JPL op het WK: via Zulte Waregem naar PSG en het WK

42
JPL op het WK: via Zulte Waregem naar PSG en het WK

Ruim 10% van de spelers op het WK speelden in de Jupiler Pro League. VoetbalNieuws zet tijdens dit WK enkele oude bekenden in de picture. Deze keer is het de beurt aan Abdou Diallo.


Senegal heeft met Kalidou Koulibaly, Cheikhou Kouyaté en Krépin Diatta drie spelers in hun rangen die in het verleden schitterden in de Jupiler Pro League. Maar wij leggen de focus op Abdou Diallo. Die speelde op een blauwe maandag voor Zulte Waregem.

NA ESSEVEE TOPTRANSFERS

In de zomer van 2015 wist Zulte Waregem de toen 19-jarige Abdou Diallo op huurbasis weg te halen bij AS Monaco. De Franse jeudinternational werd meteen een basispion en was een openbaring in de defensie. Diallo groeide dankzij de deskundige begeleiding van Francky Dury uit tot een sterkhouder en het was duidelijk dat Essevee een toptalent in zijn rangen had. De verdediger bleef niet aan de Gaverbeek en keerde terug naar het Prinsdom. Daar speelde hij 11 matchen, maar AS Monaco besloot om hem voor 5 miljoen euro te verkopen aan FSV Mainz. Plots ging het snel voor Diallo. Die maakte indruk in de Bundesliga en na één jaar legde Borussia Dortmund maar liefst 28 miljoen euro op tafel. Amper twee jaar na zijn debuut bij Zulte Waregem.

De fysiek sterke en snelle verdediger bleef ook daar moeiteloos overeind en PSG legde een jaar later 32 miljoen euro op tafel. Diallo speelde er regelmatig maar vorig jaar verzeilde hij steeds meer op de bank. De centrale verdediger wilde zijn WK niet in gevaar brengen en trok op huurbasis naar RB Leipzig. Daar schippert hij tussen bank en basis, maar Diallo is toch aanwezig in Qatar. Opvallend: dat is niet met Frankrijk. Sinds maart 2021 komt hij uit voor Senegal, waar de concurrentie minder zwaar is dan bij Les Bleus. Aan de zijde van Koulibaly, al is hij zeker niet altijd een basispion, vormt hij een ijzersterk duo. Dankzij Francky Dury.

LEES OOK: JPL op het WK: Iran met de ‘geflopte Courtois’ 
LEES OOK: JPL op het WK: via een Beerschot in crisis naar de wereldtop 
LEES OOK: JPL op het WK: de parel van Qatar grootgebracht in België
 
CR

  

Had jij dit verwacht van Diallo?

Meest recent

RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

5
5
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

6
6
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

4
4
Zwak Tottenham weet weer wat verliezen is

Tottenham is na een dramatische start een stuk beter bezig in de Premier League. In de vroege ...

11
11
Boeckx geeft Bruno opvallende raad: zeer verrassende aanval

RSC Anderlecht speelt zondag in en tegen Club Brugge. Een zeer zware match en weinigen geven de ...

38
38
'Arsenal wil weer shoppen bij Club Brugge'

Arsenal ging afgelopen zomer shoppen bij Club Brugge, waar ze Christos Tzolis voor 40 miljoen euro ...

82
82
'Manchester United vangt bot bij absolute topcoach'

Didier Deschamps duikt steeds nadrukkelijker op in de zoektocht van Europese topclubs naar een ...

33
33
'Raskin krijgt glasheldere transferboodschap'

De Rode Duivels blazen volgende week weer verzamelen voor de laatste wedstrijden in de Nations ...

21
21
Ajax kijkt mee: spits maakt indruk in Jupiler Pro League

Lommel SK draait voorlopig een zeer goed seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers lijken op ...

93
93
Dodelijk Club troeft zelfs Bayern af met straffe statistiek

Club Brugge blijkt ook dit seizoen weer niet af te stoppen. De landskampioen prijkt na tien ...

42
42
'De Winter verbaast: droomtransfer na afwijzen Rode Duivels'

De bekendmaking van de selectie van de Rode Duivels zorgde vrijdagmiddag toch voor de nodige ophef. ...

88
88
Vanderhaeghe gooit plots hoge ogen: "Jij bent de eerste..."

Yves Vanderhaeghe maakte een prachtige carrière als onder meer speler van Anderlecht en ...

47
47
Nieuwe Karetsas of Mokio vermijden: KVBV presenteert plan

De toekomst van de Rode Duivels ziet er rooskleurig uit, want ondanks het einde van de gouden ...

41
41
Westerlo en Charleroi komen met pakkend eerbetoon voor Brogno

De Belgische voetbalwereld moest deze week afscheid nemen van ex-Rode Duivel Toni Brogno, die op ...

17
17
Van der Elst is scherp voor STVV en Cercle Brugge

De eerste week van november is meteen een zwarte week geworden voor de trainers in de Jupiler Pro ...

60
60
TRANSFERUURTJE: 'Club heeft Seys-plan, Union-parel gegeerd'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

119
119
Mark van Bommel zwaar onder druk: “Een vernedering”

Een interlandperiode in de Nations League staat voor de deur. Bondscoach Mark van Bommel gaf zijn ...

105
105
Klok tikt voor Vitor Bruno: “Bijna ontslag bij Anderlecht"

RSC Anderlecht won in de Europa League van RB Salzburg, maar toch blijft de kritiek op Vitor Bruno ...

197
197
Westerlo-goudhaantje schittert in de schaduw

Westerlo investeerde de afgelopen jaren ferm in de kern en dat begint zijn vruchten af te werpen. De ...

16
16
Gouden raad voor Anderlecht: sleutel tegen Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het deze speeldag op tegen Club Brugge na een geslaagde Europese midweek. Zowel ...

198
198
Keuze Van Bommel in vraag: “Hij verdiende géén selectie”

Mark van Bommel heeft de selectie van de Belgische nationale ploeg vrijdagmiddag bekendgemaakt. De ...

476
476
‘Bom barst ook in Italië: iedereen klaar met De Winter’

Bij AC Milan staat Koni De Winter elke week in de basis. Bij de Rode Duivels kwam hij al sinds begin ...

403
403
'Club Brugge heeft groot transferplan met Seys'

Club Brugge kan nog maar beter wat genieten van Joaquin Seys, want de blonde linksachter is bezig ...

366
366
Euvrard haalt opgelucht adem en wil meer van Standard

Standard heeft de match gewonnen die ze moesten winnen. SK Beveren werd met 3-0 terug naar huis ...

52
52
Exit Bruno? De Mos snoeihard voor bestuur van Anderlecht

Vitor Bruno heeft na de toch wel zware kritiek van Marc Coucke en Kenneth Bornauw gereageerd op het ...

366
366

Meer sportnieuws