'AA Gent ontving stuk minder dan gedacht voor David'

door
'AA Gent ontving stuk minder dan gedacht voor David'

AA Gent verkocht Jonathan David destijds aan Lille OSC. Er werd melding gemaakt van een transfersom van 27 miljoen euro met daarbij nog bonussen tot 4 miljoen euro. La Dernière Heure komt plots met een zeer straf verhaal over die transfersom, die een stuk lager zou liggen. Dat vernamen ze via Franse bronnen.


AA Gent kwam met Lille overeen dat de transfersom in schijven zou worden uitbetaald, wat bij bijna alle transfers in het voetbal het geval is. Maar de afgelopen jaren was er de pandemie, waardoor de clubs plots financieel enorme tegenvallers moesten slikken. Ook AA Gent. Volgens de krant heeft AA Gent de transfersom van David laten zakken tot een vaste som van 25 miljoen euro, op voorwaarde dat Lille OSC sneller het geld zou overmaken.

TOPTRANSFER

Daardoor tikt de transfer van David dus af op 25 miljoen euro. Zo zakt hij in de lijst achter spelers als Charles De Ketelaere (32 miljoen euro) en Jérémy Doku (26 miljoen euro). Youri Tielemans kostte in het verleden ook 25 miljoen euro. AA Gent moet echter niet treuren, want David kan de clubkassa nog aardig vullen. De Buffalo's wisten immers ook nog een doorverkooppercentage af te dwingen en dat kan zeer lucratief zijn.

David doet het bijzonder goed bij Lille OSC en hij wil na het seizoen dolgraag de stap naar een Europese topclub zetten. AA Gent zal de situatie zeer goed in de gaten houden, want David is ondertussen héél veel geld waard. Volgens Transfermarkt.be heeft hij een marktwaarde van 45 miljoen euro, maar de club zou zeker 60 miljoen euro willen vangen. 

LEES OOK: UEL: Pijnlijke avond Belgische keepers, Lille in de penarie

Hoeveel zal David komende zomer opleveren?

Meest recent

Gruwelijke beelden: Europese trip wordt ware nachtmerrie

Een nachtelijke rit vol hoop eindigde in pure horror. Zeven supporters van de Griekse topclub PAOK ...

0
0
'Selectie Rode Duivels: grote JPL-stunt in de maak'

Behoudens een heus voetbalmirakel komt woensdagavond een einde aan de eerste Champions ...

23
23
Club Brugge door in UCL? Analisten vellen helder verdict

Club Brugge staat voor het moment van de waarheid. Woensdagavond strijdt het tegen Olympique de ...

104
104
'Lammens krijgt groot nieuws: fatale transfer bij United'

Manchester United is de laatste weken opnieuw herboren onder interim-coach Michael Carrick. Die ...

97
97
Van Gucht krijgt uit onverwachte hoek vernietigende uithaal

Een ferme veeg uit de pan. Ruben Van Gucht die steeds vaker ook het nachtleven opzoekt als DJ, kreeg ...

57
57
Ontknoping UCL: waar kan je Club én Union op tv kijken?

Woensdagavond is het weer smullen geblazen voor de voetballiefhebber. Zo wordt de laatste speeldag ...

109
109
Groot alarm bij Genk: "Nu blijkt hoe ernstig de situatie"

De resultaten in de Europa League mogen gezien worden, maar in eigen land gaat het van kwaad naar ...

192
192
‘Club Brugge gokt alles: miljoenen voor tikkende tijdbom’

Club Brugge zet deze winter een gevaarlijke gok: miljoenen op tafel voor een verdediger die tegelijk ...

505
505
'Club en Union niet gerust: STVV pakt wéér uit op mercato'

Na 22 speeldagen in de Jupiler Pro League staat STVV zowaar op slechts één puntje van ...

252
252
'Klokt tikt voor Renard: 7 (!) last-minute transferdossiers'

RSC Anderlecht kondigde dinsdag de komst van verdediger Moussa Diarra aan. Daarmee zijn de ...

415
415
Club-Marseille: Leko voert drastische ingreep door in basiself

Woensdagavond valt het doek over de League Phase in de Champions League en op de slotspeeldag staat ...

248
248
'Club en Anderlecht mengen zich in strijd om JPL-sensatie'

Anderlecht was deze winter al behoorlijk actief op de transfermarkt en haalde al drie nieuwe spelers ...

373
373
'Knoop doorgehakt over transfers Deman en Engels'

De wintermercato krijgt een extra cachet door het WK van volgende zomer. Vele spelers zullen ...

81
81
'Garcia gruwelt na nieuwe wending rond Bounida'

Dit seizoen beleeft Rayane Bounida eindelijk zijn langverwachte grote doorbraak. Het 19-jarige ...

191
191
'Westerlo haalt weer Turk, Kortrijk grijpt naast oude bekende'

Volgende week sluit de wintermercato alweer zijn deuren en dus zijn vele clubs nog snel op zoek naar ...

39
39
'Witte rook bij KVM: Lauberbach out, vervanger bekend'

KV Mechelen kreeg vorig weekend een tik in de strijd om de Champions' Play-Off, want het moest tegen ...

123
123
'Anderlecht-speler gespot op luchthaven: transfer nabij'

Anderlecht stelde dinsdag zijn derde aanwinst van deze winter voor. Na Justin Heekeren en Danylo ...

241
241
Patro sluit aan bij top, enorme stunt Club NXT

Er staat deze week een midweekspeeldag op het programma in de Challenger Pro League. Dinsdagavond ...

206
206
Atalanta-coach: "Dat mist De Ketelaere nog"

Voor Union wordt kwalificatie voor de play-offs van de Champions League schier onmogelijk. De ...

88
88
De Zerbi geeft glasheldere reden voor passeren Vermeeren

Woensdagavond staat de slotspeeldag van de league phase van de Champions League op het programma. ...

171
171
Hubert ziet enorm nadeel voor Union in Champions League

Union SG speelt morgenavond in de Champions League in Brussel tegen Atalanta. Een match die ze ...

78
78
Lierse SK strikt ex-speler Anderlecht en Antwerp

Lierse SK is een club die vooral op de Belgische markt kijkt voor versterking. Ze hebben vandaag een ...

56
56
'Standard drukt door voor aanwinst nummer vier'

Standard gaat mogelijk nog versterking halen de komende dagen. Volgens buitenlandse bronnen hebben ...

124
124
‘Bayern ontploft: Kompany dropt krankzinnige transferbom’

Bayern zet de transfermarkt in brand. Kompany wil tot €100 miljoen gooien op een ster die ...

326
326
Romano: "Club Brugge doet bod op hem"

Club Brugge is heel erg bezig om zich nog te versterken. Ook voor Club NXT. De Bruggelingen hebben ...

281
281

Meer sportnieuws