"De eerste balans van Kompany? Opmerkelijk"

223

Vincent Kompany trok in juni naar Burnley, nadat hij RSC Anderlecht verliet wegens een verschil in visie. Bij Burnley laat hij een goede indruk achter. VoetbalNieuws ging in Engeland eens rondhoren welke indruk Kompany er tot op heden achterliet.


Burnley zag afgelopen zomer bijna al zijn sterkhouders de club verlaten. Dat leverde de club 73,5 miljoen euro op, maar Kompany – die als manager veel invloed heeft op de transfers – kon dat zeker niet uitgeven. Zo moest Burnley door de degradatie uit de Premier League ruim 37 miljoen euro vervroegd terugbetalen aan investeringsmaatschappij MSD Holdings, dat de Amerikaanse eigenaar Alan Pace van Burnley het geld leende om de club te kopen.



BENSON EN ZAROURY DUURSTE SPELERS

Dat zorgde er dus voor dat Burnley niet groots kon uitpakken op de transfermarkt. Manuel Benson en Anass Zaroury waren met elk 4 miljoen euro de duurste ingaande transfers. De club gaf in totaal 24 miljoen euro uit en mede daardoor werd Burnley niet als een favoriet aanzien voor de promotie. Kompany haalde vooral jonge spelers naar de club en met hen moest er ook nog eens een nieuwe manier van voetballen worden geïnstalleerd. Het 'kick and rush' van Sean Dyche moest plaats ruimen voor het dominante combinatievoetbal van Kompany. Binnen de club zijn ze alvast zeer tevreden. "Vincent zorgt voor een nieuwe wind binnen Burnley. Hij is enorm aangenaam om mee samen te werken en we hadden die nieuwe aanpak wel nodig, ook al waren de jaren met Dyche ook zeer aangenaam", vertelt een bron binnen de club ons. "Het voetbal dat we nu op de mat brengen is bij momenten wel genieten. Dat zijn we hier niet gewend (lacht)."

Burnley is dit seizoen nu al één van de mooist voetballende ploegen in The Championship en het boekte een 17 op 30. De troepen van Kompany verloren nog maar een keer en het is de derde best scorende ploeg in de competitie. Als we de statistieken bekijken, dan staat Burnley aan de leiding inzake balbezit (66,9%), het aantal grote gemiste kansen (14) en het aantal passes per match (490,2). Het is duidelijk dat Kompany de ploeg snel naar zijn hand heeft weten te zetten, maar uiteraard is er nog ruimte voor progressie. Zo mag de dominantie nog omgezet worden in meer kansen.



TEGENSTANDERS ONDER DE INDRUK

Chris Boden, die tot voor enkele weken geleden Burnley volgde als journalist van The Burnley Express, ziet een goede start van Kompany. "Eerlijk gezegd, Vincent heeft een opmerkelijke start genomen bij Burnley. Hij verloor heel wat ervaren spelers, er kwamen heel veel nieuwe jongens bij en er moest een compleet nieuwe ploeg worden gebouwd, plus er werd een nieuwe manier van voetballen geïnstalleerd. Iedereen dacht dat Burnley een goed seizoen zou draaien als ze een uitdager zouden zijn voor de promotieplaatsen, maar Kompany heeft van hen op korte tijd al een zeer competitief team gemaakt”, aldus Boden.

Burnley lijkt dit seizoen, als het op deze manier verder doet, al te mogen dromen van promotie. "Burnley heeft een jong en heel leuk elftal, dat nog een grote progressiemarge heeft. Ze staan vierde en ploegen als Sheffield United en Norwich City lijken sterk voor de dag te komen. Zij zijn zeer stabiel en daarin moet Burnley nog stappen zetten, wat logisch is met een jong team. Fans van Wigan en Preston lieten al weten dat Burnley de beste ploeg was die zij al aan het werk zagen op hun veld. Kompany heeft behouden wat goed was onder voorganger Dyche, het harde werken en de nederigheid, en voegde daar het bovenstaande dus nog aan toe”, besluit Boden.

Claudio Reulens

LEES OOK: Kompany kneedt Belgische sensatie: “Hij is heel speciaal"
LEES OOK: Kompany over Debast, Duranville en het verschil tussen België en Engeland

Levert Kompany straf werk bij Burnley?

Meest recent

Tielemans na comeback: "We hebben voor hem gevochten"

Manchester United is dinsdagavond van de hel naar de hemel gegaan. Het leek aanvankelijk op weg naar ...

0
0
'Belgische clubs azen op koopje bij Marseille'

De start van de wintermercato nadert stilaan met rasse schreden. Clubs moeten nog twee maanden ...

1
1
Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

De vierde speeldag in de league phase van de Champions League heeft dinsdagavond heel wat spektakel ...

21
21
Lukaku kent zijn nieuwe trainer bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku lijkt eindelijk een basisplaats beet te hebben bij Fenerbahçe, maar veel ...

11
11
Nederlanders lachen met Forbs: Bosz springt in de bres

Club Brugge gaat woensdagavond op het veld van PSV op zoek naar zijn derde overwinning op rij in de ...

67
67
'Antwerp neemt verrassend besluit voor bekerclash'

Komend weekend staat er nog competitievoetbal op het programma, maar daarna is het weer tijd voor ...

61
61
Yamal blijft schitteren: record van Mbappé sneuvelt

Om 21u werden er opnieuw een pak wedstrijden afgetrapt in de Champions League en die leveren meteen ...

37
37
Bounida doet verrassende onthulling over toekomst bij Ajax

Vorig seizoen leek Rayane Bounida eindelijk helemaal door te breken bij Ajax. Het supertalent klokte ...

40
40
Allegri komt met hoopgevende update over De Bruyne

Afgelopen weekend gingen de alarmbellen af bij Mark van Bommel. Enkele dagen voor hij zijn selectie ...

19
19
Bosz neemt het op voor Fernandez: "Alles voor de clicks..."

Woensdagavond kijken PSV en Club Brugge elkaar in de ogen in de Champions League. Voor een aantal ...

12
12
'STVV wil verrassende oude bekende als trainer'

Het was maandag bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want er werden twéé trainers op ...

180
180
'Leipzig is wanhopig: Bakayoko voor spotprijsje op te halen'

De start van de wintermercato nadert stilaan en een aantal Belgen weten nu al dat ze voor een ...

55
55
Leko geeft aan waar de gevaren bij PSV liggen

Club Brugge is uitstekend begonnen aan zijn campagne in de Champions League, want tegen Aston Villa, ...

111
111
'Opsteker KV Mechelen: 2 sterkhouders keren terug'

KV Mechelen deed vorig weekend een geweldige zaak door Genk te kloppen. Het pakt zo zes op zes en ...

83
83
'Bosz flirt met Vanaken: transfer naar PSV op til?'

Het is stilaan een traditie bij matchen van Club Brugge in de Champions League: de trainer van de ...

98
98
'Bayern juicht te vroeg: Kane zorgt voor onverwachte wending'

In München klinken ze al op de nieuwe deal met Harry Kane. Alleen krijgt de beste speler ter ...

86
86
AA Gent bevestigt mokerslag: dramatisch verdict Burgess

Rik De Mil duimde nog dat de schade alsnog zou meevallen, maar zoals verwacht blijkt helaas niks ...

319
319
Opdoffer voor Genk: exit Youth League na spektakelstuk

Enkele dagen nadat het eerste elftal onderuit ging in Mechelen kregen ook de beloften van KRC Genk ...

61
61
Bosz blaast loftrompet: Club Brugge maakt indruk op PSV

In de Champions League staat er woensdag met PSV tegen Club Brugge een Derby der Lage Landen op het ...

65
65
Anderlecht keert kar: trio terug naar RSCA Futures

RSC Anderlecht boekte zaterdag een deugddoende zege met Westerlo. Deels met dank aan Jayden Onia ...

330
330
Leko vist outcast op: opvallende comeback bij Club Brugge

Na de zeges tegen Inter en Lens hoopt Club Brugge woensdag ook tegen PSV een resultaat te boeken in ...

296
296
'Bizarre werkwijze Cercle Brugge blootgelegd: hallucinant'

Cercle Brugge heeft afscheid genomen van hoofdtrainer Lars Friis. De oefenmeester leek nog ...

233
233
Verliest België weer parel? Anderlecht-belofte reageert

De afgelopen jaren verloor België heel wat toptalenten aan andere federaties. De malaise lijkt ...

184
184
Belgisch toptalent Noah Fernandez sneert ferm naar PSV

Noah Fernandez is een jeugdproduct van Lierse, maar hij maakte al op jonge leeftijd de overstap naar ...

116
116
Selectie Club Brugge voor PSV: Leko bevestigt verandering

Club Brugge neemt het woensdagavond in de Champions League op tegen PSV Eindhoven. Blauw-Zwart is ...

208
208

Meer sportnieuws