'Anderlecht-leiding grijpt in: nieuwe TD op komst'

916 stemmen
'Anderlecht-leiding grijpt in: nieuwe TD op komst'

Na de dramatische gebeurtenissen van zondagavond op het veld van Standard, heeft RSC Anderlecht de bodem bereikt. Het is dan ook uitkijken naar welke beslissingen het bestuur zal doorvoeren om de club uit haar sportieve crisis te trekken. Een eerste opvallende ingreep lijkt alvast in de maak.


Met 16 op 42 punten, 8 nederlagen op 14 speeldagen tijd en een 12de plek in het klassement, is Paars-Wit bezig aan een dramatisch seizoen in de eigen competitie. De kans is dan ook reëel dat Felice Mazzu de tol zal moeten betalen voor deze malaise. Naar verluidt vond zondagnacht nog een crisisoverleg plaats over de situatie van de hoofdtrainer. In de loop van maandag volgt allicht meer nieuws, maar volgens verschillende bronnen is de positief van Mazzu onhoudbaar geworden.

Afwachten dus wie hem eventueel zal opvolgen. Ondertussen zou Anderlecht nog een andere ingreep overwegen. Zo melden onder meer La Dernière Heure en Het Laatste Nieuws dat RSCA onderhandelt met Jesper Fredberg. De 41-jarige Deen is momenteel in eigen land aan de slag als technisch directeur bij Viborg en volgens HLN zou hij bij Paars-Wit een soortgelijke functie kunnen krijgen.

VERBEKE BLIJFT OP POST
Fredberg zou dus een deel van het takenpakket van Peter Verbeke overnemen. Die blijft weliswaar aan de slag als CEO, maar zijn takenpakket was binnen die functie al behoorlijk groot en dus was extra hulp welgekomen. Zeker nu Verbeke ook nog eens uitligt met een zware virale infectie. Er is nog geen definitief akkoord, maar de onderhandelingen zijn wel al vergevorderd.

LEES OOK: 'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Het bestuur heeft nood aan een frisse wind ...

Meest recent

Ook Kane op afspraak: Engeland dwingt Kroatië op de knieën

Schaduwfavoriet Engeland heeft zijn start op het WK 2026 niet gemist. Kroatië maakte het de ...

7
7
'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Als vervanger voor de geblesseerde Kyriani Sabbe, werkte Hugo Siquet sterke Play-Offs af bij Club ...

49
49
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

48
48
'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel de markt aan het afspeuren op zoek naar ...

117
117
Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

126
126
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

290
290
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

291
291
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

228
228
Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

64
64
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

92
92
'Bayern dokt 55 miljoen: Kompany krijgt WK-uitblinker'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

169
169
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

46
46
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

56
56
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

484
484
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

120
120
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

168
168
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

179
179
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

900
900
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

96
96
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

242
242
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

118
118
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

79
79
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

35
35
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

370
370
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

98
98

Meer sportnieuws