JPL op het WK: ex-speler Club Brugge kruipt uit dal bij VS

187
JPL op het WK: ex-speler Club Brugge kruipt uit dal bij VS

Ruim 10% van de spelers op het WK speelden in de Jupiler Pro League. VoetbalNieuws zet tijdens dit WK enkele oude bekenden in de picture. Deze keer is het de beurt aan Ethan Horvath


Club Brugge haalde in de winter van 2017 de Amerikaanse doelman Ethan Horvath voor 1 miljoen euro weg bij Molde. Blauw-Zwart hoopte dat de 22-jarige doelman het jarenlange probleem in doel kon oplossen. Horvath kreeg anderhalf jaar lang een kans onder de lat. Daarin presteerde hij zeer wisselvallig. Geweldige prestaties, zoals op het veld van Zenit, werden afgewisseld met bijzonder povere wedstrijden. Toen Club Brugge in de zomer van 2019 Simon Mignolet aantrok, was het game over voor hem.

ENGELAND

Horvath leek soms te bezwijken onder de druk. De sympathieke Amerikaan trok anderhalf jaar geleden gratis naar Nottingham Forest. Daar begon hij nog aan het seizoen, maar hij kon er weer niet overtuigen. Na de promotie naar de Premier League leek Horvath er helemaal op een zijspoor te geraken en werd hij uitgeleend aan de Engelse tweedeklasser Luton Town. Daar doet Horvath het nu wel goed met 8 clean sheets in 20 wedstrijden.

Op zijn 27ste is hij na drie zware jaren weer een basispion en daardoor werd hij opgeroepen voor de VS. Horvath is er geen eerste doelman, maar hij kreeg zo toch een beloning voor zijn harde werk. Want aan zijn werkethiek heeft het nooit gelegen.

LEES OOK: JPL op het WK: via Zulte Waregem naar PSG en het WK
LEES OOK: JPL op het WK: Iran met de ‘geflopte Courtois’ 
LEES OOK: JPL op het WK: via een Beerschot in crisis naar de wereldtop 
LEES OOK: JPL op het WK: de parel van Qatar grootgebracht in België
 
CR

LEES OOK: Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Is Horvath een onderschatte doelman?

Meest recent

Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

4
4
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

37
37
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

173
173
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

20
20
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 zege van Westerlo. Heel ...

239
239
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

100
100
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

151
151
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

358
358
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

132
132
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

129
129
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

588
588
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht krijgt vorm

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

153
153
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

103
103
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

130
130
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

35
35
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

84
84
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

330
330
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

44
44
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

59
59
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

24
24
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

131
131
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

61
61
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

236
236
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

80
80
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

240
240

Meer sportnieuws