"Antwerp? Genk is momenteel beste van België"

359 stemmen

Het tweede luik van de Jupiler Pro League staat voor de deur en het belooft op verschillende fronten een interessante periode te gaan worden. Niet in het minst bovenaan het klassement. Antwerp FC wil zijn ongeslagen leidersplaats immers verdedigen, maar KRC Genk lijkt klaar om de strijd aan te gaan.


Tijdens de eerste negen speeldagen liet RAFC veruit de beste cijfers noteren. Mede dankzij de forse kwaliteitsinjectie van afgelopen zomer ging de Great Old als pletwals van start en werden alle competitieduels tot dusver gewonnen. Maar ook Genk deed het allerminst slecht. De ploeg van nieuwe coach zette de interland-break in op een knappe tweede plaats, met een achterstand van vijf punten.

De twee clubs kunnen het tweede seizoensluik dus met het nodige vertrouwen aanvatten. Bovendien hebben ze een belangrijk voordeel op concurrenten zoals Club Brugge, Anderlecht en AA Gent. Zowel Antwerp als Genk treedt immers niet aan in de Europese poules en dus hebben ze de luxe om alles op de competitie te zetten. Het zou dus wel eens een mooi duel kunnen worden tussen de Antwerpenaren en de Limburgers.

CUSTOVIC VERKIEST GENK
RAFC lijkt in de breedte wel over een meer wapens te beschikken, maar ook de selectie van Racing mag zeker niet onderschat worden. En volgens KV Kortrijk-coach Adnan Custovic, die het komend weekend opneemt tegen de leider, laat Genk momenteel ook beter voetbal zien. "Antwerp is goed, maar voor mij is Genk momenteel de beste ploeg van België", werd Custovic geciteerd bij Het Nieuwsblad.

LEES OOK: Sterkhouder staat op bij Antwerp: "Iedereen kent zijn kwaliteit"

Welke ploeg liet tot dusver de sterkste indruk op u achter?

Meest recent

Club eert Mignolet met demonstratie, RSCA slikt vernedering

Om 18u30 stonden er nog drie matchen op het programma op de laatste speeldag van de Champions' ...

14
14
Westerlo twijfelt over twee spelers: "Bestuur praat met hen"

KVC Westerlo kende een goed seizoen. Issame Charai hoopt dat zijn sportieve bazen hem volgend jaar ...

7
7
Mrabti speelt open kaart: "Een andere Belgische club?"

KV Mechelen kondigde aan dat Kerim Mrabti de club verlaat. De ervaren middenvelder is transfervrij ...

24
24
Nu al pandoering voor Anderlecht: fans woedend

RSC Anderlecht kent een dramatisch seizoen. De Brusselaars zijn wel zeker van Europa, maar ze ...

199
199
CIES maakt 'beste JPL-team' bekend: aantal verrassingen

Onderzoeksbureau CIES heeft zijn beste elftal van de Jupiler Pro League meegedeeld. Ze deden dat aan ...

60
60
Tottenham op valreep gered, afscheid Guardiola in mineur

Het doek is gevallen over het seizoen in de Premier League. Tijdens de slotspeeldag wist Tottenham ...

33
33
Klaar voor WK: De Bruyne pakt uit met prinsheerlijke assist

In de Italiaanse Serie A wou SSC Napoli zondagavond zijn tweede plaats veilige stellen. Een puntje ...

39
39
'Porto springt in de dans om steunpilaar Club Brugge'

Zondag zet Club Brugge een punt achter zijn seizoen, maar voor de sportieve leiding zal het echte ...

91
91
Opstellingen PO I: Club met Mignolet, onuitgegeven ploeg RSCA

Zondagavond wordt de slotspeeldag van de Champions' Play-Offs integraal op hetzelfde moment ...

112
112
'Alonso laat zich gelden: Chelsea-bom van 80 miljoen'

Chelsea FC wil zondagavond alsnog een Europees ticket veroveren, maar de supporters kijken ook al ...

43
43
"Pure criminaliteit" - zware gevolgen na rellen Waalse derby

Vlak voor het einde van het seizoen heeft het Belgische voetbal zich nogmaals van zijn lelijkste ...

132
132
'Atlético en co schrikken: transferstatement Club-bestuur'

Dat Club Brugge een aantal sterkhouders zal kwijtspelen, staat inmiddels buiten kijf. Maar de ...

333
333
Nieuwe trainerswissel? 'Union beslist over Hubert'

Union SG moest de voorbije seizoenen steevast van trainer wisselen. Zo'n scenario lijkt zich niet te ...

212
212
Club naar Champions League: nu al uitsluitsel over loting

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

507
507
Ploegmaats voorzien bijzonder 'afscheidscadeau' Mignolet

Simon Mignolet werkt zondagavond zijn laatste wedstrijd als profvoetballer af. De supporters van ...

129
129
Pfaff stinkend rijk? Zoveel levert verbluffende veiling op

De legendarische voetbalcollectie van Jean-Marie Pfaff is in Parijs onder de hamer gegaan. ...

119
119
Drama nipt voorkomen: Ajax door kleinste gaatje naar Europa

Ajax heeft zondagmiddag op het laatste nippertje nog een Europees ticket uit de brand gesleept. In ...

105
105
JPL 'Talent vh Jaar': De Cat níét bij drie kandidaten

Maandagavond worden de uitblinkers van het voorbije seizoen nog eens in de verf gezet op de Pro ...

399
399
'Toptransfer Joaquin Seys: Club hakt knoop door'

Met hun sterke prestaties van de voorbije maanden, hebben heel wat spelers van Club Brugge zich in ...

721
721
Kane-statement bij Bayern: Barça krijgt tik om de oren

Bayern München verzekerde zich zaterdag van de Duitse dubbel door in de bekerfinale met VfB ...

100
100
Schokkend! Nieuwe beelden duiken op na veldslag op Sclessin

Sporting Charleroi won zaterdagavond met 0-2 van Standard en kostte de Rouches zo de eindzege in de ...

276
276
Genk zet zinnen op smaakmaker: "Hij is zeker interessant"

KRC Genk hoopt zich via de barrages alsnog te verzekeren van een Europees ticket. Dat weerhoudt de ...

449
449
Brandon Mechele deelt nieuws dat enorm veel emoties losmaakt

De komende dagen staan volledig in het teken van feest, emotie en mooie vooruitzichten. Terwijl ...

319
319
'Nieuwe trainer Napoli absoluut godsgeschenk De Bruyne'

SSC Napoli wil zondagavond zijn tweede plaats veilig stellen in de afsluitende competitiematch tegen ...

182
182
Revanche Tzolis: vier uitdagers voor 'Player of the Season'

Op een Europese barragematch na, valt dit weekend het doek over het seizoen in de Jupiler Pro ...

355
355

Meer sportnieuws