'Trainerszoektocht Anderlecht: bekend gezicht aangeboden'

999 stemmen
'Trainerszoektocht Anderlecht: bekend gezicht aangeboden'

RSC Anderlecht staat aanstaande donderdag voor het cruciale Conference League-thuisduel tegen FCSB. Die wedstrijd zal geleid worden door Robin Veldman. De Nederlander werd aangesteld als hoofdcoach ad-interim, zodat het bestuur voldoende tijd heeft om een nieuwe T1 aan te stellen.


Nadat de laatste details omtrent het ontslag van Felice Mazzu waren uitgeklaard, werd al snel duidelijk dat Anderlecht zijn lot op korte termijn in handen van Veldman zou leggen. Die leverde tot dusver uitstekend werk bij de beloften en wordt hoog ingeschat door de clubleiding. Maar het bestuur wil de Nederlander nog niet afbranden. Daarom kreeg hij slechts een tijdelijke opdracht en is de kans op dit moment bijzonder klein dat hij ook vast benoemd zal worden als hoofdcoach. Normaal krijgt hij na zijn interim-opdracht weer een andere positie binnen de club.

En dus moet het bestuur elders op zoek naar een directe opvolger voor Mazzu. Voorzitter Wouter Vandenhaute verklaarde op zijn persconferentie dat men eerst de sportieve leiding wil uitbouwen. De Deen Jesper Fredberg is daarvoor op komst. Vervolgens zal men rustig de tijd nemen om een geschikte trainer te vinden. "Ik ben niet tegen grote namen, maar het kan evengoed dat we een onbekende coach aanstellen", liet Vandenhaute nog niet te veel in zijn kaarten kijken.

OUDE BEKENDEN
Ondanks de penibele situatie van RSCA, zijn er aan kandidaten alvast geen gebrek. Zo weet Het Nieuwsblad dat onder meer Jess Thorup al werd aangeboden. De Deen leverde in ons land al goed werk bij AA Gent en KRC Genk, sinds enkele weken is hij vrij na zijn ontslag bij FC Kopenhagen. Bij La Dernière Heure weet men dan weer dat ook de piste-Hernan Losada onderzocht werd, maar daar werd voorlopig geen vervolg aan gegeven.

LEES OOK: Taravel gooit voorlinie overhoop, één wissel bij KV Mechelen

Thorup zou een geschikte T1 voor Anderlecht zijn ...

Meest recent

'Club heeft beet in Bundesliga: nieuwste aanwinst onderweg'

Club Brugge hoopt zich in de komende dagen te verzekeren van zijn 20ste landstitel. Ondertussen is ...

35
35
Taravel gooit voorlinie overhoop, één wissel bij KV Mechelen

In de Champions' Play-Offs staat zondagmiddag een interessant duel op het programma binnen de strijd ...

40
40
Kookpunt Anderlecht bereikt: harde kern kondigt actie aan

Na de verloren bekerfinale zal RSC Anderlecht het seizoen andermaal met lege handen afsluiten. Voor ...

190
190
TU: 'Trainersbommen Chelsea en Antwerp, tweetal wil weg bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

217
217
Cuypers reageert op niet-selectie WK: MLS trekt grote ogen

Hugo Cuypers werd niet geselecteerd door bondscoach Rudi Garcia voor het WK in de Verenigde Staten, ...

169
169
Toptransfer bij Union SG? “Vergelijkbaar met Vanaken”

Union SG en Club Brugge nemen het vanavond tegen elkaar op in een rechtstreeks titelduel. Bij de ...

139
139
Chelsea stunt met Xabi Alonso: erg straffe ambities onthuld

Chelsea heeft een vervanger gevonden voor Enzo Maresca. De Londense club stelde op de officiële ...

48
48
Antwerp ontslaat Oosting per direct: vervanger al bekend

Royal Antwerp FC zit in desastreuze vorm. The Great Old is volledig uitgeteld in de Europe ...

327
327
Westerlo duwt Charleroi kopje onder: “Dit is wreed”

Het is erg spannend in de Europe Play-Offs, maar Westerlo heeft Sporting Charleroi een ferme ...

18
18
Van Gucht verrast met pikante onthulling: Willy Sommers sprakeloos

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor opvallende reacties gezorgd met een bijzonder openhartige ...

145
145
Mourinho breekt stilzwijgen rond Real Madrid

De naam van José Mourinho klinkt steeds luider bij Real Madrid en her en der wordt er al ...

77
77
Club-Union: Vossen, Vormer en Simons zien hetzelfde gebeuren

Club Brugge neemt het vanavond op tegen Union SG. Het lijkt de beslissende match te worden voor de ...

907
907
Taravel verrast gigantisch met opstelling Anderlecht

RSC Anderlecht wil de bekernederlaag doorspoelen met een zege in eigen huis tegen KV Mechelen. Dat ...

738
738
'Toptransfer lonkt plots voor AA Gent'

AA Gent kent een degelijk seizoen, maar ook geen hoogstaand. De Buffalo's hopen de komende jaren ...

246
246
Nederland in shock: Derksen biedt excuses aan

Er is enorme ophef ontstaan in Nederland rond de soap binnen de nationale ploeg van Curaçao, ...

39
39
Romelu Lukaku naar Anderlecht: nu of nooit?

Romelu Lukaku werd afgelopen week 33 jaar. ‘Big Rom’ zit in een moeilijke fase in zijn ...

402
402
‘Wilmots ontploft na transferzet Anderlecht’

Anderlecht zit in een transferslag die snel oplaait. De concurrentie, waaronder Standard, springt ...

383
383
Anderlecht en STVV krijgen bijzonder goed nieuws

RSC Anderlecht hoopt zijn Europees ticket zo snel mogelijk te bemachtigen, STVV heeft dat al beet. ...

523
523
Club Brugge weigerde: "Heb Burgess nog aangeraden bij hen"

Club Brugge speelt vanavond de topper in eigen huis tegen Union SG. Een beslissende match voor de ...

379
379
Anderlecht aan zet: Sibierski krijgt gouden transfertips

Er worden stevige analyses gemaakt na de bekernederlaag van RSC Anderlecht. Sportief directeur ...

434
434
Lichtpunt bij AA Gent: sterkhouder is helemaal terug

AA Gent had zaterdagavond een zege kunnen gebruiken op het veld van STVV in de strijd om een ...

53
53
De Mil moet weer brandje blussen: "Het doet me pijn"

AA Gent heeft zaterdag een punt gepakt op Stayen, waardoor het voorlopig weer een beetje dichter bij ...

187
187
'Club Brugge op scherp na transferbeslissing Onyedika'

Bij Club Brugge dreigt in de zomer een stevige leegloop. Verschillende sterkhouders worden het hof ...

585
585
Jacobs keihard voor Anderlecht: "Als ik dat hoorde..."

Anderlecht moet zondag tegen KV Mechelen vol aan de bak, want het moet de vierde plaats nog zien te ...

262
262
AA Gent houdt Europese droom in leven na fel duel op Stayen

AA Gent heeft mogelijk een belangrijke zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. De ...

121
121

Meer sportnieuws