"De eerste balans van Kompany? Opmerkelijk"

door

Vincent Kompany trok in juni naar Burnley, nadat hij RSC Anderlecht verliet wegens een verschil in visie. Bij Burnley laat hij een goede indruk achter. VoetbalNieuws ging in Engeland eens rondhoren welke indruk Kompany er tot op heden achterliet.


Burnley zag afgelopen zomer bijna al zijn sterkhouders de club verlaten. Dat leverde de club 73,5 miljoen euro op, maar Kompany – die als manager veel invloed heeft op de transfers – kon dat zeker niet uitgeven. Zo moest Burnley door de degradatie uit de Premier League ruim 37 miljoen euro vervroegd terugbetalen aan investeringsmaatschappij MSD Holdings, dat de Amerikaanse eigenaar Alan Pace van Burnley het geld leende om de club te kopen.



BENSON EN ZAROURY DUURSTE SPELERS

Dat zorgde er dus voor dat Burnley niet groots kon uitpakken op de transfermarkt. Manuel Benson en Anass Zaroury waren met elk 4 miljoen euro de duurste ingaande transfers. De club gaf in totaal 24 miljoen euro uit en mede daardoor werd Burnley niet als een favoriet aanzien voor de promotie. Kompany haalde vooral jonge spelers naar de club en met hen moest er ook nog eens een nieuwe manier van voetballen worden geïnstalleerd. Het 'kick and rush' van Sean Dyche moest plaats ruimen voor het dominante combinatievoetbal van Kompany. Binnen de club zijn ze alvast zeer tevreden. "Vincent zorgt voor een nieuwe wind binnen Burnley. Hij is enorm aangenaam om mee samen te werken en we hadden die nieuwe aanpak wel nodig, ook al waren de jaren met Dyche ook zeer aangenaam", vertelt een bron binnen de club ons. "Het voetbal dat we nu op de mat brengen is bij momenten wel genieten. Dat zijn we hier niet gewend (lacht)."

Burnley is dit seizoen nu al één van de mooist voetballende ploegen in The Championship en het boekte een 17 op 30. De troepen van Kompany verloren nog maar een keer en het is de derde best scorende ploeg in de competitie. Als we de statistieken bekijken, dan staat Burnley aan de leiding inzake balbezit (66,9%), het aantal grote gemiste kansen (14) en het aantal passes per match (490,2). Het is duidelijk dat Kompany de ploeg snel naar zijn hand heeft weten te zetten, maar uiteraard is er nog ruimte voor progressie. Zo mag de dominantie nog omgezet worden in meer kansen.



TEGENSTANDERS ONDER DE INDRUK

Chris Boden, die tot voor enkele weken geleden Burnley volgde als journalist van The Burnley Express, ziet een goede start van Kompany. "Eerlijk gezegd, Vincent heeft een opmerkelijke start genomen bij Burnley. Hij verloor heel wat ervaren spelers, er kwamen heel veel nieuwe jongens bij en er moest een compleet nieuwe ploeg worden gebouwd, plus er werd een nieuwe manier van voetballen geïnstalleerd. Iedereen dacht dat Burnley een goed seizoen zou draaien als ze een uitdager zouden zijn voor de promotieplaatsen, maar Kompany heeft van hen op korte tijd al een zeer competitief team gemaakt”, aldus Boden.

Burnley lijkt dit seizoen, als het op deze manier verder doet, al te mogen dromen van promotie. "Burnley heeft een jong en heel leuk elftal, dat nog een grote progressiemarge heeft. Ze staan vierde en ploegen als Sheffield United en Norwich City lijken sterk voor de dag te komen. Zij zijn zeer stabiel en daarin moet Burnley nog stappen zetten, wat logisch is met een jong team. Fans van Wigan en Preston lieten al weten dat Burnley de beste ploeg was die zij al aan het werk zagen op hun veld. Kompany heeft behouden wat goed was onder voorganger Dyche, het harde werken en de nederigheid, en voegde daar het bovenstaande dus nog aan toe”, besluit Boden.

Claudio Reulens

LEES OOK: Kompany kneedt Belgische sensatie: “Hij is heel speciaal"
LEES OOK: Kompany over Debast, Duranville en het verschil tussen België en Engeland

Levert Kompany straf werk bij Burnley?

Meest recent

'Renard vist in Italië: verbazingwekkend target Anderlecht'

Anderlecht lijkt in januari weer de transfermarkt op te gaan trekken en de zoektocht naar mogelijke ...

32
32
Crisis in Brugge: Borkelmans haalt hard uit

Het zijn niet de beste weken voor het Brugse voetbal. Bij Club heersen er toch de nodige vraagtekens ...

36
36
TRANSFERUURTJE: 'Strijd Club en Anderlecht, zomeraanwinst verlaat RSCA'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

143
143
‘Union SG wrijft zich in de handen: scouts kijken ogen uit'

Union SG deed de afgelopen jaren al heel wat straffe transferdeals en dit seizoen kunnen spelers ...

48
48
Penders verbaast iedereen: nieuw wapen gaat Europa rond

In de Conference League stond Strasbourg tegenover Crystal Palace. De aantrekkelijke affiche, met ...

85
85
Refs speeldag 16: Brusselse derby en pikante affiche

Na een Europese midweekspeeldag staat er alweer een nieuwe speeldag in de Jupiler Pro League op het ...

41
41
Opvallende transferonthulling De Cuyper: “Dankzij Meijer”

Maxim De Cuyper was de afgelopen seizoen één van de smaakmakers bij Club Brugge, maar ...

150
150
Anderlecht mengt zich in strijd met Club Brugge en Union

De Belgische voetbalbond zoekt een nieuwe pion voor de raad van bestuur na het vertrek van Wouter ...

167
167
Van Crombrugge klopt op eigen borst: signaal naar Fink

KRC Genk deed in de Europa League goede zaken. De Limburgers wonnen met 2-1 van Basel. In het slot ...

100
100
'Guardiola gecharmeerd: JPL-parel op radar Manchester City'

Manchester City is weer aan het bouwen aan een team dat de komende jaren de Premier League kan ...

177
177
Fellaini in opspraak: pikant verhaal duikt op

Marouane Fellaini is al een tijdje geen voetballer meer. Hij werd vorige week nog gehuldigd in Luik ...

183
183
'Code rood bij Standard: berucht duo plots op Sclessin'

Standard is nog steeds bezig met het zoeken naar investeerders. De Rouches hebben zwarte sneeuw ...

257
257
'Transferbom Man Utd: bod van 100 miljoen bij Real'

Manchester United draait een iets beter seizoen, maar overtuigend is het zeker niet. De recente 1 op ...

112
112
Fink wil klus afmaken: "Dat is de volgende stap"

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel en boekt zo een zeer knappe 10 op 15 in de Europa League. De ...

107
107
STVV aan de bak: deals met twee succespionnen?

Bij STVV lopen heel wat spelers in de kijker. Trainer Wouter Vrancken sprak bij TVL Sportcafé ...

64
64
'Anderlecht slaakt zucht: Union krijgt harde ‘nee’'

RSC Anderlecht wist in het verleden Théo Leoni uit de handen van Union SG te houden. De ...

345
345
Code rood: ook JPL-tv dreigt regelrechte ramp te worden

Na de DAZN-bom schuift een eigen JPL-tv-kanaal plots naar voren als dé oplossing. Eén ...

242
242
'Transferoorlog los: Club vs. Anderlecht om 1 man'

RSC Anderlecht en Club Brugge hebben in januari nood aan versterking. Beide ploegen kunnen op ...

293
293
Overmars voelt hitte: Antwerp eist topbeslissing

Marc Overmars kreeg al veel lof in België, maar de Nederlandse sportief directeur moet aan de ...

436
436
Genk blaast iedereen weg: droom leeft weer op

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel. De Limburgers doen het uitstekend in Europa, wat het grijze ...

169
169
'Anderlecht negeert Mourinho: opvallend signaal'

Bij RSC Anderlecht begint de interesse in een aantal spelers serieus toe te nemen. De Brusselaars ...

354
354
Verrassende keepersoptie Club: géén Mignolet in doel?

Club Brugge wil zondagmiddag tegen Antwerp FC zijn Europese kater doorspoelen. Maar dan zal coach ...

1441
1441
Karetsas gaat Europa rond: "Mooiste van mijn carrière"

Terwijl de prestaties in eigen land tot dusver ondermaats waren, mag de Europese campagne van KRC ...

123
123
UEL/UECL: Penders ontloopt drama, Moreira en Vertessen vallen op

In de Europa en Conference League hebben enkele Belgen van zich laten spreken. Diego Moreira tekende ...

60
60
Genk ruikt volgende ronde: cruciale zege na parel Karetsas

In de Europa League heeft KRC Genk donderdagavond een cruciale overwinning op eigen veld geboekt. Na ...

124
124

Meer sportnieuws