TRANSFERUURTJE: 'Opvolger Mazzu getipt, toptransfer Lokonga'

door
TRANSFERUURTJE: 'Opvolger Mazzu getipt, toptransfer Lokonga'

De WK-eindronde in Qatar staat voor de deur, maar ook de winterse mercato nadert met rasse schreden. Heel wat clubs uit binnen- en buitenland zijn dan ook volop bezig met hun transferplannen te ontrollen. VoetbalNieuws verzamelt al het belangrijkste transfernieuws daarom dagelijks om 12u in het Transferuurtje.


JUPILER PRO LEAGUE
Felice Mazzu blijft voorlopig aan het roer staan als hoofdcoach van RSC Anderlecht. Maar moest het zondag tegen Standard toch verkeerd lopen voor Paars-Wit, lijken zijn dagen geteld. Er wordt alvast een eerste kandidaat-opvolger genoemd. Zo schuift men bij Het Nieuwsblad en La Dernière Heure de naam van Robin Veldman naar voren. De Nederlander levert momenteel goed werk als coach van de Anderlecht-beloften.



BUITENLAND
Albert Sambi Lokonga kan mogelijk een fraaie transfer maken. Italiaanse media weten dat Arsenal en Juventus zelfs al gesprekken hebben gevoerd. Zo zouden de Gunners wel graten zien in Manuel Locatelli en ze stelden een ruildeal voor met Lokonga, maar dat zag Juve niet zitten. Coach Massimiliano Allegri zou echter wel openstaan voor de komst van Lokonga wel zien zitten. De Oude Damen zou nu bereid zijn om de Amerikaan Weston McKennie in de deal te betrekken. Arsenal moet nog antwoorden op dit voorstel, maar er liggen dus mogelijkheden.



Indien Cristiano Ronaldo in januari alsnog vertrekt, wil Manchester United een directe vervanger aantrekken. De eerste kandidaat lijkt alvast bekend. Volgens The Sun en het Spaanse Deportes Cuatro zou Joao Félix wel eens de overstap naar Old Trafford kunnen maken. De 22-jarige aanvaller zou graag willen vertrekken bij Atlético Madrid, waar hij doorgaans een invallersrol heeft. Hoewel er nog meer interesse heerst, zou United een goede kans maken.



Jonathan David zou zijn carrière wel eens in de Premier League kunnen voortzetten. Volgens Sky Sports geniet het Canadese goudhaantje van Lille OSC namelijk de belangstelling van Everton FC, momenteel de vijftiende in de Engelse competitie. Het plan van de Toffees is om snel sportieve vooruitgang te boeken en dat zien ze mogelijk door het aantrekken van David. Everton wil hem in januari al aantrekken en hij zou meer dan vijftig miljoen euro moeten kosten.



Er blijft gespeculeerd worden over een vertrek van Frenkie de Jong bij FC Barcelona. Zo stelt ESPN dat Chelsea, Manchester United en Chelsea in de race zijn voor De Nederlandse middenvelder. Deze drie Engelse topclubs willen in januari allen hun kans wagen om De Jong naar de Premier League te halen. Chelsea zou alvast te horen hebben gekregen dat Oranje-international niet langer ‘nee’ zegt tegen een vertrek uit Barcelona.



Volgens Calciomercato zal Serie A-sensatie Kvicha Kvaratskhelia alvast niet lang meer te bewonderen zijn in het shirt van SSC Napoli, want volgens het Italiaanse medium geniet de 21-jarige de interesse van Liverpool en Manchester City. Zij zouden overtuigd geraakt zijn van Kvaratskhelia’s uitstekende prestaties in de Serie A maar ook in de Champions League.

LEES OOK: 'Bliksemexit Noa Lang: Serie A-transfer doet Napels daveren'

Ronaldo is in januari weg bij United ...

Meest recent

TU: 'Bom rond Noa Lang, eerste winteraanwinst Anderlecht'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

69
69
Promise David revancheert zich: “Zij waren gemeen”

Union SG heeft met het kleinste verschil gewonnen van KV Mechelen. De Brusselse club loopt daardoor ...

16
16
Karetsas verdwijnt bij KRC Genk: “Zou het aan mij liggen?”

KRC Genk ging onderuit tegen Zulte Waregem. Essevee wist al een tijdje niet meer te winnen, maar ...

64
64
Vanzeir maakt Cercle-fans warm met uitspraken

Dante Vanzeir heeft zijn debuut bij Cercle Brugge achter de rug. De aanvaller ging van KAA Gent naar ...

27
27
Onthuld: dit deed Fellaini écht bij Charleroi

Het was een opvallende aankondiging: Marouane Fellaini die plots aan de slag ging als adviseur bij ...

101
101
Nainggolan slaat meteen terug op kritiek bij Patro

Radja Nainggolan maakte de overstap van Lokeren naar Patro Eisden. De middenvelder werd al een ...

108
108
KV Mechelen legt DAZN-plan bloot: “Beter dan anderen”

De perikelen rond DAZN blijven nazinderen. De rechtenhouder besloot de stekker uit het TV-contract ...

134
134
Defour laat bom vallen over ex-club

Steven Defour kende een zeer bewogen spelerscarrière. Zijn transfers naar Standard en RSC ...

145
145
Vanhaezebrouck fluistert Renard opvallend advies toe

Olivier Renard heeft nog héél veel werk voor de boeg. Hij moet de kern uitdunnen en er ...

290
290
Benito Raman verrast en parkeert de bus in het Lotto Park

Het was een opvallend en warm moment in het Lotto Park afgelopen week. Benito Raman, vandaag ...

142
142
'Blunder Anderlecht? Ex-speler levert ‘jackpot’ op’

RSC Anderlecht heeft de afgelopen jaren een aantal talenten vroegtijdig laten gaan die nadien ...

150
150
Tranen bij Jean-Marie Pfaff na schokkend nieuws over Carmen

Komende week trekt Union richting München voor een confrontatie met Kompany en het grote ...

198
198
AA Gent ontdekt 'goudmijn': toekomst oogt plots heel mooi

Bij AA Gent werden de afgelopen jaren bijzonder veel Afrikaanse talenten gehaald. Er braken er amper ...

285
285
‘Paniek bij Anderlecht: winterdeal dreigt te ontploffen’

Bij Anderlecht staat alles plots onder hoogspanning. Een cruciale winterdeal wankelt, terwijl de ...

156
156
Fout van KRC Genk? "Wil hun ongelijk bewijzen"

Bij KRC Genk namen ze al afscheid van een aantal spelers. De Limburgers lieten één ...

106
106
Hein ziet AA Gent géweldige zaak doen: "Topper voor de JPL"

AA Gent wil dit seizoen weer de top zes halen en dat zal nog een héél zware opdracht ...

366
366
'Anderlecht plots genoemd: Lionel Messi baalt'

AA Gent is op zoek naar versterking op meerdere posities. De Buffalo's worden stilaan met heel veel ...

229
229
Antwerp ontdekt in de schaduw plots nieuwe diamant

Vincent Janssen en Gyrano Kerk vormen een zeer goed duo en de twee Nederlanders doen het zeer goed ...

473
473
Na De Bruyne, Courtois...: Genk plots van hemel naar de hel

KRC Genk heeft in zijn bestaan al héél veel spelers vanuit de eigen academie laten ...

82
82
Malinwa baalt: "Verdienden ruimschoots een punt"

KV Mechelen bleef in de laatste drie onderlinge confrontaties met Union telkens ongeslagen, maar is ...

90
90
Gemengde gevoelens bij Hubert: "Tevreden en niet tevreden"

Union heeft meteen een geweldige zaak gedaan in zijn eerste wedstrijden van 2026. Nadat het zich al ...

57
57
'Strijd om Seys is helemaal los: nog 2 clubs melden zich'

Het zal voor Club Brugge nog een helse klus worden om deze winter al zijn goudhaantjes aan boord te ...

244
244
Union velt KV Mechelen en loopt weer verder uit op Club

Union heeft zaterdagavond optimaal geprofiteerd van de nederlaag van Club Brugge een dag eerder. Het ...

69
69
Cercle lijkt vertrouwen: "We worden eindelijk beloond"

Cercle Brugge is uitstekend aan zijn 2026 begonnen. Het pakte immers een belangrijke zege op het ...

124
124
Kompany gelooft zijn ogen niet bij Bayern: "Mijn god!"

Bayern München heeft zaterdagavond opnieuw grote indruk gemaakt in de Bundesliga. In de topper ...

298
298

Meer sportnieuws