"De eerste balans van Kompany? Opmerkelijk"

223 stemmen

Vincent Kompany trok in juni naar Burnley, nadat hij RSC Anderlecht verliet wegens een verschil in visie. Bij Burnley laat hij een goede indruk achter. VoetbalNieuws ging in Engeland eens rondhoren welke indruk Kompany er tot op heden achterliet.


Burnley zag afgelopen zomer bijna al zijn sterkhouders de club verlaten. Dat leverde de club 73,5 miljoen euro op, maar Kompany – die als manager veel invloed heeft op de transfers – kon dat zeker niet uitgeven. Zo moest Burnley door de degradatie uit de Premier League ruim 37 miljoen euro vervroegd terugbetalen aan investeringsmaatschappij MSD Holdings, dat de Amerikaanse eigenaar Alan Pace van Burnley het geld leende om de club te kopen.



BENSON EN ZAROURY DUURSTE SPELERS

Dat zorgde er dus voor dat Burnley niet groots kon uitpakken op de transfermarkt. Manuel Benson en Anass Zaroury waren met elk 4 miljoen euro de duurste ingaande transfers. De club gaf in totaal 24 miljoen euro uit en mede daardoor werd Burnley niet als een favoriet aanzien voor de promotie. Kompany haalde vooral jonge spelers naar de club en met hen moest er ook nog eens een nieuwe manier van voetballen worden geïnstalleerd. Het 'kick and rush' van Sean Dyche moest plaats ruimen voor het dominante combinatievoetbal van Kompany. Binnen de club zijn ze alvast zeer tevreden. "Vincent zorgt voor een nieuwe wind binnen Burnley. Hij is enorm aangenaam om mee samen te werken en we hadden die nieuwe aanpak wel nodig, ook al waren de jaren met Dyche ook zeer aangenaam", vertelt een bron binnen de club ons. "Het voetbal dat we nu op de mat brengen is bij momenten wel genieten. Dat zijn we hier niet gewend (lacht)."

Burnley is dit seizoen nu al één van de mooist voetballende ploegen in The Championship en het boekte een 17 op 30. De troepen van Kompany verloren nog maar een keer en het is de derde best scorende ploeg in de competitie. Als we de statistieken bekijken, dan staat Burnley aan de leiding inzake balbezit (66,9%), het aantal grote gemiste kansen (14) en het aantal passes per match (490,2). Het is duidelijk dat Kompany de ploeg snel naar zijn hand heeft weten te zetten, maar uiteraard is er nog ruimte voor progressie. Zo mag de dominantie nog omgezet worden in meer kansen.



TEGENSTANDERS ONDER DE INDRUK

Chris Boden, die tot voor enkele weken geleden Burnley volgde als journalist van The Burnley Express, ziet een goede start van Kompany. "Eerlijk gezegd, Vincent heeft een opmerkelijke start genomen bij Burnley. Hij verloor heel wat ervaren spelers, er kwamen heel veel nieuwe jongens bij en er moest een compleet nieuwe ploeg worden gebouwd, plus er werd een nieuwe manier van voetballen geïnstalleerd. Iedereen dacht dat Burnley een goed seizoen zou draaien als ze een uitdager zouden zijn voor de promotieplaatsen, maar Kompany heeft van hen op korte tijd al een zeer competitief team gemaakt”, aldus Boden.

Burnley lijkt dit seizoen, als het op deze manier verder doet, al te mogen dromen van promotie. "Burnley heeft een jong en heel leuk elftal, dat nog een grote progressiemarge heeft. Ze staan vierde en ploegen als Sheffield United en Norwich City lijken sterk voor de dag te komen. Zij zijn zeer stabiel en daarin moet Burnley nog stappen zetten, wat logisch is met een jong team. Fans van Wigan en Preston lieten al weten dat Burnley de beste ploeg was die zij al aan het werk zagen op hun veld. Kompany heeft behouden wat goed was onder voorganger Dyche, het harde werken en de nederigheid, en voegde daar het bovenstaande dus nog aan toe”, besluit Boden.

Claudio Reulens

LEES OOK: Kompany kneedt Belgische sensatie: “Hij is heel speciaal"
LEES OOK: Kompany over Debast, Duranville en het verschil tussen België en Engeland

LEES OOK: Pijnlijke waarheid over Hayen komt boven bij Genk

Levert Kompany straf werk bij Burnley?

Meest recent

Cercle Brugge stelt nieuwe middenvelder voor

De Belgische ploegen blijven zich versterken. Ze kijken daarbij vooral naar het buitenland. Zo heeft ...

3
3
Vrancken heeft beet en shopt in de Jupiler Pro League

Wouter Vrancken koos deze zomer voor een verrassende uitdaging. Na een topseizoen koos hij ervoor om ...

15
15
'Club met de handen in het haar voor Supercup én JPL-start'

De eerste grote test voor Club Brugge wordt de Belgische Supercup tegen Union SG. Op 31 juli neemt ...

170
170
Burgess wees monstercontract af: groots plan met KAA Gent

Christian Burgess verliet Union SG na jaren trouwe dienst. Beide partijen kwamen er niet uit tijdens ...

68
68
‘Strijd om Onyedika barst volledig los: Club ontvangt bod’

Club Brugge kende een topseizoen en verschillende sterkhouders dreigen de club te verlaten deze ...

290
290
Tuchel haalt ongezien uit: Engeland compleet afgemaakt

Engeland ging in de halve finale van het WK onderuit tegen Argentinië. De Engelsen kwamen op ...

83
83
Wilmots apetrots: Standard pakt uit met nieuwe zomertransfer

Standard Luik is druk in de weer op de zomermercato. De Rouches hopen weer mee te kunnen doen om de ...

78
78
‘Stunt van formaat: Club verliest toptalent aan JPL-club’

Club Brugge focuste zich de afgelopen jaren op de jeugdopleiding en de werking met Club NXT. ...

488
488
Wending: Ferrera krijgt toch straf na uithaal richting refs

Yannick Ferrera degradeerde met Dender naar de Challenger Pro League. Na de laatste speeldag haalde ...

52
52
Burgess onthult exacte reden voor vertrek Union SG

Christian Burgess groeide de afgelopen seizoenen uit tot een icoon bij Union SG. De centrale ...

232
232
FIFA start onderzoek naar clash Argentinië – Engeland

De halve finale tussen Argentinië en Engeland zindert nog na. The Three Lions kwamen op ...

82
82
Lommel sluit straffe transferdeal met Atletico Madrid

Lommel is straks de meest verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League, nadat de Limburgers ...

39
39
'Puzzelen voor Leko: debutanten én nodige afwezigen'

Bij Club Brugge hebben ze nog twee weken om zich klaar te stomen voor hun eerste officiële ...

303
303
OHL pakt uit en houdt jeugdinternational aan boord

Bij OH Leuven hopen ze komend seizoen beter te doen, nadat ze in de voorbije jaargang maar net de ...

27
27
'Beveren wil transfervrije slag slaan bij Standard'

SK Beveren veroverde vorig seizoen met groot machtsvertoon de titel in de Challenger Pro League, ...

122
122
'Nieuwe Lukaku-wending: straffe bestemming duikt op'

Romelu Lukaku speelde een opmerkelijk sterk WK. Na een seizoen met amper 64 speelminuten waren er ...

436
436
Anderlecht kondigt vertrek van jeugdproduct aan

Anderlecht heeft minder dan een week om zich klaar te stomen voor zijn eerste Europese opdracht, ...

90
90
TRANSFERUURTJE: 'Praet verbaast, Club gaat voor opvolger Tzolis'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

383
383
Vrouw van Wesley Sonck doet hartverscheurende onthulling

Wesley Sonck was tijdens het WK weer alomtegenwoordig bij de uitzendingen op Sporza. De ...

191
191
KAA Gent verrast met aankondiging van flanktalent

KAA Gent is de zomermercato aan het afspeuren voor opportuniteiten, niet enkel voor de A-kern, maar ...

136
136
‘Standard troeft Anderlecht en Union af met toptransfer’

Standard Luik hoopt weer snel aan de top van het Belgische voetbal te staan. Marc Wilmots wil deze ...

300
300
'Club Brugge schrikt: opvallende constructie voor Ordonez'

Joel Ordonez wordt al een tijdje in verband gebracht met een knaltransfer. Clubs zoals Liverpool, ...

538
538
Voetbalbond USA na Balogun-affaire: “Trump doet wat hij wil”

De situatie rond Folarin Balogun blijft voortduren. De aanvaller was aanvankelijk geschorst voor de ...

280
280
‘Tzolis neemt geen risico’s en hakt knoop door bij Club’

Christos Tzolis is op weg naar Arsenal. De interesse van de Engelse grootmacht was al een tijdje ...

337
337
'Straf: Club troefde deze 2 Europese topclubs af voor Sommer'

Bij Club Brugge begint het elftal voor komend seizoen stilaan vorm te krijgen. Eén van de ...

300
300

Meer sportnieuws