Lierse slijpt de messen: "Jammer dat RSCA geen indruk meer maakt"

door
Lierse slijpt de messen:

RSC Anderlecht staat voor een verraderlijke bekermatch op het veld van Lierse K., waar men droomt van een stunt. Lierse is al een tijdje niet meer de ploeg van vroeger. In het verleden was David Brocken er werkzaam.


David Brocken brak als jong talent door bij Lierse SK en speelde er jarenlang voor het eerste team. Hij kende er prachtige seizoenen en won er 25 jaar geleden de landstitel. In 1999 trok hij naar RSC Anderlecht, waar hij slechts een half seizoen speelde. Hij kwam nog uit voor Standard en in 2005 hing hij op 34-jarige leeftijd de schoenen aan de haak bij het Noorse Valerenga. Na zijn carrière werkte hij even voor Lierse SK en keerde hij terug naar Noorwegen, waar hij onder meer aan de slag was in het vrouwenvoetbal.

Brocken is ondertussen terug in België en werkzaam bij de jeugd van Houtvenne. “Ik ben nu actief waar Raf Goyvaerts (ex-Lierse SK) technisch verantwoordelijke jeugdopleiding is. Hij vroeg mij om te helpen na mijn terugkeer naar België en ik voelde meteen dat dit een mooie nieuwe start was", vertelt hij aan onze redactie.

DE 5-1 TEGEN ANDERLECHT

De voormalige rechtsachter kijkt echter ook uit naar de match tussen zijn ex-clubs Lierse en Anderlecht. “Ik volg beide ploegen nog vanaf een bepaalde afstand. Ik denk wel dat Anderlecht zich zal weten te plaatsen, maar ik verwacht dat Lierse – dat het toch niet onaardig doet dit seizoen – een goed figuur gaat slaan. Ik vind het wel jammer dat Anderlecht niet meer die ploeg van vroeger is en geen indruk meer kan maken. Het voetbal is vooral business geworden, wat ook zeer jammer is."

Met Lierse SK speelde hij in het kampioenenjaar op het Lisp tegen Anderlecht. Het werd toen maar liefst 5-1 na goals van Eric Van Meir, Ives Serneels, Philip Haagdoren, Bob Peeters, Nico Van Kerckhoven en Pär Zetterberg. “Dat was een heel speciale wedstrijd, want je wint niet elk jaar met dergelijke cijfers van Anderlecht. Maar dat was zelfs niet onze beste wedstrijd dat seizoen."

CR

LEES OOK: SK Beveren verlengt stuntreeks, negenkoppig Lierse stunt

Gaat Lierse stunten tegen RSCA?

Meest recent

Onana spreekt over WK-favorieten én Trump-boycot

De opmars van Amadou Onana is indrukwekkend. Van nobele onbekende evolueerde hij naar sterkhouder in ...

2
2
KAA Gent hakt koop door en neemt afscheid

KAA Gent heeft transferknopen doorgehakt. Meubelstuk Stefan Mitrovic zal de club verlaten, dat ...

17
17
Ruben Van Gucht draait door: Nieuw leven verrast iedereen

Dat Ruben Van Gucht moeilijk stil kan zitten, is intussen geen geheim meer. De bekende journalist en ...

12
12
KV Mechelen verbaast met komst nieuwe pion

KV Mechelen heeft op de officiële kanalen uitgepakt met de komst van een nieuwe pion. Malinwa ...

13
13
‘Transferplan Stankovic: Club-smaakmaker imponeert’

Club Brugge heeft zich weer weten te verzekeren voor een plekje in de tussenronde van de Champions ...

202
202
Streep door WK De Bruyne? “Ik twijfel of we hem terugzien”

Kevin De Bruyne kampt met een vervelende hamstringblessure en de middenvelder is hard aan zijn ...

170
170
Mbappé haalt snoeihard uit naar Real-ploegmakkers

Het rommelt ferm bij Real Madrid. Xabi Alonso werd ontslagen en in de Champions League ging de ...

70
70
'Espanyol sluit straffe deal voor Rode Duivel'

Na 21 speeldagen zijn het in LaLiga met FC Barcelona, Real Madrid, Atletico Madrid en Villarreal de ...

15
15
'Lammens zorgt voor transferwending bij Man Utd'

Voor Senne Lammens werd 2025 een droomjaar. Hij debuteerde in november als Rode Duivel, nadat hij in ...

122
122
Standard greep naast Rode Duivel

Bij Standard proberen ze de oude gloriedagen te doen herleven, maar dat proces loopt voorlopig ...

92
92
Amadou Onana doet pikante transfervoorspelling

Op het middenveld beschikken de Rode Duivels over heel wat weelde, al lijkt de driehoek in principe ...

63
63
'Juventus hakt transferknoop over Openda door'

Eind augustus leek Loïs Openda nog een absolute droomtransfer te versieren toen hij RB Leipzig ...

93
93
'KV Mechelen verrast met Belgische coach'

KV Mechelen is bezig aan een uitstekend seizoen en is op acht speeldagen van het einde van de ...

177
177
'Waanzinnige transferzomer Club: meer dan 100 miljoen'

Club Brugge plaatste zich voor het tweede seizoen op rij voor de play-offs van de Champions League ...

404
404
'Union brengt exit bij Genk in stroomversnelling'

De wintermercato gaat zijn laatste weekend in en dus mogen er nog pittige discussies verwacht worden ...

387
387
‘Comebackbom bij Club Brugge? Fans slikken dit niet’

Plots duikt er naam op die voor verbazing en frustratie zorgt bij Club Brugge. Eén vraag ...

649
649
België doet geweldige coëfficiëntenzaak na Nederlands drama

Het is een zeer mooie Europese week geworden voor de Belgische clubs. Club Brugge, Union en KRC Genk ...

357
357
Karetsas niet gespaard ondanks heerlijke goal: "Jammer"

In de competitie blijft het stroef lopen voor KRC Genk, maar in de Europa League blijven de ...

92
92
'Bloedbad bij Marseille na drama in Brugge'

Bij Olympique Marseille zullen ze zich de wedstrijd tegen Club Brugge nog lang herinneren, zij het ...

115
115
'Genk krijgt meteen domper in volgende ronde EL'

KRC Genk sloot donderdagavond zijn campagne in de league phase van de Europa League af met een ...

234
234
Plotse wending: 'Club vol voor aanvaller, huurdeal + optie'

Aanstaande dinsdag sluit de winterse transfermarkt om middernacht definitief zijn deuren. Club ...

666
666
Bitterzoete zege Genk: "Dit is iets om trots op te zijn"

Het heeft dan toch niet mogen zijn voor KRC Genk in de Europa League. De Limburgers deden donderdag ...

80
80
Eindstand UEL: Nederlands bloedbad, tegenstanders Genk gekend

De League Phase van de Champions League zit erop. Donderdagavond werden alle wedstrijden van de ...

305
305
Genk vloekt: winning-goal Karetsas niet genoeg voor top 8

KRC Genk heeft de League Phase van de Europa League al winnend afgesloten. Ondanks een vroege ...

119
119
Witte rook bij KVM: miljoenentransfer in kannen en kruiken

KV Mechelen is matig aan de tweede seizoenshelft begonnen, maar blijft desondanks in de running om ...

121
121

Meer sportnieuws