Nieuwe paleisrevolutie op komst bij Anderlecht

door
Nieuwe paleisrevolutie op komst bij Anderlecht

Tijdens de laatste match voor de WK-break werd RSC Anderlecht nog eens stevig met de neus op de feiten gedrukt, zo moest Paars-Wit op eigen veld duidelijk zijn meerdere erkennen in leider KRC Genk. Maar de knop zal snel worden omgedraaid in het Lotto Park. Er staan de komende weken immers heel wat veranderingen op til bij de Brusselaars.


Anderlecht zal de tweede seizoenshelft binnen een dikke maand op gang trappen tegen dezelfde tegenstander als waarmee de eerste seizoenshelft werd afgesloten. Zo staat daags na de WK-finale een bekermatch tegen Genk op het programma. Maar het gelaat van Paars-Wit zal er dan weer helemaal anders uitzien. Bij La Dernière Heure heeft men het zelfs over een 'paleisrevolutie', met een nieuwe trainer, een vernieuwde sportieve omkadering én een nieuwe sportief directeur.

Die nieuwe sportief directeur wordt zoals eerder aangekondigd de Deen Jesper Fredberg. Bij LDH weet men dat de onderhandelingen met Viborg omtrent zijn komst eindelijk afgerond zijn. Officieel zou Fredberg pas op 1 januari in dienst treden, maar in praktijk gaat hij deze week al meteen vol aan de slag. Als één van zijn eerste taken zal een (evaluatie)gesprek volgen met preses Wouter Vandenhaute en interim-coach Robin Veldman.

NIEUWE COACH? VERNIEUWDE KERN!
Op basis van dat gesprek moet vervolgens een beslissing genomen worden: wordt Veldman vast benoemd als T1 of gaat Paars-Wit voor een nieuwe trainer? Op dit moment lijkt het laatste scenario plausibel, waarbij Veldman weer aan de slag gaat als verbindingsman tussen de A-kern en RSCA Futures. Wanneer het trainersdossier afgerond is, zal Fredberg zich meteen over de spelerskern moeten buigen. Nu Sebastiano Esposito zo goed als vertrokken is, moet er sowieso een nieuwe spits aangetrokken worden. En ook elders op het veld is versterking welgekomen. Daarnaast zal er gesproken moeten worden met de zaakwaarnemers van onder meer Wesley Hoedt en Fabio Silva. Het belooft dus een bijzonder drukke WK-break te worden op Neerpede.

LEES OOK: Eén dissonant bij sterk Anderlecht: "Altijd foute keuze"

Wat is de beste optie voor Anderlecht?

Meest recent

Jeugdproduct Anderlecht versiert zeer verrassende transfer

Neerpede heeft nog steeds een geweldige reputatie, al weten niet alle jeugdproducten van Anderlecht ...

11
11
Ngoy verovert plots Frankrijk: "Het is geen toeval"

Bondscoach Rudi Garcia zal zondag met veel plezier gekeken hebben naar de wedstrijd van Lille. Niet ...

21
21
Straf beeld: Club deelt schade bij Tzolis na aanslag

Club Brugge heeft zondagavond een uitstekende zaak gedaan door te gaan winnen in Charleroi. Het nam ...

92
92
Cercle laat gouden punten liggen: "We verdienden meer"

De 27ste speeldag in de Jupiler Pro League werd zondagavond afgesloten met een heuse kelderkraker. ...

21
21
Geen droomdebuut voor Ferrera: "Maar dit geeft vertrouwen"

Bij FCV Dender streek er deze week nog een nieuwe coach neer. Na een nul op twaalf werd Hayk Milkon ...

8
8
Leko stuurt Anderlecht nu al stevige waarschuwing

Club Brugge heeft zich zondagavond tot de winnaar van het weekend gekroond, maar daar heeft het wel ...

260
260
Charleroi schreeuwt moord en brand: "Schuld ligt bij ref"

Charleroi kwam zondag dicht bij een nieuwe stunt tegen Club Brugge, dat het in januari al in de ...

326
326
Doelhout houdt Cercle en Dender van drie gouden punten

De kelderkraker tussen Cercle Brugge en Dender is voor beide teams op een sof geëindigd. ...

39
39
Hubert legt uit wat er allemaal misliep bij Union SG

Union SG speelde een zeer zwakke partij op het veld van KVC Westerlo. De landskampioen speelde ruim ...

63
63
Pover Club Brugge pakt in 100ste minuut alsnog de zege

Club Brugge kon een uitstekende zaak doen door het puntenverlies van STVV en Union SG. Om 18u30 ...

273
273
'Anderlecht verrast: bizarre zet om topaanwinst te strikken'

Anderlecht speurt naar defensieve versterking en heeft een opvallend, duur dossier bovenaan liggen. ...

229
229
De Mil trekt héél pijnlijke conclusie over AA Gent

De komst van Rik De Mil naar AA Gent is vooralsnog geen succes. De trainer zal de komende drie ...

159
159
Arsenal blijft op titelkoers, Chelsea in de problemen

In de Premier League stond er om 17u30 een interessant duel op het programma. Arsenal moest in eigen ...

35
35
Club Brugge in de problemen: fans luiden alarmbel

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn partij op het veld van Sporting Charleroi. De eerste 45 ...

274
274
KRC Genk kent topweek: Hayen ziet 'cruciaal' momentum

KRC Genk staat weer onder de mensen. Een achtste finale in de Europa League én momenteel ...

130
130
Kums geeft RSCA tip: "Dat ze niet aan hem denken als TD..."

Bij RSC Anderlecht zijn ze op zoek naar een hoofdtrainer en een sportief directeur. De Brusselaars ...

343
343
'Fenerbahçe klopt aan bij KRC Genk: zéér verrassende deal'

KRC Genk heeft heel veel talent rondlopen. De Limburgers krijgen elke match heel wat scouts over de ...

230
230
Crisis bij AA Gent: "Zo kan het niet verder!"

AA Gent verloor kansloos met 3-0 van KRC Genk. Met nog drie speeldagen te gaan staan ze zo plots ...

271
271
Zwak Union SG verliest dure punten tegen tienkoppig Westerlo

Union SG kon door de nederlaag van STVV een zeer goede zaak doen in het klassement. Ze moesten ...

65
65
Charleroi - Club Brugge: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na uitschakeling in de Champions League richten op de Jupiler Pro League. Een ...

260
260
Anderlecht heeft vervanger Verschaeren nu al beet

RSC Anderlecht en Yari Verschaeren lijken na het seizoen uit elkaar te gaan. Een afscheid na een ...

392
392
Man United derde na comeback, code rood bij Tottenham

Manchester United blijft zijn opmars in de Premier League voortzetten. Ondanks een achterstand aan ...

67
67
Eén valse noot in 'perfecte week' Genk: "Dit is heel zuur"

KRC Genk heeft een erg mooie week achter de rug. Slechts enkele dagen na de kwalificatie in de ...

185
185
Kerk bejubelt Antwerp-ploegmaat: "Je ziet hem groeien"

Antwerp FC heeft zaterdagavond de knop omgedraaid na een reeks van vier opeenvolgende nederlagen. De ...

147
147
'Club nóg rijker: duizelingwekkende transfersom Tzolis'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders te verliezen. Ook een vertrek van ...

278
278

Meer sportnieuws