Diaby: "Zijn werk bij Club Brugge wordt onderschat"

368 stemmen
Diaby:

Club Brugge was de voorbije seizoenen al oppermachtig in eigen land met drie titels op rij, maar nu lijkt het nog een stap vooruit gezet te hebben. Het maakt nu ook furore in de Champions League en heeft zich na een tien op twaalf al na vier speeldagen verzekerd van een plaats bij de laatste zestien. Daardoor gaan hun prestaties ook in Europa niet langer onopgemerkt voorbij.


Blauw-Zwart heeft de voorbije tien jaar een hele weg afgelegd, want het kende ook een periode van maar liefst elf jaar zonder landstitel. Die ban werd pas in 2016 gebroken, toen onder Michel Preud'homme eindelijk nog eens het kampioenschap gevierd mocht worden. Abdoulay Diaby was één van de uitblinkers in die periode, met onder meer twee goals in de titelmatch tegen Anderlecht (4-0).

De Malinese spits ziet een belangrijke factor in het succes van Club. "Club was bij mijn aankomst al goed gestructureerd en dat is nu alleen nog maar meer het geval. Men geeft niet genoeg aandacht aan het werk dat Vincent Mannaert in de schaduw verricht", stelt Diaby bij Eleven Sports. "Hij is een rechtvaardig persoon. Voorzitter Bart Verhaeghe investeert ook enorm in de club. Ze laten de tijd en de kans aan de spelers om tot ontbolstering te komen."

MIDDEN-OOSTEN
Diaby verging het na zijn Brugse periode iets minder goed. Hij trok in 2018 naar Sporting Lissabon, maar kon zich daar niet doorzetten. Dat lukte hem ook bij Besiktas en Getafe niet. In 2021 keerde hij nog even terug in België, toen hij zowaar op huurbasis bij Anderlecht neerstreek. Ook dat werd geen succes. Sinds de zomer van 2021 speelt Diaby in Abu Dhabi bij Al-Jazira.

LEES OOK: Anderlecht tóch titelkandidaat? Degryse zet debat op scherp

Krijgt Mannaert te weinig aandacht?

Meest recent

'Hasi shopt bij KRC Genk, géén succes bij STVV'

Het is duidelijk dat er een bepaald netwerk bij Amed SK aanwezig is dat ook in België zaken ...

28
28
Stijnen spreekt klare taal over ambities Patro Eisden

Stijn Stijnen en Wouter Corstjes zijn de twee sterke mannen bij Patro Eisden. De club zette de ...

17
17
'Blunder van Renard en Borguet levert RSCA alsnog geld op'

Bij RSC Anderlecht was de passage van Tim Borguet en Olivier Renard als sportieve bazen een grote ...

192
192
Degryse scherp voor topclub: "Géén winnaars"

De Belgische topclubs begonnen goed aan het seizoen. Bijna allemaal wisten ze hun openingswedstrijd ...

210
210
'Antwerp grijpt naast absolute droomtransfer'

Royal Antwerp FC won met 2-1 van SK Beveren, maar het is ook duidelijk dat er nog de nodige ...

225
225
Bruno doet oproep: "Ik wil dat hij bij Anderlecht blijft"

RSC Anderlecht won verdiend met 2-1 tegen een La Louvière dat zeker geen verkeerde indruk ...

606
606
"Ben gedegouteerd" - Anderlecht 'gered' door scheidsrechter?

RSC Anderlecht opende zondagavond zijn campagne in de Jupiler Pro League met een 2-1-overwinning ...

568
568
'Toptransfer Epolo wenkt: Standard vraagt riante som'

Standard liet op de openingsspeeldag onbegrijpelijk twee punten liggen tegen Cercle Brugge. Aan ...

162
162
Anderlecht tóch titelkandidaat? Degryse zet debat op scherp

Voor aanvang van het seizoen in de Jupiler Pro League werd Club Brugge getipt als dé ...

469
469
'Genk spoelt competitiekater door met dubbele transfer'

KRC Genk is met een flinke tegenvaller aan de competitie begonnen. De Limburgers verloren tijdens de ...

564
564
Van Bommel lonkt mee: 'Duivels-transfer van 40 miljoen'

Kersvers bondscoach Mark van Bommel volgt de ontknoping van het zomerse transferwindow ongetwijfeld ...

225
225
'Droomtransfer Joaquin Seys: Club Brugge hakt knoop door'

Club Brugge haalde deze zomer al een smak miljoenen op, maar het heeft nog meer spelers die een ...

847
847
‘Anderlecht krijgt mokerslag: Lukaku breekt zijn woord’

Romelu Lukaku beloofde om nog als speler van Anderlecht naar een groot toernooi te trekken. Maar die ...

758
758
'Bayern op scherp gezet: Kane beslist over toptransfer'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor het nieuwe seizoen. ...

376
376
'Anderlecht gaat all-in: finale topaanwinst onderweg'

RSC Anderlecht is met een verdiende overwinning aan de competitie begonnen. Maar tegen een ...

838
838
'Nieuwe grootmacht meldt zich voor El Ouahdi'

KRC Genk begon zijn seizoen in mineur, want het ging in zijn openingsmatch in de competitie meteen ...

199
199
Antwerp houdt hart vast: revelatie meteen tijdlang out

Antwerp is zijn seizoen goed begonnen, want het pakte in zijn eerste competitiewedstrijd meteen de ...

334
334
Sibierski krijgt duidelijke opdracht: "Dat mist Anderlecht"

Anderlecht kan terugblikken op een tot dusver geslaagd seizoensbegin. Het ligt op koers om de ...

482
482
Glorieuze rentree Frey: "Nog nooit zo'n goal gemaakt"

Een stevig vernieuwd Antwerp heeft zijn start in de Jupiler Pro League niet gemist. Het klopte in ...

119
119
Vitor Bruno looft invallers en hint naar transfers

Anderlecht is zijn seizoen in de Jupiler Pro League begonnen met een overwinning, maar dat heeft wel ...

556
556
Godts speelt open kaart over transfer naar PSG

Ajax had zondag alle moeite met PEC Zwolle, maar werd gered door zijn Belgische invallers. Jorthy ...

122
122
'Club verliest Seys: 3 Engelse grootmachten melden zich'

Club Brugge was de voorbije weken bijzonder actief op de transfermarkt en dat was nodig ook. Het ...

1053
1053
Frey bezorgt Antwerp op de valreep droomstart tegen Beveren

Antwerp is zijn seizoen goed begonnen, maar daarvoor moest het tegen SK Beveren tot het uiterste ...

119
119
Gemiste start KRC Genk: Heynen legt vinger op de wonde

KRC Genk heeft zijn competitiestart gemist. Op het veld van Zulte Waregem kwam het wel op ...

396
396
Anderlecht speelt met vuur: rode kaart doet La Louvière das om

RSC Anderlecht heeft de competitie geopend met een verdiende thuiszege tegen La Louvière: ...

216
216

Meer sportnieuws