'Trainerszoektocht Anderlecht: bekend gezicht aangeboden'

999
'Trainerszoektocht Anderlecht: bekend gezicht aangeboden'

RSC Anderlecht staat aanstaande donderdag voor het cruciale Conference League-thuisduel tegen FCSB. Die wedstrijd zal geleid worden door Robin Veldman. De Nederlander werd aangesteld als hoofdcoach ad-interim, zodat het bestuur voldoende tijd heeft om een nieuwe T1 aan te stellen.


Nadat de laatste details omtrent het ontslag van Felice Mazzu waren uitgeklaard, werd al snel duidelijk dat Anderlecht zijn lot op korte termijn in handen van Veldman zou leggen. Die leverde tot dusver uitstekend werk bij de beloften en wordt hoog ingeschat door de clubleiding. Maar het bestuur wil de Nederlander nog niet afbranden. Daarom kreeg hij slechts een tijdelijke opdracht en is de kans op dit moment bijzonder klein dat hij ook vast benoemd zal worden als hoofdcoach. Normaal krijgt hij na zijn interim-opdracht weer een andere positie binnen de club.

En dus moet het bestuur elders op zoek naar een directe opvolger voor Mazzu. Voorzitter Wouter Vandenhaute verklaarde op zijn persconferentie dat men eerst de sportieve leiding wil uitbouwen. De Deen Jesper Fredberg is daarvoor op komst. Vervolgens zal men rustig de tijd nemen om een geschikte trainer te vinden. "Ik ben niet tegen grote namen, maar het kan evengoed dat we een onbekende coach aanstellen", liet Vandenhaute nog niet te veel in zijn kaarten kijken.

OUDE BEKENDEN
Ondanks de penibele situatie van RSCA, zijn er aan kandidaten alvast geen gebrek. Zo weet Het Nieuwsblad dat onder meer Jess Thorup al werd aangeboden. De Deen leverde in ons land al goed werk bij AA Gent en KRC Genk, sinds enkele weken is hij vrij na zijn ontslag bij FC Kopenhagen. Bij La Dernière Heure weet men dan weer dat ook de piste-Hernan Losada onderzocht werd, maar daar werd voorlopig geen vervolg aan gegeven.

LEES OOK: Thorup gooit roer om: opvallend slachtoffer in Genk

Thorup zou een geschikte T1 voor Anderlecht zijn ...

Meest recent

Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

65
65
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

28
28
Charlotte Van Looy in relatiecrisis: Van Gucht in zak en as

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

22
22
'Mislukte' transfers bij Club: Preud'homme weerlegt kritiek

Bij Club Brugge zijn ze alweer uitstekend aan het seizoen begonnen, met een 27 op 30 in de Jupiler ...

124
124
'Union haalt opgelucht adem: Bondsparket heeft genade'

Het blijven zeer drukke weken voor Union. Donderdag moet het in de Europa League op bezoek bij Celta ...

31
31
Ommekeer bij Kortrijk? "Het gaat de goede kant uit"

Vorig weekend vonden er de nodige verschuivingen plaats in de kelder van het klassement van de ...

54
54
Real pakt uit: tennisicoon in bestuur én toptalent op komst

Real Madrid kende alweer een woelig seizoensbegin, want na nederlagen tegen Real Betis en Atletico ...

32
32
'Vitor Bruno slikt dubbele domper voor Salzburg'

Anderlecht bezorgde zichzelf vorig weekend weer wat meer ademruimte met een ruime zege tegen ...

181
181
'Na 6 maanden alweer weg? Goudhaantje Union grof wild'

Union haalde afgelopen zomer alweer 35 miljoen euro op de transfermarkt op met de verkoop van Anan ...

44
44
Zulte Waregem plukt verrassend pion weg bij Club Brugge

Zulte Waregem was uitstekend aan het seizoen begonnen en snuffelde zelfs even aan de subtop, maar is ...

77
77
TRANSFERUURTJE: 'Milan shopt wéér bij Club, Bakayoko moet weg'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

191
191
De Mil met handen in het haar vlak voor Europese clash

KAA Gent neemt het in de Conference League op tegen het Finse KuPS. De Buffalo’s zijn ...

124
124
KV Mechelen snoert iedereen de mond: Raman reageert

Het rommelde bij KV Mechelen en coach Fred Vanderbiest werd nadrukkelijk met een ontslag in verband ...

73
73
Club Brugge liet Rode Duivel genadeloos links liggen

Club Brugge heeft zich flink geroerd afgelopen zomer. Na het vertrek van Simon Mignolet was ...

213
213
Van Bommel hakt knopen door: Brugse Duivels in vizier

Er staat weer een nieuwe interlandperiode voor de deur. Voor bondscoach Mark van Bommel weer een ...

196
196
Bruno Fernandes haalt ongezien uit: “Leugens verspreid"

Manchester United completeerde een knappe comeback in de Champions League tegen AS Roma. De uitploeg ...

31
31
Preud’homme slaat keihard terug na Club Brugge-kritiek

Club Brugge mikt altijd op het allerhoogste en ook achter de schermen zijn de ambities groot. Elke ...

256
256
HVH ziet Belgische arbitrage falen: “Gewoonweg belachelijk”

Afgelopen speeldag waren er weer een paar discutabele fases op de Belgische velden. Vooral de ...

144
144
'Club voelt bui al hangen: AC Milan heeft grootse plannen'

In januari is hij niet te koop, maar dat Nicolo Tresoldi bezig is aan zijn laatste maanden bij Club ...

232
232
Thorup gooit roer om: opvallend slachtoffer in Genk

KRC Genk vindt vooral buitenshuis maar geen regelmaat in de prestaties, want na twee opeenvolgende ...

278
278
Vanaken duidt opvolger Tzolis aan bij Club Brugge

Club Brugge hoopt vanavond tegen PSV opnieuw te schitteren in de Champions League. Niet alleen als ...

310
310
Ajax dumpte hem via WhatsApp: nu schittert hij bij Club

Een miskoop. Dertien in een dozijn. "Met hem speel je met tien." In Nederland lachten ze hem weg, nu ...

261
261
Sibierski maakt brokken: Anderlecht op ramkoers met KBVB

Het zijn onrustige dagen bij RSC Anderlecht, waar het intern blijkt te rommelen tussen Vitor Bruno ...

339
339
Seys speelt open kaart: laatste maanden bij Club Brugge

In de Champions League neemt Club Brugge het straks op tegen PSV. In de Philips Arena zullen ...

517
517
'Bruno haalt gram: Anderlecht kan cashen op Stroeykens'

Een zestal weken nadat Antoine Sibierski hem openlijk naar de uitgang sorteerde, is Mario Stroeykens ...

238
238

Meer sportnieuws