Genk lacht tanden bloot: "Ze lijken onverslaanbaar"

door
Genk lacht tanden bloot:

Het werd een woelig weekend in de Jupiler Pro League met heel wat ploegen bovenaan het klassement die punten lieten liggen. Zo kroonde KRC Genk zich andermaal tot de grote winnaar. De Limburgers pakten vrijdagavond al de volle buit tegen Charleroi en konden hun kloof dus opnieuw vergroten.


Racing was sinds vorig weekend al verzekerd van de herfsttitel. Maar het lijkt erop dat Genk de WK-break ook met een aanzienlijke voorsprong zal aanvatten. Momenteel telt de ploeg van coach Wouter Vrancken 9 punten voorsprong op eerste achtervolger Antwerp FC. De kloof met Union SG en Club Brugge bedraagt respectievelijk 10 en 11 punten. Bovendien spelen Club en Antwerp komend weekend nog tegen mekaar. Indien Genk dan zelf de volle buit kan pakken op Anderlecht, doet het dus sowieso opnieuw een goede zaak.

De Limburgers konden dus al flink indruk maken, ook over de taalgrens. Zo toonde commentator/analist Pascal Scimè zich erg enthousiast bij RTBF. "Genk ziet onverslaanbaar uit op dit moment", stelt Scimé. "Je mag ook niet vergeten van waar deze ploeg komt. Bongonda, Dessers, Thorstvedt en Ito zijn vertrokken. Vrancken heeft dit team omgevormd. Genk kampioen? Ik ben niet zeker. Ze hebben dit weekend een goede zaak gedaan, maar ze hadden ook de gunstigste kalender."

CONCURRENTIE CLUB
Ook analist Clément Tainmont is enthousiast. Hij kent Vrancken natuurlijk goed van in hun gemeenschappelijke periode bij KV Mechelen. "Ik zie hen de concurrentie aangaan met Club Brugge. Elf punten voorsprong op Blauw-Zwart is enorm. Er zullen altijd wel mindere periodes zijn, maar Vrancken slaagt er doorgaans wel in om de ploeg weer recht te trekken. Als ze in deze dynamiek kunnen voortgaan, zouden ze wel eens een heel grote voorsprong kunnen hebben aan het einde van het seizoen."

LEES OOK: ‘Knaltransfer STVV-sterkhouder: twee clubs dringen aan’

Genk is momenteel de grootste titelkandidaat ...

Meest recent

Taravel grijpt in: vier wijzigingen bij Anderlecht?

RSC Anderlecht ging afgelopen weekend in eigen huis met de billen bloot tegen Club Brugge. Zondag ...

42
42
Leko houdt adem in: comeback Mignolet uitgesteld?

Club Brugge nam afgelopen weekend de koppositie over van Union, maar zag wel Nordin Jackers ...

68
68
Schorsingen in Play-Offs: wie staat er nog op scherp?

Onderin is Dender veroordeeld tot de barrages, maar zowel in de Champions' als de Europe Play-Offs ...

83
83
Genk glundert: El Ouahdi pronkt met Ebbenhouten Schoen

Door de nederlaag tegen Charleroi is KRC Genk niet langer de leider in de Europe PO's. Ondanks het ...

37
37
Union houdt adem in: Burgess geschorst in bekerfinale?

Union is leider af na de nederlaag tegen STVV, waar de Brusselaars zich benadeeeld voelden door de ...

237
237
Sleutelmoment in titelstrijd: Doku breekt de ban met pareltje

De titelstrijd in de Premier League is bezig aan een zinderende climax. Nadat leider Arsenal FC ...

127
127
'Pittig transfergevecht: Club slaat toe bij Anderlecht'

De transfermarkt opent pas binnen enkele weken zijn deuren, maar jeugdspelers zonder ...

425
425
Burgess-relletje zindert na: ook Vrancken op plaats gezet

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor een heuse relletje. De aanvoerder van Union SG ...

161
161
'Schokkend gerucht Lammens: United maakt fors statement'

Senne Lammens maakte zondag zijn eerste grote fout als doelman van Manchester United, maar droeg met ...

215
215
DAZN-soap in stroomversnelling: volgende grote deal nabij?

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft andermaal een U-bocht genomen. Na ...

447
447
'Club droomt van stunt: WK-held op weg naar Jan Breydel'

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op een grote naam. Blauw-zwart werkt aan een dossier dat de ...

686
686
'Sibierski velt hard verdict: dagen Taravel geteld?'

RSC Anderlecht ging zondag kansloos met 1-3 onderuit tegen Club Brugge. Vooral door de ...

316
316
'Bommetje bij Club Brugge: redder in nood gratis weg'

Momenteel ligt de focus uiteraard op de titelrace, maar nadien wenkt een heuse leegloop bij Club ...

682
682
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

123
123
Under Review: Lardot dient Burgess & Union van antwoord

Club Brugge profiteerde zondag optimaal van het puntenverlies van Union, dat collectief moord en ...

377
377
'Grote kuis in Anderlecht: eerste slachtoffer Sibierski'

RSC Anderlecht maakte zopas officieel de komst van Antoine Sibierski wereldkundig. De nieuwe ...

590
590
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

46
46
'Megatransfer Ordonez: één van deze vijf clubs'

Joel Ordonez is aan zijn laatste weken bezig bij Club Brugge. De 22-jarige centrale verdediger gaat ...

540
540
Beveren legt weer sterkhouder langer onder contract

Bij SK Beveren is Bob Peeters druk bezig met het samenstellen van de kern van komend seizoen in de ...

63
63
Anderlecht maakt komst sportief directeur wereldkundig

RSC Anderlecht ontsloeg enkele maanden geleden Olivier Renard. Dat was een logische beslissing na ...

260
260
KRC Genk onder druk: clubleiding moet knoop doorhakken

KRC Genk zit in een sportieve crisis. De Limburgers gaan de komende matchen stevig moeten toeslaan. ...

434
434
'Anderlecht incasseert miljoenen voor overbodige pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze de komende weken de nodige miljoenen binnen te rijven. De Brusselaars ...

582
582
SK Beveren haalt slag thuis voor Jupiler Pro League

SK Beveren werd op heel overtuigende kampioen in de Jupiler Pro League. Ze promoveerden zo terug ...

154
154
Verrassend oordeel Sonck over Vrancken en Burgess

Op papier was de klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge dé affiche van het weekend, maar ...

330
330
Revanche na nederlaag: Anderlecht slaat slag bij Club

Voor Anderlecht dreigen de play-offs alweer een ontgoocheling te worden. Zondag werd het door Club ...

336
336

Meer sportnieuws