'AA Gent ontving stuk minder dan gedacht voor David'

320 stemmen
'AA Gent ontving stuk minder dan gedacht voor David'

AA Gent verkocht Jonathan David destijds aan Lille OSC. Er werd melding gemaakt van een transfersom van 27 miljoen euro met daarbij nog bonussen tot 4 miljoen euro. La Dernière Heure komt plots met een zeer straf verhaal over die transfersom, die een stuk lager zou liggen. Dat vernamen ze via Franse bronnen.


AA Gent kwam met Lille overeen dat de transfersom in schijven zou worden uitbetaald, wat bij bijna alle transfers in het voetbal het geval is. Maar de afgelopen jaren was er de pandemie, waardoor de clubs plots financieel enorme tegenvallers moesten slikken. Ook AA Gent. Volgens de krant heeft AA Gent de transfersom van David laten zakken tot een vaste som van 25 miljoen euro, op voorwaarde dat Lille OSC sneller het geld zou overmaken.

TOPTRANSFER

Daardoor tikt de transfer van David dus af op 25 miljoen euro. Zo zakt hij in de lijst achter spelers als Charles De Ketelaere (32 miljoen euro) en Jérémy Doku (26 miljoen euro). Youri Tielemans kostte in het verleden ook 25 miljoen euro. AA Gent moet echter niet treuren, want David kan de clubkassa nog aardig vullen. De Buffalo's wisten immers ook nog een doorverkooppercentage af te dwingen en dat kan zeer lucratief zijn.

David doet het bijzonder goed bij Lille OSC en hij wil na het seizoen dolgraag de stap naar een Europese topclub zetten. AA Gent zal de situatie zeer goed in de gaten houden, want David is ondertussen héél veel geld waard. Volgens Transfermarkt.be heeft hij een marktwaarde van 45 miljoen euro, maar de club zou zeker 60 miljoen euro willen vangen. 

LEES OOK: 'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Hoeveel zal David komende zomer opleveren?

Meest recent

Vlak voor WK: De Wever slaat voetbalfans met verstomming

Opvallende beelden vanuit de Wetstraat 16, waar Bart De Wever zich vlak voor de openingswedstrijd ...

40
40
'Club Brugge aast op dubbelslag bij PSG'

Bij Club Brugge lijkt er deze zomer heel wat te gaan bewegen. Het zal vervangers moeten vinden voor ...

117
117
Vossen ziet Genk goudmijn aanboren op transfermarkt

Jelle Vossen is nog op zoek naar een nieuwe uitdaging. De 37-jarige spits nam enkele weken geleden ...

117
117
Standard is toptalent definitief kwijt aan Feyenoord

Standard leek dit seizoen weer wat op te leven, al kon het zijn seizoen uiteindelijk net niet ...

19
19
'Feyenoord drukt door: komst Belg bijna rond'

Feyenoord eindigde vorig seizoen als tweede in de Eredivisie, maar kon PSV nooit bedreigen voor de ...

44
44
'KV Kortrijk keihard: oudgediende naar B-kern gestuurd'

KV Kortrijk is deze week als eerste eersteklasser begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe ...

70
70
'Saibari staat op zucht van droomtransfer'

Bij Anderlecht en Genk kon hij ooit niet doorbreken, maar in Nederland is Ismael Saibari wel ...

41
41
'Anderlecht vangt minder dan gehoopt voor Goto'

Anderlecht staat voor een zeer drukke zomermercato en heeft donderdag een eerste belangrijke deal ...

325
325
'Club Brugge dokt miljoenen voor tienertalent'

Club Brugge ontwikkelde de voorbije jaren een bijzonder succesvolle transferstrategie, met ook een ...

351
351
'Rigaux wil nu ook JPL-smaakmaker naar Feyenoord halen'

Dévy Rigaux trok na het veroveren van de landstitel de deur achter zich dicht als Director of ...

109
109
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe club Hasi, Kompany gooit grote naam buiten'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

198
198
Garcia zet Duivel in de wachtkamer ondanks topseizoen

Het WK staat op het punt te ontploffen. Voor de Rode Duivels is het nog even wachten op de ...

129
129
Degryse zet druk op Duivelse 'jokers' vlak voor WK

Het WK 2026 gaat vanavond van start. De openingswedstrijd tussen Mexico en Zuid-Afrika zal het ...

57
57
Anderlecht bevestigt knaltransfer Goto: ferme miljoenensom

RSC Anderlecht neemt definitief afscheid van Keisuke Goto. De Japanner kwam in 2024 op huurbasis ...

543
543
Broos dankt Garcia en heeft opvallend toekomstnieuws

Hugo Broos beleeft donderdagavond een hoogtepunt in zijn carrière. De 74-jarige staat voor de ...

113
113
Union blijft maar gaan: derde aanwinst is een feit

Union werkte alweer een sterk seizoen af, met bekerwinst, een tweede plaats in de competitie en ...

126
126
Genk heeft beet: JPL-smaakmaker zet handtekening

KRC Genk heeft er een zeer woelig seizoen opzitten. Het slaagde er niet in de top zes te halen en ...

156
156
Marokko slikt enorme dubbele domper voor WK

Vier jaar geleden was Marokko nog dé sensatie van het WK door als eerste Afrikaanse land ooit ...

149
149
Opmerkelijke naam ving bot bij Rode Duivels

De Rode Duivels lijken intussen helemaal geacclimatiseerd te zijn op Amerikaanse bodem, waar de ...

69
69
FIFA kondigt grote verandering in transfersysteem aan

Alle ogen zijn donderdag gericht op de openingswedstrijd van het WK, maar in de schaduw daarvan is ...

447
447
Theate of Mechele? Defour heeft gouden tip voor Garcia

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK. Dan nemen ze het op tegen Egypte. De Rode Duivels ...

142
142
Prioriteit voor Feyenoord: 'Rigaux wil stunten met Belg'

Dévy Rigaux drukt zijn stempel bij Feyenoord. Hij kreeg al veel kritiek vanwege het ...

168
168
Degryse glashelder over verwachtingen voor Duivels

Het WK start met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika, maandag spelen de Rode Duivels tegen Egypte. ...

170
170
'Toptransfer Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Standard wil geen heel drukke zomermercato tegemoet gaan. De kern versterken waar nodig en de betere ...

208
208
Garcia plant Vanaken-stunt: niemand zag dit aankomen

Hans Vanaken lijkt op weg naar een bijrolletje bij de Rode Duivels op het WK. Maar zo simpel is het ...

640
640

Meer sportnieuws