'Spelers Anderlecht zien ideale hoofdcoach'

door
'Spelers Anderlecht zien ideale hoofdcoach'

RSC Anderlecht staat zondagavond voor de kraker op het veld van Antwerp FC. Een tweetal weken geleden zou Paars-Wit op voorhand als een vogel voor de kat bestempeld zijn geweest, maar de situatie is er ietwat gekeerd. En dat heeft niet in het minst met het werk van interim-coach Robin Veldman te maken.


Na de zwarte zondag met de stopgezette wedstrijd op Standard als triest dieptepunt, zag RSCA zich genoodzaakt om al na enkele maanden afscheid te nemen van Felice Mazzu als hoofdtrainer. Om niet te overhaast te werk te moeten gaan in de zoektocht naar een nieuwe T1, besloot het bestuur om beloften-coach Veldman tijdelijk te promoveren. Sindsdien won Anderlecht thuis van KAS Eupen en werd tegen FCSB en Silkeborg IF de kwalificatie in de Conference League afgedwongen.

Ook het geleverde spel gaat er stapsgewijs op vooruit. Veldman's ingreep om terug te grijpen naar een viermansdefensie lijkt de ploeg veel deugd te doen. De Nederlander is ook niet te beroerd om gewaagde keuzes te maken, zoals afgelopen donderdag toen hij Wesley Hoedt naast de basiself zette. En blijkbaar ligt hij ook goed in de spelersgroep, hoewel die erg hoog opliep met Mazzu. "Met Veldman doorgaan? De groep is zeker niet tegen", zo vertelt Yari Verschaeren in een interview met La Dernière Heure.

BESTUUR AAN ZET
En dus ligt de bal in het kamp van de clubleiding. Preses Wouter Vandenhaute liet in eerste instantie verstaan dat de kans op een vaste benoeming erg klein was voor Veldman, de club wou hem niet 'verbranden'. Maar als de Nederlandse trainer in de drie resterende wedstrijden tot aan het WK kan blijven bevestigen, wordt het wel heel "'glastig om hem opnieuw aan de kant te schuiven. Bovendien werd het gebrek aan zijn ProLicense-diploma ook al opgelost. Het ziet er dus goed uit voor Veldman, al kan zijn ploeg zondag toch maar best een goed resultaat neerzetten.

LEES OOK: Eén helft wervelen volstaat: Club telt Anderlecht uit

Anderlecht moet Veldman vast aanstellen als T1 ...

Meest recent

Eén helft wervelen volstaat: Club telt Anderlecht uit

Club Brugge heeft ervoor gezorgd dat het in het spoor blijft van Union in de titelstrijd. In de ...

8
8
'Hayen kan opgelucht ademhalen na blessurenieuws'

KRC Genk likte tijdens de interlandbreak zijn wonden na het missen van de top zes. De Limburgers ...

12
12
Vertrek bij Real? Vinicius Junior spreekt klare taal

De komende dagen zullen weer alle ogen gericht zijn op de Champions League, waarin de ...

12
12
Anderlecht ziet sterretjes: fans duiden zondebok aan

De klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht is voor beide teams van cruciaal belang. Paars-Wit ...

162
162
Pocognoli zorgt voor straffe reeks: CL op komst?

In oktober was er de nodige ophef toen Sébastien Pocognoli plots zijn biezen pakte bij Union. ...

17
17
Verrassende optie bij Duivels: "Vuurtje brandt weer"

Zowat anderhalve maand voor de selectie voor het WK bekendgemaakt moet worden, zijn er nog de nodige ...

40
40
'Dwomoh probeert carrière met transfer weer te lanceren'

Het Belgische voetbal blijft heel wat grote talenten produceren, al kunnen die niet allemaal de hoge ...

32
32
11 namen: Vanaken terug bij Club, Taravel verrast

Er wordt op Paasmaandag heel wat gevoetbald in de Jupiler Pro League. De dag wordt afgetrapt met de ...

170
170
Malinwa-hit Van Brederode scoort met knappe voetbaldochter

Bij KV Mechelen staat alles op scherp. De club begint straks aan de eerste Champions' Play-Offs uit ...

36
36
Enorme verrassing bij Anderlecht tegen Club?

Op deze paasmandag zijn in de Jupiler Pro League vrijwel alle ogen gericht op de kraker tussen Club ...

159
159
TRANSFERUURTJE: 'Club in actie voor opvolger Mignolet, droomaanwinst Barça'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

54
54
Cornelis haalt uit en komt met Verboomen-onthulling

De scheidsrechters en VAR komen deze speeldag weer zwaar in opspraak. Ook tijdens Westerlo - ...

42
42
Anderlecht-sterkhouder geeft grote hint over toekomst

RSC Anderlecht begint op maandag aan Play-Off 1 met de topper tegen Club Brugge. Achter de schermen ...

168
168
Club Brugge krijgt ferme waarschuwing voor Anderlecht

Club Brugge neemt het op de eerste speeldag van de Champions Play-Offs op tegen RSC Anderlecht. ...

237
237
KVM wil cashen op smaakmaker: Belgische topclub ruikt kans

KV Mechelen begint maandagavond aan zijn eerste campagne in de Champions' Play-Offs. De Mechelaars ...

201
201
Club vs. Anderlecht: Boeckx waagt zich aan voorspelling

Maandagnamiddag staat dé affiche van de openingsspeeldag in de Champions' Play-Offs op het ...

181
181
UCL op TV: hier kijk jij naar Real-Bayern en PSG-Liverpool

De kwartfinales van de Champions League staan voor de deur en dat levert enkele affiches op om van ...

69
69
Van Crombrugge en Vanessa breken internet met één bericht

Vanessa D’Hooghe en Hendrik Van Crombrugge laten opnieuw harten smelten. Deze keer geen ...

150
150
"Belachelijk" - Union flink benadeeld in volle titelstrijd

De Champions' Play-Offs zijn van start gegaand, de ontknoping van de titelstrijd is ingezet. Daarbij ...

291
291
Opvolger Mignolet: nationale nummer één of straffe comeback?

Club Brugge trapt maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs af met een thuismatch ...

272
272
Bizarre fase in Play-Downs: "Vooral heel pijnlijk voor hem"

Zulte Waregem is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Relegation Play-Offs te openen met een ...

115
115
Marc Coucke op kookpunt bij start Play-Offs Anderlecht

Vandaag is meteen een belangrijke dag voor Paars-Wit. De spanning stijgt, de verwachtingen zijn ...

354
354
Soap niet voorbij: Lukaku moet 'wraakactie' Conte vrezen

In de Italiaanse Serie A staat maandagavond de kraker tussen SSC Napoli en AC Milan op het ...

149
149
Nieuwe nummer één? Hayen onthult plannetje met Brughmans

KRC Genk vatte de Europe Play-Offs aan met de 17-jarige Lucca Brughmans in doel. Een gevolg van de ...

208
208
Arbitrage start 'dramatisch' aan Play-Offs: "Als Club dit ziet ..."

De Play-Offs in de Jupiler Pro League zijn nog maar net op gang getrapt, of de arbitrage heeft al ...

494
494

Meer sportnieuws