Axel Witsel is al lang gegeerd wild op de transfermarkt. In het magazine
Redzone verklapt hij dat hij in zijn periode bij Benfica niet alleen naar Zenit Sint-Petersburg kon, zijn huidige club, maar ook naar Real Madrid. "Bepaalde omstandigheden zorgden ervoor dat het nooit echt concreter werd."
Dat de nummer zes van Marc Wilmots veel aan Standard te danken heeft, is hij nog niet vergeten. "Ik heb veel te danken aan Michel Preud'homme die me mijn eerste stappen in de eerste ploeg liet zetten. Hij was een vader voor de groep", looft hij de huidige coach van Al Shabab. "Laszlo Bölöni was meer een dictator, een zeer ouderwetse, strikte coach." Dat Bölöni dikwijls van hotel veranderde om het golfterrein, ergerde Witsel. "Voetballers hebben hun rituelen. Ik bijvoorbeeld, bid voor een wedstrijd en doe altijd eerst mijn linkerschoen aan."
Witsel had het in het magazine, opgebouwd rond de Rode Duivels, ook over zijn
transfers. Zijn jeugdjaren bij Vottem en daarna bij Visé maakten een transfer naar Standard mogelijk. Toen hij naar Benfica trok, kon hij niet voorzien dat hij amper tien maanden later Lissabon opnieuw zou verlaten. "Voordat ik koos voor Zenit werd ik benaderd door een andere club, Real Madrid. Maar bepaalde omstandigheden zorgden ervoor dat de transfer niet geconcretiseerd werd. Bij Zenit ging het allemaal heel snel."
LEES OOK:
'Real broedt op nieuwe Mourinho-transfer: 70 miljoen'