'Spelers Anderlecht zien ideale hoofdcoach'

door
'Spelers Anderlecht zien ideale hoofdcoach'

RSC Anderlecht staat zondagavond voor de kraker op het veld van Antwerp FC. Een tweetal weken geleden zou Paars-Wit op voorhand als een vogel voor de kat bestempeld zijn geweest, maar de situatie is er ietwat gekeerd. En dat heeft niet in het minst met het werk van interim-coach Robin Veldman te maken.


Na de zwarte zondag met de stopgezette wedstrijd op Standard als triest dieptepunt, zag RSCA zich genoodzaakt om al na enkele maanden afscheid te nemen van Felice Mazzu als hoofdtrainer. Om niet te overhaast te werk te moeten gaan in de zoektocht naar een nieuwe T1, besloot het bestuur om beloften-coach Veldman tijdelijk te promoveren. Sindsdien won Anderlecht thuis van KAS Eupen en werd tegen FCSB en Silkeborg IF de kwalificatie in de Conference League afgedwongen.

Ook het geleverde spel gaat er stapsgewijs op vooruit. Veldman's ingreep om terug te grijpen naar een viermansdefensie lijkt de ploeg veel deugd te doen. De Nederlander is ook niet te beroerd om gewaagde keuzes te maken, zoals afgelopen donderdag toen hij Wesley Hoedt naast de basiself zette. En blijkbaar ligt hij ook goed in de spelersgroep, hoewel die erg hoog opliep met Mazzu. "Met Veldman doorgaan? De groep is zeker niet tegen", zo vertelt Yari Verschaeren in een interview met La Dernière Heure.

BESTUUR AAN ZET
En dus ligt de bal in het kamp van de clubleiding. Preses Wouter Vandenhaute liet in eerste instantie verstaan dat de kans op een vaste benoeming erg klein was voor Veldman, de club wou hem niet 'verbranden'. Maar als de Nederlandse trainer in de drie resterende wedstrijden tot aan het WK kan blijven bevestigen, wordt het wel heel "'glastig om hem opnieuw aan de kant te schuiven. Bovendien werd het gebrek aan zijn ProLicense-diploma ook al opgelost. Het ziet er dus goed uit voor Veldman, al kan zijn ploeg zondag toch maar best een goed resultaat neerzetten.

LEES OOK: 'Grootse renovatie Anderlecht: 17 (!) namen op vertrekkerslijst'

Anderlecht moet Veldman vast aanstellen als T1 ...

Meest recent

Sensatie in PSG-Bayern, maar was penalty wel terecht?

De voetbalwereld zit dinsdagavond op het puntje van zijn stoel voor de kraker tussen Paris ...

6
6
'Club vist op bekend terrein: nieuw parel op komst'

Bij Club Brugge kunnen ze trots zijn op de prestaties van NXT dit seizoen. In 1B beleefden de ...

21
21
Om deze reden liet Stijnen plots zijn assistent invallen

Patro Eisden sneuvelde maandagavond in de halve finale van de play-offs in de Challenger Pro League ...

25
25
'Club moet stevig dokken voor droomaanwinst'

Bij Club Brugge lijken ze stilaan te beginnen aan hun zomermercato. De eerste transfertargets ...

100
100
'Cercle Brugge ruikt plots miljoenen voor Belgische invaller'

Bij Cercle Brugge zullen er in de zomer ook wel de nodige spelers het team gaan verlaten. Eén ...

67
67
KRC Genk met énorm probleem: cijfers spreken boekdelen

KRC Genk speelde 1-1 tegen Standard. Net als tegen Sporting Charleroi misten de Limburgers een ...

99
99
Genadeklap voor Club-lieveling: één blunder werd hem fataal

Bij Club Brugge volstaat één moment om een heel seizoen te veranderen. Een speler die ...

181
181
'Club Brugge gaat voor nieuwe transferdeal à la Forbs'

Club Brugge gaat een heel drukke zomermeracto tegemoet. Blauw-Zwart zal in elke sector stevig moeten ...

202
202
'Anderlecht neemt standpunt in: Sardella mist deze duels'

Killian Sardella kreeg afgelopen weekend een veelbesproken rode kaart tegen Union SG. De verdediger ...

113
113
Verhuurde JPL-spelers: goals en assists bij de vleet

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

36
36
Club Brugge deelt groot nieuws: record aan diggelen

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in de nek hijgen van Union. ...

200
200
'Anderlecht hakt knoop door over comeback huurlingen'

Wie de nieuwe sportief directeur moet worden blijft voorlopig een vraagteken, maar dat er komende ...

343
343
Paspoortbom barst: Hoefkens midden in Nederlandse storm

Een paspoortschandaal bij onze noorderburen zet het Nederlandse voetbal op scherp. Hoofdrolspelers ...

104
104
'Club Brugge plukt Antwerp kaal: details lekken uit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp tegenwoordig meer dan ooit de kaart van de jeugd. ...

571
571
'Bommetje bij Club Brugge: jackpot voor bankzitter?'

Club Brugge gaat andermaal een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van sterkhouders de kassa ...

282
282
'Leegloop in Anderlecht: nieuwkomer laat kassa rinkelen'

RSC Anderlecht kan maar beter snel een sportieve baas aanstellen, want de Brusselaars stevenen ...

469
469
'Dilemma bij Club Brugge: play-offheld richting exit'

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in het spoor van koploper ...

393
393
'Klopjacht op De Cat: drie grootmachten duwen door'

RSC Anderlecht heeft geen tijd om stil te staan bij de nul op zes tegen STVV en Union, want zondag ...

407
407
Mulder haalt uit naar bondscoach: "Om stil van te worden"

Jan Mulder weet nog altijd hoe hij een bal moet raken, maar tegenwoordig treft hij vooral met ...

76
76
‘Knaltransfer STVV-sterkhouder: twee clubs dringen aan’

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

66
66
'Mourinho naar Real Madrid? Sensationele comeback lonkt'

Het seizoen loopt in de grote competities ten einde en de spanning begint te stijgen. Verschillende ...

101
101
Pfaff snapt niets van Anderlecht: “Zal ik nooit begrijpen”

RSC Anderlecht zoekt al acht jaar naar een prijs. Paars-Wit leek met Vincent Kompany de ambitieuze ...

241
241
Brazilië incasseert mokerslag: definitief géén WK voor ster

De Braziliaanse nationale ploeg behoort altijd tot de topfavorieten op het WK. Dat zal ook het geval ...

90
90
‘Janssen hakt knoop door over Antwerp-toekomst’

Waar ligt de toekomst van Vincent Janssen? Het contract van de Nederlandse aanvaller loopt aan het ...

361
361
Standard troeft KAA Gent én buitenland af: straffe ambities

Standard Luik hoopt snel weer aan de top van het Belgische voetbal te staan, maar dat is uiteraard ...

222
222

Meer sportnieuws