2 op 10: L'Equipe maakt Rode Duivel met grond gelijk

door
2 op 10: L'Equipe maakt Rode Duivel met grond gelijk

Het WK van de Rode Duivels is woensdag van start gegaan met een 1-0-overwinning tegen een verrassend sterk Canada. Door het gelijkspel tussen Marokko en Kroatië, staan de Belgen ook meteen eerste in hun groep. Maar de prestatie zelf was niet bepaald om over naar huis te schrijven.


Zo slaagde België er niet in om de match naar zich toe te trekken en mocht het van geluk spreken dat de Canadezen verschillende kansen onbenut lieten. Al zat een beresterke Thibaut Courtois daar ook voor iets tussen. Al bij al dus een tegenvallend optreden van de Duivels. Dat vond men ook in de buitenlandse media, waar de reacties bijzonder scherp waren.

Het toonaangevende L'Equipe bijvoorbeeld, deelde maar liefst zes buizen uit aan de elf basisspelers. Zo kregen Kevin De Bruyne, Youri Tielemans, Leander Dendoncker en Axel Witsel een 4 op 10. Jan Vertonghen deed met een 3 op 10 nog slechter. Maar vooral Yannick Carrasco kreeg de volle lading van het Franse sportmedium.

SCHIPBREUK
De vleugelspeler, die aan de rust ook werd vervangen, kreeg slechts een 2 op 10 voor zijn matige optreden. "Zijn eerste helft helft was een ware schipbreuk", klinkt het. "Hij lag aan het begin van de hoekschop die tot de strafschop leidde én tot de strafschop zelf. Constant werd hij in zijn rug gepakt. En hij kwam nooit overeen met Vertonghen om de ruimtes op te vangen. Op aanvallend vlak droeg hij absoluut niets bij. Zijn wissel aan de rust was logisch."

LEES OOK: Meteen grote rel in WK-groep Duivels: protest aangetekend

Zou u Carrasco tegen Marokko opnieuw laten starten?

Meest recent

'Khalaili verlaat Union, Nederlandse sensatie als vervanger‘

Union SG heeft een neus voor (onbekend) talent. De Brusselaars zijn uiteraard volop bezig met het ...

5
5
'Ontslag Hayen: Verhaeghe stevig uit de bocht'

Het ontslag van Nicky Hayen blijft nazinderen bij Club Brugge. De fans keerden zich tegen het ...

95
95
'Na De Cat volgende topdossier voor Anderlecht: 30 miljoen'

Bij RSC Anderlecht moeten ze in 2026 spelers verkopen, wat bij elke Belgische club het geval is. ...

46
46
Grote schlemiel bij Genk: "Heel slecht van mijn kant"

KRC Genk raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Donderdag verloren de ...

66
66
Hoogspanning in Genk: Fink beantwoordt ontslag-vragen

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

122
122
Vuurwerk verzekerd: spelers krijgen pittige Leko-waarschuwing

Ivan Leko is begonnen aan zijn tweede ambtstermijn als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd ...

292
292
UEL/UECL: Tielemans grote matchwinnaar, horror-avond Engels

In de Europa League heeft Youri Tielemans zijn goede vorm bij Aston Villa nog eens geetalleerd. Met ...

37
37
'Belletje in januari: Bayern pleziert Kompany met toptransfer'

Nog twee matchen te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn troepen bij ...

97
97
Nieuwe onthullingen Hayen-ontslag: oude bekende doet boekje open

Club Brugge zorgde deze week voor een heuse schokgolf met zijn veelbesproken trainerswissel. De ...

970
970
Over en uit voor Fink? Genk-spelers maken statement

Hoe lang houdt Thorsten Fink het hoofd nog boven water bij KRC Genk? Na de nederlaag van donderdag ...

474
474
"Anders wordt het moeilijk" - Leko krijgt heldere taak bij Club

Ivan Leko maakte deze week zijn grote rentree als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd maandag ...

602
602
UEL/UECL: pijnlijke avond Ligue 1-Belgen, ruime zege Martens

Donderdagavond stond in de Europa en Conference League de laatste speeldag van 2025 op het ...

18
18
Job Fink aan zijden draadje: Genk verliest ook in Europa

KRC Genk heeft donderdagavond zijn derde pijnlijke nederlaag op amper één week tijd ...

211
211
Verstraete onthult: déze woorden deden Dean door lint gaan

Rik De Mil is sinds woensdag de nieuwe coach van AA Gent. Het wordt onder meer uitkijken naar welke ...

390
390
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

In het hoofd van Anderlecht-fans is hij nu al de nieuwe Haaland. Maar wat als die mooie droom gewoon ...

324
324
Leko trekt eerste conclusie na verloren Club-debuut

Ivan Leko heeft zijn officiële comeback als hoofdtrainer van Club Brugge gemaakt. Dat deed hij ...

285
285
Grote zondebok bij achtervolgend Genk: "Elke match opnieuw"

Na twee zware opdoffers in eigen land, wou KRC Genk zich donderdagavond herpakken in de Europa ...

228
228
Anderlecht blijft hervormen: volgend ontslag bekend gemaakt

Met Michael Verschueren en Kenneth Bornauw, stelde RSC Anderlecht onlangs een nieuwe voorzitter en ...

266
266
Courtois verstuurt heldere WK-waarschuwing bij Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de groepsfase van het WK 2026. Zo zullen op weg ...

108
108
Club-bestuur compleet afgemaakt: "De laan uit, incapabelen!"

Het plots ontslag van Nicky Hayen als hoofdcoach van Club Brugge, is duidelijk nog verteerd. ...

606
606
De 11 namen: Fink voert drie wissels door bij KRC Genk

In eigen land wil het niet bepaald vlotten, maar in de Europa League loopt alles wél op ...

22
22
'Leegloop bij Club Brugge: Inter plant dubbelslag'

Nicky Hayen mocht het niet meer tot dan uitzingen, maar tijdens de wintermercato mag er vuurwerk ...

580
580
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

125
125
'Dilemma voor Overmars: Antwerp legt miljoenen klaar'

Antwerp zat een tijdje in de hoek waar de klappen vallen, maar de voorbije weken klaarde de zon ...

569
569
'Club Brugge wil uitpakken: peperduur toptarget lekt uit'

Na de verrassende trainerswissel bleek Dévy Rigaux niet te beroerd om de hand in eigen boezem ...

638
638

Meer sportnieuws