'Belgisch duo' wil scalp van Rode Duivels: "Beste ooit"

door
'Belgisch duo' wil scalp van Rode Duivels:

Canada belooft een zware tegenstander te worden voor België. Vooral aanvallend is er heel veel kwaliteit. VoetbalNieuws blikte met makelaar Nikos Mavromaras, die Jonathan David en Cyle Larin vertegenwoordigt, vooruit naar de clash met België. De Rode Duivels kunnen maar best opletten voor het gevaarlijke duo David-Larin.


België is de grote favoriet tegen Canada, maar het is toch opletten geblazen tegen de gevaarlijke Canadezen. Zij willen zich meteen aan de wereld laten zien door tegen België te stunten.  "Canada is uiteraard de underdog. Ze hebben wel een zeer getalenteerd team en dit is het beste Canadese team ooit. Uiteraard zijn er nog de nodige hiaten in het team en er zijn hier en daar toch wel wat twijfels over de defensie. Canada beschikt wel over een goed middenveld en dé kracht van dit team ligt uiteraard in de aanval”, klinkt het.

Met Alphonso Davies en Jonathan David heeft het twee spelers die ook bij de Rode Duivels een basisplaats zouden kunnen claimen. Maar vooraan lopen er met Cyle Larin en Tajon Buchanan nog twee gevaarlijke spelers rond. "Een fitte Davies is uiteraard bijzonder belangrijk voor dit team. Het is een speler waar de tegenstander toch veel aandacht gaat voor hebben, iemand waar andere spelers zoals David, Larin en Buchanan mogelijk van kunnen profiteren."


Het is opletten geblazen voor Davies (rechts, nvdr.)

De Belgen zijn dus gewaarschuwd. "België gaat wel moeten opletten met hun aanpak. Als ze hoog druk gaan zetten, ligt er veel ruimte in de rug van de defensie en Canada heeft alle wapens om via de omschakeling gevaarlijk te zijn. De Rode Duivels zijn echter een heel ervaren team, dat weet wat het is om op een WK te spelen. Ze hebben echt geweldige spelers van wereldklasse in hun team. Dat het defensief toch zwakheden vertoont? Elk nationaal team heeft zijn zwakheden, behalve Brazilië misschien (lacht). Maar België blijft een fantastisch team, dat mogen we toch niet vergeten."

SMAAKMAKER DAVID

De naam is al vermeld: Jonathan David. Hij brak door bij AA Gent en doet het nu ook uitstekend bij Lille OSC. Met 78 goals en 23 assists in 194 matchen is de 22-jarige aanvaller in Europa bijzonder goed bezig. Dit seizoen steekt hij ook in bloedvorm.


David schittert bij Lille OSC.

"Jonathan doet het zeer goed met 9 goals en 3 assists in 15 matchen. Dat hadden er nog meer kunnen zijn, want hij trof in de laatste matchen voor de break nog een aantal keren het doelhout. Hij maakte dit seizoen vooral progressie in zijn spel. Hij speelt bij Lille OSC nu ook als diepste aanvaller en niet langer als een aanvaller achter een centrumspits. Paulo Fonseca (de coach van Lille OSC, nvdr.) heeft hem leren voetballen als enige spits. Er waren twijfels of hij dat zou kunnen, maar hij heeft ondertussen bewezen dat hij deze rol ook aankan. Hij is zeer snel, fysiek sterk, een goede afwerker en hij heeft bovendien een zeer goede techniek”, aldus Mavromaras.

Een toptransfer lijkt komende zomer de volgende stap te worden. “Of het WK een hefboom kan zijn voor een transfer (na het seizoen, nvdr.) naar een absolute topclub? Jonathan is momenteel een sterkhouder bij Lille OSC en hopelijk kan hij de lijn doortrekken op het WK. De logische volgende stap voor hem zou een club zijn die tot de top 10-12 in Europa behoort. Het is nu vooral belangrijk een goed seizoen te draaien en nadien zien we wel." Met België wacht hem dus een eerste uitdaging op het WK. “Voor Jonathan zal de wedstrijd tegen België speciaal zijn omdat hij daar bij AA Gent wist door te breken. Hij kent niet echt spelers uit de selectie. Ik weet dat heel wat mensen uit België hem zullen volgen."


Ugbo (midden, nvdr.) & co zijn de underdog tegen België.

LARIN TOP BIJ CANADA

Spitsbroeder Cyle Larin kent minder leuke momenten. Hij is bankzitter bij Club Brugge, waar hij stilaan vierde spits lijkt te zijn. Bij Canada voelt hij zich echter helemaal zijn sas. “Hij is met 25 doelpunten de topschutter aller tijden voor Canada. Dat hij een moeilijk seizoen kent? Het zijn twee verschillende situaties. Cyle heeft het momenteel wat moeilijk in Brugge. Hij moet nu vooral keihard verder werken en proberen een goed WK te spelen. Dan zien we wel of er eventueel iets gaat gebeuren in januari”, vertelt de makelaar.

David en Larin zijn een straf duo, met Ike Ugbo (ex-Genk) als back-up. David was in 35 interlands goed voor 22 doelpunten en 13 assists, terwijl Larin aftikt op 25 doelpunten en 2 assists in 55 matchen. Opletten dus voor Toby Alderweireld & co? "Ze voelen mekaar als duo zeer goed aan. De ene haakt af en de andere gaat dan diep. Zo kunnen ze voor de nodige verwarring zorgen bij een tegenstander. Samen met Davies en Buchanan kan Canada zo wel een mooie aanvallend kwartet opstellen", besluit Mavromaras.

Claudio Reulens

LEES OOK: Trump verbaast weer met uitspraken: "Anders afgemaakt"

Gaan David en Larin België problemen opleveren?

Meest recent

'Club Brugge grijpt genadeloos in bij Shandre Campbell'

Club Brugge doet nog volop mee voor de titel, maar er wacht nog eerst een interlandperiode. ...

2
2
Van der Elst ziet nu al kampioen: verrassend oordeel

De titelstrijd in de Jupiler Pro League gaat dit seizoen tussen Union SG, STVV en Club Brugge. ...

13
13
Vannieuwkerke slikt snoeiharde kritiek: "Karl Coucke"

Het is crisis aan de zee en dat heeft ook Karl Vannieuwkerke geweten. Eén van de sterke ...

16
16
De Cat krijgt ultieme transferraad: “Hij moet naar daar”

Nathan De Cat is gespreksonderwerp nummer 1 in het Lotto Park. Het 17-jarige supertalent behoort ...

48
48
Trump verbaast weer met uitspraken: "Anders afgemaakt"

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ligt zwaar onder vuur. Er zijn problemen met de ...

17
17
Goots maakt Antwerp compleet af: onbegrip over één man

Patrick Goots is een clubicoon van Royal Antwerp FC. De voormalige aanvaller volgt zijn oude club ...

42
42
Rigaux doet boekje open over transfersituatie Tresoldi

Nicolo Tresoldi verkeert in bloedvorm bij Club Brugge. Afgelopen speeldag was de goaltjesdief weer ...

162
162
‘Spectaculaire terugkeer Tessa Wullaert in de maak’

Tessa Wullaert is één van de grootste voetbalsterren die het Belgische vrouwenvoetbal ...

80
80
Club Brugge pakt weer uit met contractverlenging

Club Brugge is volop bezig met de toekomst te verzekeren. Op de officiële kanalen werd er weer ...

94
94
Hommeles bij KV Mechelen: “Hartig woordje gesproken"

KV Mechelen zit nog steeds in de top 6, maar de kansloze nederlaag tegen KAA Gent kwam hard aan. ...

183
183
Groot De Cat-probleem bij Anderlecht: record in gevaar

Nathan De Cat is op 17-jarige leeftijd een absolute smaakmaker bij RSC Anderlecht. De middenvelder ...

140
140
TRANSFERUURTJE: ‘Jackpot De Cat en Tresoldi, Rode Duivels gewild

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

143
143
Thorsten Fink onthult waarom hij Anderlecht afwimpelde

RSC Anderlecht is na het ontslag van Besnik Hasi nog op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer, maar ...

200
200
Cercle Brugge rondt deal af: “Belangrijk onderdeel”

Cercle Brugge heeft op de officiële kanalen een contractverlenging bekendgemaakt. Terwijl ...

73
73
‘Textor zet verkoop RWDM in gang: zwarte lijst bekend’

RWDM Brussels zit weer in de hoek waar de klappen vallen. De Belgische traditieclub ging in het ...

94
94
Mourinho weer in rel verzeild geraakt: “Een verrader!”

Afgelopen speeldag werd de Portugese topper tussen FC Porto en Benfica afgewerkt. Voor José ...

58
58
Knaltransfer Degreef? Anderlecht-revelatie is duidelijk

Tristan Degreef begint zijn draai te vinden onder Jeremy Taravel bij RSC Anderlecht. Ook in de ...

440
440
’Schokkend: exact loon Lionel Messi onthuld’

Lionel Messi is op 38-jarige leeftijd nog steeds een wereldster. Ook in de Verenigde Staten ...

133
133
Eden Hazard: "Hij zou ideale bondscoach Rode Duivels zijn"

Met Rudi Garcia zitten de Rode Duivels momenteel aan hun derde buitenlandse bondscoach op rij. ...

333
333
Monstertransfer Nathan De Cat: "Nog straffer dan Jashari"

Nathan De Cat blijft dit seizoen hoge toppen scheren bij RSC Anderlecht. De Brusselaars kunnen ...

559
559
Zulte Waregem zet Vandenbroeck buiten: nieuwe details bekend

Met nog amper twee speeldagen te gaan in de reguliere competitie, werd alsnog een trainerswissel ...

420
420
'City dumpt weer grote naam: transferklapper Bernardo'

Manchester City liet de voorbije mercato's verschillende vaste waarden vertrekken. En dat lot dreigt ...

102
102
Rechtstreeks naar UCL? Waarom Club voor deze Europese ploeg supportert

Club Brugge wil ook komend seizoen weer aantreden in de Champions League. Daarvoor moet het beslag ...

256
256
Dilemma Garcia: plots twéé topkandidaten voor één WK-ticket

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het voorbereiden van zijn WK-selectie. Op ...

169
169
JPL-uitblinker genoemd: "Zet hem bij KRC Genk ..."

KRC Genk dreigt dan toch naast de Champions' Play-Offs te grijpen. De Limburgers vielen afgelopen ...

320
320

Meer sportnieuws