'Belgisch duo' wil scalp van Rode Duivels: "Beste ooit"

door
'Belgisch duo' wil scalp van Rode Duivels:

Canada belooft een zware tegenstander te worden voor België. Vooral aanvallend is er heel veel kwaliteit. VoetbalNieuws blikte met makelaar Nikos Mavromaras, die Jonathan David en Cyle Larin vertegenwoordigt, vooruit naar de clash met België. De Rode Duivels kunnen maar best opletten voor het gevaarlijke duo David-Larin.


België is de grote favoriet tegen Canada, maar het is toch opletten geblazen tegen de gevaarlijke Canadezen. Zij willen zich meteen aan de wereld laten zien door tegen België te stunten.  "Canada is uiteraard de underdog. Ze hebben wel een zeer getalenteerd team en dit is het beste Canadese team ooit. Uiteraard zijn er nog de nodige hiaten in het team en er zijn hier en daar toch wel wat twijfels over de defensie. Canada beschikt wel over een goed middenveld en dé kracht van dit team ligt uiteraard in de aanval”, klinkt het.

Met Alphonso Davies en Jonathan David heeft het twee spelers die ook bij de Rode Duivels een basisplaats zouden kunnen claimen. Maar vooraan lopen er met Cyle Larin en Tajon Buchanan nog twee gevaarlijke spelers rond. "Een fitte Davies is uiteraard bijzonder belangrijk voor dit team. Het is een speler waar de tegenstander toch veel aandacht gaat voor hebben, iemand waar andere spelers zoals David, Larin en Buchanan mogelijk van kunnen profiteren."


Het is opletten geblazen voor Davies (rechts, nvdr.)

De Belgen zijn dus gewaarschuwd. "België gaat wel moeten opletten met hun aanpak. Als ze hoog druk gaan zetten, ligt er veel ruimte in de rug van de defensie en Canada heeft alle wapens om via de omschakeling gevaarlijk te zijn. De Rode Duivels zijn echter een heel ervaren team, dat weet wat het is om op een WK te spelen. Ze hebben echt geweldige spelers van wereldklasse in hun team. Dat het defensief toch zwakheden vertoont? Elk nationaal team heeft zijn zwakheden, behalve Brazilië misschien (lacht). Maar België blijft een fantastisch team, dat mogen we toch niet vergeten."

SMAAKMAKER DAVID

De naam is al vermeld: Jonathan David. Hij brak door bij AA Gent en doet het nu ook uitstekend bij Lille OSC. Met 78 goals en 23 assists in 194 matchen is de 22-jarige aanvaller in Europa bijzonder goed bezig. Dit seizoen steekt hij ook in bloedvorm.


David schittert bij Lille OSC.

"Jonathan doet het zeer goed met 9 goals en 3 assists in 15 matchen. Dat hadden er nog meer kunnen zijn, want hij trof in de laatste matchen voor de break nog een aantal keren het doelhout. Hij maakte dit seizoen vooral progressie in zijn spel. Hij speelt bij Lille OSC nu ook als diepste aanvaller en niet langer als een aanvaller achter een centrumspits. Paulo Fonseca (de coach van Lille OSC, nvdr.) heeft hem leren voetballen als enige spits. Er waren twijfels of hij dat zou kunnen, maar hij heeft ondertussen bewezen dat hij deze rol ook aankan. Hij is zeer snel, fysiek sterk, een goede afwerker en hij heeft bovendien een zeer goede techniek”, aldus Mavromaras.

Een toptransfer lijkt komende zomer de volgende stap te worden. “Of het WK een hefboom kan zijn voor een transfer (na het seizoen, nvdr.) naar een absolute topclub? Jonathan is momenteel een sterkhouder bij Lille OSC en hopelijk kan hij de lijn doortrekken op het WK. De logische volgende stap voor hem zou een club zijn die tot de top 10-12 in Europa behoort. Het is nu vooral belangrijk een goed seizoen te draaien en nadien zien we wel." Met België wacht hem dus een eerste uitdaging op het WK. “Voor Jonathan zal de wedstrijd tegen België speciaal zijn omdat hij daar bij AA Gent wist door te breken. Hij kent niet echt spelers uit de selectie. Ik weet dat heel wat mensen uit België hem zullen volgen."


Ugbo (midden, nvdr.) & co zijn de underdog tegen België.

LARIN TOP BIJ CANADA

Spitsbroeder Cyle Larin kent minder leuke momenten. Hij is bankzitter bij Club Brugge, waar hij stilaan vierde spits lijkt te zijn. Bij Canada voelt hij zich echter helemaal zijn sas. “Hij is met 25 doelpunten de topschutter aller tijden voor Canada. Dat hij een moeilijk seizoen kent? Het zijn twee verschillende situaties. Cyle heeft het momenteel wat moeilijk in Brugge. Hij moet nu vooral keihard verder werken en proberen een goed WK te spelen. Dan zien we wel of er eventueel iets gaat gebeuren in januari”, vertelt de makelaar.

David en Larin zijn een straf duo, met Ike Ugbo (ex-Genk) als back-up. David was in 35 interlands goed voor 22 doelpunten en 13 assists, terwijl Larin aftikt op 25 doelpunten en 2 assists in 55 matchen. Opletten dus voor Toby Alderweireld & co? "Ze voelen mekaar als duo zeer goed aan. De ene haakt af en de andere gaat dan diep. Zo kunnen ze voor de nodige verwarring zorgen bij een tegenstander. Samen met Davies en Buchanan kan Canada zo wel een mooie aanvallend kwartet opstellen", besluit Mavromaras.

Claudio Reulens

LEES OOK: RAFC-fan Tom Waes laat masker vallen: schaamte, pijn en twijfel

Gaan David en Larin België problemen opleveren?

Meest recent

'Jutgla maakt na zes maanden alweer opvallende transfer'

Club Brugge nam vorige zomer afscheid van Ferran Jutgla, die na drie seizoenen de deur van het Jan ...

4
4
Red Flame breekt alle Belgische records met nieuwe transfer

Verrassend nieuws vanuit het Belgische vrouwenvoetbal. Daar is vandaag een nieuwe recordtransfer ...

11
11
'Castagne op weg naar zeer verrassende transfer'

Volgende zomer staat er een WK op het programma en dus is het voor verschillende (kandidaat-)Rode ...

15
15
De Mil benoemt hét manco bij Gent: "Topkerels, maar..."

Donderdagavond worden de kwartfinales van de Croky Cup afgesloten met een kraker tussen Anderlecht ...

23
23
Saliba doet krasse uitspraak over titelkansen Anderlecht

Deze week heeft het Belgische voetbalseizoen zich weer op gang getrokken na de winterstop. De ...

89
89
'Volgende smaakmaker weg bij Club? Roma meldt zich'

Club Brugge hoopt zich deze winter te versterken, maar voorlopig lijkt het vooral aan uitgaande ...

257
257
'AA Gent mikt hoog en gaat voor absolute toptransfer'

AA Gent is op zoek naar versterking op meerdere posities. De Buffalo's worden stilaan met heel veel ...

182
182
'Stunttransfer Faes zorgt voor grote comeback bij Duivels'

Het WK begint stilaan te naderen. De Rode Duivels hopen komende zomer nog eens te verrassen en heel ...

91
91
Twijfel rond Coosemans groeit bij Anderlecht

Wat brengt de toekomst van Colin Coosemans? Dat is een groot vraagteken. Bij RSC Anderlecht en de ...

154
154
Ex-topman KBVB Manu Leroy slaat verrassend nieuwe weg in

Manu Leroy, jarenlang een boegbeeld binnen de Belgische voetbalbond, begint aan een nieuw hoofdstuk ...

22
22
Hayen blikt terug op ontslag bij Club: eerste gedachte verrast

Club Brugge ontsloeg Nicky Hayen en dat zorgde voor veel commotie in het Belgische voetbal. Een ...

363
363
‘Anderlecht slaat toe: Nederland verstomt door toptransfer’

In Nederland had niemand dit zien aankomen. De naam circuleerde al, maar plots ligt hij op tafel in ...

701
701
'Standard en STVV lonken naar Serie A-deals'

Gaat de Jupiler Pro League weldra twee Belgische verdedigers verliezen? Het zou zomaar kunnen. ...

76
76
Anderlecht slikt: zéér straffe onthulling Dreyer

Een jaar geleden liet RSC Anderlecht Anders Dreyer voor amper 5,5 miljoen euro (inclusief de bonus ...

283
283
Union-fans mogen dromen: nieuwe parel als JPL-attractie

Union SG heeft deze mercato al flink geïnvesteerd in nieuwe spelers. De landskampioen haalde al ...

46
46
Renard en Borguet slaan toe: Anderlecht kraait victorie

Bij RSC Anderlecht willen ze een bijzonder slimme zet doen. Misschien wel een van de slimste van ...

488
488
Waarom KRC Genk al 25 jaar dé norm is in België

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

107
107
"Te traag" - Anderlecht-tweetal maakt zich onmogelijk

Bij RSC Anderlecht blijft het voorlopig wachten op de eerste aanwinsten van de zomermercato. ...

420
420
Gastland Marokko flikt het! Finale AfCon staat vast na penalty's

De kaarten zijn geschud op de Africa Cup. Aanstaande zondag is het Marokko dat met Senegal zal ...

68
68
Alonso lacht in vuistje: Real blameert zich tegen tweedeklasser

De 1/8ste finales in de Copa del Rey hebben een enorme verrassing opgeleverd. Zo is het grote Real ...

193
193
Bayern raast door met nieuw record, totale vernedering Ajax

Het Bayern München van coach Vincent Kompany blijft door de Bundesliga razen. Woensdag werd het ...

173
173
Kampioen foutloos: Union naar halve finales na knappe goals

Union SG blijft voorlopig als enige Belgische club actief op drie verschillende fronten. De ...

86
86
Hayen zet puntjes op i bij Genk: "Zou onrealistisch zijn"

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

337
337
Maag Courtois keert om: Vini slachtoffer walgelijk incident

Slechts enkele dagen na het ontslag van coach Xabi Alonso, moest Real Madrid opnieuw aan de bak. ...

140
140
Details kleedkamer-interventie Bart Verhaeghe onthuld

Club Brugge is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en sneuvelde dinsdagavond op het ...

738
738

Meer sportnieuws