Leye reageert op mogelijk ontslag

door
Leye reageert op mogelijk ontslag

Het begint er voor Zulte Waregem steeds benarder uit te zien. De West-Vlamingen blijven ook dit weekend de rode lantaarn in de Jupiler Pro League, want ze leden een nieuwe nederlaag op Westerlo. Essevee pakte tot dusver amper 5 op 30 en zag bovendien nog een concurrent weglopen door de zege van Seraing op Standard vrijdagavond.


Het wordt daardoor stilaan heet onder de voeten van Mbaye Leye. De Senegalees was als speler nog een publiekslieveling en werd pas in de zomer binnengehaald als nieuwe coach, maar ook hij ontsnapt niet aan de ijzeren wetten van het voetbal. De kans lijkt met de dag groter te worden dat Leye na Karim Belhocine en Dominik Thalhammer de derde trainer zal worden die moet opstappen in de Jupiler Pro League.

Zelf denkt Leye nog niet aan een ontslag. "Neen, maar ik begrijp de vraag", vertelt hij immers aan Sporza. "We hebben meer kansen afgedwongen dan Westerlo, maar zij hadden een grootse keeper onder de lat staan. Het zijn de resultaten die tellen in het voetbal, dat weet ik ook, maar deze ploeg hangt nog goed aan mekaar. Dat heeft iedereen gezien vanavond."

DRINGEND
Voorlopig heeft Zulte Waregem het geluk dat ook andere teams falen, waardoor ze op slechts twee punten van een veilige plaats staan. Ze zullen echter dringend punten moeten beginnen pakken als ze zich willen handhaven. Ongetwijfeld zal er daarvoor extra uitgekeken worden naar de altijd beladen derby tegen KV Kortrijk, want de rivaal staat met zeven punten vijftiende.

LEES OOK: 'Kassa, kassa voor Zulte Waregem: strijd barst los'

Zal Leye snel ontslagen worden?

Meest recent

Alonso lacht in vuistje: Real blameert zich tegen tweedeklasser

De 1/8ste finales in de Copa del Rey hebben een enorme verrassing opgeleverd. Zo is het grote Real ...

4
4
Bayern raast door met nieuw record, totale vernedering Ajax

Het Bayern München van coach Vincent Kompany blijft door de Bundesliga razen. Woensdag werd het ...

39
39
Kampioen foutloos: Union naar halve finales na knappe goals

Union SG blijft voorlopig als enige Belgische club actief op drie verschillende fronten. De ...

41
41
Hayen zet puntjes op i bij Genk: "Zou onrealistisch zijn"

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

148
148
Maag Courtois keert om: Vini slachtoffer walgelijk incident

Slechts enkele dagen na het ontslag van coach Xabi Alonso, moest Real Madrid opnieuw aan de bak. ...

69
69
Details kleedkamer-interventie Bart Verhaeghe onthuld

Club Brugge is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en sneuvelde dinsdagavond op het ...

395
395
'Grote interesse Kerk: Antwerp onderneemt ultieme poging'

Antwerp FC staat wederom in de halve finales van de Croky Cup. De Great Old kwalificeerde zich ...

365
365
'Anderlecht neemt drastische beslissing in dossier-Duranville'

De fans van RSC Anderlecht blijven voorlopig wachten op de eerste directe aanwinsten van de ...

385
385
Eerste finalist Africa Cup bekend: Mané zet Salah een hak

De eerste finalist op de Africa Cup is bekend. Senegal rekende woensdag in de vooravond namelijk met ...

108
108
Verrassende zondebok bij Club Brugge: "Kinderlijk!"

Voor Club Brugge is de tweede helft van het seizoen van start gegaan met een fiasco. De ...

558
558
Antwerp ontdekt nieuwe parel: Goots gecharmeerd

Antwerp sloot 2025 ijzersterk af en is ook goed begonnen aan 2026. Het heeft zich dinsdag geplaats ...

180
180
'Club vindt vervanger voor Ordoñez in Ligue 1'

Club Brugge hoopt om Joel Ordoñez nog minstens tot het einde van het seizoen te kunnen ...

249
249
'Club Brugge twijfelt: risico of buitenkans?'

Zes miljoen. Dat bedrag doet iets met een club, met supporters, met verwachtingen. Club Brugge staat ...

299
299
'Standard heeft beet en troeft Westerlo af'

Standard begint aan 2026 als de toch wel verrassende nummer zes in de Jupiler Pro League. Om op het ...

124
124
Eddy Snelders opnieuw voor rechter: confrontatie dreigt

Morgen staat Eddy Snelders opnieuw in het middelpunt van de belangstelling, dit keer voor het ...

72
72
Antwerp heeft miljoenentransfer helemaal beet

Antwerp heeft zich dinsdag al geplaatst voor de halve finale van de beker en wil straks ook nog de ...

216
216
'Leegloop op Lisp? 3 Lierse goudhaantjes gegeerd'

Lierse schreef de voorbije jaren een mooi verhaal. Het groeide uit tot een stabiele club in 1B die ...

187
187
'Verbannen' Rode Duivel wil Garcia keuzestress bezorgen

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat zal ongetwijfeld ook zijn weerslag hebben op ...

81
81
Lieveling terug in Gent, Cercle casht stevig

We zijn intussen toch al bijna halfweg de wintermercato. Er worden dan ook alsmaar meer deals ...

100
100
Westerlo rondt transferdeal met Rangers helemaal af

Bij Westerlo hebben ze in de voorbije mercato's de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer ...

47
47
'KV Mechelen wijst miljoenenbod naar prullenmand'

KV Mechelen prijkt nog steeds op een zeer knappe vijfde plaats in de Jupiler Pro League en mag dus ...

296
296
Hasi komt met zéér duidelijke boodschap voor RSCA-bestuur

Besnik Hasi sprak op winterstage met DAZN. Peter Morren was de interviewer van dienst en legde hem ...

291
291
De Mil heeft transferboodschap voor ongeruste AA Gent-fans

Bij AA Gent moeten ze donderdag aan de bak in het Lotto Park. De start onder Rik De Mil was ...

263
263
'Messi krijgt voorstel van 1,4 miljard euro'

In het voetbal gaat véél te veel geld om. Dat bleek nog maar eens. Gelukkig is er ...

255
255
Hasi heeft goed én slecht nieuws voor bekertreffen

RSC Anderlecht staat voor een heel belangrijk duel. Tegen AA Gent moet Paars-Wit zich plaatsen voor ...

321
321

Meer sportnieuws