Japan op zijn kop na WK-selectie Cercle-spits

door
Japan op zijn kop na WK-selectie Cercle-spits

Eén voor één maken de 32 deelnemende landen hun selectie voor het WK in Qatar bekend en die lijsten zorgen vaak op het thuisfront voor heel wat discussie. Dat is niet anders in Japan, dat in groep E een zware uitdaging wacht met Spanje, Duitsland en Costa Rica als tegenstanders. De Japanners trekken met een pak bekende namen voor het Belgische voetbal naar het toernooi.


Twee spelers uit de selectie zijn momenteel ook actief in de Jupiler Pro League: doelman Daniel Schmidt (STVV) en spits Ayase Ueda (Cercle Brugge). De selectie van die laatste zorgt echter voor de nodige ophef. Ex-international Marcus Tulio Tanaka, die erbij was op het WK in 2010, uit stevige kritiek op de beslissing van bondscoach Hajime Moriyasu om Ueda mee te nemen.

"Van de drie spitsen die in de selectie opgenomen werden, is geen enkele goed genoeg", ontsnappen ook collega-spitsen Daezen Maeda (Celtic) en Takuma Asano (Bochum) volgens de Daily Record de kritiek niet. "Ik blijf maar horen dat Maeda opgeroepen werd omdat hij goed presst en bliksemsnel is. Maar een spits moet niet pressen, hij moet doelpunten maken. De drie spitsen zijn allemaal hetzelfde type. Het maakt niet uit wie start, ze zijn allemaal niet goed genoeg."

ANDERE NAMEN
Ueda streek in de zomer neer bij Cercle Brugge en was er sindsdien goed voor zes doelpunten in zestien wedstrijden. Dat zijn geen verschrikkelijk slechte statistieken, maar in tien interlands voor Japan scoorde de 24-jarige nog geen enkele keer. Tanaka vindt dan ook dat de bondscoach beter Kyogo Furuhashi (Celtic) en Yuya Osako (Vissel Kobe) opgeroepen had voor het WK.

LEES OOK: Cercle baalt alweer: "Zoals vaker dit seizoen"

Verdient Ueda zijn selectie?

Meest recent

'Anderlecht kiest voor Taravel: meer details bekend'

De kogel is door de kerk: Jérémy Taravel blijft aan als trainer van RSC Anderlecht. ...

58
58
'Knaltransfer bij Club Brugge: top 15 van de wereld'

Club Brugge gaat alweer een lucratieve zomer tegemoet. Terwijl sterkhouders zoals Joel Ordonez, ...

175
175
Vanhaezebrouck verrast: uitblinkers weg bij Anderlecht?

RSC Anderlecht wist zondag nog eens zijn voet naast Club Brugge te zetten. Met dank vooral aan ...

145
145
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 29 bekend

Nu de reguliere competitie afstevent op zijn finale ontknoping kan ook de arbitrage zich geen fouten ...

57
57
Alderweireld's emotionele boodschap: "Het moet stoppen!"

Voormalig Rode Duivel Toby Alderweireld laat opnieuw van zich horen, maar deze keer niet op het ...

67
67
'Club schrikt zich rot: bliksemvertrek Tresoldi plots concreet'

Club Brugge dreigt na het seizoen verschillende steunpilaren kwijt te spelen. Zo komen jongens als ...

214
214
Maand na ontslag Hasi: drie grootste winnaars onder Taravel

Tenzij er geen oplossing wordt gevonden voor zijn gebrek aan een Pro License-diploma, zal RSC ...

211
211
Belangrijk nieuws uit Napels: "Of De Bruyne blijft?"

Kevin De Bruyne heeft vrijdagavond zijn rentree gemaakt bij SSC Napoli na maanden van blessureleed. ...

63
63
'Wending in WK-selectie: Duivel doet Garcia plots twijfelen'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het voorbereiden van zijn WK-selectie. Op ...

97
97
Nú al favoriet Gouden Schoen? "Dan is de winnaar praktisch gekend"

Het nieuwe kalenderjaar is inmiddels al een dikke twee maanden ver. En dus zijn ook al de eerste ...

370
370
Groot probleem bij Club Brugge: Leko moet ingrijpen

Club Brugge heeft zondag opnieuw twee punten moeten toegeven op leider Union SG en bleef op eigen ...

307
307
Gheysens bruskeert: ongeziene ommezwaai bij Antwerp FC

Paul Gheysens duwt Antwerp FC plots richting een nieuwe koers. De beslissing komt niet uit de lucht ...

196
196
Done deal: Anderlecht stelt "Zwitsers zakmes" voor

RSC Anderlecht sleepte zondag een 2-2 gelijkspel uit de brand op het veld van aartsrivaal Club ...

337
337
Lardot evalueert speeldag 28: arbitrage de mist in?

In de laatste rechte lijn richting de play-offs neemt de spanning toe in de Jupiler Pro League. ...

950
950
Antwerp-fan Celine Van Ouytsel in shock: "Ze zei ja"

Is er iets groot in de maak in showbizzland? Met de woorden “She said yes” zorgde ...

115
115
'Anderlecht hakt knoop door: witte rook rond Taravel'

Ook in zijn vijfde wedstrijd als interimtrainer van RSC Anderlecht bleef Jérémy ...

211
211
Club Brugge deelt heuglijk nieuws: contract tot 2029

Club Brugge bleef zondag steken op een 2-2 gelijkspel tegen aarstrivaal RSC Anderlecht. In de topper ...

304
304
Union SG aan zet: Burgess duidelijk over zomers vertrek

Bij Union SG moeten ze stilaan een belangrijke knoop gaan doorhakken. Gaan ze verder of niet met ...

96
96
Transferadvies bij Anderlecht: "Sowieso mooie toekomst"

RSC Anderlecht begint steeds meer op dreef te geraken. De Brusselaars pakten een punt op het veld ...

231
231
Courtois investeert in Belgische club: "Gesprek geweest"

Thibaut Courtois gaat investeren in een Belgische club, dat is al officieel meegedeeld. Er doen ...

227
227
'Club Brugge beloont Tresoldi: pittige bonussen op straat'

Club Brugge haalde afgelopen zomer Nicolo Tresoldi voor 6 miljoen euro weg bij Hannover '96. De ...

375
375
Vandenbempt looft RSCA'er: "Ook bij Club een uitblinker"

RSC Anderlecht pakte inzake kansen een verdiend punt op het veld van Club Brugge. Met een 4 op 6 ...

201
201
Sensatie in Nederland: PSV zet champagne al klaar

Op PSV staat nu toch al een aantal jaren geen maat in Nederland. De club uit Eindhoven is ...

68
68
Club Brugge aan zet: zéér opvallende negatieve statistiek

Club Brugge moet in de Jupiler Pro League een constanter niveau gaan halen. De Bruggelingen ...

157
157
Zeneli stomverbaasd bij Union: "Dit heb ik nog nooit gezien"

Union SG won verdiend met 2-1 van een pover KRC Genk. De Brusselaars zagen dat Besfort Zeneli zijn ...

48
48

Meer sportnieuws