De Rode Duivels reizen met een negatief gevoel naar Qatar. België verloor vrijdag een oefenwedstrijd tegen Egypte en dat is absoluut geen goede aanloop richting het aanstaande Wereldkampioenschap. Na de wedstrijd was Roberto Martinez opvallend streng voor zijn ploeg.
De Spanjaard neemt normaal zijn spelers altijd in bescherming, maar deze keer liet hij zich bijzonder scherp uit. De Rode Duivels speelden een belabberde partij tegen Egypte en straks zal het dus anders moeten. “Misschien had het te maken met het feit dat Batshuayi al vroeg in de wedstrijd geblesseerd op de grond bleef liggen”, zei Martinez.
“Plots dachten de spelers wat er kon gebeuren en dat ze geblesseerd het WK zouden kunnen missen. Maar het zou niet mogen. Wij speelden geen WK-match maar een vriendenmatch. Dat mag niet. Egypte won oververdiend. Dat kan natuurlijk niet met het WK om de hoek. De mindset moet veranderen. In die zin is deze wedstrijd goed geweest, dit is een wake-upcall.”
De Rode Duivels spelen woensdag hun eerste groepswedstrijd op het Wereldkampioenschap. België opent het toernooi tegen Canada en die match moet meteen gewonnen worden. Daarna volgen twee hoger aangeschreven tegenstanders Marokko en Kroatië. De Rode Duivels zullen dus duidelijk uit hun pijp moeten komen indien ze een goede indruk willen nalaten in Qatar.
LEES OOK: Camara bijzonder scherp voor Belgische voetbalbond
Olivier Plancke