'Belgisch duo' wil scalp van Rode Duivels: "Beste ooit"

door
'Belgisch duo' wil scalp van Rode Duivels:

Canada belooft een zware tegenstander te worden voor België. Vooral aanvallend is er heel veel kwaliteit. VoetbalNieuws blikte met makelaar Nikos Mavromaras, die Jonathan David en Cyle Larin vertegenwoordigt, vooruit naar de clash met België. De Rode Duivels kunnen maar best opletten voor het gevaarlijke duo David-Larin.


België is de grote favoriet tegen Canada, maar het is toch opletten geblazen tegen de gevaarlijke Canadezen. Zij willen zich meteen aan de wereld laten zien door tegen België te stunten.  "Canada is uiteraard de underdog. Ze hebben wel een zeer getalenteerd team en dit is het beste Canadese team ooit. Uiteraard zijn er nog de nodige hiaten in het team en er zijn hier en daar toch wel wat twijfels over de defensie. Canada beschikt wel over een goed middenveld en dé kracht van dit team ligt uiteraard in de aanval”, klinkt het.

Met Alphonso Davies en Jonathan David heeft het twee spelers die ook bij de Rode Duivels een basisplaats zouden kunnen claimen. Maar vooraan lopen er met Cyle Larin en Tajon Buchanan nog twee gevaarlijke spelers rond. "Een fitte Davies is uiteraard bijzonder belangrijk voor dit team. Het is een speler waar de tegenstander toch veel aandacht gaat voor hebben, iemand waar andere spelers zoals David, Larin en Buchanan mogelijk van kunnen profiteren."


Het is opletten geblazen voor Davies (rechts, nvdr.)

De Belgen zijn dus gewaarschuwd. "België gaat wel moeten opletten met hun aanpak. Als ze hoog druk gaan zetten, ligt er veel ruimte in de rug van de defensie en Canada heeft alle wapens om via de omschakeling gevaarlijk te zijn. De Rode Duivels zijn echter een heel ervaren team, dat weet wat het is om op een WK te spelen. Ze hebben echt geweldige spelers van wereldklasse in hun team. Dat het defensief toch zwakheden vertoont? Elk nationaal team heeft zijn zwakheden, behalve Brazilië misschien (lacht). Maar België blijft een fantastisch team, dat mogen we toch niet vergeten."

SMAAKMAKER DAVID

De naam is al vermeld: Jonathan David. Hij brak door bij AA Gent en doet het nu ook uitstekend bij Lille OSC. Met 78 goals en 23 assists in 194 matchen is de 22-jarige aanvaller in Europa bijzonder goed bezig. Dit seizoen steekt hij ook in bloedvorm.


David schittert bij Lille OSC.

"Jonathan doet het zeer goed met 9 goals en 3 assists in 15 matchen. Dat hadden er nog meer kunnen zijn, want hij trof in de laatste matchen voor de break nog een aantal keren het doelhout. Hij maakte dit seizoen vooral progressie in zijn spel. Hij speelt bij Lille OSC nu ook als diepste aanvaller en niet langer als een aanvaller achter een centrumspits. Paulo Fonseca (de coach van Lille OSC, nvdr.) heeft hem leren voetballen als enige spits. Er waren twijfels of hij dat zou kunnen, maar hij heeft ondertussen bewezen dat hij deze rol ook aankan. Hij is zeer snel, fysiek sterk, een goede afwerker en hij heeft bovendien een zeer goede techniek”, aldus Mavromaras.

Een toptransfer lijkt komende zomer de volgende stap te worden. “Of het WK een hefboom kan zijn voor een transfer (na het seizoen, nvdr.) naar een absolute topclub? Jonathan is momenteel een sterkhouder bij Lille OSC en hopelijk kan hij de lijn doortrekken op het WK. De logische volgende stap voor hem zou een club zijn die tot de top 10-12 in Europa behoort. Het is nu vooral belangrijk een goed seizoen te draaien en nadien zien we wel." Met België wacht hem dus een eerste uitdaging op het WK. “Voor Jonathan zal de wedstrijd tegen België speciaal zijn omdat hij daar bij AA Gent wist door te breken. Hij kent niet echt spelers uit de selectie. Ik weet dat heel wat mensen uit België hem zullen volgen."


Ugbo (midden, nvdr.) & co zijn de underdog tegen België.

LARIN TOP BIJ CANADA

Spitsbroeder Cyle Larin kent minder leuke momenten. Hij is bankzitter bij Club Brugge, waar hij stilaan vierde spits lijkt te zijn. Bij Canada voelt hij zich echter helemaal zijn sas. “Hij is met 25 doelpunten de topschutter aller tijden voor Canada. Dat hij een moeilijk seizoen kent? Het zijn twee verschillende situaties. Cyle heeft het momenteel wat moeilijk in Brugge. Hij moet nu vooral keihard verder werken en proberen een goed WK te spelen. Dan zien we wel of er eventueel iets gaat gebeuren in januari”, vertelt de makelaar.

David en Larin zijn een straf duo, met Ike Ugbo (ex-Genk) als back-up. David was in 35 interlands goed voor 22 doelpunten en 13 assists, terwijl Larin aftikt op 25 doelpunten en 2 assists in 55 matchen. Opletten dus voor Toby Alderweireld & co? "Ze voelen mekaar als duo zeer goed aan. De ene haakt af en de andere gaat dan diep. Zo kunnen ze voor de nodige verwarring zorgen bij een tegenstander. Samen met Davies en Buchanan kan Canada zo wel een mooie aanvallend kwartet opstellen", besluit Mavromaras.

Claudio Reulens

LEES OOK: Nu al WK-drama: oorlog en 500 lijkzakken nabij stadion

Gaan David en Larin België problemen opleveren?

Meest recent

Mazzu verrast: plots heel ander Anderlecht

OH Leuven is de laatste weken zeker niet onaardig bezig. Vorig week verloren ze nog nipt van Club ...

62
62
‘Svilar grof wild: AS Roma krijgt héél pikant voorstel

Mile Svilar is een van de beste keepers in de Serie A. De doelman van AS Roma zou de club in de ...

21
21
Plat verklapt: "Daarom spelen we graag voor Beerschot"

Beerschot vecht met KV Kortrijk, Lommel SK, Patro Eisden en RFC Luik voor de tweede plaats in de ...

26
26
Standard doet slechte zaak na draak van een wedstrijd

Standard en La Louvière namen het vanavond op tegen elkaar. Een zeer belangrijke partij voor ...

50
50
KRC Genk evenaart record: De Condé wil méér

We haalden gisteren aan dat KRC Genk zijn strafste Europese campagne ooit is aan het afwerken. Head ...

112
112
Bosz looft Belgische diamant: "Een zeer goede zaak"

Bij PSV hebben ze een geweldige geschiedenis inzake Belgische spelers. Eric Gerets, Luc Nilis, Timmy ...

36
36
Club Brugge is gewaarschuwd: "Zo gaan we niet spelen"

Sporting Charleroi speelt dit weekend in eigen huis tegen Club Brugge. Als ze nog een kans willen ...

139
139
"Van Ajax naar Anderlecht? Dat moet hij direct doen!"

RSC Anderlecht is op zoek naar een sportief directeur die dicht bij het eerste elftal staat en niet ...

257
257
Groot schandaal in Challenger Pro League: "Illegale praktijken"

Het voetbal is al vele jaren de weg kwijt. De verhalen van ‘opvallende’ figuren die in ...

228
228
Top zes? Taravel wijst naar één speler

Bij RSC Anderlecht kunnen ze mits een zege tegen OH Leuven zo goed als zekerheid verschaffen over de ...

129
129
François ontkent zeer opvallend gerucht over Wilmots

Bij Standard nam Marc Wilmots afscheid van zijn rol als lid van de raad ven bestuur bij Standard. ...

75
75
'Anderlecht gooit deur open: Vrancken naar Lotto Park?'

Wouter Vrancken duikt alweer op bij Anderlecht. Zijn naam valt bijna automatisch zodra paars-wit ...

629
629
STVV de strafste, KRC Genk dramatisch

Voor het seizoen spreken heel wat clubs altijd de ambitie uit om beter te doen. Zeker als er veel ...

104
104
Vrancken lacht 'probleem' weg: "Begint op een soap te lijken”

STVV neemt het dit weekend op tegen Royal Antwerp FC. De Kanaries zijn de grote favoriet in dit ...

99
99
'Anderlecht en JPL-rivalen zetten zinnen op nieuwe smaakmaker'

RSC Anderlecht heeft komende zomer heel wat werk. De nieuwe sportief directeur zal samen met de ...

178
178
'Club Brugge loopt jackpot mis: Inter casht op Stankovic'

Mede dankzij de fraaie campagne in de Champions League zal de kassa straks weer flink rinkelen bij ...

265
265
Oosting in vieze papieren: 5 voor 12 bij Antwerp

Na een schamele drie op 18 heeft Antwerp dringend nog eens nood aan een zege. Gemakkelijker gezegd ...

144
144
'Recordzomer wenkt: totale uitverkoop bij KRC Genk'

KRC Genk kwalificeerde zich donderdag voor de achtste finale van de Europa League, waar een aantal ...

135
135
'STVV houdt adem in: Vrancken richting Anderlecht?'

Het ziet er momenteel naar uit dat RSC Anderlecht de aanstelling van een nieuwe hoofdcoach dan toch ...

465
465
De Mil moet puzzelen: rampscenario AA Gent komt uit

Na de collectieve offday tegen Cercle Brugge rekent Rik De Mil op een reactie van zijn troepen. Dat ...

128
128
Bob Peeters krijgt warm eerbetoon na promotie

SK Beveren zorgde afgelopen weekend voor een huzarenstukje door al in februari de promotie naar de ...

297
297
'Miljoenen uit Manchester: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Atlético Madrid bleek een maatje te groot, maar Club Brugge mag toch terugblikken op een ...

498
498
Taravel slikt bittere pil: twee wissels bij Anderlecht?

RSC Anderlecht gaat zaterdag tegen OHL eindelijk nog eens op zoek naar een overwinning in eigen ...

396
396
Van Gucht vs Olga Leyers: vonken vliegen in het rond

Dat Ruben Van Gucht niet vies is van wat vrouwelijk schoon, dat weten we ondertussen wel. De ...

237
237
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent en grijpt drastisch in

KAA Gent kreeg vorige speeldag een mokerslag van jewelste in de strijd om een plek in de top 6. In ...

397
397

Meer sportnieuws