Standard zadelt blunderend Essevee met ferme kater op

door
Standard zadelt blunderend Essevee met ferme kater op

Moeizaam maar uiteindelijk wel verdiend heeft Standard de drie punten gepakt in het Regenboogstadion. Beide ploegen hielden elkaar lange tijd in evenwicht maar in het laatste halfuur greep het team van Deila toch nog de macht, al dankte het daarbij ook een blunderende Bostyn.


Standard hoopte stiekem op een plek in Play-Off I dit seizoen en wou daarom ook absoluut de zege pakken in het Regenboogstadion. Tegen de topploegen ging het voorlopig crescendo voor de Rouches met zeges tegen onder meer Club Brugge en Anderlecht (vermoedelijk 5-0). Bij Essevee hoopte Leye dan weer op een stunt tegen zijn ex-ploeg om minimum voor even uit de degradatiezone weg te sluipen. Deila koos deze namiddag onder meer voor Alzate in zijn basiself, bij de thuisploeg kwam Gano in de ploeg.

Essevee en Standard breien zonder resultaat

De wedstrijd ging aan 200 km/u van start en al in de eerste minuten vergaten zowel Dönnum (fraai hakje) als Fadera (prima redding Bodart) om hun team op voorsprong te schieten. Nadien zat er toch wat meer afval in het spel van beide ploegen, op het kwartier pakte Bodart nog eens fraai bij een vrije trap van Ciranni die de kruising viseerde.

Zulte Waregem toonde zich aanvallend wel gevaarlijker dan de Rouches in de eerste helft, halfweg de eerste helft bracht Vossen prima voor maar Gano vergat om centraal de 1-0 in doel te tikken. Pas op slag van rust was ook het team van Deila nog eens gevaarlijk: Bostyn pakte eerst een schot van Dragus maar in de rebound besloot Balikwisha van dichtbij onbegrijpelijk over. Halfweg stond het na een matige eerste helft nog 0-0.

Gano kreeg zijn eerste basisplaats van het seizoen bij Essevee.

Bostyn kroont zich tot schlemiel van de dag

Meteen na de pauze kreeg Zulte Waregem een uitgelezen kans op de voorsprong. Gano werd door Sissako alleen voor Bodart afgezonderd maar de spits kreeg de bal niet voorbij de sterke bezoekende doelman. Aan de overzijde legde Melegoni de bal dan weer perfect op het hoofd van Perica maar die besloot veel te zwak in de handen van Bostyn.

Iets voorbij het uur stak Standard nog eens de neus aan het venster, Zinckernagel krulde heerlijk maar de bal ging nipt naast de winkelhaak. Het team van Deila nam nu toch de bovenhand en kreeg op dik tien minuten van het einde een cadeautje van doelman Bostyn, die domweg Bokadi omver liep in de zestien meter. Na tussenkomst van de VAR mocht Dönnum vanaf elf meter Standard op voorsprong brengen: 0-1. De Rouches maakten het in het slot uiteindelijk helemaal af: Raskin stifte eerst nog tegen de lat maar Perica pikte uiteindelijk toch zijn doelpunt mee door de 0-2 in doel te schieten. In de blessuretijd pakte Tsouka nog een onnodige rode kaart na een domme tackle, zo werd het andermaal een wedstrijd om snel te vergeten voor Zulte Waregem. Perica maakte de pil nog wat zwaarder door de overdreven 0-3 te maken diep in blessuretijd na een geweldige actie van Raskin. Standard zet de positieve lijn gewoon verder.

Scoreverloop:

0-1 (80') Dussenne, 0-2 (87') Perica, 0-3 (90+6') Perica

Bijzonderheid:

Tsouka (Zulte Waregem) pakt een rode kaart (90+1').

LEES OOK: Zulte Waregem pakt in ultieme slot de scalp van Cercle

Domme fout van Bostyn?

Meest recent

Bondsparket beslist over schorsingen Mac Allister en Burgess

Bij Union likken ze maandag hun wonden na een pijnlijk weekend. De landskampioen verloor zijn ...

0
0
'Club Brugge druipt af in transferstrijd'

Het bleef tot dusver nog stil bij Club Brugge wat betreft aanwinsten voor volgend seizoen, maar er ...

40
40
'OHL gaat transferstrijd aan met Athletic Bilbao'

Voor OH Leuven werd het alweer een grijs seizoen. Het wist maar op het nippertje de play-downs te ...

8
8
'Eindelijk witte rook: Anderlecht heeft nieuwe TD'

De voorbije maanden waren er heel wat vraagtekens bij Anderlecht. Begin februari werden zowel ...

249
249
'STVV krijgt belangrijk nieuws over vertrek Vrancken'

STVV pakte vorig weekend een stuntzege tegen Union. Daarmee is het stilaan helemaal zeker van de ...

83
83
"Ik was beschaamd" - Hazard met de grond gelijk gemaakt

Anderlecht werd zondag nog maar eens pijnlijk met de neus op de feiten gedrukt door Club Brugge. Dat ...

252
252
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

22
22
Godts ondanks heldenrol aangepakt: "No f*cking way"

Ajax sprokkelde afgelopen weekend op de valreep nog een punt tegen PSV en daarvoor mocht het nog ...

46
46
Geen medelijden met Union: "Als je met vuur speelt..."

Het is een bewogen weekend geweest in de Champions' Play-Off. Daarin werd Club Brugge de nieuwe ...

209
209
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt nieuwe Ordoñez, De Bruyne beslist'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

244
244
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

56
56
Vandenbempt: "Historische pandoering voor Anderlecht"

RSC Anderlecht verloor net als tegen Union SG met 1-3 van Club Brugge. Maar deze partij verliep ...

246
246
Coosemans en Kana voeren druk op: Anderlecht bibbert

RSC Anderlecht werd overklast door een veel sterker Club Brugge. De Brusselaars staan nog altijd ...

243
243
Standard leeft weer op: Euvrard vol lof

Standard droomt plots weer van een Europees ticket. De Rouches wonnen zeer knap met 0-5 van een ...

108
108
Vandenbempt maakt Burgess compleet met de grond gelijk

Union SG heeft al heel veel lof gekregen de afgelopen jaren, maar nu staan ze in het oog van de ...

509
509
Na vernedering Antwerp: Oosting komt met vreemde reactie

Royal Antwerp FC is afgezakt tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Pijnlijk. Tegen ...

323
323
Hugo Vetlesen onder de indruk: “Hij stuurt ons”

Hugo Vetlesen is weer een vaste waarde bij Club Brugge. De Noor was met Club oppermachtig in het ...

407
407
'Anderlecht incasseert nieuwe klap: sterkhouder valt weg'

Bij RSC Anderlecht blijven ze ook dit jaar toch te veel blessures hebben. En dat in een seizoen ...

295
295
Bekerfinale Anderlecht - Union SG dan toch op televisie

RSC Anderlecht en Union SG spelen volgende week donderdag de bekerfinale. De Brusselse finale leek ...

155
155
Leko verrast: “Na ons de beste van België”

Club Brugge is bezig aan ijzersterke Play-Offs. Blauw-Zwart won bijzonder makkelijk met 1-3 van een ...

322
322
Keepersellende bij Club: onheilspellende update Leko

De keeperspositie bij Club Brugge lijkt dit seizoen wel vervloekt. Zondag viel Nordin Jackers ...

251
251
Union bestolen? Oud-refs unaniem na rode kaart Mac Allister

Union SG heeft een behoorlijk dramatisch weekend achter de rug. De titelverdediger verspeelde ...

1345
1345
Eerste United-blunder Lammens: opvallende reactie Roy Keane

Manchester United boekte zondagavond een prestigezege tegen rivaal Liverpool FC: 3-2. Daarbij mocht ...

292
292
Nieuwe optater Gent: "Iedereen in de kleedkamer ..."

AA Gent blijft na zes speeldagen op zoek naar zijn eerste overwinning in de Champions' Play-Offs. De ...

200
200
'Maat is vol bij KRC Genk: misnoegd bestuur grijpt in'

In de Europe Play-Offs is KRC Genk uiterst tegenvallend aan de terugronde begonnen. De Limburgers ...

1355
1355

Meer sportnieuws