'Xavi eist transferactie bij Barcelona-bestuur'

door
'Xavi eist transferactie bij Barcelona-bestuur'

Dankzij allerlei boekhoudkundige constructies kon FC Barcelona zijn selectie afgelopen zomer van een forse kwaliteitsinjectie voorzien. Maar desondanks is de transferhonger op Camp Nou nog niet gestild. Zo zouden de Catalanen alweer op zoek zijn naar vers bloed op het middenveld.


De zoektocht naar een extra middenvelder heeft vooral te maken met de situatie van Sergio Busquets. De Spanjaard is nog steeds een vaste sterkhouder in de ploeg van coach Xavi Hernandez, maar is inmiddels alweer 34 jaar. Bovendien loopt zijn contract af na het huidige seizoen. Busquets wil voorlopig ook nog geen uitspraken doen over zijn toekomst, een transfervrij vertrek is komende zomer dus niet uitgesloten.

Met onder meer Frenkie de Jong en Franck Kessié zitten weliswaar al enkele alternatieven in de huidige selectie. Maar zij hebben andere kwaliteiten en Xavi zou vooral een gelijkaardig type als Busquets verlangen. Daarvoor zou men nu zijn uitgekomen in de eigen competitie. Zo geraakte eerder bekend dat de Catalanen hun zinnen hebben gezet op Martin Zubimendi. De 23-Spanjaard is een jeugdproduct van Real Sociedad en groeide daar inmiddels uit tot een vaste sterkhouder.

NIEUW CONTRACT
Bij de Baskische ploeg vertolkt hij ook een gelijkaardige rol als die van Busquets bij Barcelona. Op Camp Nou zou hij alvast erg gewaardeerd worden. Maar de laatste berichten waren niet bepaald hoopgevend. Sociedad is namelijk van plan om het contract van Zubimendi open te breken tot medio 2027, waardoor een transfer op korte termijn niet meer aan de orde lijkt. Volgens Esport3 heeft Xavi dan ook op tafel geklopt. Zo zou hij het bestuur hebben aangemaand om nu al actie te ondernemen en zo te voorkomen dat Zubimendi zijn kribbel zet bij Sociedad.

LEES OOK: Waarom Zubimendi een ideale Barça-aanwinst is

LEES OOK: Messi heeft één grote spijt: "Wat een idoot ben ik"

Barça pakt dit seizoen een grote prijs ...

Meest recent

Joos: "Anderlecht of Club moet deze JPL-smaakmaker pakken"

De wintermercato zit er nog niet zo lang op, maar toch zullen vele clubs nu al bezig zijn met het ...

7
7
‘Dreun bij Club: ijskoude douche voor miljoenenman’

Club Brugge kijkt opnieuw rond voor een extra centrale verdediger — en dat zegt veel over de ...

255
255
Bloedvorm op komst? Lukaku brengt grote opsteker

Het is voorlopig nog niet het seizoen geweest van Romelu Lukaku. De Rode Duivel viel in augustus uit ...

20
20
'Dender handelt snel en haalt bekende nieuwe coach'

De trainerscarousel draait dit seizoen op volle toeren in de Jupiler Pro League. Woensdag zette ook ...

56
56
Eindigt straffe comeback bij Standard op WK?

Met nog vier speeldagen te gaan ligt de strijd om de top zes nog helemaal open. Ook Standard heeft ...

29
29
Club NXT verbaast weer en staat in kwartfinale Youth League

Club Brugge mag dan wel uitgeschakeld zijn in de Champions League, hun jonkies blijven wel actief in ...

156
156
Buffalo-flops schitteren in CL: Louwagie reageert

Dinsdagavond viel er het nodige spektakel te beleven in de Champions League. Opvallend daarbij was ...

92
92
WK-selectie Openda in gevaar? Joos velt keihard oordeel

Bondscoach Rudi Garcia heeft nog een drietal maanden om knopen door te hakken over de WK-selectie ...

49
49
Messi heeft één grote spijt: "Wat een idoot ben ik"

Lionel Messi is ondertussen 38 jaar en kende al een prachtige carrière. De Argentijn kwam in ...

50
50
'KV Mechelen vreest: Serie A-club meldt zich'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en maakt een zeer grote kans op de top zes. Dat zorgt er ...

69
69
Club Brugge baalt: "Eentje die pijn doet"

Club Brugge verloor met 4-1 van Atlético Madrid. Het was een terechte nederlaag van de ...

167
167
El Ouahdi verrast: "Hen misschien onderschat"

KRC Genk is bezig aan een uitstekend seizoen in Europa. Het beste in vele jaren. De Limburgers staan ...

102
102
D-day voor Standard: Euvrard waarschuwt de Rouches

Standard won verrassend met 0-3 op het veld van KRC Genk. Een zeer straffe prestatie van de Rouches. ...

93
93
'Brentford klopt wéér aan bij Club Brugge voor derde deal'

Bij Club Brugge gaan ze na het seizoen een halve basisploeg verliezen, dat staat vast. Ook de ...

341
341
Hayen waarschuwt Genk: "Kijk naar Bodø/Glimt en Club"

Na de uitschakeling van Club Brugge in de Champions League is KRC Genk de laatste overgebleven ...

85
85
AA Gent krijgt flinke opsteker voor topper tegen Genk

De strijd om de laatste tickets voor de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Dat komt onder ...

92
92
'Atletico berooft Club na eliminatie ook van smaakmaker'

Voor Club Brugge is het avontuur in de Champions League dit seizoen uiteindelijk in de tussenronde ...

647
647
Preud'homme geeft verklaring voor vreemd seizoen Club NXT

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond in de Champions League tegen Atletico Madrid, maar helemaal van ...

214
214
Anderlecht krijgt stevige waarschuwing over Sibierski

Het zijn drukke tijden voor Anderlecht, want na het ontslag van Olivier Renard en Besnik Hasi moeten ...

259
259
Toch verrassend: Dender zet Milkon op straat

De trainerswals van dit seizoen in de Jupiler Pro League gaat deze week verder. Het zesde ontslag ...

167
167
Wat speelt er écht tussen Céline Dept en Lionel Messi?

De ene week duikt ze op bij de Rode Duivels, de andere staat ze oog in oog met de grootste sterren ...

72
72
Niemand beter in de PL: zeer straffe statistiek Lammens

Manchester United ging maandag winnen op het veld van Everton en zette daarmee zijn straffe reeks ...

107
107
Garcia krijgt duidelijke boodschap: "Ik wil naar het WK"

Binnen ongeveer een maand blazen de Rode Duivels een laatste keer verzamelen voor de WK-selectie ...

62
62
'Charleroi pakt pittig prijskaartje op smaakmaker'

De kans dat Charleroi straks nog de Champions' Play-Off zal spelen, lijkt stilaan niet al te groot ...

57
57
TRANSFERUURTJE: 'Mannaert antwoordt Anderlecht, verrassing Griezmann'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

261
261

Meer sportnieuws