'Jutgla krijgt belangrijk nieuws over WK'

door
'Jutgla krijgt belangrijk nieuws over WK'

Club Brugge heeft afgelopen zomer weer enkele uitstekende transfers gedaan. De aanwinst die tot dusver het meest in het oog sprong, was Ferran Jutgla. De Spaanse spits kwam voor 5 miljoen euro van FC Barcelona en ontplofte helemaal met acht goals en vijf assists in negentien wedstrijden. Door zijn exploten in de Champions League leerde ook Spanje hem kennen.


Vooral na zijn sterke prestaties tegen Atletico Madrid gingen er in Spanje heel wat stemmen op dat Jutgla misschien wel een optie moest zijn voor de nationale ploeg, terwijl Barça-fans zich beklaagden dat hun team een speler met zijn kwaliteiten zo makkelijk liet vertrekken. Snel werd duidelijk dat bondscoach Luis Enrique Jutgla in de gaten hield en in september haalde hij al de voorselectie, al werd hij uiteindelijk niet opgeroepen.

Nu blijkt dat Jutgla ook nog mag dromen van het WK. Luis Enrique moest vorige week een voorselectie van 55 spelers indienen bij de FIFA en de voorbije dagen lekte de Spaanse pers al een aantal namen op die lijst, maar die van Jutgla was nog niet gevallen. Het Nieuwsblad bevestigt nu echter dat zijn naam wel degelijk op de lijst staat en dat hij dus mogelijk naar Qatar mag.

BEPERKTE OPTIES
Het voordeel voor Jutgla is dat Spanje momenteel niet over een echte topspits beschikt, waardoor Enrique de voorbije maanden genoodzaakt was te experimenteren. In september deed hij dat bijvoorbeeld met Borja Iglesias (Real Betis). Het is dus zeker niet uitgesloten dat Jutgla een kans zal krijgen. Op 11 november krijgt hij uitsluitsel, want maakt Enrique zijn definitieve selectie bekend.


LEES OOK: Revanche na nederlaag: Anderlecht slaat slag bij Club

Moet Jutgla opgeroepen worden voor het WK?

Meest recent

Anderlecht maakt komst sportief directeur wereldkundig

RSC Anderlecht ontsloeg enkele maanden geleden Olivier Renard. Dat was een logische beslissing na ...

0
0
KRC Genk onder druk: clubleiding moet knoop doorhakken

KRC Genk zit in een sportieve crisis. De Limburgers gaan de komende matchen stevig moeten toeslaan. ...

12
12
'Anderlecht incasseert miljoenen voor overbodige pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze de komende weken de nodige miljoenen binnen te rijven. De Brusselaars ...

126
126
SK Beveren haalt slag thuis voor Jupiler Pro League

SK Beveren werd op heel overtuigende kampioen in de Jupiler Pro League. Ze promoveerden zo terug ...

29
29
Verrassend oordeel Sonck over Vrancken en Burgess

Op papier was de klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge dé affiche van het weekend, maar ...

136
136
Revanche na nederlaag: Anderlecht slaat slag bij Club

Voor Anderlecht dreigen de play-offs alweer een ontgoocheling te worden. Zondag werd het door Club ...

189
189
'Lukaku is terug: D-Day voor toekomst bij Napoli'

Er was de voorbije weken zeer veel te doen over Romelu Lukaku. Dat de Rode Duivel ervoor koos om in ...

104
104
'Antwerp trekt nieuw blik met talenten open'

Antwerp kreeg vorig weekend een absolute mokerslag. Het werd op de eigen Bosuil compleet vernederd ...

172
172
Bondsparket beslist over schorsingen Mac Allister en Burgess

Bij Union likken ze maandag hun wonden na een pijnlijk weekend. De landskampioen verloor zijn ...

475
475
'Club Brugge druipt af in transferstrijd'

Het bleef tot dusver nog stil bij Club Brugge wat betreft aanwinsten voor volgend seizoen, maar er ...

171
171
'OHL gaat transferstrijd aan met Athletic Bilbao'

Voor OH Leuven werd het alweer een grijs seizoen. Het wist maar op het nippertje de play-downs te ...

25
25
'Eindelijk witte rook: Anderlecht heeft nieuwe TD'

De voorbije maanden waren er heel wat vraagtekens bij Anderlecht. Begin februari werden zowel ...

440
440
'STVV krijgt belangrijk nieuws over vertrek Vrancken'

STVV pakte vorig weekend een stuntzege tegen Union. Daarmee is het stilaan helemaal zeker van de ...

173
173
"Ik was beschaamd" - Hazard met de grond gelijk gemaakt

Anderlecht werd zondag nog maar eens pijnlijk met de neus op de feiten gedrukt door Club Brugge. Dat ...

410
410
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

35
35
Godts ondanks heldenrol aangepakt: "No f*cking way"

Ajax sprokkelde afgelopen weekend op de valreep nog een punt tegen PSV en daarvoor mocht het nog ...

61
61
Geen medelijden met Union: "Als je met vuur speelt..."

Het is een bewogen weekend geweest in de Champions' Play-Off. Daarin werd Club Brugge de nieuwe ...

263
263
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt nieuwe Ordoñez, De Bruyne beslist'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

274
274
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

80
80
Vandenbempt: "Historische pandoering voor Anderlecht"

RSC Anderlecht verloor net als tegen Union SG met 1-3 van Club Brugge. Maar deze partij verliep ...

283
283
Coosemans en Kana voeren druk op: Anderlecht bibbert

RSC Anderlecht werd overklast door een veel sterker Club Brugge. De Brusselaars staan nog altijd ...

274
274
Standard leeft weer op: Euvrard vol lof

Standard droomt plots weer van een Europees ticket. De Rouches wonnen zeer knap met 0-5 van een ...

123
123
Vandenbempt maakt Burgess compleet met de grond gelijk

Union SG heeft al heel veel lof gekregen de afgelopen jaren, maar nu staan ze in het oog van de ...

584
584
Na vernedering Antwerp: Oosting komt met vreemde reactie

Royal Antwerp FC is afgezakt tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Pijnlijk. Tegen ...

388
388
Hugo Vetlesen onder de indruk: “Hij stuurt ons”

Hugo Vetlesen is weer een vaste waarde bij Club Brugge. De Noor was met Club oppermachtig in het ...

466
466

Meer sportnieuws