VN op bezoek in Manchester: "Ronaldo staat nog onder de douche"

33
VN op bezoek in Manchester:

Met Manchester City - Manchester United staat er vandaag een enorme topaffiche op het programma. Onze redactie was onlangs te gast in Manchester. De nieuwe grootmacht versus de vergane glorie. Een relaas van de trip doorheen Manchester. 


Onze eerste stop is Old Trafford. De afgelopen jaren was ‘The Theatre of Dreams’ eerder ‘The Theatre of Nightmares’. Manchester United is ver teruggezakt en de laatste landstitel dateert al van 2013. Sinds de familie Glazer de club heeft overgenomen is het van kwaad naar erger gegaan. Tijdens de thuismatch tegen Real Sociedad valt op dat de fans om de zoveel minuten liedjes aanhalen die anti-Glazer zijn. "We want Glazer out, we want Glazer out", komt vaak terug. En als een zo goed als uitverkocht Old Trafford plots "Stand up, if you hate Glazer" zingt, staat bijna iedereen daadwerkelijk op. Het is duidelijk: zij willen de Amerikanen weg. De spelers worden niét uitgefloten, al is het duidelijk dat Harry Maguire de minst geliefde speler is.



Old Trafford is veruit één van de gezelligste stadions in Europa en de sfeer viel best mee, zeker aangezien er op de mat niets te zien was. Cristiano Ronaldo probeerde, maar CR7 – wiens naam het meest op de truitjes van de fans te zien valt – verkeert niet in topvorm. Daags na de nederlaag tegen Sociedad (0-1) gingen we het stadion eens van naderbij bekijken. Op een doordeweeks vrijdagochtend is het aardig druk en voor ongeveer 40 euro kan je Old Trafford aan de binnenkant bekijken.

Met een 30-tal mensen per groep, er vertrekt er één om het kwartier, zijn de stadionbezoeken een goudmijn. Onze gids geeft ons heel wat leuke informatie. Zo bevinden zich er zilveren plaatjes op een aantal stoelen met daarbij een naam. Als je bij Man Utd 25 jaar abonnee bent, krijgt je zitje een persoonlijke ‘touch’ met je naam erop. De grasmat is van Belgische makelij en kostte de club meer dan 1 miljoen euro en de club zou graag het stadion aan één kant willen uitbreiden. Maar door een spoorweg aan die kant mag de club er geen extra etage bouwen. We krijgen ook nog de nodige verhalen te horen over het verleden, maar we blijven toch op onze honger zitten.



RONALDO POPULAIRST

Je krijgt de sobere kleedkamer te zien, het mooie museum, je mag de persruimte bezoeken en je waant je even Erik ten Hag door in zijn zitje plaats te nemen. Maar we zien geen business seats of andere plaatsen binnen het stadion. De gids doet wel zijn best.  "Je kan uiteraard ook eten op Old Trafford, maar er is zoals je kan zien geen ‘Ronaldo food’”, alludeert hij op het vele fastfood dat wordt aangeprezen. Als we naar de kleedkamers gaan grapt hij nog met een jonge Ronaldo-fan. “Ik denk dat hij nog staat te douchen…” De jongen checkt even bij zijn vader of het echt zo is, maar uiteraard geen CR7. Al had één fan het geluk om de dag voordien Ronaldo tegen het lijf te lopen net voor de match tegen Sociedad en met hem op de foto te gaan.

CR7 is nog altijd hét uithangbord van de club. In de grote fanshop zagen we veel fans na de stadiontour een truitje kopen met nummer 7 en Ronaldo gedrukt. De totale kostprijs? Ongeveer 100 euro. De stadiontour van Man Utd is mooi, maar niet spectaculair. Al krijg je wel een mooi certificaat dat je op die dag de club bezocht. Nadien hoorden we bij een Amerikaans koppel dat Manchester City inzake stadiontour beter is. Dat is dan voor een volgende keer.



NOSTALGIE IN MANCHESTER

Het was de bedoeling om de buren van City te bezoeken tijdens de topper tegen Tottenham. Door het overlijden van The Queen werd die partij uitgesteld, maar uitstel was geen afstel. Daar komen we later op terug. We trokken dan maar het centrum in, want voor de voetbalfans zijn er nog een aantal leuke adresjes om aan je trekken te komen.

Zo bezochten we de ‘Classic Football Shirts Shop’. Voor de nostalgici onder jullie is dit de voetbalhemel. We vonden er oude truitjes terug van de Rode Duivels, maar shirts zoals die van Roberto Mancini (Sampdoria), Romario (PSV), Paolo Maldini (AC Milan), Denilson (Betis), Alan Shearer (Blackburn) en vele anderen kan je er ook aankopen. Let wel, de kostprijs is zeer hoog voor de topstukken. Tot 200-300 euro voor een shirt, maar er zitten ook deals tussen.



Een leuk t-shirt van Ivan Zamorano of Jay-Jay Okocha is ook zeker de moeite waard. Deze winkel, dat ook een magazijn heeft met duizenden truitjes, is een ‘must see’. Kijk ook goed naar kortingen, want als er een ‘match day’ is bestaat de kans dat je korting krijgt op basis van het tonen van je wedstrijdticket. De winkel geniet veel aanzien en op foto’s zien we Kevin De Bruyne terug en ook Vincent Kompany en Manuel Benson waren er al te gast de afgelopen weken.

TREKPLEISTER KOMPANY

Een ander leuk uitje is een bezoekje aan het Nation Football Museum. Je betaalt 15 euro en kan er meer te weten komen over de geschiedenis van het Engelse voetbal. Het leukste vonden we toch het allereerste regelboekje ooit over het voetbal. Pure voetbalgeschiedenis. Het museum legt uiteraard ook de nadruk op de Engelse WK-titel in 1966 en je vindt er tal van leuke spullen terug. Er is ook een verdieping waar je spelletjes kan spelen en door het succes van het vrouwenvoetbal is er ook een verdieping aan gewijd. Die is volgens ons nog iets te sober en daar kan men nog beterschap boeken.



Eindigen doen we met een wedstrijd tussen Manchester City en Borussia Dortmund. Bij City hebben ze een leuk fandorp, tegenover de shop, en het onthaal van de spelersbus is er altijd leuk. Drie jaar geleden waren we al eens aanwezig bij de galamatch voor Vincent Kompany. Als Erling Haaland uit de bus stapt, schieten de decibels de hoogte in. Ook Kevin De Bruyne, wiens naam we vaak terugzien op de shirts van de fans, is nog steeds populair. Het is ook de moeite om een kijkje te nemen naar de standbeelden van Vincent Kompany, Sergio Aguëro en David Silva. Het is een trekpleister waar veel fans foto’s en filmpjes maken.

De match zelf was teleurstellend. Het viel ook op dat er zeer weinig sfeer was, de fans van Dortmund overstemden die van City bijna 90 minuten. Het voetbal was 45 minuten zeer matig, tot de tweede helft veel goedmaakte met de héérlijke goals van John Stones en Erling Haaland. Succes went, en je merkt wel dat de fans van City wel héél veeleisend zijn geworden. De Bruyne krijgt regelmatig de volle laag van bepaalde fans na enkele zwakke hoekschoppen. City heeft de rol van United overgenomen als ploeg van de stad. Wie trekt heeft in een voetbaltrip moet zeker Manchester op de bucketlist zetten. Het is een leuke stad met twee iconische clubs. Man Utd heeft nog altijd de grootste naam door zijn geschiedenis, maar City is de nieuwe topclub. Oud versus nieuw: Ronaldo versus Haaland. Wie gaat namiddag voor enkele maanden alvast de ploeg van het stad worden?

Claudio Reulens

LEES OOK: Geluiden over Sergio Gomez en Kevin De Bruyne
LEES OOK: Kompany over verschil tussen JPL en Premier League
LEES OOK: De eerste weken van Kompany bij Burnley
LEES OOK: De eerste weken van Benson bij Burnley

   


LEES OOK: Britse pers volledig in de ban van Tielemans: plan voor City

Gaat Man Utd Man City de komende jaren weer bijbenen?

Meest recent

Boskampt stelt vast: "Dat begint zich te wreken bij Club"

Club Brugge begon correct aan het seizoen, maar het is duidelijk dat het allemaal nog veel beter ...

0
0
Vanderbiest na 2 op 18: "Het is hier altijd iets, hé"

KV Mechelen verloor met 0-1 van RSC Anderlecht. De Maneblussers waren verdienstelijk, maar ook niet ...

7
7
Dé titelkandidaat in België? "Zij staan verder dan Club Brugge"

Union SG is inzake resultaten zeer goed begonnen aan het seizoen. Ze boekten een 13 op 15. Vanavond ...

88
88
Coosemans stelt vast: "Binnenskamers weten we dat"

RSC Anderlecht won met 0-1 op het veld van KV Mechelen. De Brusselaars speelden zeker niet ...

83
83
Leko over 'minder' Club: "Dat mogen jullie niet vergeten"

Club Brugge neemt het zondag op tegen Royal Antwerp FC. Op papier een leuke match, maar een topmatch ...

83
83
Ooit indruk gemaakt op Kompany, nu de parel van Beveren

SK Beveren is het seizoen correct begonnen met een zes op vijftien. Bij de Waaslanders komt een ...

35
35
De Meyer looft smaakmaker Beveren: "Klasbak!"

STVV is goed begonnen aan het seizoen. De Kanaries spelen namiddag op het veld van SK Beveren, dat ...

42
42
'Real broedt op nieuwe Mourinho-transfer: 70 miljoen'

Real Madrid kan dit seizoen goede resultaten voorleggen, maar afgelopen dinsdag tegen Internazionale ...

59
59
Pittige waarschuwing Burgess: "Als ik hem zonder shirt zie ..."

Christian Burgess wordt al enkele weken bejubeld als defensieve leider bij AA Gent. Terecht, want de ...

151
151
Anderlecht wint maar zwoegt: grote winnaar op tribunes

RSC Anderlecht won vrijdagavond van KV Mechelen, maar moest zeker in de tweede helft nog flink ...

269
269
Uytterhoeven opnieuw redder in nood? Van Gucht grijpt in

Mark Uytterhoeven heeft in zijn lange carrière al heel wat levens gered. Als geroemd ...

42
42
'Stankovic op zijspoor: nieuwe knaltransfer in 2027'

Terwijl het middenveld van Club Brugge nog zoekende is, gaat ook één van de vertrokken ...

445
445
Kopzorgen om Vanaken: Leko-surprise aan de aftrap?

Voorlopig staat nog een groot vraagteken achter zijn naam. Maar de kans is reëel dat Club ...

328
328
TRANSFERUURTJE: 'Lukaku-twist bij Anderlecht, jokertransfer Bodart'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

165
165
De Condé baalt enorm van Karetsas: “Lessen uit trekken”

KRC Genk verkocht afgelopen zomer ferm met monstertransfers Konstantinos Karetsas en Lucca ...

455
455
Union onthult groots plan na pijnlijke Europese spelerslijst

Union SG kon voor de Champions League-voorrondes maar 21 spelers op de A-lijst zetten. 8 plekken ...

82
82
KV Mechelen-spelers vellen oordeel over ontslag Vanderbiest

Het rommelt bij KV Mechelen. Malinwa was vorig seizoen nog de grote revelatie van de Jupiler Pro ...

645
645
'Ongeziene trainerswending bij Lukaku: gesprekken gelekt'

Na het 1-1 gelijkspel van Fenerbahçe tegen AS Roma in de Champions League nam hoofdtrainer ...

116
116
Van der Elst ziet groot probleem ontstaan bij Club Brugge

Club Brugge staat mee bovenin het klassement, maar overtuigend is het nog niet. In de Champions ...

268
268
De Condé over knaltransfer: “Zag ik totaal niet aankomen”

KRC Genk heeft er een drukke zomermercato opzitten. De club zag onder meer Konstantinos Karetsas ...

346
346
Cercle Brugge maakt nog een uitgaande transfer bekend

Cercle Brugge heeft alsnog een speler laten vertrekken. De Bruggelingen maakten bekend dat ze een ...

36
36
Boskamp snoeihard: "Ik riep hem niet meer op voor België"

De Rode Duivels spelen binnen enkele weken maar liefst vier matchen in de ronduit overbodige Nations ...

560
560
Anderlecht met grote domper: sterkhouder weken out?

RSC Anderlecht pakte de broodnodige drie punten bij KV Mechelen. Dat was het goede nieuws voor de ...

381
381
Adedeji-soap: De Condé zet Club Brugge fors op zijn plaats

Club Brugge spendeerde afgelopen zomer de nodige miljoenen aan nieuw spelersmateriaal, maar kon niet ...

714
714
'Monstertransfer Pacho: Engelsen reserveren fortuin'

De Jupiler Pro League wist de voorbije seizoenen heel wat jongens te lanceren richting de Europese ...

335
335

Meer sportnieuws