Japan op zijn kop na WK-selectie Cercle-spits

door
Japan op zijn kop na WK-selectie Cercle-spits

Eén voor één maken de 32 deelnemende landen hun selectie voor het WK in Qatar bekend en die lijsten zorgen vaak op het thuisfront voor heel wat discussie. Dat is niet anders in Japan, dat in groep E een zware uitdaging wacht met Spanje, Duitsland en Costa Rica als tegenstanders. De Japanners trekken met een pak bekende namen voor het Belgische voetbal naar het toernooi.


Twee spelers uit de selectie zijn momenteel ook actief in de Jupiler Pro League: doelman Daniel Schmidt (STVV) en spits Ayase Ueda (Cercle Brugge). De selectie van die laatste zorgt echter voor de nodige ophef. Ex-international Marcus Tulio Tanaka, die erbij was op het WK in 2010, uit stevige kritiek op de beslissing van bondscoach Hajime Moriyasu om Ueda mee te nemen.

"Van de drie spitsen die in de selectie opgenomen werden, is geen enkele goed genoeg", ontsnappen ook collega-spitsen Daezen Maeda (Celtic) en Takuma Asano (Bochum) volgens de Daily Record de kritiek niet. "Ik blijf maar horen dat Maeda opgeroepen werd omdat hij goed presst en bliksemsnel is. Maar een spits moet niet pressen, hij moet doelpunten maken. De drie spitsen zijn allemaal hetzelfde type. Het maakt niet uit wie start, ze zijn allemaal niet goed genoeg."

ANDERE NAMEN
Ueda streek in de zomer neer bij Cercle Brugge en was er sindsdien goed voor zes doelpunten in zestien wedstrijden. Dat zijn geen verschrikkelijk slechte statistieken, maar in tien interlands voor Japan scoorde de 24-jarige nog geen enkele keer. Tanaka vindt dan ook dat de bondscoach beter Kyogo Furuhashi (Celtic) en Yuya Osako (Vissel Kobe) opgeroepen had voor het WK.

LEES OOK: Play-Downs: volgend weekend beslissing in degradatiestrijd?

Verdient Ueda zijn selectie?

Meest recent

Union-Club: Albert doet stevige voorspelling

Ook na twee speeldagen in de Champions' Play-Off blijft het status quo in de titelstrijd behouden. ...

3
3
'Openda heeft transfer helemaal beet'

Het is intussen al meer dan een maand geleden dat Loïs Openda nog eens op het veld verschenen ...

29
29
TRANSFERUURTJE: 'Duivel voor Inter, topaankoop Bayern'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

65
65
Groot risico Leko loont: “Hij scoort punten bij spelers”

Club Brugge verwezenlijkte afgelopen speeldag een straffe comeback tegen Sint-Truiden VV. ...

72
72
Rik De Mil zet klagende KAA Gent-fans op hun plaats

KAA Gent ging tegen RSC Anderlecht pijnlijk onderuit. De Buffalo’s kwamen op voorsprong, maar ...

107
107
Onana gaat viraal: geweldige reactie op scheldende fan

Amadou Onana begint meer en meer harten te veroveren in Engeland. De middenvelder is een sterkhouder ...

49
49
Vandenbempt ziet gigantisch probleem voor Club Brugge

Club Brugge won afgelopen weekend onverdiend met 1-2 van STVV. Op verplaatsing blijft Blauw-Zwart ...

256
256
Degryse scherp voor topclub: "Ik verwacht meer"

STVV-Club Brugge was een goede partij, met vooral een sterke thuisploeg. KV Mechelen-Union SG was ...

60
60
Verschaeren niet eens met Taravel: "Mogen van geluk spreken"

Yari Verschaeren vertrek na dit seizoen bij RSC Anderlecht. De middenvelder viel alweer goed in bij ...

188
188
'Drama in voetbalwereld: speler sterft na gewapende overval'

Zopas kwam er bijzonder droevig nieuws vanuit Ghana naar buiten. Daar maken ze melding van het ...

0
0
Jubilaris bij Club Brugge: te goed voor Jupiler Pro League

Club Brugge moét kampioen worden. Blauw-Zwart kan het zich niet veroorloven om ...

269
269
Taravel leert wéér dure les na gevleide zege tegen AA Gent

RSC Anderlecht won met 3-1 van AA Gent, maar hoe ze dat gedaan hebben... Dat weten ze nog niet in ...

122
122
Anderlecht houdt hart vast: Taravel geeft eerste verdict De Cat

RSC Anderlecht speelde zondagavond geen grootse wedstrijd tegen AA Gent en kwam zelfs meermaals goed ...

312
312
Van Aert-mania: mooie boodschap Courtois, uitnodiging KVM

Hoewel de Play-Offs in de Jupiler Pro League op volle toeren draaien, is het maandagochtend ...

178
178
Low-cost penalty voor Club? Ex-scheidsrechter velt oordeel

Club Brugge heeft op de tweede speeldag van de Champions' Play-Offs gedaan wat moest. Zo pakte ...

604
604
Play-Downs: volgend weekend beslissing in degradatiestrijd?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

122
122
City beukt titelstrijd open: Engelse pers plakt cijfer op Doku

Manchester City heeft afgelopen weekend opnieuw gouden zaken gedaan in de Engelse titelstrijd. ...

108
108
Club Brugge in paniek: drama rond Vanaken‑verlenging

Club Brugge werkt aan een nieuwe verlenging voor Hans Vanaken. Achter de gesprekken schuilt niet ...

404
404
KV Mechelen plots laatste in PO I: "Burgess en Sykes ..."

KV Mechelen was bezig aan een straffe reeks tegen Union SG. Sinds 2019 had Malinwa niet meer op ...

151
151
"Slow motion" - kranten geven Anderlecht-dissonant 3 op 10

Na drie opeenvolgende nederlagen heeft RSC Anderlecht opnieuw kunnen aanknopen met een overwinning. ...

278
278
Gent-spelers om uitleg gevraagd: "Komt binnen in kleedkamer"

KAA Gent heeft zondagavond een gouden opportuniteit laten liggen in de Champions' Play-Offs. Op het ...

200
200
‘Oude bekende 1B helpt Inter aan Rode Duivel’

Met nog zeven speeldagen voor de boeg lijkt Inter op weg naar de titel in de Serie A. Desondanks ...

48
48
‘Standard vult dringende vacature met koopje in’

Standard ging zaterdag met 1-2 onderuit tegen Westerlo en lijkt daardoor voorlopig de rol in de ...

121
121
Enorme verrassing in PO2? “We mogen nog hopen”

De Europe Play-Off kende zondag een verrassende wending. KRC Genk raakte in eigen stadion verrassend ...

117
117
Doku stuurt Arsenal flinke waarschuwing

De titelstrijd in de Premier League is dit weekend weer een pak spannender geworden. Leider Arsenal ...

62
62

Meer sportnieuws