Eerste WK-selectie bekend: Japan met 2 'Belgen' naar Qatar

57 stemmen
Eerste WK-selectie bekend: Japan met 2 'Belgen' naar Qatar

Binnen achttien dagen gaat het WK in Qatar van start en de komende weken zullen de deelnemers stilaan hun selecties voor het toernooi bekend maken. Japan heeft intussen als allereerste land gelost welke 26 spelers het mee zal nemen naar het WK, met daarbij ook twee spelers uit de Jupiler Pro League.


De voorbije jaren passeerden heel wat Japanners in ons land en dus telt de selectie van de Samurai Blue ook de nodige bekende namen. Twee spelers zijn momenteel in ons land actief: doelman Daniel Schmidt (STVV) en aanvaller Ayase Ueda (Cercle Brugge). Er zijn echter nog verschillende andere spelers die een verleden in de Belgische competitie hebben.

Eiji Kawashima (ex-Lierse en -Standard) is er op zijn 39ste nog steeds bij, terwijl Takehiro Tomiyasu (Arsenal), Daichi Kamada (Eintracht Frankfurt) en Wataru Endo (VfB Stuttgart) de voorbije jaren op Stayen passeerden. Kaoru Mitoma was vorig seizoen dan weer één van de uitblinkers bij Union en is de laatste weken ook uitstekend op dreef bij Brighton.

ACHTSTE FINALES
Japan werd in Qatar ingedeeld in groep E, waarin het met Spanje, Duitsland en Costa Rica een lastige opdracht wacht. Het zal dus moeilijk worden om de groepsfase te overleven en hun beste WK-prestatie te evenaren. Ze haalden immers de achtste finale in 2002, 2010 en 2018. In Rusland werden ze vier jaar geleden na een sensationele wedstrijd uitgeschakeld door de Rode Duivels, die het met 3-2 haalden.


LEES OOK: Oranje boekt weer vlotte zege, Japan en Zweden ook door

🚀 Koninklijke Sint-Truidense VV-fans lezen nu:

STVV geeft stevige transferplannen prijs
STVV geeft stevige transferplannen prijs
187

Zal Japan de groepsfase overleven?

Meest recent

'PSG wint titanenstrijd en versterkt aanval nog meer'

Paris Saint-Germain sleepte dit seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht. ...

2
2
'Anderlecht slikt alweer blessuredomper in voorbereiding'

Anderlecht heeft maar een maand om zich klaar te stomen, want het moet op 23 juli al een eerste keer ...

56
56
'Lewandowski geeft jawoord voor opmerkelijke transfer'

Bij FC Barcelona namen ze na vier seizoenen afscheid van Robert Lewandowski. De 37-jarige spits was ...

16
16
Eén grote afwezige op training Rode Duivels

De Rode Duivels dwongen zaterdagochtend met een ruime zege tegen Nieuw-Zeeland groepswinst en ...

158
158
Degryse ziet Senegal als 'boost' voor de Rode Duivels

België neemt het woensdag op tegen Senegal. Dat is een pittige tegenstander voor de Rode ...

85
85
'Standard: sterkhouder out, oude bekende in?'

Standard was al actief op de transfermarkt, maar de Rouches zijn nog niet klaar met hun huiswerk. ...

69
69
Ryan terug naar Club Brugge? Niemand zag deze klap komen

De mogelijke rentree van Mathew Ryan naar Club Brugge maakt iets los. Veel fans zullen bij zijn naam ...

535
535
Debast terug fit? Verdediger geeft update over blessure

Waar blijft Zeno Debast? Dat is een vraag die de afgelopen dagen toch wel de ronde deed op sociale ...

56
56
Vandenbempt ziet groot gevaar voor de Rode Duivels

België treft Senegal in de zestiende finales. Dat is een heel pittige tegenstander voor de Rode ...

112
112
Hugo Broos bewijst het Belgische voetbal énorme dienst

Anno 2026 wordt voetbal regelmatig benaderd alsof het een exacte wetenschap is. Data, data en nog ...

141
141
'Soap Adedji-Sternberg: Club en Genk zorgen voor nieuwe wending'

Club Brugge en KRC Genk staan momenteel op gespannen voet van mekaar. Dat heeft alles te maken met ...

844
844
Klasse! Bondscoach doet bijzondere Messi-onthulling

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

61
61
Nieuw-Zeelanders trekken grote ogen na 'zeldzame' actie Mechele

Brandon Mechele is bezig aan een uiterst sterk WK 2026. De verdediger was in de groepsfase zelfs ...

547
547
'Drietal niet op eerste training Genk: transfer in de maak'

Terwijl het wereldkampioenschap de knock out-fase heeft bereikt, staan de clubs uit de Jupiler Pro ...

381
381
Ryan, Sels of Sommer? 'Club Brugge hakt keepersknoop door'

Ook bij Club Brugge staat de start van de voorbereiding stilaan voor de deur. Maar de Belgische ...

755
755
België tegen VS in 1/8ste finales? Amerikanen kleineren Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het WK 2026. In de 1/16de finales wacht een lastig ...

730
730
'Transferstruikelblok voor Raskin: prijskaartje onthuld'

Nicolas Raskin is momenteel volop gefocust op het WK met de Rode Duivels. Maar de middenvelder kijkt ...

126
126
'Warboel bij Antwerp: miljoenentransfer aan zijden draadje'

Maandag gaat bij Antwerp FC de voorbereiding op het nieuwe seizoen van start. Maar door de ...

431
431
'Inter mikt op nieuwe transferdeal met Club Brugge'

Een jaartje geleden vonden Club Brugge en Internazionale een transferakkoord over Aleksandar ...

735
735
België vs. Senegal: statistieken duiden favoriet al aan

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

360
360
WK-joker Duivels: "Qua snelheid niet onderdoen voor Doku"

De groepsfase van het wereldkampioenschap zit erop, het echte werk kan nu beginnen. De Rode Duivels ...

200
200
Knock out-fase WK 26: één topfavoriet zwaar in het voordeel

De groepsfase van het WK 2026 zit erop en dus staat het volledige schema voor de rest van het ...

223
223
'De Zerbi op wenken bediend: nieuwe megatransfer Spurs'

Tottenham Hotspur kwam afgelopen seizoen gevaarlijk dichtbij degradatie. Zo'n scenario wil de ...

206
206
Invaller Duivels krijgt tik op vingers: "Pas daarmee op!"

De Rode Duivels mogen naar de volgende ronde van het WK 2026. Een klinkende 1-5-zege tegen ...

359
359
Vanaken krijgt kans: Proto en Vanden Borre gaan volledig los

Maar heel wat kenners en supporters al een poosje om vraagden, werd zaterdagochtend ook beantwoord. ...

943
943

Meer sportnieuws