'Anderlecht-leiding grijpt in: nieuwe TD op komst'

door
'Anderlecht-leiding grijpt in: nieuwe TD op komst'

Na de dramatische gebeurtenissen van zondagavond op het veld van Standard, heeft RSC Anderlecht de bodem bereikt. Het is dan ook uitkijken naar welke beslissingen het bestuur zal doorvoeren om de club uit haar sportieve crisis te trekken. Een eerste opvallende ingreep lijkt alvast in de maak.


Met 16 op 42 punten, 8 nederlagen op 14 speeldagen tijd en een 12de plek in het klassement, is Paars-Wit bezig aan een dramatisch seizoen in de eigen competitie. De kans is dan ook reëel dat Felice Mazzu de tol zal moeten betalen voor deze malaise. Naar verluidt vond zondagnacht nog een crisisoverleg plaats over de situatie van de hoofdtrainer. In de loop van maandag volgt allicht meer nieuws, maar volgens verschillende bronnen is de positief van Mazzu onhoudbaar geworden.

Afwachten dus wie hem eventueel zal opvolgen. Ondertussen zou Anderlecht nog een andere ingreep overwegen. Zo melden onder meer La Dernière Heure en Het Laatste Nieuws dat RSCA onderhandelt met Jesper Fredberg. De 41-jarige Deen is momenteel in eigen land aan de slag als technisch directeur bij Viborg en volgens HLN zou hij bij Paars-Wit een soortgelijke functie kunnen krijgen.

VERBEKE BLIJFT OP POST
Fredberg zou dus een deel van het takenpakket van Peter Verbeke overnemen. Die blijft weliswaar aan de slag als CEO, maar zijn takenpakket was binnen die functie al behoorlijk groot en dus was extra hulp welgekomen. Zeker nu Verbeke ook nog eens uitligt met een zware virale infectie. Er is nog geen definitief akkoord, maar de onderhandelingen zijn wel al vergevorderd.

LEES OOK: Verbeke doet boekje open over "slechtste transfer ooit"

Het bestuur heeft nood aan een frisse wind ...

Meest recent

Neymar in zak en as na niet-selectie Brazilië: géén WK?

Carlo Ancelotti heeft de selectie van de Braziliaanse nationale ploeg voor de komende ...

0
0
‘Enorm drama voor Belgisch toptalent Noah Fernandez'

PSV zit ni zak en as. Belgisch toptalent Noah Fernandez verlengde zijn contract in Eindhoven en ...

8
8
Vanaken doet monden openvallen: Stankovic en co kijken ogen uit

Club Brugge kon zondagavond opgelucht ademhalen. Na de eerste onderzoeken werd geen zware blessure ...

91
91
Joos vernietigend voor VAR: "Stroompanne of goeie koffie"

De ontknoping van de reguliere competitie draait op volle toeren. En dus worden de beslissing van de ...

80
80
De Cat mee naar WK? Defour velt helder verdict

Nog 86 dagen te gaan tot aan de openingswedstrijd, maar er wordt nu al druk gespeculeerd over de ...

108
108
Puzzelwerk Hayen: logische vervanger El Ouahdi staat klaar

KRC Genk gaat donderdagavond op zoek naar een plek in de kwartfinales van de Europa League. Daarvoor ...

116
116
'Bliksemtransfer Tresoldi: Club Brugge vraagt forse som'

Nicolo Tresoldi scoort de laatste weken het ene doelpunt na het andere. Het zal voor Club Brugge dan ...

292
292
Brandon Mechele dropt mysterieus bericht: fans in shock

Brandon Mechele is één van de grote publiekslievelingen bij de Brugse fans. De ervaren ...

176
176
Gevecht tegen Play-Downs: dé scenario's voor elke kandidaat

Komend weekend wordt in de Jupiler Pro League de slotspeeldag van de reguliere competitie afgewerkt. ...

127
127
Mbappé betrapt?' Pikant dubbelleven zet Spanje in brand'

Wat gebeurt er wanneer een superster niet alleen op het veld, maar ook in de liefde meerdere ...

65
65
Garcia op plichten gewezen: "Hij móét mee naar WK"

Vrijdag is het weer zover, dan maakt Rudi Garcia zijn eerste selectie van 2026 bij de Rode Duivels ...

136
136
‘Klap na klap: Club Brugge breekt speler volledig’

Bij Club Brugge krijgt een eigen opgeleide speler opnieuw een harde tik. Na een mislukte ...

187
187
Grootste titelkandidaten bekend: "Zij worden géén kampioen"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. ...

418
418
Hete zomer Anderlecht: liefst elf spelers richting exit?

Nu er minstens tot eind dit seizoen uitsluitsel bestaat over de positie van hoofdtrainer, kan RSC ...

293
293
Made in JPL: Thiago en Tolu stelen show in Premier League

Verschillende oude bekenden uit de Jupiler Pro League maken ook dit seizoen weer het mooie weer in ...

110
110
Verbeke doet boekje open over "slechtste transfer ooit"

Sinds hij het profvoetbal enkele maanden geleden de rug toekeerde verdween Peter Verbeke naar de ...

183
183
'Beproefd recept Club Brugge: opvolger Leko al bekend?'

Het spelpeil laat geregeld te wensen over, maar sinds Ivan Leko het roer overpakte van Nicky Hayen ...

626
626
Taravel grijpt in: 'miscast' Anderlecht maakt brokken

RSC Anderlecht ging zondag met 1-0 onderuit tegen KV Mechelen. De gebeten hond langs Paars-Witte ...

333
333
'Jackpot voor Antwerp: ontdekking lokt leger scouts'

Antwerp bleef zondag steken op een 1-1 gelijkspel tegen Standard. Net zoals de afgelopen weken stond ...

440
440
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

296
296
'Transferfiasco Jonathan David: bliksem-exit in zicht'

Na enkele seizoenen te hebben uitgeblonken bij Lille OSC, versierde Jonathan David afgelopen zomer ...

124
124
Selectie Rode Duivels: 'Vier afhakers, dríé grote verrassingen'

Volgende week gaat de eerste interland-break van 2026 van start, tevens de laatste interland-periode ...

804
804
'De Bruyne slaat Napoli met verstomming: totale transferwending'

Kevin De Bruyne maakte afgelopen weekend met zijn sterke invalbeurt namens SSC Napoli. In nog maar ...

614
614
'Toptransfer Club Brugge: opvallende foto gooit olie op vuur'

Club Brugge zal komende zomer afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Eén van de ...

383
383
Garcia verrast: spectaculaire comeback bij Rode Duivels?

Rudi Garcia overweegt een opvallende comeback bij de Rode Duivels. Het gaat om een speler die al ...

269
269

Meer sportnieuws