Nieuwe paleisrevolutie op komst bij Anderlecht

2742
Nieuwe paleisrevolutie op komst bij Anderlecht

Tijdens de laatste match voor de WK-break werd RSC Anderlecht nog eens stevig met de neus op de feiten gedrukt, zo moest Paars-Wit op eigen veld duidelijk zijn meerdere erkennen in leider KRC Genk. Maar de knop zal snel worden omgedraaid in het Lotto Park. Er staan de komende weken immers heel wat veranderingen op til bij de Brusselaars.


Anderlecht zal de tweede seizoenshelft binnen een dikke maand op gang trappen tegen dezelfde tegenstander als waarmee de eerste seizoenshelft werd afgesloten. Zo staat daags na de WK-finale een bekermatch tegen Genk op het programma. Maar het gelaat van Paars-Wit zal er dan weer helemaal anders uitzien. Bij La Dernière Heure heeft men het zelfs over een 'paleisrevolutie', met een nieuwe trainer, een vernieuwde sportieve omkadering én een nieuwe sportief directeur.

Die nieuwe sportief directeur wordt zoals eerder aangekondigd de Deen Jesper Fredberg. Bij LDH weet men dat de onderhandelingen met Viborg omtrent zijn komst eindelijk afgerond zijn. Officieel zou Fredberg pas op 1 januari in dienst treden, maar in praktijk gaat hij deze week al meteen vol aan de slag. Als één van zijn eerste taken zal een (evaluatie)gesprek volgen met preses Wouter Vandenhaute en interim-coach Robin Veldman.

NIEUWE COACH? VERNIEUWDE KERN!
Op basis van dat gesprek moet vervolgens een beslissing genomen worden: wordt Veldman vast benoemd als T1 of gaat Paars-Wit voor een nieuwe trainer? Op dit moment lijkt het laatste scenario plausibel, waarbij Veldman weer aan de slag gaat als verbindingsman tussen de A-kern en RSCA Futures. Wanneer het trainersdossier afgerond is, zal Fredberg zich meteen over de spelerskern moeten buigen. Nu Sebastiano Esposito zo goed als vertrokken is, moet er sowieso een nieuwe spits aangetrokken worden. En ook elders op het veld is versterking welgekomen. Daarnaast zal er gesproken moeten worden met de zaakwaarnemers van onder meer Wesley Hoedt en Fabio Silva. Het belooft dus een bijzonder drukke WK-break te worden op Neerpede.

LEES OOK: Albert duidelijk: "Hij moet altijd starten bij Anderlecht"

Wat is de beste optie voor Anderlecht?

Meest recent

Vandenbempt waarschuwt Gent: "Als je dat genoeg herhaalt..."

AA Gent begon geweldig aan het seizoen, maar is de laatste weken toch een beetje van zijn wolk ...

2
2
'Club krijgt enorme concurrentie voor typische transfer'

Bij Club Brugge kunnen ze tot dusver zeer tevreden zijn over hun seizoensbegin. Na tien speeldagen ...

16
16
Albert duidelijk: "Hij moet altijd starten bij Anderlecht"

Het zijn woelige weken geweest voor Anderlecht, maar op Neerpede zullen ze hopen dat de rust een ...

33
33
'Droomtransfer Tresoli: nieuw plan op tafel'

Nicolo Tresoldi pikte vrijdag op Zulte Waregem opnieuw zijn doelpuntje mee en is met acht goals nu ...

72
72
Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

287
287
'Burgess laat AA Gent nog wat langer in spanning'

Het is voor AA Gent een zwart weekend geworden. Het leed in Lommel zijn eerste competitienederlaag ...

97
97
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft beet, nieuwe club voor Lamkel Zé'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

172
172
Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Marc Coucke kan na een bewogen periode bij Anderlecht opnieuw wat opgeluchter ademhalen. De ...

82
82
Woeste Edward Still maakt La Louvière af na bolwassing

La Louvière kreeg in een leeg Stade du Pays vijf doelpunten om de oren. Uiteindelijk werd het ...

28
28
‘Harde realiteit: Antwerp-spelers laten Compper in de steek’

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag werd eindelijk nog eens ...

115
115
Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

28
28
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

147
147
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

387
387
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

48
48
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 zege van Westerlo. Heel ...

418
418
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

177
177
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

188
188
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

572
572
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

160
160
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

170
170
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

780
780
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht krijgt vorm

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

193
193
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

113
113
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

158
158
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

38
38

Meer sportnieuws