'Over en uit: aanvaller Anderlecht terug naar vaderland'

door
'Over en uit: aanvaller Anderlecht terug naar vaderland'

RSC Anderlecht staat daags voor de start van de WK-break voor nog een lastige opdracht. Zo neemt de ploeg van interim-coach Robin Veldman het thuis op tegen leider KRC Genk. Op Sebastiano Esposito zal Paars-Wit dan niet rekenen, de aanvaller keerde volgens Het Laatste Nieuws zelfs al terug naar Italië.


Anderlecht nam de Italiaanse aanvaller afgelopen zomer op huurbasis over van Internazionale, nadat hij in het jaar daarvoor mooie dingen had laten zien bij FC Basel. En tijdens de voorbereiding liet Esposito ook een veelbelovende indruk achter. Maar eenmaal het seizoen van start ging, kon de 20-jarige niet meer overtuigen. Het duurde dan ook niet lang alvorens hij zijn basisplaats verloor. En ook zijn invalbeurten waren niet bepaald spectaculair.

Eerder deze week volgde opnieuw een tegenvaller. De bekermatch tegen Lierse Kempenzonen leek immers een ideaal moment om hem nog eens te laten starten, maar Esposito ontbrak uit de selectie. Dat was ook het geval voor de topper van zondag tegen Genk. Volgens Het Laatste Nieuws is zijn verhaal in het Lotto Park dan ook definitief voorbij. Esposito zou zaterdag zelfs al zijn teruggekeerd naar Italië.

NIEUWE SPITS NODIG
Het is nu aan RSCA en Inter om een akkoord te vinden over de ontbinding van de huurovereenkomst van Esposito, die onlangs ook een nieuwe makelaar onder de arm nam. Maar dat zou normaal gezien geen al te grote problemen moeten opleveren. Vervolgens zal Paars-Wit op zoek moeten gaan naar een nieuwe spits die de concurrentie met Fabio Silva kan aangaan. Dat leek sowieso al de bedoeling, maar de nood aan een nieuwe aanvaller is door het vertrek van Esposito nog groter geworden.

LEES OOK: Owngoals voorkomen afgang Bayern, boze Kompany pakt geel

Esposito heeft te weinig kansen gekregen bij Anderlecht ...

Meest recent

Jacques maakt straffe plannen van Antwerp bekend

Royal Antwerp FC heeft vanavond zijn nieuwe tribune officieel geopend. De Great Old kan nu 21.000 ...

1
1
Coosemans loopt leeg na afgang Anderlecht: "Enorme blamage"

Voor RSC Anderlecht is de 17de speeldag van de Jupiler Pro League uitgedraaid op een nachtmerrie. Zo ...

13
13
1 op 10! Kranten halen sloophamer boven voor RSCA-schlemiel

Na zes opeenvolgende overwinningen, is RSC Anderlecht op pijnlijke wijze van zijn paars-witte wolk ...

67
67
Scorende Lokonga goud waard, discutabele goal redt De Cuyper en co

Na enkele lastige seizoenen, heeft Albert Sambi Lokonga zijn voetbalgeluk terug gevonden bij ...

19
19
KV Kortrijk doet slechte zaak in CPL na Luikse nachtmerrie

Na de nederlaag van Beerschot konden de Kerels steviger op de tweede plek komen en weer dichter bij ...

113
113
Anderlecht zakt door het ijs: ’t Kuipje wordt weer spookhuis

In Het Kuipje werd Anderlecht (niet voor het eerst in zijn geschiedenis) compleet weggespoeld door ...

133
133
Twee wissels bij Antwerp, keeperswissel bij Genk

In de Jupiler Pro League staat zondagavond een aantrekkelijke affiche op het programma. Zo kruist ...

97
97
Protest Anderlecht terecht? De Bilde velt verdict penaltyfase

Door de slippers van Club Brugge en Union SG, kon RSC Anderlecht zondagnamiddag opnieuw gouden zaken ...

151
151
Anderlecht-drama op Westerlo: titularis de grond ingeboord

RSC Anderlecht kreeg zondagnamiddag dé kans om beslag te leggen op de tweede plaats in de ...

290
290
"Onzichtbaar" - sterkhouder dik gebuisd bij kwakkelend Club

De bekeroverwinning op OH Leuven heeft dan toch niet de gewenste ommekeer ingeleid bij Club Brugge. ...

215
215
'Salah-bom zindert na: Liverpool wil nieuwe steraanvaller'

Liverpool FC blijft de tegenvallende resultaten opstapelen en heeft nu ook nog eens te maken met een ...

99
99
Radja Boom Boom: Nainggolan pegelt Lokeren voorbij Jong Gent

In de Challenger Pro League heeft KSC Lokeren beslag gelegd op de achtste plaats in het klassement. ...

81
81
Ultieme revanche KV Mechelen: vroeg doelpunt nekt Charleroi

KV Mechelen heeft zondagmiddag op gepaste wijze revanche genomen voor de bekeruitschakeling. In een ...

42
42
Westerlo-Anderlecht: Hasi gooit middenveld overhoop

RSC Anderlecht krijgt zondagnamiddag een uitgelezen kans om tweede te worden in de Jupiler Pro ...

145
145
Smets: "Hij is één van de beste spitsen in de JPL"

KRC Genk sneuvelde donderdagavond uit de beker van België na verlengingen tegen RSC Anderlecht. ...

89
89
'Verhaeghe niet tevreden: spanning bij management Club'

Slechts enkele dagen na de bekerkwalificatie in Leuven, kreeg Club Brugge een nieuwe tegenvaller te ...

737
737
Vader Yamal wéér in opspraak: security moet ingrijpen

Lamine Yamal is één van de grootste voetbaltalenten ter wereld en heeft het potentieel ...

94
94
Eén zware terugval bij Anderlecht: basisplaats in gevaar

RSC Anderlecht blijft de goede resultaten opstapelen en kan zondagavond opnieuw een uitstekende zaak ...

405
405
Enorme JPL-verrassing: "Maar beginnen weer vanaf nul"

Enkele weken geleden gaf niemand nog een stuiver voor de kansen van FCV Dender om de laatste plaats ...

146
146
Kansje voor Club? Arsenal met extra domper naar Brugge

De 3-2-nederlaag op STVV was niet bepaald een geslaagde generale repetitie voor Club Brugge op het ...

253
253
Straf werk! Antwerp deelt ultieme teaser voor opening tribune

In de Jupiler Pro League zijn de ogen zondagavond gericht op Deurne-Noord. Antwerp FC krijgt dan ...

247
247
Struikelblok Duivels: "Dan heb je niets te zoeken op WK"

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn gedurende de groepsfase van het WK 2026. Tijdens de ...

340
340
TRANSFERUURTJE: 'Extra jackpot Club, toptransfer Karetsas'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

200
200
Hubert lijnrecht tegenover Leko en co: “Bizarre controverse”

Union SG en KAA Gent deelden de punten, maar toch waren het de Buffalo’s die zich bestolen ...

190
190
Vetlesen briest: groot probleem voor Club Brugge

Club Brugge zit in de hoek waar de klappen vallen. In de competitie kampen Nicky Hayen en consorten ...

530
530

Meer sportnieuws