"Antwerp? Genk is momenteel beste van België"

door

Het tweede luik van de Jupiler Pro League staat voor de deur en het belooft op verschillende fronten een interessante periode te gaan worden. Niet in het minst bovenaan het klassement. Antwerp FC wil zijn ongeslagen leidersplaats immers verdedigen, maar KRC Genk lijkt klaar om de strijd aan te gaan.


Tijdens de eerste negen speeldagen liet RAFC veruit de beste cijfers noteren. Mede dankzij de forse kwaliteitsinjectie van afgelopen zomer ging de Great Old als pletwals van start en werden alle competitieduels tot dusver gewonnen. Maar ook Genk deed het allerminst slecht. De ploeg van nieuwe coach zette de interland-break in op een knappe tweede plaats, met een achterstand van vijf punten.

De twee clubs kunnen het tweede seizoensluik dus met het nodige vertrouwen aanvatten. Bovendien hebben ze een belangrijk voordeel op concurrenten zoals Club Brugge, Anderlecht en AA Gent. Zowel Antwerp als Genk treedt immers niet aan in de Europese poules en dus hebben ze de luxe om alles op de competitie te zetten. Het zou dus wel eens een mooi duel kunnen worden tussen de Antwerpenaren en de Limburgers.

CUSTOVIC VERKIEST GENK
RAFC lijkt in de breedte wel over een meer wapens te beschikken, maar ook de selectie van Racing mag zeker niet onderschat worden. En volgens KV Kortrijk-coach Adnan Custovic, die het komend weekend opneemt tegen de leider, laat Genk momenteel ook beter voetbal zien. "Antwerp is goed, maar voor mij is Genk momenteel de beste ploeg van België", werd Custovic geciteerd bij Het Nieuwsblad.

LEES OOK: Na onverwacht Antwerp-vertrek: nieuwe JPL-club Odoi?

🔥 Populair bij onze lezers

Kippenvel: Lamine Yamal doet broertje gouden belofte
Kippenvel: Lamine Yamal doet broertje gouden belofte

Welke ploeg liet tot dusver de sterkste indruk op u achter?

Meest recent

'Club Brugge krijgt cruciaal nieuws over vertrek Rigaux'

De goede prestaties van Club Brugge in binnen- en buitenland, hebben niet alleen de spelers in ...

168
168
'Monden bij City vallen open: ridicuul bod op Ederson'

Manchester City FC haalde deze zomer heel wat verse krachten in huis, maar liet daartegenover ook ...

93
93
Na onverwacht Antwerp-vertrek: nieuwe JPL-club Odoi?

De transfercarrousel draait op volle toeren, maar momenteel zijn ook heel wat transfervrije spelers ...

267
267
'Transferakkoord gevonden: bod van 9 miljoen voor Genk'

In navolging van Christopher Bonsu Baah, die voor de nodige miljoenen naar Saudi-Arabië trok, ...

288
288
'Respectloze' Jashari krijgt serieuze veeg om de oren

De vete tussen Ardon Jashari en Club Brugge KV blijft maar verder escaleren. De middenvelder wil ...

722
722
'Kompany drukt zelf op knop voor monstertransfer Bayern'

Vincent Kompany heeft een meer dan behoorlijk eerste seizoen als hoofdcoach van Bayern München ...

129
129
Anderlecht krijgt flinke opsteker voor eerste Europese clash

Het aftellen bij RSC Anderlecht is nu ook echt begonnen. Aanstaande donderdag beginnen de ...

520
520
Essevee strikt middenvelder, ook versterking Lommel en Lokeren

Zondag start het nieuwe Belgische voetbalseizoen met de supercup en ook de competities zitten ...

87
87
Nottingham Forest pakt groots uit met Matz Sels-nieuws

Binnen een kleine maand trekt de nieuwe jaargang in de Premier League zich op gang, de Engelse clubs ...

61
61
'Genk gaat vol voor tweede Jupiler Pro League-aanwinst'

Op Christopher Bonsu Baah en Mike Penders na, slaagde KRC Genk er tot dusver in zijn selectie intact ...

275
275
Jashari-ellende breidt uit: Club Brugge zwaar geraakt

Ardon Jashari zet zijn transfer naar AC Milan met alle middelen onder druk, maar Club Brugge houdt ...

1730
1730
Vlietinck tekent tot 2028, opvallende rentree Antwerp

Nog een dikke week voor de start van de competitie, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League nog druk ...

139
139
Charleroi klaar voor Europa, vijfde zomeraanwinst Cercle

Nog exact één week en het seizoen 2025-2026 gaat van start in de Jupiler Pro League. ...

98
98
‘De Bruyne zet Serie A op stelten: dit is ongezien’

Het grote avontuur van Kevin De Bruyne bij SSC Napoli is sinds deze week officieel van start gegaan. ...

234
234
'Club Brugge loopt blauwtje bij peperdure flankaanvaller'

Club Brugge heeft met Carlos Forbs al een opvolger voor Chemsdine Talbi te pakken, maar naar ...

523
523
'Anderlecht all-in: Renard stunt met oude bekende'

Besnik Hasi mocht al zes nieuwkomers verwelkomen, maar daarmee is de honger van RSC Anderlecht nog ...

1199
1199
'Overmars op dreef: goalgetter geeft jawoord aan Antwerp'

Antwerp schakelt plots een stevige versnelling hoger op de transfermarkt, waar de teller op inkomend ...

784
784
Hasi incasseert al volgende mokerslag uit ziekenboeg RSCA

Om beter te doen dan vorig seizoen rekent RSC Anderlecht dit keer ook op minder tegenslag uit de ...

296
296
'Plottwist bij Club Brugge: transfer opnieuw op tafel'

Club Brugge neemt het zondag in de Supercup op tegen Union, maar in de laatste rechte lijn richting ...

1193
1193
Courtois verkoopt villa van 4,5 miljoen: hij wil nóg zottere luxe

Thibaut Courtois zette op het voorbije WK voor clubs weer een paar prima prestaties neer. De Rode ...

452
452
'De Condé draait overuren: Genk op zucht van toptransfer'

Dimitri de Condé windt er geen doekjes om dat KRC Genk met Zakaria El Ouahdi en Tolu ...

464
464
'Alarm in Anderlecht: Renard opnieuw transfermarkt op?'

Nadat het al zes nieuwkomers in huis haalde leken louter nog een winger en vooral een of meerdere ...

525
525
Kat Kerkhofs ontredderd: "Herstel hier nooit meer van"

Kat Kerkhofs is al lang niet meer 'alleen' de vriendin/vrouw van Dries Mertens. De blondine bouwde ...

131
131
KBVB zet ontslagronde verder: twee pionnen bij grof huisvuil

De Koninklijke Belgische Voetbalbond is een nieuwe weg ingeslagen. Een weg onder Vincent Mannaert en ...

167
167
Juventus slaat grote slag met Belgisch supertalent

Juventus en Belgische talenten, het blijft een vreemde combinatie. De afgelopen jaren haalde de Oude ...

117
117

Meer sportnieuws