Antwerp voorkomt nieuw bekerdrama na strafschoppen

282 stemmen
Antwerp voorkomt nieuw bekerdrama na strafschoppen

In de Croky Cup heeft Antwerp FC zich met de nodige moeite geplaatst voor de 1/8ste finales ten koste van Waasland-Beveren. Nadat de reguliere speeltijd op 2-2 was geëindigd, na onder meer twee goals van uitgerekend Dieumerci Mbokani, kwam het uiteindelijk tot een strafschoppenreeks. Daarin trok de Great Old aan het langste einde.


Na nog geen 10 minuten was er al een eerste keer opschudding op de Freethiel. Janssen deelde immers een slaande beweging uit tijdens een duel met Vukotic en werd met een rode kaart van het veld gestuurd. Ondanks dat mannetje minder tussen de lijnen kwam de Great Old vlak voor rust wel op voorsprong na een knappe dribbel van Stengs.

In de tweede helft ontbond Mbokani dan weer zijn duivels tegen uitgerekend zijn ex-ploeg. Na slecht uitverdedigen bij de bezoekers trapte de Congolees de bal aan de rand van de zestien voorbij Butez. En de voormalige Gouden Schoen bewees niet veel later nogmaals dat de leeftijd geen invloed heeft op zijn killer-instinct. Zo stond hij op de juiste plaats om de 2-1 binnen te werken.

MBOKANI MIST PENALTY
Een stunt leek dus in de maak, maar Antwerp kroop door het oog van de naald. Zo belandde een voorzet van Yussuf in doel door toedoen van Tshimanga. En dus moesten verlengingen gaan bepalen wie doorstoot naar de volgende ronde. Op een kopballetje van Frey na, gebeurde daarin echter bitter weinig. Zo kwam het uiteindelijk tot penalty's. De thuisploeg begon echter dramatisch aan die reeks met missers van Hoggas en Mbokani, terwijl RAFC foutloos bleef en zich alsnog plaatste voor de volgende ronde.

LEES OOK: SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

Mbokani zou nu nog een waardevolle pion zijn voor Antwerp ...

Meest recent

'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

56
56
Oranje-international krijgt dramatisch nieuws te verwerken

Oranje maakte indruk in de groepsfase met vlotte zeges tegen Tunesië en vooral Zweden. Het won ...

0
0
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

11
11
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

588
588
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

18
18
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

22
22
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

52
52
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

264
264
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

104
104
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

115
115
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

49
49
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

80
80
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

56
56
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

53
53
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

214
214
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

137
137
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

114
114
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

37
37
Steven Defour haalt vernietigend uit op X: "Zo, zo..."

Na dagen van kritiek, twijfel en frustratie lijkt de sfeer rond de Rode Duivels plots volledig ...

286
286
'Smaakmaker Beveren grof wild: JPL-topclubs in de markt'

SK Beveren maakt zich op voor zijn grote terugkeer in de Jupiler Pro League. Het zal zich daarvoor ...

183
183
Rode Duivels terug op schema: Rudi, niet opjagen!

Bondscoach Rudi Garcia scoorde de afgelopen dagen niet echt punten. Niet zozeer met zijn tactische ...

63
63
'West Ham United verrast met Belgische transfer'

West Ham United zou op het punt staan om op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aan ...

22
22
Viktor Verhulst onthult groot geheim Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht is nog steeds 'the talk of the town'. De veelzijdige presentator en DJ is zowat ...

49
49
Belgische transfers: verrassende deals in Duitsland en Hongarije

Er beweegt stilaan heel veel op de transfermarkt. Er zijn een aantal Belgen die onderdak hebben ...

36
36
'Kuyt polst naar ex-speler Beerschot, JPL grootste kans'

De zomermercato begint stilaan op gang te komen. De Belgische ploegen speuren rond naar versterking. ...

93
93

Meer sportnieuws