Genk lacht tanden bloot: "Ze lijken onverslaanbaar"

door
Genk lacht tanden bloot:

Het werd een woelig weekend in de Jupiler Pro League met heel wat ploegen bovenaan het klassement die punten lieten liggen. Zo kroonde KRC Genk zich andermaal tot de grote winnaar. De Limburgers pakten vrijdagavond al de volle buit tegen Charleroi en konden hun kloof dus opnieuw vergroten.


Racing was sinds vorig weekend al verzekerd van de herfsttitel. Maar het lijkt erop dat Genk de WK-break ook met een aanzienlijke voorsprong zal aanvatten. Momenteel telt de ploeg van coach Wouter Vrancken 9 punten voorsprong op eerste achtervolger Antwerp FC. De kloof met Union SG en Club Brugge bedraagt respectievelijk 10 en 11 punten. Bovendien spelen Club en Antwerp komend weekend nog tegen mekaar. Indien Genk dan zelf de volle buit kan pakken op Anderlecht, doet het dus sowieso opnieuw een goede zaak.

De Limburgers konden dus al flink indruk maken, ook over de taalgrens. Zo toonde commentator/analist Pascal Scimè zich erg enthousiast bij RTBF. "Genk ziet onverslaanbaar uit op dit moment", stelt Scimé. "Je mag ook niet vergeten van waar deze ploeg komt. Bongonda, Dessers, Thorstvedt en Ito zijn vertrokken. Vrancken heeft dit team omgevormd. Genk kampioen? Ik ben niet zeker. Ze hebben dit weekend een goede zaak gedaan, maar ze hadden ook de gunstigste kalender."

CONCURRENTIE CLUB
Ook analist Clément Tainmont is enthousiast. Hij kent Vrancken natuurlijk goed van in hun gemeenschappelijke periode bij KV Mechelen. "Ik zie hen de concurrentie aangaan met Club Brugge. Elf punten voorsprong op Blauw-Zwart is enorm. Er zullen altijd wel mindere periodes zijn, maar Vrancken slaagt er doorgaans wel in om de ploeg weer recht te trekken. Als ze in deze dynamiek kunnen voortgaan, zouden ze wel eens een heel grote voorsprong kunnen hebben aan het einde van het seizoen."

LEES OOK: Enorme verrassing in JPL: "Grote bos bloemen in zijn reet"

Genk is momenteel de grootste titelkandidaat ...

Meest recent

'Leko grijpt in: Club ziet af van wintertransfer'

Bij Club Brugge haalden ze deze maand tot dusver met Felix Lemaréchal één ...

28
28
'Anderlecht verliest pion, KV Mechelen vangt nog meer'

Er zal de komende dagen nog heel wat verschuiven bij de Belgische clubs, want de wintermercato is in ...

60
60
KV Kortrijk haalt keihard uit na racisme-incident

Grote verrassing dinsdagavond in de Challenger Pro League, want KV Kortrijk liet zich verrassen door ...

43
43
Sonck velt zeer verrassend oordeel over defensie Club

Het is woensdagavond alles of niets voor Club Brugge in de Champions League. Het moet immers winnen ...

141
141
'Besiktas wil na Özcan ook bij Union shoppen'

Bij Anderlecht lijken ze weldra het vertrek van Yasin Özcan aan te zullen kondigen, want de ...

71
71
TRANSFERUURTJE: 'Verrassing bij RSCA, JPL-sensatie naar Club?'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

288
288
Bad boy van Marseille dreigt Brugse CL-droom te ruïneren

Hij is de naam die vanavond door Jan Breydel zal zoemen nog voor de aftrap. Mason Greenwood staat in ...

105
105
Van der Elst genadeloos voor Leko en Club Brugge

Club Brugge speelt een allesbeslissende wedstrijd in de Champions League tegen Olympique Marseille. ...

242
242
Here we go! ‘KRC Genk rondt knaltransfer met Barça af’

Eerder kwam het nieuws naar buiten dat FC Barcelona aanklopte bij KRC Genk om Juwensley Onstein ...

219
219
Romeo Lavia krijgt duidelijke boodschap bij Chelsea

Romeo Lavia maakte twee jaar geleden de monstertransfer van Southampton naar Chelsea, maar sindsdien ...

127
127
Westerlo grijpt drastisch in na boycot Genk en Anderlecht

Dit seizoen vonden er al verschillende supportersboycots plaats. Ook de fans van KAA Gent zullen ...

121
121
Clublegendes KV Mechelen overtuigen toptransfer

KV Mechelen heeft de transfer van Bouke Boersma op de officiële kanalen bekendgemaakt. De ...

85
85
Doku vloekt en briest: ook Garcia houdt hart vast

Jeremy Doku is dit seizoen een smaakmaker van Manchester City onder Pep Guardiola. De afgelopen ...

85
85
Utrecht onthult schrijnende taferelen Genk: “Hond geschopt”

De perikelen tijdens FC Utrecht – KRC Genk in de Europa League vorige week blijven nog ...

422
422
‘KV Mechelen hakt winterse transferknopen door’

KV Mechelen zag met Lion Lauberbach een sterkhouder vertrekken deze wintermercato. De aanvaller gaat ...

148
148
Gruwelijke beelden: Europese trip wordt ware nachtmerrie

Een nachtelijke rit vol hoop eindigde in pure horror. Zeven supporters van de Griekse topclub PAOK ...

46
46
'Selectie Rode Duivels: grote JPL-stunt in de maak'

Behoudens een heus voetbalmirakel komt woensdagavond een einde aan de eerste Champions ...

290
290
Club Brugge door in UCL? Analisten vellen helder verdict

Club Brugge staat voor het moment van de waarheid. Woensdagavond strijdt het tegen Olympique de ...

365
365
'Lammens krijgt groot nieuws: fatale transfer bij United'

Manchester United is de laatste weken opnieuw herboren onder interim-coach Michael Carrick. Die ...

278
278
Van Gucht krijgt uit onverwachte hoek vernietigende uithaal

Een ferme veeg uit de pan. Ruben Van Gucht die steeds vaker ook het nachtleven opzoekt als DJ, kreeg ...

332
332
Ontknoping UCL: waar kan je Club én Union op tv kijken?

Woensdagavond is het weer smullen geblazen voor de voetballiefhebber. Zo wordt de laatste speeldag ...

269
269
Groot alarm bij Genk: "Nu blijkt hoe ernstig de situatie"

De resultaten in de Europa League mogen gezien worden, maar in eigen land gaat het van kwaad naar ...

510
510
‘Club Brugge gokt alles: miljoenen voor tikkende tijdbom’

Club Brugge zet deze winter een gevaarlijke gok: miljoenen op tafel voor een verdediger die tegelijk ...

790
790
'Club en Union niet gerust: STVV pakt wéér uit op mercato'

Na 22 speeldagen in de Jupiler Pro League staat STVV zowaar op slechts één puntje van ...

548
548
'Klokt tikt voor Renard: 7 (!) last-minute transferdossiers'

RSC Anderlecht kondigde dinsdag de komst van verdediger Moussa Diarra aan. Daarmee zijn de ...

707
707

Meer sportnieuws