"Antwerp? Genk is momenteel beste van België"

door

Het tweede luik van de Jupiler Pro League staat voor de deur en het belooft op verschillende fronten een interessante periode te gaan worden. Niet in het minst bovenaan het klassement. Antwerp FC wil zijn ongeslagen leidersplaats immers verdedigen, maar KRC Genk lijkt klaar om de strijd aan te gaan.


Tijdens de eerste negen speeldagen liet RAFC veruit de beste cijfers noteren. Mede dankzij de forse kwaliteitsinjectie van afgelopen zomer ging de Great Old als pletwals van start en werden alle competitieduels tot dusver gewonnen. Maar ook Genk deed het allerminst slecht. De ploeg van nieuwe coach zette de interland-break in op een knappe tweede plaats, met een achterstand van vijf punten.

De twee clubs kunnen het tweede seizoensluik dus met het nodige vertrouwen aanvatten. Bovendien hebben ze een belangrijk voordeel op concurrenten zoals Club Brugge, Anderlecht en AA Gent. Zowel Antwerp als Genk treedt immers niet aan in de Europese poules en dus hebben ze de luxe om alles op de competitie te zetten. Het zou dus wel eens een mooi duel kunnen worden tussen de Antwerpenaren en de Limburgers.

CUSTOVIC VERKIEST GENK
RAFC lijkt in de breedte wel over een meer wapens te beschikken, maar ook de selectie van Racing mag zeker niet onderschat worden. En volgens KV Kortrijk-coach Adnan Custovic, die het komend weekend opneemt tegen de leider, laat Genk momenteel ook beter voetbal zien. "Antwerp is goed, maar voor mij is Genk momenteel de beste ploeg van België", werd Custovic geciteerd bij Het Nieuwsblad.

LEES OOK: Totale afgang Antwerp: "Dit is gewoon beschamend"

Welke ploeg liet tot dusver de sterkste indruk op u achter?

Meest recent

'Club Brugge ruikt geld bij deal van 80 miljoen euro'

Club Brugge incasseerde de afgelopen honderden miljoenen euro’s via uitgaande transfers. De ...

85
85
Euvrard geeft toe: zomeraanwinst mag Standard al verlaten

Bij Standard kennen ze alweer een zeer moeilijk seizoen. Vincent Euvrard zal met zijn team moeten ...

18
18
Overname op til? Saudi-Arabië zorgt voor bommetje in JPL

Onze redactie kwam de afgelopen maanden met een aantal primeurs. Zo haalden we al een hele tijd ...

243
243
Belgisch voetbal kreunt: 666 miljoen euro als noodoplossing

Het Belgische voetbal leeft al vele jaren boven zijn stand. Dankzij kapitaalsinjecties van de ...

80
80
Vanderbiest voert druk op: "Bij hén is het van moeten"

KV Mechelen kan vanavond een zeer goede zaak doen in de Jupiler Pro League. Ze nemen het in eigen ...

43
43
'KV Mechelen mist duo, Hayen hakt Genk-knopen door'

KV Mechelen krijgt straks KRC Genk over de vloer, een van de rechtstreekse concurrenten in de jacht ...

284
284
De Mil moet puzzelen: sterkhouders out bij AA Gent

KAA Gent gaat zaterdag op bezoek bij Charleroi, een rechtstreekse concurrent voor de top zes. ...

79
79
Vader Vlasic brandt Van Gucht af na ontkenning scheiding

Wel gescheiden, niet gescheiden en uiteindelijk... blijken Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic toch ...

217
217
Leko verschaft cruciale update uit ziekenboeg Club Brugge

Aanstaande woensdag komt Atlético Madrid op bezoek in Jan Breydel, waar Club Brugge zondag ...

221
221
Schreuder naar Anderlecht: laatste struikelblok bekend

Na de straffe bekerzege tegen Antwerp gaan er hier en daar stemmen op om interimcoach ...

690
690
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

91
91
Kaye Furo meteen naar de achtergrond bij Brentford

Kaye Furo maakte afgelopen wintermercato de verrassende transfer naar Brentford. De aanvaller was ...

177
177
Straffe Anderlecht-comeback? Ariël Jacobs reageert

RSC Anderlecht pakte in de beker een ferme opsteker door zich onverhoopt te kwalificeren voor de ...

414
414
Ophef na Atlético-Barça: Flick compleet over de rooie

FC Barcelona kreeg in de beker een ferm pak slaag van Atlético Madrid, de tegenstander van ...

54
54
De Cat spaart lof niet over Taravel: “Hij had gelijk”

RSC Anderlecht zat de afgelopen weken in de hoek waar de klappen vallen, maar tegen Royal Antwerp FC ...

297
297
‘Romano dropt groot transfernieuws over Stankovic’

Aleksandar Stankovic is een schot in de roos bij Club Brugge. Blauw-Zwart haalde de middenvelder ...

315
315
Openda helemaal afgemaakt door Italiaans icoon

Het was toch een verrassing toen eind augustus het nieuws kwam dat Loïs Openda een toptransfer ...

121
121
'Anderlecht zet verrassende stap in zoektocht naar TD'

Anderlecht plaatste zich donderdagavond voor de bekerfinale en dat was een welkome opsteker in ...

635
635
Kompany balt vuist: Bayern maakt einde aan transfersaga

Vincent Kompany kan zeer tevreden zijn over het seizoen van Bayern München tot dusver. Zijn ...

52
52
Grote transferverrassing rond Igor Thiago

Igor Thiago zag zijn eerste seizoen bij Brentford nog in rook opgaan door aanhoudend blessureleed, ...

103
103
Om deze reden zat Mignolet plots naast Garcia bij loting

Donderdagavond vond in Brussel de loting plaats voor de volgende editie van de Nations League. De ...

203
203
Overname Antwerp op komst? Club bevestigt gesprekken

Er wordt intussen al een hele tijd druk gespeculeerd over de toekomst van Antwerp. Sinds de titel in ...

833
833
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht vol voor Schreuder, exodus bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

281
281
Rode Duivels schrikken: bomvolle speelkalender bekend

De loting van de Nations League heeft België in een loodzware groep in de Nations League ...

107
107
Dejaegere naar JPL? ‘KVK-pion verrast met wending’

Brecht Dejaegere heeft een verleden in de Jupiler Pro League bij KAA Gent, maar dit seizoen speelt ...

400
400

Meer sportnieuws