'Belgisch duo' wil scalp van Rode Duivels: "Beste ooit"

door
'Belgisch duo' wil scalp van Rode Duivels:

Canada belooft een zware tegenstander te worden voor België. Vooral aanvallend is er heel veel kwaliteit. VoetbalNieuws blikte met makelaar Nikos Mavromaras, die Jonathan David en Cyle Larin vertegenwoordigt, vooruit naar de clash met België. De Rode Duivels kunnen maar best opletten voor het gevaarlijke duo David-Larin.


België is de grote favoriet tegen Canada, maar het is toch opletten geblazen tegen de gevaarlijke Canadezen. Zij willen zich meteen aan de wereld laten zien door tegen België te stunten.  "Canada is uiteraard de underdog. Ze hebben wel een zeer getalenteerd team en dit is het beste Canadese team ooit. Uiteraard zijn er nog de nodige hiaten in het team en er zijn hier en daar toch wel wat twijfels over de defensie. Canada beschikt wel over een goed middenveld en dé kracht van dit team ligt uiteraard in de aanval”, klinkt het.

Met Alphonso Davies en Jonathan David heeft het twee spelers die ook bij de Rode Duivels een basisplaats zouden kunnen claimen. Maar vooraan lopen er met Cyle Larin en Tajon Buchanan nog twee gevaarlijke spelers rond. "Een fitte Davies is uiteraard bijzonder belangrijk voor dit team. Het is een speler waar de tegenstander toch veel aandacht gaat voor hebben, iemand waar andere spelers zoals David, Larin en Buchanan mogelijk van kunnen profiteren."


Het is opletten geblazen voor Davies (rechts, nvdr.)

De Belgen zijn dus gewaarschuwd. "België gaat wel moeten opletten met hun aanpak. Als ze hoog druk gaan zetten, ligt er veel ruimte in de rug van de defensie en Canada heeft alle wapens om via de omschakeling gevaarlijk te zijn. De Rode Duivels zijn echter een heel ervaren team, dat weet wat het is om op een WK te spelen. Ze hebben echt geweldige spelers van wereldklasse in hun team. Dat het defensief toch zwakheden vertoont? Elk nationaal team heeft zijn zwakheden, behalve Brazilië misschien (lacht). Maar België blijft een fantastisch team, dat mogen we toch niet vergeten."

SMAAKMAKER DAVID

De naam is al vermeld: Jonathan David. Hij brak door bij AA Gent en doet het nu ook uitstekend bij Lille OSC. Met 78 goals en 23 assists in 194 matchen is de 22-jarige aanvaller in Europa bijzonder goed bezig. Dit seizoen steekt hij ook in bloedvorm.


David schittert bij Lille OSC.

"Jonathan doet het zeer goed met 9 goals en 3 assists in 15 matchen. Dat hadden er nog meer kunnen zijn, want hij trof in de laatste matchen voor de break nog een aantal keren het doelhout. Hij maakte dit seizoen vooral progressie in zijn spel. Hij speelt bij Lille OSC nu ook als diepste aanvaller en niet langer als een aanvaller achter een centrumspits. Paulo Fonseca (de coach van Lille OSC, nvdr.) heeft hem leren voetballen als enige spits. Er waren twijfels of hij dat zou kunnen, maar hij heeft ondertussen bewezen dat hij deze rol ook aankan. Hij is zeer snel, fysiek sterk, een goede afwerker en hij heeft bovendien een zeer goede techniek”, aldus Mavromaras.

Een toptransfer lijkt komende zomer de volgende stap te worden. “Of het WK een hefboom kan zijn voor een transfer (na het seizoen, nvdr.) naar een absolute topclub? Jonathan is momenteel een sterkhouder bij Lille OSC en hopelijk kan hij de lijn doortrekken op het WK. De logische volgende stap voor hem zou een club zijn die tot de top 10-12 in Europa behoort. Het is nu vooral belangrijk een goed seizoen te draaien en nadien zien we wel." Met België wacht hem dus een eerste uitdaging op het WK. “Voor Jonathan zal de wedstrijd tegen België speciaal zijn omdat hij daar bij AA Gent wist door te breken. Hij kent niet echt spelers uit de selectie. Ik weet dat heel wat mensen uit België hem zullen volgen."


Ugbo (midden, nvdr.) & co zijn de underdog tegen België.

LARIN TOP BIJ CANADA

Spitsbroeder Cyle Larin kent minder leuke momenten. Hij is bankzitter bij Club Brugge, waar hij stilaan vierde spits lijkt te zijn. Bij Canada voelt hij zich echter helemaal zijn sas. “Hij is met 25 doelpunten de topschutter aller tijden voor Canada. Dat hij een moeilijk seizoen kent? Het zijn twee verschillende situaties. Cyle heeft het momenteel wat moeilijk in Brugge. Hij moet nu vooral keihard verder werken en proberen een goed WK te spelen. Dan zien we wel of er eventueel iets gaat gebeuren in januari”, vertelt de makelaar.

David en Larin zijn een straf duo, met Ike Ugbo (ex-Genk) als back-up. David was in 35 interlands goed voor 22 doelpunten en 13 assists, terwijl Larin aftikt op 25 doelpunten en 2 assists in 55 matchen. Opletten dus voor Toby Alderweireld & co? "Ze voelen mekaar als duo zeer goed aan. De ene haakt af en de andere gaat dan diep. Zo kunnen ze voor de nodige verwarring zorgen bij een tegenstander. Samen met Davies en Buchanan kan Canada zo wel een mooie aanvallend kwartet opstellen", besluit Mavromaras.

Claudio Reulens

LEES OOK: Antwerp leeft op, tienkoppig Westerlo krijgt zware klappen

Gaan David en Larin België problemen opleveren?

Meest recent

Charaï baalt: "VAR heeft wedstrijd kapotgemaakt"

Westerlo kreeg zaterdagavond een unieke kans om na het puntenverlies van Genk weer de leiding te ...

20
20
Godts komt met verklaring voor weergaloze goal

Mika Godts zal de komende dagen de wereld rondgaan. De kersverse Rode Duivel scoorde zaterdagavond ...

6
6
Inter-coach komt met grote Stankovic-hint

Bij Club Brugge lijken ze in de zomer alweer de nodige smaakmakers te verliezen. Verschillende ...

66
66
Doku redt City: Guardiola strooit enorme lof

Manchester City staat voor de vierde keer op rij in de finale van de FA Cup, maar daarvoor heeft het ...

26
26
Antwerp leeft op, tienkoppig Westerlo krijgt zware klappen

Antwerp is plots weer springlevend in deze Europe Play-Offs. The Great Old maakte gehakt van een ...

64
64
Straf compliment Hubert: "Doet denken aan Kompany"

Er werd wat meewarig gedaan toen Union in oktober na het plotse vertrek van Sébastien ...

27
27
Goots raadt JPL-smaakmaker aan bij Club Brugge

Voor Club Brugge belooft het alweer een zeer drukke transferzomer te gaan worden. Zowel aan ...

114
114
A la Zlatan: Godts scoort magistraal in vlotte zege Ajax

In de Eredivisie heeft Ajax zich voorlopig weer op de vierde plaats in het klassement genesteld, ...

54
54
Alarm voor Karetsas: Hayen komt met eerste update

KRC Genk is zaterdag weer tegen een domper aangelopen in de Europe Play-Off. Ook de derde ...

299
299
Euvrard eerlijk: "Winnen was overdreven geweest"

Standard is nog steeds in de running in de Europe Play-Off. Het sprokkelde zaterdagavond een puntje ...

46
46
Woeste Mazzu pakt spelers OHL keihard aan

Voor OH Leuven lijkt de Europe Play-Off nu al een maat voor niets te worden. Het blijft achter met ...

31
31
Titelstrijd blijft thriller: Arsenal wipt weer naar leiding

De titelstrijd in de Premier League blijft razend spannend. Manchester City komt dit weekend niet in ...

32
32
Genk laat het liggen: Standard sleept punt uit de brand

Een inefficiënt Racing Genk heeft zich vanavond de kaas van het brood laten eten door Standard. ...

44
44
Doku zet comeback in: City op valreep naar bekerfinale

Manchester City heeft nog altijd uitzicht op de Engelse treble. Het plaatste zich zaterdagavond ...

35
35
Crisis dreigt: Club en sterspeler vliegen elkaar in de haren

Club Brugge en zijn sterspeler staan opnieuw lijnrecht tegenover elkaar. De spanningen van afgelopen ...

632
632
Hoop én zorgen bij Taravel en Anderlecht

RSC Anderlecht hoopt morgen buur Union SG het leven zuur te maken. De Brusselaars kunnen maar best ...

156
156
Smets spreekt zich uit over vertrek bij KRC Genk

Bij KRC Genk gaan Konstantinos Karetsas en Zakaria El Ouahdi de club in de zomer verlaten. Dat lijkt ...

134
134
Mulder geeft hét probleem van Anderlecht prijs

RSC Anderlecht kent alweer een moeizaam seizoen. De Brusselaars hopen dit wel nog prachtig te ...

141
141
STVV heeft opvallende 'deal' met Feyenoord

STVV kent een absoluut droomseizoen. De Kanaries lijken op weg naar Europees voetbal, wat dé ...

106
106
Smaakmaker Standard stilaan grof wild: "Meerdere clubs"

Bij Standard hopen ze alsnog een Europees ticket te behalen, maar dan gaan ze toch nog ...

109
109
'Anderlecht drukt door voor eerste zomeraanwinst'

RSC Anderlecht is volop bezig met het zoeken naar versterking. Er komen steeds meer namen naar ...

196
196
Sensatie in Premier League: rollercoaster voor Tottenham

Om 16u stonden er een aantal duels op het programma in de Premier League. Vooral de matchen van ...

53
53
Charleroi bezorgt ex-coach Mazzu frustrerende namiddag

In de Europe Play-Offs namen OH Leuven en Sporting Charleroi om 16u tegen elkaar op. Beide ploegen ...

11
11
Bayern München zet 3-0 alsnog recht na weergaloze helft

In de Bundesliga stonden er maar liefst vijf matchen op het programma. Vincent Kompany trok met ...

103
103
Van der Elst begrijpt Leko niet: "Raar..."

Club Brugge deed midweeks een zeer goede zaak door met 6-1 te winnen van KV Mechelen. Union SG ...

105
105

Meer sportnieuws