Vrancken bezorgt Genk ‘nieuwe Robinho’

door
Vrancken bezorgt Genk ‘nieuwe Robinho’

Niemand kan dit seizoen om KRC Genk heen. De ploeg van Wouter Vrancken legt mooi, aanvallend en attractief voetbal op de mat, en daarnaast worden er ook fraaie resultaten behaald. Genk is momenteel de fiere leider in de Jupiler Pro League en dat heeft het onder meer te danken aan de goede prestaties, vele doelpunten en talrijke assists van Mike Trésor.


DE CASEMIRO VAN STORCK

Het jeugdproduct van RSC Anderlecht lijkt eindelijk helemaal door te breken in de Belgische competitie. Vorig seizoen startte hij eveneens op een verschroeiende wijze, hij werd zelfs omschreven als de beste transfer in de Jupiler Pro League, maar na zijn veelbelovend seizoensbegin ging het steil bergaf met zijn prestaties. Vooral Bernd Storck had het niet zo goed begrepen op Mike Trésor. De aanvaller verscheen zelfs eens niet op het wedstrijdblad omdat hij niet helemaal tussen de lijntjes kleurde tijdens de trainingsweek.



En als Bernd Storck hem opstelde, gebruikte hij Mike Trésor op de meest onorthodoxe posities, zoals die van verdedigende middenvelder. “Naar het einde toe kreeg ik amper nog minuten, volgens Storck omdat ik niet het juiste profiel had. Ja, logisch. Je vraagt Coutinho toch ook niet om als Casemiro te spelen?” zei Trésor aan Het Nieuwsblad. Hij kreeg het gevoel dat hij geen deel meer uitmaakte van het team en dat zette hem aan tot nadenken over zijn toekomst bij Genk. Maar na de komst van Wouter Vrancken als de nieuwe coach, veranderde zijn situatie compleet.

ROBINHO ALS VOORBEELD

Mike Trésor kan nu spelen op de manier waarop hij het best rendeert voor het team. En dat is blijkbaar een erg hoog rendement. De uitblinker telt momenteel 15 beslissende acties (5 goals + 10 assists) en hij is ook de assistenkoning van de Jupiler Pro League. Dat zijn erg knappe cijfers na 14 gespeelde competitiewedstrijden en die komen er onder meer dankzij zijn indrukwekkende traptechniek. “Uitzonderlijk” zelfs volgens Jacky Matthijsen, die Trésor onder zijn hoede had bij de Belgische beloften. “Misschien wel de beste die ik al gezien heb”, aldus Mathijssen in Het Nieuwsblad.

Mike Trésor is ook gewoon een heerlijke voetballer om naar te kijken. Vaak lijkt het alsof hij voeten van goud heeft en dat hij de bal precies legt waar hij wil. In het seizoen 2019-20, toen hij actief was bij Willem II, omschreef de Nederlandse pers Trésor als een kroonjuweel. “Van Messi, Ronaldo en Neymar pik je dingen op, maar vroeger was ik vooral fan van Ronaldinho. En van Robinho, die ik op dezelfde hoogte plaats. Dat dribbelen zal er bij mij altijd in blijven zitten. Daar leef ik van”, zei hij aan Het Nieuwsblad.



Adri Koster, zijn coach bij Willem II, stelt dat de aanvaller de kwaliteiten heeft om een topspeler te worden. “Maar waar zijn plafond ligt, bepaalt hij uiteindelijk zelf”, zei de Nederlander aan Het Laatste Nieuws. Mike Trésor maakte eerder ook een grote indruk op zijn andere ex-coach van Willem II, Zeljko Petrovic. “Ik heb gezegd dat ik serieus hoop dat ik hem over een paar jaar kan bellen om te vragen of hij een paar kaartjes voor een wedstrijd van Real Madrid voor me kan laten klaarleggen”, vertelde die toen aan het Brabants Dagblad.

RODE DUIVELS?

Deze Mike Trésor zou misschien zelfs een waardevolle aanvulling kunnen betekenen voor de Rode Duivels. Genk-voorzitter Peter Croonen vindt dat Trésor - en ook Bryan Heynen - zeker kunnen meedraaien bij de nationale ploeg van België. “Ik vind Mike ook top, iemand met specifieke kwaliteiten. Als je het mij vraagt moeten die subjectief gezien allebei mee naar het WK. Het is aan de bondscoach om die keuze te maken, maar het zijn twee hele goede voetballers”, zei Croonen in de podcast Eleven Insiders. Franky Van der Elst vindt het dan weer nog iets te vroeg voor Mike Trésor om zijn plaats bij de Rode Duivels te krijgen.



“Ik denk dat Trésor wel in de brede voorselectie zal zitten”, zei de Fox op Eleven Sports. “Hij is aan een geweldig seizoen bezig. Eden en Thorgan Hazard, Leandro Trossard, Yannick Carrasco… Er is zeer veel concurrentie op die positie, dus ik denk dat het moeilijk zal worden voor hem om de definitieve selectie te halen.” Mike Trésor focust zich niet op een WK-selectie met België maar ergens hoopt hij wel op een telefoontje van Roberto Martinez. “Ik denk er niet echt aan, maar het is wel een logisch gevolg als je het goed doet. De ploeg presteert goed en mijn statistieken zijn er uiteraard. Ik probeer mijn best te doen om mijn kans te krijgen bij de Rode Duivels.”

LEES OOK: ‘Knaltransfer STVV-sterkhouder: twee clubs dringen aan’

Moet Trésor mee naar het WK met België?

Meest recent

Sonck komt met verrassend oordeel over Vrancken en Burgess

Op papier was de klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge dé affiche van het weekend, maar ...

15
15
Revanche na nederlaag: Anderlecht slaat slag bij Club

Voor Anderlecht dreigen de play-offs alweer een ontgoocheling te worden. Zondag werd het door Club ...

55
55
'Lukaku is terug: D-Day voor toekomst bij Napoli'

Er was de voorbije weken zeer veel te doen over Romelu Lukaku. Dat de Rode Duivel ervoor koos om in ...

37
37
'Antwerp trekt nieuw blik met talenten open'

Antwerp kreeg vorig weekend een absolute mokerslag. Het werd op de eigen Bosuil compleet vernederd ...

96
96
Bondsparket beslist over schorsingen Mac Allister en Burgess

Bij Union likken ze maandag hun wonden na een pijnlijk weekend. De landskampioen verloor zijn ...

291
291
'Club Brugge druipt af in transferstrijd'

Het bleef tot dusver nog stil bij Club Brugge wat betreft aanwinsten voor volgend seizoen, maar er ...

119
119
'OHL gaat transferstrijd aan met Athletic Bilbao'

Voor OH Leuven werd het alweer een grijs seizoen. Het wist maar op het nippertje de play-downs te ...

20
20
'Eindelijk witte rook: Anderlecht heeft nieuwe TD'

De voorbije maanden waren er heel wat vraagtekens bij Anderlecht. Begin februari werden zowel ...

372
372
'STVV krijgt belangrijk nieuws over vertrek Vrancken'

STVV pakte vorig weekend een stuntzege tegen Union. Daarmee is het stilaan helemaal zeker van de ...

123
123
"Ik was beschaamd" - Hazard met de grond gelijk gemaakt

Anderlecht werd zondag nog maar eens pijnlijk met de neus op de feiten gedrukt door Club Brugge. Dat ...

349
349
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

34
34
Godts ondanks heldenrol aangepakt: "No f*cking way"

Ajax sprokkelde afgelopen weekend op de valreep nog een punt tegen PSV en daarvoor mocht het nog ...

55
55
Geen medelijden met Union: "Als je met vuur speelt..."

Het is een bewogen weekend geweest in de Champions' Play-Off. Daarin werd Club Brugge de nieuwe ...

241
241
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt nieuwe Ordoñez, De Bruyne beslist'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

263
263
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

64
64
Vandenbempt: "Historische pandoering voor Anderlecht"

RSC Anderlecht verloor net als tegen Union SG met 1-3 van Club Brugge. Maar deze partij verliep ...

264
264
Coosemans en Kana voeren druk op: Anderlecht bibbert

RSC Anderlecht werd overklast door een veel sterker Club Brugge. De Brusselaars staan nog altijd ...

259
259
Standard leeft weer op: Euvrard vol lof

Standard droomt plots weer van een Europees ticket. De Rouches wonnen zeer knap met 0-5 van een ...

119
119
Vandenbempt maakt Burgess compleet met de grond gelijk

Union SG heeft al heel veel lof gekregen de afgelopen jaren, maar nu staan ze in het oog van de ...

555
555
Na vernedering Antwerp: Oosting komt met vreemde reactie

Royal Antwerp FC is afgezakt tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Pijnlijk. Tegen ...

361
361
Hugo Vetlesen onder de indruk: “Hij stuurt ons”

Hugo Vetlesen is weer een vaste waarde bij Club Brugge. De Noor was met Club oppermachtig in het ...

441
441
'Anderlecht incasseert nieuwe klap: sterkhouder valt weg'

Bij RSC Anderlecht blijven ze ook dit jaar toch te veel blessures hebben. En dat in een seizoen ...

314
314
Bekerfinale Anderlecht - Union SG dan toch op televisie

RSC Anderlecht en Union SG spelen volgende week donderdag de bekerfinale. De Brusselse finale leek ...

163
163
Leko verrast: “Na ons de beste van België”

Club Brugge is bezig aan ijzersterke Play-Offs. Blauw-Zwart won bijzonder makkelijk met 1-3 van een ...

351
351
Keepersellende bij Club: onheilspellende update Leko

De keeperspositie bij Club Brugge lijkt dit seizoen wel vervloekt. Zondag viel Nordin Jackers ...

263
263

Meer sportnieuws