Sterke Courtois helpt Real aan eclatante groepswinst

door
Sterke Courtois helpt Real aan eclatante groepswinst

Ook Real Madrid wordt één van de mogelijke tegenstanders van Club Brugge in de 1/8ste finales van de Champions League. De titelverdediger, met een sterke Thibaut Courtois die onder meer een strafschop pakte, kroonde zich woensdagavond tot groepswinnaar na een ruime 5-1-zege te Celtic Glasgow. RB Leipzig, dat met 0-4 won Shakhtar Donetsk, strandt zo op de tweede plaats.


Real Madrid - Celtic: 5-1
De Koninklijke had vorige week voor eerst sinds lang nog eens verloren en dat tegen rechtstreekse uitdager Leipzig. Er zat dus niets anders op dan ook de laatste groepsmatch te winnen om alsnog eerste te eindigen. Maar dat bleek geen probleem voor de Madrilenen, die het zonder de geblesseerde Eden Hazard deden. Zo werd Celtic met zware 5-1-cijfers terug naar Glasgow gestuurd.

Luka Modric en Rodrygo Goes zorgde van op de stip al snel voor een dubbele voorsprong. Ook de bezoekers kregen een elfmeter toegewezen, maar Courtois stond pal. Na de pauze deden Marco Asensio, Vinicius Junior en Federico Valverde de wedstrijd helemaal op slot. De later eerredder van Jota was slechts een voetnoot.

Shakhtar Donetsk - RB Leipzig: 0-4
Ondanks de zege tegen Real, zat er voor Leipzig dus niets anders op dan te rekenen op een stunt van Celtic om alsnog groepswinnaar te worden. Maar dat zat er dus op geen enkel moment echt in. De Duitsers deden zelf nochtans wat moest en haalden het met ruime 0-4-cijfers van Shakhtar, waardoor ze ook mathematisch zeker waren van de volgende ronde. De Oekraïeners waren al zeker van de derde plaats en treden na nieuwjaar dus aan in de Europa League.

LEES OOK: 'Kogel door de kerk: Celtic heeft trainer gekozen'

Real hoort bij de drie grootste favorieten voor de eindzege ...

Meest recent

TU: 'Anderlecht wil peperdure spits, transfers Mokio én Duranville'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

62
62
Ajax zakt weg: experts vrezen Anderlecht-scenario

RSC Anderlecht was misschien wel tientallen jaren lang de nummer één in België. ...

32
32
Van der Elst ontploft: media krijgen flinke veeg

Franky Van der Elst is een zeer gerespecteerde ex-voetballer en nuchtere analist. De voormalige ...

38
38
Cath Luyten breekt bij spraakmakende bekentenis over Raes

Cath Luyten en sportjournalist Frank Raes vormden jarenlang een bekend en geliefd ...

24
24
België verliest RSCA-talent: VS slaat keihard toe

Anno 2025 hebben spelers steeds vaker de keuze tussen verschillende nationale ploegen omwille van ...

55
55
Club NXT in shock: De Roeck krijgt geen lijn in ploeg

Club NXT is het kneusje van de Challenger Pro League. De komst van Jonas De Roeck als trainer heeft ...

165
165
Helemaal geen RSCA? Frutos laat bommetje vallen

Bij RSC Anderlecht verdedigde Olivier Renard in de weekendkranten zijn beleid. Uiteraard bekeek hij ...

252
252
Vrancken vol lof over coach: "Hij doet het heel goed"

Bij STVV nemen ze het dit weekend op tegen OH Leuven. De Truienaars staan bijzonder knap vierde, OHL ...

41
41
Hasi zet spelers op scherp: Club en Union als waarschuwing

RSC Anderlecht speelt dit weekend op het veld van La Louvière. Paars-Wit wil daar verdergaan ...

85
85
‘Duitsland ontploft: Kompany bereidt schoktransfer voor’

Kompany zet München op stelten: titel, trofee, en een recordstart die héél Europa ...

275
275
Kompany schittert bij Bayern: 'Leerde ik bij Anderlecht"

Vincent Kompany doet het voortreffelijk bij Bayern München. De coach van de Duitse topclub ...

215
215
Standard en AA Gent: beter of niet? De verrassende tussenbalans

Standard en AA Gent kregen via bepaalde kanalen dit seizoen al wat lof. Maar is dat wel terecht? Na ...

85
85
'Engeland op stelten: Club Brugge flirt met droomtransfer'

Club Brugge droomt al maanden van Million Manhoef – en nu lijkt die droom plots iets minder ...

544
544
Broos na forse kritiek op Garcia: "Komaan zeg, nonsens!"

Rudi Garcia kreeg stevige kritiek te verwerken. De bondscoach was het beu en weigerde een interview ...

124
124
Anderlecht staat op: twee 'nieuwelingen' trekken de kar

Bij RSC Anderlecht was de zomermercato geen gigantisch succes. Het zijn vooral twee ...

229
229
Fink ziet enorme weelde: "Hij is de toekomst van KRC Genk"

KRC Genk hoopt met een zege tegen KV Mechelen dit weekend de top zes binnen te sluipen. Thorsten ...

188
188
Seys en Vanaken zien 'probleem': "Wel vaker in België"

Hans Vanaken haalde de heel moeizame driepunter binnen voor Club Brugge. De ervaren middenvelder ...

224
224
Anderlecht herleeft dankzij één onverwachte kracht

RSC Anderlecht hoopt eindelijk de weg naar boven te hebben gezet. De zege tegen Club Brugge zorgde ...

387
387
Hayen ziet gelijkenis tussen Club Brugge en Union

Sexy is het niet wat Club Brugge laat zien in de Jupiler Pro League. Het is wel zeer zakelijk en ...

190
190
Leko stelt vast: "Ooit waren we een goed team..."

AA Gent speelde 0-0 op het veld van KVC Westerlo. Het was zeker niet goed wat de Buffalo's op de mat ...

240
240
Gemengde geluiden bij Westerlo en Gent: "Teleurstelling"

AA Gent won een punt op het veld van KVC Westerlo. Het speelde een degelijke, maar dramatische ...

47
47
Vanaken sleurt zwoegend Club Brugge over de streep

Club Brugge hoopte de rug te rechten tegen Sporting Charleroi. Op de vorige speeldag verloren ze van ...

153
153
Lang opent zijn rekening en veegt CDK & co van de mat

In de Serie A stond met Napoli - Atalanta een duel op het programma dat in normale omstandigheden ...

91
91
Shopt Anderlecht komende zomer bij La Louvière?

RSC Anderlecht is uiteraard bezig met het voorbereiden van de winter- en zomermercato van 2026. De ...

187
187
KV Kortrijk doet goede zaak, RSCA Futures geeft zege weg

In de Challenger Pro League begonnen er om 20u drie interessante duels. Onder meer KV Kortrijk kon ...

107
107

Meer sportnieuws