verrassend sterk Canada. Door het gelijkspel tussen Marokko en Kroatië, staan de Belgen ook meteen eerste in hun groep. Maar de prestatie zelf was niet bepaald om over naar huis te schrijven.


Zo slaagde België er niet in om de match naar zich toe te trekken en mocht het van geluk spreken dat de Canadezen verschillende kansen onbenut lieten. Al zat een beresterke Thibaut Courtois daar ook voor iets tussen. Al bij al dus een tegenvallend optreden van de Duivels. Dat vond men ook in de buitenlandse media, waar de reacties bijzonder scherp waren.

Het toonaangevende L'Equipe bijvoorbeeld, deelde maar liefst zes buizen uit aan de elf basisspelers. Zo kregen Kevin De Bruyne, Youri Tielemans, Leander Dendoncker en Axel Witsel een 4 op 10. Jan Vertonghen deed met een 3 op 10 nog slechter. Maar vooral Yannick Carrasco kreeg de volle lading van het Franse sportmedium.

SCHIPBREUK
De vleugelspeler, die aan de rust ook werd vervangen, kreeg slechts een 2 op 10 voor zijn matige optreden. "Zijn eerste helft helft was een ware schipbreuk", klinkt het. "Hij lag aan het begin van de hoekschop die tot de strafschop leidde én tot de strafschop zelf. Constant werd hij in zijn rug gepakt. En hij kwam nooit overeen met Vertonghen om de ruimtes op te vangen. Op aanvallend vlak droeg hij absoluut niets bij. Zijn wissel aan de rust was logisch."

LEES OOK: Garcia schrapt één naam genadeloos voor Rode Duivels

Zou u Carrasco tegen Marokko opnieuw laten starten?

Meest recent

Garcia schrapt één naam genadeloos voor Rode Duivels

De selectie van de Rode Duivels werd bekendgemaakt door bondscoach Rudi Garcia. De Franse keuzeheer ...

16
16
Anderlecht zoekt doelman: 7 vervangers voor Coosemans

Het huidige machtsvacuüm in de bestuurskamer betekent niet dat RSC Anderlecht bij de pakken kan ...

456
456
Transferdilemma Club Brugge: vertrek na 138 wedstrijden?

Club Brugge dreigt tijdens de komende zomermercato afscheid te moeten nemen van verschillende ...

73
73
Voetbalfans Baetens en Huybrechts laten Wieze ontploffen

Een opsteker van formaat, zo kan je de 'Belgische' openingsdag noemen van de Euro Tour-manche in ...

20
20
Oosting onheilspellend over Antwerp-smaakmaker

Royal Antwerp FC neemt het op de laatste speeldag van de reguliere competitie op tegen Oud-Heverlee ...

63
63
Genk tóch naar Play-Off I? Boskamp doet voorspelling

Zondagavond worden de laatste tickets voor de Champions' Play-Offs uitgedeeld. Ook KRC Genk maakt ...

89
89
Alarm bij België: Godts duwt Garcia in een ongeziene crisis

Mika Godts zet Rudi Garcia meteen voor een lastige keuze bij de Rode Duivels. Met het WK in zicht ...

184
184
'Barça krijgt dikke 'njet': toptransfer van tafel geveegd'

De komende interland-periode komt voor een aantal clubs als een ideaal moment om hun transferplannen ...

37
37
Garcia genadeloos: de grootste afwezigen in selectie Duivels

Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke Rode Duivels volgende week mee op het vliegtuig ...

274
274
Merckx met verborgen strijd: RSCA fans diep geraakt

De naam van Eddy Merckx klinkt nog altijd als een klok in de wielerwereld. De grootste Belgische ...

89
89
Noodmiddenveld bij Anderlecht: verbazende naam op tafel

RSC Anderlecht wil zich zondagavond tegen Cercle Brugge verzekeren van zijn ticket voor de ...

245
245
'Zomertransfer bepaald: Club speelt steunpilaar kwijt' '

Club Brugge lijkt na amper één seizoen al afscheid te moeten nemen van Aleksandar ...

273
273
De Bruyne maakt 90 minuten vol: Conte geeft mooi compliment

Kevin De Bruyne heeft voor het eerst sinds zijn zware blessure opnieuw een volledige wedstrijd ...

118
118
Drie debutanten bij Duivels: "Hij is de meest verrassende"

Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke spelers hij meepakt op de WK-stage in de ...

76
76
Maguire antiheld United, Leipzig en Lens halen stevig uit

Geen vrijdagavond voetbal in de Jupiler Pro League, maar elders in Europa ging de bal wel aan het ...

35
35
'Made in Neerpede' : Anderlecht eist selectie Duivels op

Bij RSC Anderlecht zal ongetwijfeld tevreden zijn geweest met de selectie van de Rode Duivels. Met ...

210
210
'Monstertransfer Kompany: titanengevecht met City en United'

Bayern München is onder leiding van Vincent Kompany bezig aan een fenomenaal seizoen. Maar ook ...

187
187
Beerschot haalt Patro door gehaktmolen, Eupen mist kansen

In de Challenger Pro League heeft een efficiënt Beerschot vanavond Patro door de gehaktmolen ...

139
139
Publieke opinie tegen Garcia: één naam zorgt voor storm

Bondscoach Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke 28 spelers volgende week mee op het ...

123
123
Lammens of Sels? 'Doublure voor Courtois staat al vast'

De Rode Duivels zullen het tijdens de oefenstage in de Verenigde Staten zonder Thibaut Courtois ...

174
174
Klaar voor Duivels! De Bruyne speelt volle match in zege Napoli

Kevin De Bruyne lijkt volledig hersteld van de blessure die hem maandenlang aan de kant hield. ...

55
55
Genk likt zijn wonden: "Iedereen had hiervoor getekend"

Het heeft dan toch niet mogen zijn voor KRC Genk. Na een 1-0-zege in de heenmatch tegen SC Freiburg ...

237
237
Club Brugge houdt de adem in: Leko werkt aan ‘comebackbom’

Ivan Leko lijkt bij Club Brugge aan een opvallende comeback te werken. De trainer wil een ...

564
564
Garcia negeert JPL-smaakmaker: "Als je mijn mening vraagt ..."

Bondscoach Rudi Garcia maakte vrijdagmiddag zijn selectie bekend voor het komende oefenkamp van de ...

205
205
Gevecht om Play-Off I: doemscenario voor één kandidaat?

Aanstaande zondag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie integraal op hetzelfde tijdstip ...

407
407

Meer sportnieuws