VN op bezoek in Manchester: "Ronaldo staat nog onder de douche"

33
VN op bezoek in Manchester:

Met Manchester City - Manchester United staat er vandaag een enorme topaffiche op het programma. Onze redactie was onlangs te gast in Manchester. De nieuwe grootmacht versus de vergane glorie. Een relaas van de trip doorheen Manchester. 


Onze eerste stop is Old Trafford. De afgelopen jaren was ‘The Theatre of Dreams’ eerder ‘The Theatre of Nightmares’. Manchester United is ver teruggezakt en de laatste landstitel dateert al van 2013. Sinds de familie Glazer de club heeft overgenomen is het van kwaad naar erger gegaan. Tijdens de thuismatch tegen Real Sociedad valt op dat de fans om de zoveel minuten liedjes aanhalen die anti-Glazer zijn. "We want Glazer out, we want Glazer out", komt vaak terug. En als een zo goed als uitverkocht Old Trafford plots "Stand up, if you hate Glazer" zingt, staat bijna iedereen daadwerkelijk op. Het is duidelijk: zij willen de Amerikanen weg. De spelers worden niét uitgefloten, al is het duidelijk dat Harry Maguire de minst geliefde speler is.



Old Trafford is veruit één van de gezelligste stadions in Europa en de sfeer viel best mee, zeker aangezien er op de mat niets te zien was. Cristiano Ronaldo probeerde, maar CR7 – wiens naam het meest op de truitjes van de fans te zien valt – verkeert niet in topvorm. Daags na de nederlaag tegen Sociedad (0-1) gingen we het stadion eens van naderbij bekijken. Op een doordeweeks vrijdagochtend is het aardig druk en voor ongeveer 40 euro kan je Old Trafford aan de binnenkant bekijken.

Met een 30-tal mensen per groep, er vertrekt er één om het kwartier, zijn de stadionbezoeken een goudmijn. Onze gids geeft ons heel wat leuke informatie. Zo bevinden zich er zilveren plaatjes op een aantal stoelen met daarbij een naam. Als je bij Man Utd 25 jaar abonnee bent, krijgt je zitje een persoonlijke ‘touch’ met je naam erop. De grasmat is van Belgische makelij en kostte de club meer dan 1 miljoen euro en de club zou graag het stadion aan één kant willen uitbreiden. Maar door een spoorweg aan die kant mag de club er geen extra etage bouwen. We krijgen ook nog de nodige verhalen te horen over het verleden, maar we blijven toch op onze honger zitten.



RONALDO POPULAIRST

Je krijgt de sobere kleedkamer te zien, het mooie museum, je mag de persruimte bezoeken en je waant je even Erik ten Hag door in zijn zitje plaats te nemen. Maar we zien geen business seats of andere plaatsen binnen het stadion. De gids doet wel zijn best.  "Je kan uiteraard ook eten op Old Trafford, maar er is zoals je kan zien geen ‘Ronaldo food’”, alludeert hij op het vele fastfood dat wordt aangeprezen. Als we naar de kleedkamers gaan grapt hij nog met een jonge Ronaldo-fan. “Ik denk dat hij nog staat te douchen…” De jongen checkt even bij zijn vader of het echt zo is, maar uiteraard geen CR7. Al had één fan het geluk om de dag voordien Ronaldo tegen het lijf te lopen net voor de match tegen Sociedad en met hem op de foto te gaan.

CR7 is nog altijd hét uithangbord van de club. In de grote fanshop zagen we veel fans na de stadiontour een truitje kopen met nummer 7 en Ronaldo gedrukt. De totale kostprijs? Ongeveer 100 euro. De stadiontour van Man Utd is mooi, maar niet spectaculair. Al krijg je wel een mooi certificaat dat je op die dag de club bezocht. Nadien hoorden we bij een Amerikaans koppel dat Manchester City inzake stadiontour beter is. Dat is dan voor een volgende keer.



NOSTALGIE IN MANCHESTER

Het was de bedoeling om de buren van City te bezoeken tijdens de topper tegen Tottenham. Door het overlijden van The Queen werd die partij uitgesteld, maar uitstel was geen afstel. Daar komen we later op terug. We trokken dan maar het centrum in, want voor de voetbalfans zijn er nog een aantal leuke adresjes om aan je trekken te komen.

Zo bezochten we de ‘Classic Football Shirts Shop’. Voor de nostalgici onder jullie is dit de voetbalhemel. We vonden er oude truitjes terug van de Rode Duivels, maar shirts zoals die van Roberto Mancini (Sampdoria), Romario (PSV), Paolo Maldini (AC Milan), Denilson (Betis), Alan Shearer (Blackburn) en vele anderen kan je er ook aankopen. Let wel, de kostprijs is zeer hoog voor de topstukken. Tot 200-300 euro voor een shirt, maar er zitten ook deals tussen.



Een leuk t-shirt van Ivan Zamorano of Jay-Jay Okocha is ook zeker de moeite waard. Deze winkel, dat ook een magazijn heeft met duizenden truitjes, is een ‘must see’. Kijk ook goed naar kortingen, want als er een ‘match day’ is bestaat de kans dat je korting krijgt op basis van het tonen van je wedstrijdticket. De winkel geniet veel aanzien en op foto’s zien we Kevin De Bruyne terug en ook Vincent Kompany en Manuel Benson waren er al te gast de afgelopen weken.

TREKPLEISTER KOMPANY

Een ander leuk uitje is een bezoekje aan het Nation Football Museum. Je betaalt 15 euro en kan er meer te weten komen over de geschiedenis van het Engelse voetbal. Het leukste vonden we toch het allereerste regelboekje ooit over het voetbal. Pure voetbalgeschiedenis. Het museum legt uiteraard ook de nadruk op de Engelse WK-titel in 1966 en je vindt er tal van leuke spullen terug. Er is ook een verdieping waar je spelletjes kan spelen en door het succes van het vrouwenvoetbal is er ook een verdieping aan gewijd. Die is volgens ons nog iets te sober en daar kan men nog beterschap boeken.



Eindigen doen we met een wedstrijd tussen Manchester City en Borussia Dortmund. Bij City hebben ze een leuk fandorp, tegenover de shop, en het onthaal van de spelersbus is er altijd leuk. Drie jaar geleden waren we al eens aanwezig bij de galamatch voor Vincent Kompany. Als Erling Haaland uit de bus stapt, schieten de decibels de hoogte in. Ook Kevin De Bruyne, wiens naam we vaak terugzien op de shirts van de fans, is nog steeds populair. Het is ook de moeite om een kijkje te nemen naar de standbeelden van Vincent Kompany, Sergio Aguëro en David Silva. Het is een trekpleister waar veel fans foto’s en filmpjes maken.

De match zelf was teleurstellend. Het viel ook op dat er zeer weinig sfeer was, de fans van Dortmund overstemden die van City bijna 90 minuten. Het voetbal was 45 minuten zeer matig, tot de tweede helft veel goedmaakte met de héérlijke goals van John Stones en Erling Haaland. Succes went, en je merkt wel dat de fans van City wel héél veeleisend zijn geworden. De Bruyne krijgt regelmatig de volle laag van bepaalde fans na enkele zwakke hoekschoppen. City heeft de rol van United overgenomen als ploeg van de stad. Wie trekt heeft in een voetbaltrip moet zeker Manchester op de bucketlist zetten. Het is een leuke stad met twee iconische clubs. Man Utd heeft nog altijd de grootste naam door zijn geschiedenis, maar City is de nieuwe topclub. Oud versus nieuw: Ronaldo versus Haaland. Wie gaat namiddag voor enkele maanden alvast de ploeg van het stad worden?

Claudio Reulens

LEES OOK: Geluiden over Sergio Gomez en Kevin De Bruyne
LEES OOK: Kompany over verschil tussen JPL en Premier League
LEES OOK: De eerste weken van Kompany bij Burnley
LEES OOK: De eerste weken van Benson bij Burnley

   


LEES OOK: Mission impossible? 'Volgende klepper probeert voor Tresoldi'

Gaat Man Utd Man City de komende jaren weer bijbenen?

Meest recent

Antwerp koestert nieuwe diamant: "Een mooie toekomst"

Antwerp rechtte vorig weekend de rug na maar liefst vijf nederlagen op rij. De Great Old pakte een ...

7
7
Nederlandse analist kraakt Europese toptrainer: 'Die is gestoord'

In de Nederlandse voetbalprogramma's zitten ze nooit verlegen om een gepeperde mening. In Vandaag ...

15
15
Mission impossible? 'Volgende klepper probeert voor Tresoldi'

Nicolo Tresoldi gaat de laatste tijd over de tongen van zowat heel voetbalminnend Europa. De ...

42
42
'Genk heeft eerste winteraanwinst nu al beet'

KRC Genk beleeft een moeilijk seizoen tot dusver, want het kan nog niet aan de verwachtingen ...

47
47
Bart Verhaeghe verrast met grote beslissing over dochter Lisa

Bart Verhaeghe heeft met Club Brugge de voorbije jaren grote successen geboekt, ook op het Europese ...

120
120
'Hersenvliesontsteking bij Kompany: terugkeerdatum bekend'

De voorbije dagen heersten er grote zorgen over de gezondheid van Vincent Kompany, nadat de trainer ...

106
106
Muja doet opvallende voorspelling: "Daar blijft STVV niet staan"

STVV verloor na een degelijke prestatie met 3-2 van Club Brugge, maar bleef zo wel achter met een ...

28
28
Exit bij Standard: "Na komst Euvrard was het snel over"

Bij Standard lieten ze afgelopen zomer een aantal spelers die het jaar voordien naar de Vurige Stede ...

85
85
Van Himst baalt enorm: "Hij had bij Anderlecht moeten blijven"

Bij RSC Anderlecht staat er druk op de ketel. Vooral door de bekeruitschakeling is er nu een soort ...

214
214
OHL krijgt harde kritiek na CL-afgang: "Het is alsof ze..."

OH Leuven is bij de vrouwen niet echt bezig aan een goed seizoen. De landskampioen heeft het toch ...

26
26
‘Lukaku niet welkom: Coucke woest op één man’

Marc Coucke droomt al maanden van een terugkeer van Romelu Lukaku naar Anderlecht. Vanuit Turkije ...

434
434
Ballon d’Or wordt nachtmerrie: Kane krijgt de volle laag

Harry Kane mag zich sinds maandagavond de beste voetballer ter wereld noemen. Maar lang niet ...

126
126
Antwerp legt de lat hoog: "Binnen de drie jaar..."

Royal Antwerp FC heeft officieel zijn Raad van Bestuur meegedeeld. Dat deden ze via de clubkanalen. ...

87
87
Standard liet JPL-topper schieten: "Sprak in de zomer met Wilmots"

Standard is niet goed bezig. De Rouches moeten dringend gaan winnnen, dat beseffen ze ook. Sportief ...

61
61
'Anderlecht heeft beslist: twee Renard-aanwinsten weg'

Bij RSC Anderlecht gaat er in januari wel wat gebeuren. Een aantal spelers zullen de club mogen ...

286
286
Miljoenen over de balk? Dure transfers bij Club en Union

Er is de nodige kritiek op de transfers van Antoine Sibierski. Dat vinden we toch wel wat ...

109
109
Ex-Genk spits zorgt voor euforie en grote woede in Nederland

Negen doelpunten in veertien wedstrijden en een publiek dat hem op handen draagt. Tolu Arokodare ...

91
91
Alderweireld breekt bij Kompany-nieuws: "Waanzin is het!"

Het nieuws sloeg vorige week in als een bom, ook bij mensen die Vincent Kompany door en door kennen. ...

71
71
Noa Lang verrast vriend en vijand: "Ik wil je hebben"

Noa Lang heeft op het voetbalveld al meermaals laten zien dat hij graag de aandacht naar zich toe ...

49
49
Doku en De Cuyper bikkelen: bekerconfrontatie wordt thriller

Wat een zenuwslopende avond voor Jeremy Doku en Maxim De Cuyper! Manchester City en Brighton moesten ...

99
99
Hein Vanhaezebrouck fileert ex-Club speler tot op het bot

Hein Vanhaezebrouck heeft bij Play Sports wel vaker een opvallende kijk op het voetbal. De analist ...

161
161
Kevin De Bruyne maakt furore als invaller bij Napoli

Kevin De Bruyne beleefde vanavond bij Napoli een wedstrijd met twee gezichten. De Rode Duivel begon ...

55
55
Straffe stoot van Mbangula: "Hopelijk niet de laatste"

Na een veelbelovende start van zijn carrière bij Juventus had Samuel Mbangula het de laatste ...

27
27
Overmars duikt plots op: de rel die zijn carrière veranderde

Marc Overmars was jarenlang een van de grootste namen in het Nederlandse voetbal. Bij Ajax groeide ...

96
96
Club Brugge mag nu al dromen van stevige CL-opsteker

Voor Club Brugge is de Champions League de laatste jaren het favoriete speelterrein geworden. ...

181
181

Meer sportnieuws