Barça pakt uit met meesterzet op transfermarkt

164
Barça pakt uit met meesterzet op transfermarkt

Na 15 seizoenen in het eerste elftal is Sergio Busquets bezig aan zijn laatste maanden bij FC Barcelona. De 34-jarige middenvelder beschikt over een aflopend contract en Barça heeft Martín Zubimendi reeds bepaald als diens opvolger. Deze 23-jarige verdedigende middenvelder wordt in Spanje beschouwd als eenzelfde type-voetballer zoals Busquets, maar Zubimendi wordt vooral de natuurlijke opvolger van Xabi Alonso genoemd.


KLOON VAN XABI ALONSO

In zowat elk interview wordt Martín Zubimendi gevraagd naar Xabi Alonso en dat is logisch. Zubimendi en Alonso zijn alle twee rasechte jeugdproducten van Real Sociedad, waar beiden doorgroeiden naar het eerste elftal en uiteindelijk absolute spelbepalers werden in het Estadio Anoeta. Alonso was zelfs Zubimendi’s coach bij Sociedad B en hij loodste zijn veelbelovende poulain naar de A-kern. Daarnaast delen ze zelfs ook dezelfde makelaar, maar de gelijkenissen tussen Zubimendi en Alonso zijn nóg treffender op het sportief gebied.



Sinds kinds af is Xabi Alonso het grote idool van Martín Zubimendi. De 23-jarige speelt op dezelfde positie, bezit nagenoeg dezelfde kwaliteiten én hij deelt zelfs dezelfde waarden en persoonlijkheid van de voormalige Liverpool-speler. “Hij is een idool, een rolmodel”, zei Zubimendi in september aan The Guardian. En ook Alonso heeft veel lof voor zijn natuurlijke opvolger. “Martín is een speler die alle coaches willen hebben. Hij is altruïstisch, hij denkt meer aan zijn ploegmaats dan aan zichzelf. Hij maakt de spelers rond hem beter en hij biedt hen altijd oplossingen aan.”

SERGIO BUSQUETS

Naast zijn grote en uitgesproken adoratie voor Xabi Alonso is Martín Zubimendi ook een groot bewonderaar van Sergio Busquets. In Spanje wordt hij dan ook vaak vergeleken met de ervaren speler van FC Barcelona. “Je moet toch voorzichtig zijn met zo’n vergelijkingen”, stelde Eric Garcia eerder deze maand op een persconferentie voor de Spaanse nationale ploeg. “Busquets is één van de beste middenvelders die ik ooit heb gezien. Martín haalt een heel erg hoog niveau, maar hij is nog maar net zijn carrière gestart. Ik speelde met hem bij de Olympische ploeg en hij verraste mij”, aldus Garcia.



Net zoals de aanvoerder van FC Barcelona is Martín Zubimendi niet de snelste, de sterkste, of de technisch meest onderlegde, maar hij is wel een uiterst intelligente middenvelder. Hij is zo’n speler die al weet wat hij zal doen, nog voor hij de bal krijgt. Hij doet alles makkelijk lijken en zijn positiespel is ook van een fenomenaal niveau. Het zijn zo’n type speler die Xavi Hernandez dolgraag naar FC Barcelona wil halen. Het is dus niet vreemd dat de Blaugrana al in februari en juni al grote interesse toonde om Zubimendi naar Catalonië te halen, net als Real Madrid trouwens.

HET PLAN VAN BARÇA

FC Barcelona heeft dan ook al een plan uitgedokterd om Martín Zubimendi naar het Spotify Camp Nou te halen. De sportieve leiding van Barça is er helemaal van overtuigd dat de 23-jarige een absolute sterkhouder kan worden in de komende jaren en daarom wil men snel een deal sluiten met Real Sociedad. Zubimendi heeft een contractueel bepaalde afkoopclausule van 60 miljoen euro en daar wil Barça zo snel mogelijk gebruik van maken.

Zubimendi maakt in de laatste twee jaren immers een indrukwekkende evolutie door op het veld, waardoor zijn marktwaarde in die korte periode explodeerde van 250 duizend euro naar 30 miljoen euro. Zijn marktwaarde ging in de laatste twee jaar dus maal 120 (!). Bovendien is Sociedad reeds de gesprekken aangegaan met Zubimendi en zijn entourage om zijn huidig contract te verlengen, uiteraard met inbegrip van een hogere afkoopclausule.



Door de huidige afkoopclausule van 60 miljoen euro te activeren, wil FC Barcelona anticiperen op een hogere kostprijs van Martín Zubimendi. Xavi Hernandez is alvast een grote voorstander om de talentvolle middenvelder naar Barça te halen. “Busquets zal niet eeuwig blijven voetballen. Het is belangrijk om hem (Zubimendi, nvdr.) te onthouden voor de toekomst”, zei de coach van Barcelona dit seizoen in een persconferentie. Het is duidelijk dat Zubimendi een absoluut toptarget is voor de Catalanen.

“HIJ IS EEN BEEST”

Want op het sportief vlak belichaamt hij het Barça-DNA helemaal. Martín Zubimendi denkt sneller dan andere spelers en hij houdt het spel altijd simpel. Hij is een facilitator die begrijpt dat een pass in één tijd op het middenveld veel meer efficiënter is dan twee balcontacten of veel meters maken met de bal aan de voet. Voor het combinatiespel van Xavi is Zubimendi dus een uitstekende aanvulling. Hij kan probleemloos korte passes hanteren, maar Zubimendi beschikt ook over het inzicht om de aanvallers te lanceren met minutieuze progressieve passes.



Daarnaast staat hij ook op het fysiek vlak meer dan zijn mannetje. “Hij is een beest”, zei ploegmaat Asier Illarramendi zelfs over hem. Roberto López Ufarte, ex-speler en clubicoon van Real Sociedad, vindt dat Zubimendi uitstekend zou passen bij FC Barcelona. “Hij is een erg complete speler”, citeerde Sport. “Hij geeft balans aan de ploeg. Hij weet perfect waar zich moet lopen op het veld en zijn houdt zijn positie erg goed.”

LEES OOK: Barça zet krankzinnige reeks voort na hattrick; zure slipper Ajax

Moet Barça tot het uiterste gaan om Zubimendi te halen?

Meest recent

Zulte verbaast na Anderlecht: “Intimideren door fans”

Zulte Waregem was sterk aan het seizoen begonnen, maar tegen RSC Anderlecht ging Essevee roemloos ...

41
41
Rampavond Debast bij Sporting: Rode Duivel bijt in het stof

Zeno Debast werd door Mark van Bommel opgeroepen voor de Rode Duivels, maar de verdediger kende bij ...

16
16
Lommel SK niet ontevreden: "Stap dichter bij ons doel"

Lommel SK mag zeer tevreden zijn over zijn terugkeer naar de Jupiler Pro League. De Limburgers ...

30
30
Anderlecht bekoort: "Heel blij dat ik hier mag spelen"

RSC Anderlecht won vlot en overtuigend met 3-0 van Zulte Waregem. RSCA staat zo vijfde in de Jupiler ...

214
214
Vanderbiest maakt balans op: "Dat hebben we niet gedaan"

KV Mechelen speelde een hoopgevende partij op het veld van Lommel SK. Het werd 0-0 in Noord-Limburg, ...

52
52
Antwerp mikt hoog: "Dat is onze ambitie"

Royal Antwerp FC staat in de buik van het klassement en dan wacht er nog een duel tegen Union SG. ...

193
193
Club Brugge-Genk: op de sukkel bij AC Milan, held bij Ajax

Club Brugge en KRC Genk nemen het vandaag op tegen elkaar. De twee teams hebben de beste track ...

217
217
‘Oorlog bij Fenerbahçe: Lukaku compleet vernederd’

Romelu Lukaku kreeg bij Fenerbahçe eindelijk waar hij al weken op wachtte: een basisplaats. ...

731
731
KRC Genk weet nu al: toptransfer na amper één seizoen

KRC Genk is een club die een zeer goed aankoopbeleid heeft. De Limburgers hebben niet de middelen om ...

204
204
Hoe Kompany een moderne kunstenaar op noppen creëerde

Vincent Kompany is een coach die spelers beter maakt. Dat bewijst hij ondertussen al heel zijn ...

93
93
Helemaal ontbolsterd onder Leko: nieuwe sterkhouder bij Club

Ivan Leko is met Club Brugge inzake resultaten goed gestart aan het seizoen. Onder de Kroaat is ...

320
320
Kopzorgen om Bentayeb: Bruno geeft eerste reactie

Het RSC Anderlecht gelukt om de interland-break in te zetten met een overtuigende prestatie. ...

303
303
Staande ovatie bij Anderlecht: kranten geven dikke 8 op 10

RSC Anderlecht heeft zijn Europese nederlaag tegen Olympique Lyon op passende wijze doorgespoeld. Op ...

920
920
Cercle Brugge pakt 3 op 21: Friis luidt alarmbel

Cercle Brugge is er niet in geslaagd om de interland-periode al winnend in te zetten. Groen-Zwart ...

163
163
Barça zet krankzinnige reeks voort na hattrick; zure slipper Ajax

Er staat dit seizoen geen maat op FC Barcelona. De Spaanse kampioen won tot dusver al zijn ...

66
66
Anderlecht blinkt: Winkler passeert twee maal langs kassa

Komt de interlandbreak ongelegen voor Anderlecht of niet? De recordkampioen speelde vanavond een ...

319
319
Gefrustreerd KV mist gouden kans op eerste zege in Limburg

Met het ingaan van de interlandbreak blijft KV Mechelen voorlopig vruchteloos jagen op een eerste ...

96
96
Mazzu herleeft bij Eupen en zet opmars voort in CPL

De Panda's lijken klaar om een rol van betekenis te spelen in de Challenger Pro League. Onder ...

67
67
"Zij lopen op laatste benen" - Nieuwe afscheidsronde bij Duivels?

Aanstaande maandag beginnen de Rode Duivels aan een gloednieuw hoofdstuk onder het bewind van ...

233
233
Genk rekent zich rijk: drie miljoenentransfers op agenda

KRC Genk is één van de vele Belgische clubs die voor een groot deel afhankelijk zijn ...

410
410
Leko dropt selectie: Club krijgt fikse opsteker voor Genk

Club Brugge staat vlak voor de interland-break voor nog een stevige uitdaging. Zo krijgt de ...

317
317
Nieuwe leider in Bundesliga; comeback Inter in Serie A-clash

In de Duitse Bundesliga heeft Borussia Dortmund de leidersplaats zaterdag verovert. De Italiaanse ...

84
84
Zebra's denderen voort, Cercle boot in na doelpuntenkermis

Waar stopt het voetbalsprookje van Sporting Charleroi? De Zebra's blijven maar door de competitie ...

27
27
‘Van Bommel pakt uit met drastisch De Bruyne-besluit’

Kevin De Bruyne zorgde onlangs plots voor grote ongerustheid bij Napoli. De Rode Duivel moest in de ...

202
202
Jelle Vossen verwerkt absolute mokerslag bij Beerschot

Beerschot kende zaterdag een topnamiddag met een overwinning op het veld van Sporting Hasselt, maar ...

590
590

Meer sportnieuws