"De eerste balans van Kompany? Opmerkelijk"

223

Vincent Kompany trok in juni naar Burnley, nadat hij RSC Anderlecht verliet wegens een verschil in visie. Bij Burnley laat hij een goede indruk achter. VoetbalNieuws ging in Engeland eens rondhoren welke indruk Kompany er tot op heden achterliet.


Burnley zag afgelopen zomer bijna al zijn sterkhouders de club verlaten. Dat leverde de club 73,5 miljoen euro op, maar Kompany – die als manager veel invloed heeft op de transfers – kon dat zeker niet uitgeven. Zo moest Burnley door de degradatie uit de Premier League ruim 37 miljoen euro vervroegd terugbetalen aan investeringsmaatschappij MSD Holdings, dat de Amerikaanse eigenaar Alan Pace van Burnley het geld leende om de club te kopen.



BENSON EN ZAROURY DUURSTE SPELERS

Dat zorgde er dus voor dat Burnley niet groots kon uitpakken op de transfermarkt. Manuel Benson en Anass Zaroury waren met elk 4 miljoen euro de duurste ingaande transfers. De club gaf in totaal 24 miljoen euro uit en mede daardoor werd Burnley niet als een favoriet aanzien voor de promotie. Kompany haalde vooral jonge spelers naar de club en met hen moest er ook nog eens een nieuwe manier van voetballen worden geïnstalleerd. Het 'kick and rush' van Sean Dyche moest plaats ruimen voor het dominante combinatievoetbal van Kompany. Binnen de club zijn ze alvast zeer tevreden. "Vincent zorgt voor een nieuwe wind binnen Burnley. Hij is enorm aangenaam om mee samen te werken en we hadden die nieuwe aanpak wel nodig, ook al waren de jaren met Dyche ook zeer aangenaam", vertelt een bron binnen de club ons. "Het voetbal dat we nu op de mat brengen is bij momenten wel genieten. Dat zijn we hier niet gewend (lacht)."

Burnley is dit seizoen nu al één van de mooist voetballende ploegen in The Championship en het boekte een 17 op 30. De troepen van Kompany verloren nog maar een keer en het is de derde best scorende ploeg in de competitie. Als we de statistieken bekijken, dan staat Burnley aan de leiding inzake balbezit (66,9%), het aantal grote gemiste kansen (14) en het aantal passes per match (490,2). Het is duidelijk dat Kompany de ploeg snel naar zijn hand heeft weten te zetten, maar uiteraard is er nog ruimte voor progressie. Zo mag de dominantie nog omgezet worden in meer kansen.



TEGENSTANDERS ONDER DE INDRUK

Chris Boden, die tot voor enkele weken geleden Burnley volgde als journalist van The Burnley Express, ziet een goede start van Kompany. "Eerlijk gezegd, Vincent heeft een opmerkelijke start genomen bij Burnley. Hij verloor heel wat ervaren spelers, er kwamen heel veel nieuwe jongens bij en er moest een compleet nieuwe ploeg worden gebouwd, plus er werd een nieuwe manier van voetballen geïnstalleerd. Iedereen dacht dat Burnley een goed seizoen zou draaien als ze een uitdager zouden zijn voor de promotieplaatsen, maar Kompany heeft van hen op korte tijd al een zeer competitief team gemaakt”, aldus Boden.

Burnley lijkt dit seizoen, als het op deze manier verder doet, al te mogen dromen van promotie. "Burnley heeft een jong en heel leuk elftal, dat nog een grote progressiemarge heeft. Ze staan vierde en ploegen als Sheffield United en Norwich City lijken sterk voor de dag te komen. Zij zijn zeer stabiel en daarin moet Burnley nog stappen zetten, wat logisch is met een jong team. Fans van Wigan en Preston lieten al weten dat Burnley de beste ploeg was die zij al aan het werk zagen op hun veld. Kompany heeft behouden wat goed was onder voorganger Dyche, het harde werken en de nederigheid, en voegde daar het bovenstaande dus nog aan toe”, besluit Boden.

Claudio Reulens

LEES OOK: Kompany kneedt Belgische sensatie: “Hij is heel speciaal"
LEES OOK: Kompany over Debast, Duranville en het verschil tussen België en Engeland

LEES OOK: Hayen verwelkomt Belgische winger bij Burnley

Levert Kompany straf werk bij Burnley?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Verrassing bij Anderlecht, Union laat aanvaller vertrekken'

De zomerse transferperiode is aan zijn laatste dagen bezig, maar er staat nog heel wat te gebeuren. ...

36
36
Union SG flikt het weer: onbekende parel uit lage regionen

Union SG heeft een specifieke transferstrategie die de afgelopen jaren enorm goed heeft gewerkt. De ...

40
40
Coucke wordt wild: Anderlechtbaas slaat nieuwe weg in

Marc Coucke heeft als ondernemer al vaker bewezen dat hij zijn blik graag ver buiten de klassieke ...

149
149
Groots Liverpool-plan met Lucca Brughmans op tafel

Het is misschien wel dé transfer van de zomermercato op de Belgische velden. Lucca Brughmans ...

126
126
KV Kortrijk slaat op het nippertje nog ferm toe

KV Kortrijk wil geen mal figuur slaan in de Jupiler Pro League en de Kerels willen de moeilijke ...

71
71
Antwerp strijkt deze som op voor Valencia

Royal Antwerp FC verkocht Anthony Valencia aan Flamengo. De Great Old deed financieel een zeer goede ...

181
181
Kompany: "Misschien verliest Duitsland de finale van België"

Jürgen Klopp was de voorbije dagen te gast bij Bayern München en volgde er onder meer een ...

231
231
STVV niet klaar: De Meyer kondigt transfers aan op Stayen

STVV heeft er met Kota Takai een opvallende versterking bij. De 21-jarige centrale verdediger wordt ...

51
51
Hoefkens heeft ex-speler van Anderlecht helemaal beet

NAC Breda heeft zich op de valreep nog weten te versterken met een oude bekende van het Belgische ...

43
43
'Club Brugge haalt achtste nieuwkomer voor NXT'

Club Brugge staat volgens Colombiaanse media op het punt om alweer een achtste nieuwkomer te halen ...

208
208
Verhuurde spelers: debutant in Serie A, spits scoort

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

32
32
'Vier Rode Duivels bij grootste verliezers Deadline Day'

In de grootste Europese voetballanden is de transfermarkt sinds dinsdagavond weer achter slot en ...

173
173
'Ultieme putsch Anderlecht: drie versterkingen voor deadline'

RSC Anderlecht wil in het slot van de zomerse transferperiode nog een dubbele slag slaan. Zo werken ...

938
938
Julie Vanloo deelt heel aangrijpend nieuws met Club-fans

Julie Vanloo staat voor een bijzonder emotionele periode. De Belgian Cat maakt zich op voor een ...

56
56
Deadline-domper Vermeeren: buitenkansje voor Club Brugge?

Sinds dinsdagnacht is de transfermarkt in de grote Europese competities gesloten. Een aantal spelers ...

673
673
Antwerp handelt met Barça: financiële details bekend

Antwerp FC heeft op de valreep nog een extra aanwinst in huis gehaald. Zo werd de defensie van de ...

258
258
Last-minute drukte Anderlecht: verrassing Stroeykens/Bertaccini?

Donderdagavond sluit de zomerse transferperiode ook in België zijn deuren. Voor verschillende ...

1122
1122
‘Club Brugge slaat toe: Europese killer voor 8 miljoen’

Club Brugge was de voorbije weken druk in de weer op de mercato. Blauw-zwart bereidde naar verluidt ...

880
880
RSCA-aanwinst valt van voetstuk: "Té positief over die sjarel"

RSC Anderlecht kreeg zondag een stevige reality-check. In de eerste grote test van het seizoen, ...

700
700
Deadline Deals: ultieme climax Fofana-soap; City verbreekt record

De transferperiode in de grote Europese voetballanden zit erop. Vlak voor het verstrijken van de ...

126
126
Club speelt met vuur: vrees voor grove transferblunder

Na de Champions League-loting was voorzitter Bart Verhaeghe formeel. Zo verklaarde hij dat Club ...

1107
1107
Union kondigt nog late vertrekker aan

Union heeft er al een zeer drukke transferzomer opzitten. Aan inkomende zijde lijkt het huiswerk er ...

98
98
Charleroi shopt in Premier League, STVV haalt nog WK-ganger

Charleroi is voorlopig dé verrassing van het seizoensbegin in de Jupiler Pro League. De ...

49
49
'Transfersoap Fofana eindelijk voorbij: transfersom bekend'

Er ontspon zich deze zomer een heuse transfersoap rond Malick Fofana. Ondanks een seizoen dat ...

88
88
Ordoñez doet boekje open over gemiste transfer en blessure

Bij Club Brugge lijken ze behoudens grote verrassingen klaar te zijn met hun mercato. Het zag deze ...

208
208

Meer sportnieuws