Leye ziet uitblinker bij Essevee: "Onze beste man"

door
Leye ziet uitblinker bij Essevee:

Zulte Waregem zit voorlopig in de hoek waar de klappen vallen. Essevee ging ook zaterdag opnieuw onderuit in de competitie. Deze keer was promovendus KVC Westerlo te sterk met 2-0. Mbaye Leye en de zijnen blijven zo ook na deze speeldag in het bezit van de weinig benijdenswaardige rode lantaarn.


Nacer Chadli zorgde al vroeg voor een voorsprong voor de Kemphanen. Net na de pauze zorgde Foster voor de 2-0. Zulte Waregem creëerde wel verschillende kansen in de wedstrijd, maar scoren lukte niet. Bolat stond verschillende keren in de weg en Vossen trapte ook nog eens op de lat. Essevee blijft zo nog maar eens met lege handen achter na een wedstrijd waarin er meer mogelijk was.

Mbaye Leye zag ondanks de nieuwe nederlaag toch veel positieve punten bij zijn ploeg. "De mentaliteit zat goed, net als de organisatie", klonk het na afloop bij Het Nieuwsblad, waarna hij met lof strooide voor één speler in het bijzonder. "Onze beste man was eigenlijk Tambedou maar die verlies je dan al snel door een enkelblessure", baalde Leye.

ONTSLAG?

De tegenvallende resultaten aan de Gaverbeek doen de stoel van Leye mogelijk wankelen. Zelf is de Senegalees echter nog niet bezig met een ontslag. Leye werd in zijn trainersloopbaan eerder al eens aan de deur gezet, bij Standard. Bij de Rouches stond hij uiteindelijk nog geen jaar aan het roer. Luka Elsner volgde hem op aan de boorden van de Maas, maar zonder veel succes. Volgende week gaan Leye en co thuis tegen OHL op zoek naar broodnodige punten.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 24 bekend

Zal Leye het seizoen uitdoen bij Zulte Waregem?

Meest recent

Vanderbiest legt veto op: geen vertrek bij KV

KV Mechelen is bezig aan een goed seizoen. Het voetbal is niet oogstrelend, maar de Maneblussers ...

9
9
Genk ruikt megadeal: transfer boven 20 miljoen

KRC Genk verkocht Hyun-Gyu Oh voor 14 miljoen euro aan Besiktas. Dat is een zeer pittige prijs voor ...

67
67
'Alarm bij Club Brugge: Arsenal en Chelsea op de stoep'

Club Brugge lijkt komende zomer een leegloop tegemoet te gaan. Heel wat basispionnen gaan de club ...

96
96
'Bom bij Club Brugge: sterspeler botst met Madou'

De wintermercato is dicht, maar bij Club Brugge blijft één dossier nazinderen. Een ...

339
339
‘Anderlecht beeft: in handen van Europese supermacht?’

Dat debat sleept al langer aan bij Anderlecht, maar het raakt net aan de kern van de ambitie. Want ...

361
361
Westerlo weggespeeld door STVV: Charai reageert hard

KVC Westerlo was geen partij voor een oppermachtig STVV. Het werd 0-4 in de Kempen. Uiteraard waren ...

29
29
'Renard buitenspel? Nieuwe wending bij Anderlecht'

De kans lijkt met de dag kleiner te worden dat Olivier Renard nog lang de sportieve baas zal blijven ...

312
312
Akin onthult breuk bij Beerschot: “Hij wilde niet meer spelen”

Beerschot lijkt niet meteen versterkt uit de mercato te zijn gekomen. Althans, niet op de korte ...

106
106
Vrancken zonder twijfel: “De beste in de Jupiler Pro League!"

STVV maakt een zeer stevig statement en won met 0-4 op het veld van KVC Westerlo. Een zeer knappe ...

103
103
Boskamp geeft RSCA gouden tip in trainerszoektocht

RSC Anderlecht zoekt een nieuwe trainer, maar die zoektocht verloopt moeilijk. Mark van Bommel en ...

201
201
Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Royal Antwerp FC heeft nog heel weinig financiële middelen en de eigen jeugd is belangrijker ...

101
101
De Mil ziet valkuil voor AA Gent: "Ik ben benieuwd"

AA Gent kende even een heropleving, maar tegen La Louvière speelden ze na een matige ...

56
56
Saliba verrast: "Heel goede aanwinst voor Anderlecht"

RSC Anderlecht zit zwaar in de problemen. Ze kunnen amper nog winnen en de crisis wordt met de match ...

225
225
Beresterk STVV maakt statement op veld van Westerlo

In de Jupiler Pro League stond er met Westerlo-STVV een zeer leuk duel op het programma. Twee ...

128
128
Biglia weg bij Anderlecht: dit is dé reden voor zijn vertrek

Lucas Biglia verliet vandaag tot ieders verrassing RSC Anderlecht. De Argentijn was sinds begin dit ...

177
177
“Beste van België” – Euvrard onthult plan tegen Club Brugge

Standard Luik won vorige speeldag de rivalenstrijd van RSC Anderlecht, maar er wacht weer een topper ...

237
237
Hauspie over Vandenhaute: "Had geen vat op hem bij RSCA"

RSC Anderlecht is weer bij af. Het seizoen lijkt nu al slechter te worden dan vorig jaar. Olivier ...

335
335
Major League Soccer heeft er een wereldster bij

Hoe zou het nog zijn met James Rodriguez? De Colombiaanse aanvallende middenvelder was ooit een ...

18
18
Riemer geeft dé oorzaak voor zoveelste RSCA-crisis

RSC Anderlecht is al jaren op de dool. De laatste keer dat het goed ging was een drietal jaar ...

426
426
Murillo (ex-Anderlecht) versiert miljoenentransfer

Amir Murillo heeft Olympique Marseille verlaten. De rechtsachter heeft een transfer beet. De Fransen ...

59
59
Verliest Club Brugge talent? “Spannende maanden”

Club Brugge heeft met Club NXT een succesvolle talentenfabriek dat elk seizoen spelers aflevert aan ...

207
207
Vermeeren aan de schandpaal: totale oorlog in Marseille

Van publiekslieveling naar bankzitter in een paar weken: Arthur Vermeeren is in Marseille plots ...

337
337
Vrancken verrast bij STVV: "Mooi en heel dankbaar"

STVV neemt het vanavond op tegen KVC Westerlo. De Truienaars willen met een zege Club Brugge en ...

70
70
Antwerp komt met héél verrassend nieuws voor de fans

Royal Antwerp FC scoorde het voorbij jaar weinig punten bij de eigen aanhang. Zij vonden de ...

212
212
Leverde Renard méér op dan Fredberg? Dit zijn de cijfers

Olivier Renard krijgt de volle laag. Niet onlogisch als we Anderlecht zien sukkelen. Peter ...

273
273

Meer sportnieuws