Dramatisch AA Gent beleeft nachtmerrie in Zweden

door
Dramatisch AA Gent beleeft nachtmerrie in Zweden

Na lange tijd een dramatische partij hangt het Europese lot van AA Gent aan een zijden draadje. Het team van Hein Vanhaezebrouck werd voor de pauze afgetroefd door een agressiever en efficiënter Djurgardens en verkeert stilaan in een diepe crisis.


Na de pijnlijke uitschuiver tegen Djurgardens moest AA Gent nog vol aan de bak om ook Europees voetbal na nieuwjaar veilig te stellen. Vandaag ging het in Zweden op zoek naar sportieve revanche. Vanhaezebrouck rekende met Cuypers, Depoitre en Odjija op heel wat offensieve krachten, Kums ontbrak wel door een blessure.


Buffalo’s verzuipen in Zweden


Het waren de Zweden die in de openingsminuten het betere van het spel hadden, Roef moest al vroeg attent zijn bij een doorbraak van ex-Buffalo Wikheim. AA Gent kwam nadien wat beter in de wedstrijd en iets voor het kwartier knikte Ngadeu niet zo ver naast na een hoekschop. De Buffalo’s hadden het evenwicht stilaan volledig hersteld en Cuypers was de volgende die vanuit kansrijke positie niet binnen het kader mikte.

Halfweg de eerste periode was het toch Djurgardens dat de score opende. Holmberg nam de Gentse verdediging te grazen en plaatste de bal ook keurig in de hoek: 1-0 en opnieuw achtervolgen geblazen voor AA Gent. Het team van Hein Vanhaezebrouck vocht wel nog terug voor de pauze en had pech toen Hjulsager na een prima combinatie de lat op zijn weg vond. Een zure misser, even later werd Wikheim aan de overzijde vrijgespeeld en hij zette nog voor de pauze pijnlijke 2-0 cijfers op het bord. De emmer der vernederingen werd nog wat voller toen de kleine Banda in de blessuretijd ook nog een derde thuistreffer maakte, wat een blamage halfweg voor AA Gent.

AA Gent krijgt een ferm lesje in efficiëntie.

Reactie AA Gent resulteert in… tegendoelpunt na elf seconden


Na vermoedelijk een donderpreek van Hein Vanhaezebrouck begon AA Gent opnieuw dramatisch aan de tweede helft. De kwieke Asoro zette Torunarigha opnieuw in zijn hemd en bood Wikheim een tweede doelpunt aan: 4-0. De bezoekers ontsnapten even later zelfs al aan forfaitcijfers toen een thuisdoelpunt werd afgekeurd vanwege (hinderlijk) buitenspel.

De storm van de thuisploeg ging nadien toch wat liggen en dat stelde de Buffalo’s in staat om zowaar een eerredder te lukken, Depoitre verlengde iets voorbij het uur een voorzet van Nurio in doel: 4-1. Toen ook Cuypers nog een doelpuntje meepikte, kregen we zowaar nog even spanning op een dik kwartier van het einde. AA Gent rook nog even aan een aansluitingstreffer maar kreeg die niet. Zo werd het uiteindelijk toch een zeer zure avond voor alles wat Blauw-Wit kleurde in Djurgardens.

Scoreverloop:

1-0 (22’) Holmberg, 2-0 (43’) Wikheim, 3-0 (45+6’) Banda, 4-0 (46’) Wikheim, 4-1 (62’) Depoitre, 4-2 (73’) Cuypers

LEES OOK: 'Afscheid in schoonheid: dubbele jackpot voor AA Gent'

Denkt u dat dit het einde wordt voor Hein Vanhaezebrouck?

Meest recent

'Leko doet boekje open: transfergeweld bij Club Brugge'

Indien het nog aanspraak wil maken op de knock-outfase van de Champions League is een zege dinsdag ...

139
139
'Antwerp krijgt boost voor topaanwinst, ook Anderlecht genoemd'

Antwerp FC zag zondag een einde komen aan zijn straffe ongeslagen reeks en verloor zowaar op het ...

148
148
Verhaeghe stevig op plaats gezet: "Zo wordt hij de risée"

Club Brugge is uiterst tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en dat zorgt ook bij ...

135
135
Napoli dropt groot Lukaku-nieuws, tijdlijn voor De Bruyne

SSC Napoli heeft dit seizoen nog niet zoveel plezier beleeft aan zijn twee Belgische sterren. Maar ...

81
81
Wilmots blijft gaan: Standard strikt derde winteraanwinst

Na de pijnlijke nederlaag van zondagavond op Charleroi, zal Standard nog vol aan de bak moeten om de ...

59
59
Uitsluiting Ordoñez terecht? Analisten spreken scherpe taal

Club Brugge KV liep vrijdag een pijnlijke nederlaag op tegen promovendus La Louvière. Dat had ...

464
464
'Anderlecht en Gent gaan nek-aan-nek voor international'

De Belgische profclubs hebben het seizoen alweer op gang getrappen. Maar ondertussen zijn ze ook nog ...

277
277
'Ruzie bij Real ontploft: Courtois maakt drastische keuze'

Het Bernabéu fluit, de sfeer is giftig en achter de schermen broeit het. Courtois zou afstand ...

265
265
Club Brugge krijgt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg

Na twee nederlagen op een rij moet Club Brugge snel de knop zien om te draaien, want dinsdag nemen ...

347
347
Hein dient Coosemans van antwoord: "Vind ik verdacht"

In de kwartfinale van de beker trok RSC Anderlecht aan het langste eind, maar zondag ging Paars-Wit ...

195
195
KRC Genk-fan emotioneel gebroken na racisme-rel in CPL

De Challenger Pro League werd vrijdagavond opgeschrikt door een 'racisme-incident'. Op De Leunen, ...

167
167
'Afscheid in schoonheid: dubbele jackpot voor AA Gent'

Dankzij een spectaculaire comeback hield AA Gent de drie punten thuis tegen RSC Anderlecht. Niks dan ...

306
306
Lardot velt verdict: Anderlecht & Club Brugge bestolen?

Ook op speeldag 21 van de Jupiler Pro League deden een aantal scheidsrechterlijke beslissingen stof ...

768
768
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

256
256
'Brown (ex-AA Gent) trekt naar Europese topclub'

Archie Brown speelt sinds dit seizoen bij Fenerbahçe en de kans is bestaande dat hij al een ...

204
204
'Leegloop gaat verder: Westerlo slijt spits'

Onze redactie deelde al enige tijd geleden mee dat KVC Westerlo de kosten drastisch naar beneden ...

115
115
Na De Bruyne, Courtois...: Genk plots van hemel naar de hel

KRC Genk heeft in zijn bestaan al héél veel spelers vanuit de eigen academie laten ...

177
177
Manchester City slaat toe en strikt volgende grote aanwinst

Manchester City kent weer een zeer moeizaam seizoen. De Engelse topclub heeft duidelijk beslist om ...

83
83
Club Brugge onder druk: Vermant waarschuwt nu al

Romeo Vermant kent geen onaardig seizoen met 9 goals en 2 assists in 27 matchen. De aanvaller beseft ...

293
293
Eric Abidal verrast en haalt Belg als rechterhand

Eric Abida is een grote naam in het voetbal. De voormalige international van Frankrijk en ex-speler ...

40
40
Versterking bij Club Brugge? Leko geeft update

Club Brugge weet wat het morgen moet doen in Kazachstan: winnen. Anders is het weer crisis in ...

1052
1052
'Transferbom: terugkeer Lukaku naar Premier League'

Romelu Lukaku maakt mogelijk deze maand nog zijn rentree bij Napoli. Er duiken echter plots ...

342
342
Albert ziet een zéér duidelijke boodschap van Renard

RSC Anderlecht speelde een degelijke eerste en bijzonder slechte tweede helft tegen AA Gent. Ze ...

361
361
La Louvière rondt deal af, Cercle gaat voor oude JPL-bekende

De mercato draait op volle toeren en bij La Louvière hebben ze een uitgaande transfer ...

101
101
'AA Gent pakt door en rondt volgende miljoenendeal af'

AA Gent nam zondag revanche voor de bekeruitschakeling tegen Anderlecht door Paars-Wit met 4-2 te ...

532
532

Meer sportnieuws