Japan op zijn kop na WK-selectie Cercle-spits

door
Japan op zijn kop na WK-selectie Cercle-spits

Eén voor één maken de 32 deelnemende landen hun selectie voor het WK in Qatar bekend en die lijsten zorgen vaak op het thuisfront voor heel wat discussie. Dat is niet anders in Japan, dat in groep E een zware uitdaging wacht met Spanje, Duitsland en Costa Rica als tegenstanders. De Japanners trekken met een pak bekende namen voor het Belgische voetbal naar het toernooi.


Twee spelers uit de selectie zijn momenteel ook actief in de Jupiler Pro League: doelman Daniel Schmidt (STVV) en spits Ayase Ueda (Cercle Brugge). De selectie van die laatste zorgt echter voor de nodige ophef. Ex-international Marcus Tulio Tanaka, die erbij was op het WK in 2010, uit stevige kritiek op de beslissing van bondscoach Hajime Moriyasu om Ueda mee te nemen.

"Van de drie spitsen die in de selectie opgenomen werden, is geen enkele goed genoeg", ontsnappen ook collega-spitsen Daezen Maeda (Celtic) en Takuma Asano (Bochum) volgens de Daily Record de kritiek niet. "Ik blijf maar horen dat Maeda opgeroepen werd omdat hij goed presst en bliksemsnel is. Maar een spits moet niet pressen, hij moet doelpunten maken. De drie spitsen zijn allemaal hetzelfde type. Het maakt niet uit wie start, ze zijn allemaal niet goed genoeg."

ANDERE NAMEN
Ueda streek in de zomer neer bij Cercle Brugge en was er sindsdien goed voor zes doelpunten in zestien wedstrijden. Dat zijn geen verschrikkelijk slechte statistieken, maar in tien interlands voor Japan scoorde de 24-jarige nog geen enkele keer. Tanaka vindt dan ook dat de bondscoach beter Kyogo Furuhashi (Celtic) en Yuya Osako (Vissel Kobe) opgeroepen had voor het WK.

LEES OOK: 'Cercle Brugge mag nog onverhoopt cashen'

Verdient Ueda zijn selectie?

Meest recent

Play-Off I in gevaar: Hayen oordeelt over Genkse kansen

Met Union, STVV, Club Brugge en Anderlecht lijken vier deelnemers aan de Champions' Play-Off al vast ...

33
33
'Cercle Brugge mag nog onverhoopt cashen'

Cercle Brugge pakte zondag een onverhoopt punt in Genk, maar blijft nog steeds in een penibele ...

28
28
'KV Mechelen heeft opvolger Lauberbach al beet'

KV Mechelen deed zondagavond geen goede zaak in de strijd om de top zes, want het slaagde er niet in ...

57
57
'Genk ziet kassa rinkelen: driestrijd in Premier League'

KRC Genk deed zondag alweer een slechte zaak in de strijd om de Champions' Play-Off. De Limburgers ...

257
257
'Ongenadige Hasi duwt Anderlecht-speler richting uitgang'

Anderlecht blikt alweer terug op een pijnlijk weekend, met een dramatische prestatie en een magere ...

351
351
TRANSFERUURTJE: 'Forse dubbelslag Club, miljoenentransfer Genk'

De winterse transferperiode nadert zijn climax, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk ...

236
236
Zulte Waregem trekt opvallende conclusie na Club

Club Brugge en Zulte Waregem maakten er een spektakelstuk van in de Jupiler Pro League. In het Jan ...

327
327
Ruben Van Gucht in shock: Opvolgers staan plots klaar

Hij beweegt zich al jaren op het snijvlak van sport, media en controverse, en lijkt er zelfs energie ...

91
91
Anderlecht-trio beslist: Hasi op weg naar ontslag?

RSC Anderlecht zit weer in de hoek waar de klappen vallen. Even leek Besnik Hasi de succesformule te ...

598
598
Stankovic jubelt en heeft boodschap voor Club-fans

Club Brugge won in de Champions League overtuigend van Kairat Almaty en ook in de competitie wist ...

523
523
Zorgen bij Antwerp: Vandenbempt doet oproep aan Gheysens

Royal Antwerp FC is zwaar afgegleden. Anno 2026 is het hoogstens subtop in België. Voorzitter ...

390
390
Albert snoeihard: "Twee zieke ploegen"

Philippe Albert is analist bij La Capitale en gaf zijn mening over de speeldag. Hij ziet dat heel ...

314
314
Rik Verheye doorbreekt stilte met verrassende aankondiging

Wat begon als een passieproject, dreigt uit te monden in een sportief sprookje. Acteur Rik Verheye ...

117
117
Vandenbempt lovend én zeer scherp voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde 0-0 tegen FCV Dender na een dramatische partij. Niet de eerste keer dit ...

337
337
'Union SG duwt mislukte transfer richting uitgang'

Union SG gaat de komende dagen toch nog wat transfers verrichten. De Brusselaars zouden volgens La ...

65
65
'Meeting op Neerpede: Hasi moet vrezen'

RSC Anderlecht is eigenlijk al heel het seizoen op de dool. Paars-Wit staat vierde, ligt uit Europa ...

567
567
"Hasi buiten": waarom de coach niet de enige schuldige is

Besnik Hasi krijgt terecht de nodige kritiek. Sinds zijn terugkeer als coach is het nog niet goed ...

335
335
Transferalarm bij Antwerp: "Wit konijn van Overmars"

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League begonnen. Na ...

420
420
De Cat valt opnieuw uit: Hasi reageert geïrriteerd

RSC Anderlecht beleefde zondag een rotavond. De Brusselaars kwamen tegen FCV Dender ondermaats voor ...

268
268
Club-Marseille: Leko hakt knopen door in basisploeg

Woensdag is het zover, dan volgt de ontknoping in de League Phase van de Champions League. Club ...

464
464
'Man City zet Engeland op stelten met schoktransfer'

Met Marc Guehi en Antoine Semenyo verzekerde Manchester City zich tijdens de huidige mercato al van ...

252
252
Anderlecht zakt door het ijs: sterkhouder krijgt 3 op 10

Aan de vooravond van een cruciaal vierluik, wou RSC Anderlecht voor eigen volk nog eens extra ...

239
239
‘Club Brugge op ramkoers: toptarget kookt van woede’

Club Brugge duwt keihard door voor een absoluut toptarget. Alleen: aan de andere kant groeit de ...

1695
1695
'Plotse wending Genk: miljoenentransfer in Premier League'

KRC Genk blijft ook onder Nicky Hayen maar aanmodderen in de eigen competitie, deelname aan de ...

755
755
'Vuurwerk in laatste transferweek: Club laat miljoenen rollen'

Club Brugge bereidt zich momenteel voor op het cruciale Champions League-duel van woensdagavond ...

745
745

Meer sportnieuws