'Spelers Anderlecht zien ideale hoofdcoach'

894 stemmen
'Spelers Anderlecht zien ideale hoofdcoach'

RSC Anderlecht staat zondagavond voor de kraker op het veld van Antwerp FC. Een tweetal weken geleden zou Paars-Wit op voorhand als een vogel voor de kat bestempeld zijn geweest, maar de situatie is er ietwat gekeerd. En dat heeft niet in het minst met het werk van interim-coach Robin Veldman te maken.


Na de zwarte zondag met de stopgezette wedstrijd op Standard als triest dieptepunt, zag RSCA zich genoodzaakt om al na enkele maanden afscheid te nemen van Felice Mazzu als hoofdtrainer. Om niet te overhaast te werk te moeten gaan in de zoektocht naar een nieuwe T1, besloot het bestuur om beloften-coach Veldman tijdelijk te promoveren. Sindsdien won Anderlecht thuis van KAS Eupen en werd tegen FCSB en Silkeborg IF de kwalificatie in de Conference League afgedwongen.

Ook het geleverde spel gaat er stapsgewijs op vooruit. Veldman's ingreep om terug te grijpen naar een viermansdefensie lijkt de ploeg veel deugd te doen. De Nederlander is ook niet te beroerd om gewaagde keuzes te maken, zoals afgelopen donderdag toen hij Wesley Hoedt naast de basiself zette. En blijkbaar ligt hij ook goed in de spelersgroep, hoewel die erg hoog opliep met Mazzu. "Met Veldman doorgaan? De groep is zeker niet tegen", zo vertelt Yari Verschaeren in een interview met La Dernière Heure.

BESTUUR AAN ZET
En dus ligt de bal in het kamp van de clubleiding. Preses Wouter Vandenhaute liet in eerste instantie verstaan dat de kans op een vaste benoeming erg klein was voor Veldman, de club wou hem niet 'verbranden'. Maar als de Nederlandse trainer in de drie resterende wedstrijden tot aan het WK kan blijven bevestigen, wordt het wel heel "'glastig om hem opnieuw aan de kant te schuiven. Bovendien werd het gebrek aan zijn ProLicense-diploma ook al opgelost. Het ziet er dus goed uit voor Veldman, al kan zijn ploeg zondag toch maar best een goed resultaat neerzetten.

LEES OOK: Verschaeren spreekt klare taal over transfergeruchten

Anderlecht moet Veldman vast aanstellen als T1 ...

Meest recent

'Ajax plant gigantische stunttransfer bij FC Barcelona'

Ajax is van plan flink uit te pakken op de transfermarkt, al zullen ze dan eerst moeten verkopen. Ze ...

6
6
Fink wil Anderlecht en Club Brugge de loef afsteken

Thorsten Fink is trainer van het Turkse Samsunspor. De voormalige coach van KRC Genk en STVV gaat ...

81
81
Smaakmaker verrast: "Ik wil bij STVV blijven"

Bij STVV hebben ze heel veel smaakmakers rondlopen in de spelerskern. Heel wat van hen genieten ...

29
29
Start Lukaku niet aan het WK? Dit denkt Vandenbempt

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie bekend. Daar zaten weinig verrassingen bij. Peter Vandenbempt ...

37
37
Salah gooit met statement Slot helemaal onder de bus

Liverpool verloor vrijdagavond kansloos met 4-2 tegen Aston Villa. Mo Salah kwam daags nadien met ...

72
72
Late goal zorgt voor feest bij Westerlo

In de Jupiler Pro League ontving Sporting Charleroi om 16u KVC Westerlo. Wie kon Standard en KRC ...

64
64
Weergaloze goal bezorgt Manchester City de FA Cup

Om 16u begon in Engeland de FA Cup-finale tussen Manchester City en Chelsea. Wie ging aan de haal ...

28
28
Kompany eindigt met stevige knaller, Blessin degradeert

In de Bundesliga stond namiddag de laatste speeldag op het programma. Alle matchen werden om 15u30 ...

51
51
'Anderlecht baalt: flop keert terug na teleurstelling'

RSC Anderlecht wil af van de overtollige spelers. De Brusselaars gaan echter moeite hebben om ...

270
270
Frank Raes over pensioenleven: "Dat kan ik me nog permitteren"

Jarenlang was hij een van de bekendste gezichten van de VRT sportredactie, vandaag geniet Frank Raes ...

48
48
KRC Genk maakt zich geen zorgen: twee toppers in de maak

Bij KRC Genk staat er heel veel druk op de ketel. De Limburgers moeten een Europees ticket ...

162
162
Boskamp vreest rampscenario voor Anderlecht

RSC Anderlecht verloor alweer een finale en dat doet altijd pijn. Al zou een bekerzege niet meteen ...

217
217
Titeldrama bij Celtic-Hearts, OHL Women kampioen

In Schotland stond er een historisch titelduel op het programma tussen Celtic en Hearts. In ...

60
60
Vandenbempt ziet één megaprobleem bij Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Rudi Garcia maakte zijn 26-koppige WK-selectie ...

155
155
STVV wacht af: Vrancken maakt keuze snel bekend

STVV is zeker van de derde plaats in de Jupiler Pro League en na de bekerwinst van Union SG ook al ...

250
250
De Mil geeft toekomstplannen van AA Gent prijs

Bij AA Gent staan ze voor een belangrijke match op het veld van STVV. Daar moeten ze eigenlijk ...

173
173
OFFICIEEL: FC Barcelona kondigt vertrek Lewandowski aan

FC Barcelona heeft de titel binnen en kan rustig het seizoen afronden. De Spaanse topclub maakte ...

126
126
'Standard en Club Brugge starten transfergesprekken op'

Standard strijdt nog volop voor de eindzege in de Europe Play-Offs, maar is ondertussen ook al in de ...

371
371
Albert overschouwt WK-selectie: één grote afwezige

Sinds vrijdag is bekend welke 26 Rode Duivels komende zomer aangemoedigd zullen worden op het WK ...

230
230
Jamal Musiala openhartig: zo denkt hij écht over Kompany

De Champions League winnen bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch is Vincent Kompany bezig aan ...

221
221
Jan Boskamp haalt vernietigend uit naar Marc Coucke

Jan Boskamp kunnen we best beschrijven als een waar boegbeeld van Anderlecht. De flegmatieke ...

262
262
Coosemans-rel krijgt vervolg: bondsparket doet uitspraak

Colin Coosemans raakte de voorbije dagen in het oog van de storm met zijn bedenkelijke gedrag tegen ...

413
413
'Crisisberaad bij Antwerp: bliksemontslag Oosting op tafel'

Antwerp FC is het spoor volledig bijster in de Europe Play-Offs. Die dramatische prestaties hebben ...

268
268
Deschacht vindt opnieuw de liefde: “Klaar voor volgende stap”

Het hart van Olivier Deschacht bloedde eerder deze week nog hevig bij de verloren bekerfinale van ...

71
71
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer Tzolis, nieuwe coach Real'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

180
180

Meer sportnieuws