RSC Anderlecht werd van het kastje naar de muur gespeeld tegen KRC Genk. Toch mag interim-coach Robin Veldman zeer tevreden zijn over zijn passage. Hij zorgde er voor dat RSCA nog een beetje uitzicht heeft op een goede tweede helft van het seizoen.
Europees overwinterde Anderlecht en in de Beker van België werd een moeizame kwalificatie behaald. Er werd ook gewonnen van KAS Eupen en een verdienstelijk punt gepakt op het veld van Royal Antwerp. KRC Genk was véél te sterk. Peter Vandenbempt zag een kansloos RSCA tegen de Limburgers.
VEEL ONZEKERHEDEN
"Anderlecht werd van minuut één overrompeld door een Genk dat een soort totaalvoetbal speelde waar alles in zat. Anderlecht deed echt zijn best, maar het deed mij denken aan het verleden waar Anderlecht in de Champions League kansloos was tegen een grote Europese club genre PSG. Dan zag je een enorm kwaliteitsverschil en dat was nu ook het geval. Genk deed wat het wilde in het Lotto Park", aldus Vandenbempt bij Sporza.
Voor Anderlecht breken er weer drukke tijden aan. Het bestuur moet dringend knopen gaan doorhakken. "Anderlecht staat nu elfde op vijf punten van de Europe play-offs. Ze moeten nu een keuze gaan nemen over de trainer, de CEO Peter Verbeke is nog even buiten strijd en de nieuwe sportieve baas zal nog even tijd nodig hebben, de financiële status van de club is ook wat ze is... Waar gaat het naartoe met dit Anderlecht na deze voetballes?" Weet het bestuur het wel nog?
LEES OOK: Defour weer voor rechtbank: straf komt keihard binnen
Claudio Reulens