'Belgisch duo' wil scalp van Rode Duivels: "Beste ooit"

door
'Belgisch duo' wil scalp van Rode Duivels:

Canada belooft een zware tegenstander te worden voor België. Vooral aanvallend is er heel veel kwaliteit. VoetbalNieuws blikte met makelaar Nikos Mavromaras, die Jonathan David en Cyle Larin vertegenwoordigt, vooruit naar de clash met België. De Rode Duivels kunnen maar best opletten voor het gevaarlijke duo David-Larin.


België is de grote favoriet tegen Canada, maar het is toch opletten geblazen tegen de gevaarlijke Canadezen. Zij willen zich meteen aan de wereld laten zien door tegen België te stunten.  "Canada is uiteraard de underdog. Ze hebben wel een zeer getalenteerd team en dit is het beste Canadese team ooit. Uiteraard zijn er nog de nodige hiaten in het team en er zijn hier en daar toch wel wat twijfels over de defensie. Canada beschikt wel over een goed middenveld en dé kracht van dit team ligt uiteraard in de aanval”, klinkt het.

Met Alphonso Davies en Jonathan David heeft het twee spelers die ook bij de Rode Duivels een basisplaats zouden kunnen claimen. Maar vooraan lopen er met Cyle Larin en Tajon Buchanan nog twee gevaarlijke spelers rond. "Een fitte Davies is uiteraard bijzonder belangrijk voor dit team. Het is een speler waar de tegenstander toch veel aandacht gaat voor hebben, iemand waar andere spelers zoals David, Larin en Buchanan mogelijk van kunnen profiteren."


Het is opletten geblazen voor Davies (rechts, nvdr.)

De Belgen zijn dus gewaarschuwd. "België gaat wel moeten opletten met hun aanpak. Als ze hoog druk gaan zetten, ligt er veel ruimte in de rug van de defensie en Canada heeft alle wapens om via de omschakeling gevaarlijk te zijn. De Rode Duivels zijn echter een heel ervaren team, dat weet wat het is om op een WK te spelen. Ze hebben echt geweldige spelers van wereldklasse in hun team. Dat het defensief toch zwakheden vertoont? Elk nationaal team heeft zijn zwakheden, behalve Brazilië misschien (lacht). Maar België blijft een fantastisch team, dat mogen we toch niet vergeten."

SMAAKMAKER DAVID

De naam is al vermeld: Jonathan David. Hij brak door bij AA Gent en doet het nu ook uitstekend bij Lille OSC. Met 78 goals en 23 assists in 194 matchen is de 22-jarige aanvaller in Europa bijzonder goed bezig. Dit seizoen steekt hij ook in bloedvorm.


David schittert bij Lille OSC.

"Jonathan doet het zeer goed met 9 goals en 3 assists in 15 matchen. Dat hadden er nog meer kunnen zijn, want hij trof in de laatste matchen voor de break nog een aantal keren het doelhout. Hij maakte dit seizoen vooral progressie in zijn spel. Hij speelt bij Lille OSC nu ook als diepste aanvaller en niet langer als een aanvaller achter een centrumspits. Paulo Fonseca (de coach van Lille OSC, nvdr.) heeft hem leren voetballen als enige spits. Er waren twijfels of hij dat zou kunnen, maar hij heeft ondertussen bewezen dat hij deze rol ook aankan. Hij is zeer snel, fysiek sterk, een goede afwerker en hij heeft bovendien een zeer goede techniek”, aldus Mavromaras.

Een toptransfer lijkt komende zomer de volgende stap te worden. “Of het WK een hefboom kan zijn voor een transfer (na het seizoen, nvdr.) naar een absolute topclub? Jonathan is momenteel een sterkhouder bij Lille OSC en hopelijk kan hij de lijn doortrekken op het WK. De logische volgende stap voor hem zou een club zijn die tot de top 10-12 in Europa behoort. Het is nu vooral belangrijk een goed seizoen te draaien en nadien zien we wel." Met België wacht hem dus een eerste uitdaging op het WK. “Voor Jonathan zal de wedstrijd tegen België speciaal zijn omdat hij daar bij AA Gent wist door te breken. Hij kent niet echt spelers uit de selectie. Ik weet dat heel wat mensen uit België hem zullen volgen."


Ugbo (midden, nvdr.) & co zijn de underdog tegen België.

LARIN TOP BIJ CANADA

Spitsbroeder Cyle Larin kent minder leuke momenten. Hij is bankzitter bij Club Brugge, waar hij stilaan vierde spits lijkt te zijn. Bij Canada voelt hij zich echter helemaal zijn sas. “Hij is met 25 doelpunten de topschutter aller tijden voor Canada. Dat hij een moeilijk seizoen kent? Het zijn twee verschillende situaties. Cyle heeft het momenteel wat moeilijk in Brugge. Hij moet nu vooral keihard verder werken en proberen een goed WK te spelen. Dan zien we wel of er eventueel iets gaat gebeuren in januari”, vertelt de makelaar.

David en Larin zijn een straf duo, met Ike Ugbo (ex-Genk) als back-up. David was in 35 interlands goed voor 22 doelpunten en 13 assists, terwijl Larin aftikt op 25 doelpunten en 2 assists in 55 matchen. Opletten dus voor Toby Alderweireld & co? "Ze voelen mekaar als duo zeer goed aan. De ene haakt af en de andere gaat dan diep. Zo kunnen ze voor de nodige verwarring zorgen bij een tegenstander. Samen met Davies en Buchanan kan Canada zo wel een mooie aanvallend kwartet opstellen", besluit Mavromaras.

Claudio Reulens

LEES OOK: Fans Rode Duivels in zak en as: WK-fiasco aan het licht

Gaan David en Larin België problemen opleveren?

Meest recent

Meteen naar Genk? Hayen spreekt duidelijke taal

Opvallende statistiek in de Jupiler Pro League: van de veertien clubs die het hele kalenderjaar in ...

10
10
'Club wil uitpakken met Italiaans belofteninternational'

Club Brugge gaat in januari sowieso de transfermarkt op. De voorbije maanden werd duidelijk dat de ...

36
36
'Genk zoekt coach: eerste vier kandidaten al genoemd'

Er werd in de voorbije weken al druk gespeculeerd over een mogelijk ontslag van Thorsten Fink bij ...

397
397
Hayen spreekt over plotse ontslag en uithaal Verhaeghe

Het was bij Club Brugge een zeer bewogen week. De plotse trainerswissel deed zeer veel stof ...

220
220
Kompany pakt weer een trofee, ook De Cat in de prijzen

Het kan dit seizoen niet op voor Vincent Kompany. Onze landgenoot liet vorig weekend met Bayern ...

40
40
PSG stuurt meteen grote naam naar Eupen

Er kwam onlangs zeer opmerkelijk nieuws vanuit Eupen. De tweedeklasser werd immers overgenomen door ...

57
57
Vandenbempt verrast: "Grote gelijk van Verhaeghe"

Bij Club Brugge trokken ze zondag een streep onder een zeer woelige week. Er was heel wat te doen ...

263
263
Rechtbank velt ontluisterend vonnis na crash Sofian Kiyine

Meer dan twee jaar na een ongeval dat het land met verstomming sloeg, viel er opnieuw een ...

101
101
RC Genk zoekt nieuwe coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Thorsten Fink werd dan toch ontslagen door KRC Genk. Het magere 1-1-gelijkspel tegen KVC Westerlo ...

1224
1224
Genk bezwijkt en zet Fink dan toch op straat

KRC Genk beleefde zondag opnieuw een ontgoocheling. Na drie nederlagen op rij was een zege tegen ...

396
396
'Saelemaekers heeft fraaie deal helemaal beet'

Alexis Saelemaekers blikt terug op enkele woelige jaren. De Rode Duivel belandde 2,5 jaar geleden op ...

92
92
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht ongenadig, knaltransfer Tzolis'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

320
320
‘KRC Genk vreest: monstertransfer El Ouahdi weer op tafel’

Zakaria El Ouahdi stond vorige zomer al dicht bij een toptransfer, maar uiteindelijk bleef de ...

122
122
Groot mysterie rond Doku: Guardiola voedt geruchten

Jérémy Doku is dit seizoen onmisbaar voor Manchester City. De buitenspeler is een ...

180
180
Zware uithaal: emotionele Roef maakt korte metten met Leko

Het zijn harde tijden voor KAA Gent. Ivan Leko verliet de club plots voor Club Brugge en ook onder ...

423
423
Volgend JPL-ontslag aanstaande? Vandenbempt legt uit

Union SG, Club Brugge, AA Gent, Standard en Royal Antwerp FC wisselden allemaal al van trainer. ...

346
346
Tranen en gif: WK-darts breekt Antwerp-fan Van den Bergh

Het is voorlopig een absoluut horror-WK voor de Belgen in Ally Pally. Gisteren ging met Antwerp-fan ...

87
87
Neerpede-talent geeft héél duidelijk signaal aan Hasi

RSC Anderlecht won verdiend met 2-1 van STVV. Een verdiende zege, maar voetballend was het niet ...

378
378
Vandenbempt waarschuwt topclub: "Voetbal moet beter"

Het niveau in de Belgische eerste klasse is niet bepaald indrukwekkend te noemen dit jaar. Royal ...

249
249
Van Crombrugge velt oordeel over positie van Fink

KRC Genk speelde alweer geen goede match tegen KVC Westerlo. De Kemphanen pakten een punt tegen een ...

171
171
Bornauw speelt open kaart over investeerders bij Anderlecht

RSC Anderlecht maakt al twee jaar op rij nipt winst, maar de Brusselaars moeten financieel een ...

400
400
Legt Antwerp miljoenen op tafel? Hein oordeelt

Royal Antwerp FC is plots zeer goed bezig en de Great Old droomt meer dan ooit van de top zes. ...

366
366
Eén dissonant bij overtuigend Anderlecht: "Uitbrander Hasi"

RSC Anderlecht heeft opnieuw beslag gelegd op de tweede plaats in het klassement. De Brusselaars ...

286
286
Slag om Vlaanderen: Degryse doet drastische voorspelling

De 18de speeldag van de Jupiler Pro League zit erop, maar het is nu al reikhalzend uitkijken naar de ...

821
821
Actie Courtois gaat Europa rond: Spaanse pers gaat los

Real Madrid heeft zijn sluimerende crisis ietwat kunnen bezweren. De Koninklijke moest zondag tegen ...

333
333

Meer sportnieuws