'Anderlecht-leiding grijpt in: nieuwe TD op komst'

door
'Anderlecht-leiding grijpt in: nieuwe TD op komst'

Na de dramatische gebeurtenissen van zondagavond op het veld van Standard, heeft RSC Anderlecht de bodem bereikt. Het is dan ook uitkijken naar welke beslissingen het bestuur zal doorvoeren om de club uit haar sportieve crisis te trekken. Een eerste opvallende ingreep lijkt alvast in de maak.


Met 16 op 42 punten, 8 nederlagen op 14 speeldagen tijd en een 12de plek in het klassement, is Paars-Wit bezig aan een dramatisch seizoen in de eigen competitie. De kans is dan ook reëel dat Felice Mazzu de tol zal moeten betalen voor deze malaise. Naar verluidt vond zondagnacht nog een crisisoverleg plaats over de situatie van de hoofdtrainer. In de loop van maandag volgt allicht meer nieuws, maar volgens verschillende bronnen is de positief van Mazzu onhoudbaar geworden.

Afwachten dus wie hem eventueel zal opvolgen. Ondertussen zou Anderlecht nog een andere ingreep overwegen. Zo melden onder meer La Dernière Heure en Het Laatste Nieuws dat RSCA onderhandelt met Jesper Fredberg. De 41-jarige Deen is momenteel in eigen land aan de slag als technisch directeur bij Viborg en volgens HLN zou hij bij Paars-Wit een soortgelijke functie kunnen krijgen.

VERBEKE BLIJFT OP POST
Fredberg zou dus een deel van het takenpakket van Peter Verbeke overnemen. Die blijft weliswaar aan de slag als CEO, maar zijn takenpakket was binnen die functie al behoorlijk groot en dus was extra hulp welgekomen. Zeker nu Verbeke ook nog eens uitligt met een zware virale infectie. Er is nog geen definitief akkoord, maar de onderhandelingen zijn wel al vergevorderd.

LEES OOK: Coosemans hard aangepakt: "Hij moet zich herpakken"

Het bestuur heeft nood aan een frisse wind ...

Meest recent

KRC Genk-fan emotioneel gebroken na racisme-rel in CPL

De Challenger Pro League werd vrijdagavond opgeschrikt door een 'racisme-incident'. Op De Leunen, ...

77
77
'Brown (ex-AA Gent) trekt naar Europese topclub'

Archie Brown speelt sinds dit seizoen bij Fenerbahçe en de kans is bestaande dat hij al een ...

55
55
'Leegloop gaat verder: Westerlo slijt spits'

Onze redactie deelde al enige tijd geleden mee dat KVC Westerlo de kosten drastisch naar beneden ...

48
48
Na De Bruyne, Courtois...: Genk plots van hemel naar de hel

KRC Genk heeft in zijn bestaan al héél veel spelers vanuit de eigen academie laten ...

139
139
Manchester City slaat toe en strikt volgende grote aanwinst

Manchester City kent weer een zeer moeizaam seizoen. De Engelse topclub heeft duidelijk beslist om ...

60
60
Club Brugge onder druk: Vermant waarschuwt nu al

Romeo Vermant kent geen onaardig seizoen met 9 goals en 2 assists in 27 matchen. De aanvaller beseft ...

199
199
Eric Abidal verrast en haalt Belg als rechterhand

Eric Abida is een grote naam in het voetbal. De voormalige international van Frankrijk en ex-speler ...

28
28
Versterking bij Club Brugge? Leko geeft update

Club Brugge weet wat het morgen moet doen in Kazachstan: winnen. Anders is het weer crisis in ...

782
782
'Transferbom: terugkeer Lukaku naar Premier League'

Romelu Lukaku maakt mogelijk deze maand nog zijn rentree bij Napoli. Er duiken echter plots ...

249
249
Albert ziet een zéér duidelijke boodschap van Renard

RSC Anderlecht speelde een degelijke eerste en bijzonder slechte tweede helft tegen AA Gent. Ze ...

268
268
La Louvière rondt deal af, Cercle gaat voor oude JPL-bekende

De mercato draait op volle toeren en bij La Louvière hebben ze een uitgaande transfer ...

80
80
'AA Gent pakt door en rondt volgende miljoenendeal af'

AA Gent nam zondag revanche voor de bekeruitschakeling tegen Anderlecht door Paars-Wit met 4-2 te ...

343
343
Wanprestatie Antwerp: Goots vreest voor nieuwe crisis

Voor de winterstop zette Antwerp een straffe reeks neer, waardoor het opklom van de voorlaatste ...

158
158
'Dender drukt door voor herhaling succestransfer'

Dender boekte zondag een knappe zege en stuitte zo de opmars van Antwerp, maar de Kadavers verkeren ...

22
22
'Bliksemvertrek Romelu Lukaku bij Napoli'

Bij Napoli konden ze dit seizoen nog niet genieten van Romelu Lukaku. De Rode Duivel liep in ...

312
312
Bevestiging: Rode Duivels treffen nog topland voor WK

De Rode Duivels hopen komende zomer hoge ogen te kunnen gooien op het WK. De groepsfase overleven ...

121
121
Charleroi herleeft: Bayat prikt naar De Mil

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend nam AA Gent de zesde ...

122
122
Coosemans hard aangepakt: "Hij moet zich herpakken"

Voorlopig blijft Anderlecht ook in 2026 wisselvallig presteren. Drie dagen nadat het AA Gent nog ...

263
263
Transferblunder bij Genk? "Wil bewijzen dat ze fout waren"

Bij KRC Genk blijft de jeugdopleiding een belangrijk stokpaardje, maar niet elk groot talent weet ...

144
144
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

196
196
'Anderlecht gaat hard: volgende aanwinst is binnen'

Bij Anderlecht lijkt de mercato stilaan helemaal op gang te komen. Na het vertrek van Cedric ...

447
447
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht slaat toe, Lang heeft knaltransfer beet'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

370
370
Vandenbempt maakt Belgische clubs compleet af

Het is enorm spannend in de Jupiler Pro League. De strijd om de top 6 is volledig losgebarsten en de ...

405
405
Snoeiharde Degryse ziet waar het schoentje wringt bij Club

Club Brugge zit in de hoek waar de klappen vallen. Afgelopen speeldag ging het pijnlijk onderuit ...

381
381
‘Afrika Cup krijgt ferm staartje: FIFA grijpt stevig in’

De Afrika Cup stond bol van incidenten, maar op het einde trok Senegal aan het langste eind. ...

600
600

Meer sportnieuws