AA Gent boekte afgelopen weekend een moeizame zege tegen Seraing, waarmee de Buffalo's hopen vertrokken te zijn voor een reeks. De resultaten zijn dit seizoen immers wisselvallig, met als gevolg dat ze al een behoorlijke achterstand hebben op de top vier en in de Conference League flirten met uitschakeling. De fans roeren zich ook en kostten Gent al een boete.
De club maakte immers bekend dat het van de KBVB een boete van 3.000 euro opgelegd gekregen heeft wegens het gebruik van pyrotechnisch materiaal in de wedstrijd tegen Union. "Minstens 3 blauwe rookbommen, 4 voetzoekers en 12 Bengal lights zijn in de 12e minuut afgestoken in Tribune Zuid, een tribune die exclusief bezet was door supporters van KAA Gent. Een interventie van de brandweer was nodig. Naast een boete was het voornaamste resultaat van deze actie dat een van onze eigen supporters de rest van de eerste helft heeft gemist. Zij moest door het medisch personeel langdurig verzorgd worden", meet Gent de schade op.
Daarom wijzen hun eigen fans ook terecht en komen met een stevige waarschuwing. "De voetbalbond, de Pro League, de UEFA en FIFA hanteren een zerotolerancebeleid omtrent pyrotechnisch materiaal. Ook voor KAA Gent is dit onaanvaardbaar. Maak je je schuldig aan het gebruik van vuurwerk, dan zullen de nodige procedures opgestart worden. De daders riskeren een langdurig stadionverbod en de boetes zullen op hen verhaald worden", klinkt het immers. "Wil je passioneel supporteren? Dat kan net zo goed zonder pyro. Bezint eer ge begint, en denk aan wat je kunt aanrichten. KAA Gent is trots op zijn goeie supportersreputatie en wil die ten allen tijde overeind houden. Echte Buffalo’s hebben dan ook geen pyro nodig om het beste van zichzelf te geven."
LEES OOK: Burgess gaat stapje verder: “Wat er achter schermen gebeurt”
Jannick Lanckriet