De voorbije jaren is Transfermarkt uitgegroeid tot een wereldwijde autoriteit om de marktwaarde van voetballers in te schatten. De website voert vrijdagmiddag een grote update door van de waardes in de Jupiler Pro League en VoetbalNieuws kon die al inkijken. Daarbij worden de waardeverhoudingen in de Jupiler Pro League ook overhoop gegooid.
Club Brugge blijft oppermachtig en ziet zijn spelers dankzij de successen in de Champions League alleen maar in waarde stijden. De landskampioen gaat er met dik 23 miljoen euro op vooruit en ziet de totale waarde van zijn kern zo stijgen 184,2 miljoen euro. Nog nooit was een team uit de Jupiler Pro League meer waard. Achter hen is er wel een machtswissel, want KRC Genk neemt de tweede plaats over van Anderlecht.
Dankzij de sterke prestaties in de competitie stijgt Genk met bijna 14 miljoen tot een totaalwaarde van 107,95 miljoen euro, terwijl Anderlecht meer dan 7 miljoen zakt tot 91,95 miljoen. Paars-Wit ziet de waarde van bijna al zijn sterspelers dalen, want onder meer Fabio Silva, Francis Amuzu en Yari Verschaeren gaan erop achteruit. Enkel Zeno Debast ziet zijn waarde verdubbelen tot 8 miljoen euro.
NIEUWE NUMMER EEN
Ook in de spelersranking zien we de nodige wijzigingen. Zo is er een nieuwe meest waardevolle speler in de Jupiler Pro League, want Andreas Skov Olsen neemt de fakkel over van zijn ploegmaat Noa Lang. De Deen gaat met 5 miljoen vooruit tot een waarde van 20 miljoen euro, terwijl Lang na enkele mindere maanden zijn waarde ziet zakken tot 15 miljoen. De strafste stijging is overigens voor Abakar Sylla, die in één ruk van 1,5 miljoen naar een waarde van 9 miljoen euro stijgt.
DE TOP VIJFTIEN IN DE JPL:
- Andreas Skov Olsen (Club Brugge) - 20 miljoen euro (+5 miljoen)
- Noa Lang (Club Brugge) - 15 miljoen euro (-4 miljoen)
- Hans Vanaken (Club Brugge) - 15 miljoen euro (-1 miljoen)
- Paul Onuachu (KRC Genk) - 15 miljoen euro (+1 miljoen)
- Ferran Jutgla (Club Brugge) - 14 miljoen euro (+7 miljoen)
- Raphael Onyedika (Club Brugge) - 13 miljoen euro (+5 miljoen)
- Fabio Silva (Anderlecht) - 13 miljoen euro (-2 miljoen)
- Tajon Buchanan (Club Brugge) - 12 miljoen euro (+2;5 miljoen)
- Roman Yaremchuk (Club Brugge) - 12 miljoen euro (-3 miljoen)
- Calvin Stengs (Antwerp) - 11 miljoen euro (-2 miljoen)
- Yari Verschaeren (Anderlecht ) - 10 miljoen euro (-3 miljoen)
- Abakar Sylla (Club Brugge) - 9 miljoen euro (+7,5 miljoen)
- Bryan Heynen (KRC Genk) - 9 miljoen euro (+1,5 miljoen)
- Maarten Vandevoordt (KRC Genk) - 9 miljoen euro (+3 miljoen)
- Casper Nielsen (Club Brugge) - 8 miljoen euro (+2,5 miljoen)
De nieuwe marktwaarden voor de Jupiler @ProLeagueBE van @transfermarkt zijn online!
— Transfermarkt.be (@TMbe_news) November 4, 2022
Dankzij de prestaties in de @ChampionsLeague vestigt @ClubBrugge een nieuw all-time record. Met Andreas Skov Olsen levert men tevens een nieuwe meest waardevolle speler.https://t.co/SlKd1gJpXL
LEES OOK: 'Maat is vol bij KRC Genk: misnoegd bestuur grijpt in'
Jannick Lanckriet