Japan op zijn kop na WK-selectie Cercle-spits

357 stemmen
Japan op zijn kop na WK-selectie Cercle-spits

Eén voor één maken de 32 deelnemende landen hun selectie voor het WK in Qatar bekend en die lijsten zorgen vaak op het thuisfront voor heel wat discussie. Dat is niet anders in Japan, dat in groep E een zware uitdaging wacht met Spanje, Duitsland en Costa Rica als tegenstanders. De Japanners trekken met een pak bekende namen voor het Belgische voetbal naar het toernooi.


Twee spelers uit de selectie zijn momenteel ook actief in de Jupiler Pro League: doelman Daniel Schmidt (STVV) en spits Ayase Ueda (Cercle Brugge). De selectie van die laatste zorgt echter voor de nodige ophef. Ex-international Marcus Tulio Tanaka, die erbij was op het WK in 2010, uit stevige kritiek op de beslissing van bondscoach Hajime Moriyasu om Ueda mee te nemen.

"Van de drie spitsen die in de selectie opgenomen werden, is geen enkele goed genoeg", ontsnappen ook collega-spitsen Daezen Maeda (Celtic) en Takuma Asano (Bochum) volgens de Daily Record de kritiek niet. "Ik blijf maar horen dat Maeda opgeroepen werd omdat hij goed presst en bliksemsnel is. Maar een spits moet niet pressen, hij moet doelpunten maken. De drie spitsen zijn allemaal hetzelfde type. Het maakt niet uit wie start, ze zijn allemaal niet goed genoeg."

ANDERE NAMEN
Ueda streek in de zomer neer bij Cercle Brugge en was er sindsdien goed voor zes doelpunten in zestien wedstrijden. Dat zijn geen verschrikkelijk slechte statistieken, maar in tien interlands voor Japan scoorde de 24-jarige nog geen enkele keer. Tanaka vindt dan ook dat de bondscoach beter Kyogo Furuhashi (Celtic) en Yuya Osako (Vissel Kobe) opgeroepen had voor het WK.

LEES OOK: Croonen verrast: KRC Genk met straf buitenlands akkoord

Verdient Ueda zijn selectie?

Meest recent

"Scheidsrechter zag het anders" - Broos scherp na dubbel rood

Wat één van de hoogtepunten uit zijn carrière moest worden, draaide uit op een ...

18
18
Analisten vellen verdict: Vanaken titularis tegen Egypte?

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

34
34
'Anderlecht vliegt direct mercato op met Goto-miljoenen'

RSC Anderlecht wacht nog steeds op een nieuwe trainer, maar is ondertussen wel actief op de ...

170
170
Openingsmatch met drie rode kaarten: Mexico klopt zwak Zuid-Afrika

Co-gastland Mexico is met een perfect rapport aan het wereldkampioenschap begonnen. In de ...

62
62
'Mourinho-effect: Real plukt topspeler weg onder neus Barça'

José Mourinho is de nieuwe trainer van Real Madrid. De Portugese trainer werd donderdag ...

71
71
Beste spelers WK '26: twee Rode Duivels in top 50

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

134
134
Grote ergernis bij WK-openingsmatch: "Doodsteek voetbalfan"

De kop is eraf op het wereldkampioenschap 2026. Co-gastland Mexico en het Zuid-Afrika van bondscoach ...

170
170
Imke Courtois kiest basiself Duivels: Vanaken én grote verrassing

De Rode Duivels staan tijdens hun eerste WK-groepsmatch meteen voor een serieuze uitdaging. Egypte ...

176
176
Spraakmakende comeback rond: Mourinho nieuwe coach Real

Vlak voor de openingswedstrijd van het WK bracht Real Madrid groot nieuws naar buiten. De ...

61
61
Eerste zomeraanwinst: Zulte Waregem shopt in eigen land

Zulte Waregem heeft donderdag afscheid genomen van smaakmaker Jeppe Erenbjerg, die naar KRC Genk ...

143
143
Talisman bij Duivels: "Hij heeft enorm veel goesting"

De Rode Duivels zijn bereide zich momenteel voor op hun eerste WK-wedstrijd. Aan motivatie om er een ...

287
287
'Anderlecht grijpt mis: groen licht toptransfer Duranville'

Terwijl het wereldkampioenschap in de startblokken staat, begint in Europa stilaan de ...

365
365
Laatste kunststuk als Duivel? Courtois open over afscheid

De Rode Duivels bereiden zich momenteel in Seattle voor op hun eerste WK-wedstrijd van aanstaande ...

77
77
Zwaar dilemma Garcia: "Dat duo mag blijven staan"

Met zijn sterke voorbereidingscampagne lijkt Nathan Ngoy een basisplaats te hebben afgedwongen bij ...

534
534
"Brute waarheid" - Ronaldo keihard aangepakt vlak voor WK

De verwachtingen rond Portugal zijn bijzonder groot voor het WK in de VS, Canada en Mexico. ...

73
73
Vanaken-schok in basiself Duivels? "Tielemans op de bank"

Donderdagavond trappen Mexico en Zuid-Afrika het wereldkampioenschap 2026 op gang. Aanstaande ...

443
443
Club Brugge droomt van stunttransfer van 20 miljoen

Club Brugge volgt het WK met grote ogen. De jonge speler op het WK kan zich daar op het grootste ...

637
637
'Club Brugge richt pijlen op Nigeriaanse flankaanvaller'

Zowel op uitgaand als inkomend vlak wordt er deze zomer heel wat verkeer verwacht bij Club Brugge. ...

247
247
Anderlecht-fans reageren massaal op vertrek van Goto

De eerste grote uitgaande transfer van deze zomermercato is een feit. Via de officiële kanalen ...

302
302
Hugo Broos beroert tot tranen toe met tragisch verhaal

Hugo Broos heeft in zijn carrière al zowat alles meegemaakt. Maar vanavond, wanneer ...

102
102
'Anderlecht zoekt T1: topkandidaat Sibierski haakt af'

Op uitgaand vlak zit er stilaan schot in de zaak, maar inkomende dossiers wist RSC Anderlecht tot op ...

913
913
'Grote kuis in Anderlecht: abrupte exit in de maak'

Nadat het eerder al een aantal huurlingen uitzwaaide, en enkele aflopende contracten niet meer ...

493
493
Vlak voor WK: De Wever slaat voetbalfans met verstomming

Opvallende beelden vanuit de Wetstraat 16, waar Bart De Wever zich vlak voor de openingswedstrijd ...

150
150
'Club Brugge aast op dubbelslag bij PSG'

Bij Club Brugge lijkt er deze zomer heel wat te gaan bewegen. Het zal vervangers moeten vinden voor ...

459
459
Vossen ziet Genk goudmijn aanboren op transfermarkt

Jelle Vossen is nog op zoek naar een nieuwe uitdaging. De 37-jarige spits nam enkele weken geleden ...

610
610

Meer sportnieuws