"De eerste balans van Kompany? Opmerkelijk"

door

Vincent Kompany trok in juni naar Burnley, nadat hij RSC Anderlecht verliet wegens een verschil in visie. Bij Burnley laat hij een goede indruk achter. VoetbalNieuws ging in Engeland eens rondhoren welke indruk Kompany er tot op heden achterliet.


Burnley zag afgelopen zomer bijna al zijn sterkhouders de club verlaten. Dat leverde de club 73,5 miljoen euro op, maar Kompany – die als manager veel invloed heeft op de transfers – kon dat zeker niet uitgeven. Zo moest Burnley door de degradatie uit de Premier League ruim 37 miljoen euro vervroegd terugbetalen aan investeringsmaatschappij MSD Holdings, dat de Amerikaanse eigenaar Alan Pace van Burnley het geld leende om de club te kopen.



BENSON EN ZAROURY DUURSTE SPELERS

Dat zorgde er dus voor dat Burnley niet groots kon uitpakken op de transfermarkt. Manuel Benson en Anass Zaroury waren met elk 4 miljoen euro de duurste ingaande transfers. De club gaf in totaal 24 miljoen euro uit en mede daardoor werd Burnley niet als een favoriet aanzien voor de promotie. Kompany haalde vooral jonge spelers naar de club en met hen moest er ook nog eens een nieuwe manier van voetballen worden geïnstalleerd. Het 'kick and rush' van Sean Dyche moest plaats ruimen voor het dominante combinatievoetbal van Kompany. Binnen de club zijn ze alvast zeer tevreden. "Vincent zorgt voor een nieuwe wind binnen Burnley. Hij is enorm aangenaam om mee samen te werken en we hadden die nieuwe aanpak wel nodig, ook al waren de jaren met Dyche ook zeer aangenaam", vertelt een bron binnen de club ons. "Het voetbal dat we nu op de mat brengen is bij momenten wel genieten. Dat zijn we hier niet gewend (lacht)."

Burnley is dit seizoen nu al één van de mooist voetballende ploegen in The Championship en het boekte een 17 op 30. De troepen van Kompany verloren nog maar een keer en het is de derde best scorende ploeg in de competitie. Als we de statistieken bekijken, dan staat Burnley aan de leiding inzake balbezit (66,9%), het aantal grote gemiste kansen (14) en het aantal passes per match (490,2). Het is duidelijk dat Kompany de ploeg snel naar zijn hand heeft weten te zetten, maar uiteraard is er nog ruimte voor progressie. Zo mag de dominantie nog omgezet worden in meer kansen.



TEGENSTANDERS ONDER DE INDRUK

Chris Boden, die tot voor enkele weken geleden Burnley volgde als journalist van The Burnley Express, ziet een goede start van Kompany. "Eerlijk gezegd, Vincent heeft een opmerkelijke start genomen bij Burnley. Hij verloor heel wat ervaren spelers, er kwamen heel veel nieuwe jongens bij en er moest een compleet nieuwe ploeg worden gebouwd, plus er werd een nieuwe manier van voetballen geïnstalleerd. Iedereen dacht dat Burnley een goed seizoen zou draaien als ze een uitdager zouden zijn voor de promotieplaatsen, maar Kompany heeft van hen op korte tijd al een zeer competitief team gemaakt”, aldus Boden.

Burnley lijkt dit seizoen, als het op deze manier verder doet, al te mogen dromen van promotie. "Burnley heeft een jong en heel leuk elftal, dat nog een grote progressiemarge heeft. Ze staan vierde en ploegen als Sheffield United en Norwich City lijken sterk voor de dag te komen. Zij zijn zeer stabiel en daarin moet Burnley nog stappen zetten, wat logisch is met een jong team. Fans van Wigan en Preston lieten al weten dat Burnley de beste ploeg was die zij al aan het werk zagen op hun veld. Kompany heeft behouden wat goed was onder voorganger Dyche, het harde werken en de nederigheid, en voegde daar het bovenstaande dus nog aan toe”, besluit Boden.

Claudio Reulens

LEES OOK: Kompany kneedt Belgische sensatie: “Hij is heel speciaal"
LEES OOK: Kompany over Debast, Duranville en het verschil tussen België en Engeland

LEES OOK: Hoe 'Kompany Ball' heel Europa laat verstommen

Levert Kompany straf werk bij Burnley?

Meest recent

'Bondscoach pusht Club Brugge naar absolute topaanwinst'

Met de ruime zege op Kairat Almaty heeft Club Brugge de rust voorlopig doen terugkeren, maar extra ...

71
71
UCL: Atlético geplaatst, Club vloekt na goal in 94ste minuut

In de Champions League worden woensdag de resterende wedstrijden van de voorlaatste speeldag van de ...

58
58
Bayern - Union: Kompany toont geen greintje genade

In de Champions League staat landskampioen Union SG woensdag voor een loodzware opdracht. Zo wacht ...

69
69
Mechele toont grote liefde, warm gebaar raakt iedereen

Brandon Mechele blijft zijn status bij Club Brugge maar versterken. In de verre en ijskoude ...

119
119
Anderlecht beeft: clash met topspeler dreigt elk moment

Anderlecht dacht dat één dossier stilaan gesloten was, maar plots hangt er weer ...

300
300
Hayen stuurt Genk-spelers boodschap na nieuwe zeperd

Club Brugge deed dinsdagavond al een uitstekende zaak voor de Belgische coëfficiënt met ...

115
115
'De Busser versiert transfer naar Nederlandse grootmacht'

Tot enkele maanden geleden was Jari De Busser nog onbekend en onbemind, maar tegenwoordig is de ...

45
45
Romano bevestigt: Anderlecht ziet toptalent vertrekken

Anderlecht deed de voorbije dagen uitstekende zaken. Het liet met Mads Kikkenborg en Luis Vazquez ...

214
214
Westerlo heeft opvolger voor Rommens beet

Westerlo kent een bewogen wintermercato, want het zag de voorbije weken al de nodige smaakmakers ...

27
27
Stijn Stijnen doet het weer: zitting van 3 uur(!)

De voorbije jaren stond Stijn Stijnen meer dan eens in het oog van de storm. De knappe resultaten ...

186
186
Anderlecht pakt wéér uit: sterkhouder tekent bij

Het is de voorbije twee weken relatief stil gebleven bij Anderlecht, maar nu is het helemaal onder ...

194
194
'Deal beklonken: Duranville heeft nieuwe club beet'

De voorbije weken was duidelijk geworden dat Julien Duranville zou vertrekken bij Borussia Dortmund. ...

65
65
'Nieuwe Japanse sensatie en oude bekende terug naar JPL'

De winterse transferperiode loopt nog een tiental dagen en daarin zullen ongetwijfeld nog heel wat ...

158
158
'RSCA en AA Gent vallen van hun stoel na horen prijskaartje'

Anderlecht en AA Gent hebben zich deze winter al geroerd op de transfermarkt, zij het bij de ...

464
464
Zulte Waregem en La Louvière kondigen vertrekkers aan

Zulte Waregem en La Louvière zijn achter de schermen bezig met een aantal transfersdeals. ...

77
77
'Anderlecht en Antwerp lonken naar nieuwe parel'

RSC Anderlecht en Royal Antwerp FC worden aan heel veel spelers gelinkt. Dat is logisch in een ...

141
141
'Engels op weg naar absolute stunttransfer'

Arne Engels kreeg geen kansen bij Club Brugge, maar nadien ging het zeer snel voor de middenvelder. ...

95
95
Hoe 'Kompany Ball' heel Europa laat verstommen

Vincent Kompany neemt het met Bayern München vanavond op tegen Union SG. De trainer is bezig ...

121
121
Renard 'on fire': vijfde winterdeal officieel afgerond

Olivier Renard kent een zeer drukke mercato bij RSC Anderlecht. De Brusselaars hebben vandaag ook de ...

374
374
Verhuurde JPL-spelers: één speler blijft indruk maken

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

113
113
Anderlecht doet grote inspanning: transfersom Sikan bekend

Anderlecht beleefde zondag een pijnlijke namiddag in Gent, want het gaf in de slotfase een ...

352
352
'Schokkende transferwending rond Mike Penders'

Mike Penders zette de voorbije maanden opnieuw grote stappen in zijn ontwikkeling. De 20-jarige ...

301
301
'Garcia houdt deur op een kier: onverwachte naam duikt op'

Voor de Rode Duivels staat 2026 uiteraard in het teken van het WK. De selectie voor het toernooi ...

183
183
'Miljoenendeal zeer nabij voor Zulte Waregem'

Zulte Waregem zette zijn 2026 uitstekend in. Het boekte vorig weekend een knappe zege tegen Genk en ...

313
313
Anderlecht jubelt: nieuwe spits strijkt eindelijk neer

De wintermercato van Anderlecht lijkt helemaal gelanceerd. Dinsdag streek met Justin Heereken al een ...

330
330

Meer sportnieuws