Barça pakt uit met meesterzet op transfermarkt

door
Barça pakt uit met meesterzet op transfermarkt

Na 15 seizoenen in het eerste elftal is Sergio Busquets bezig aan zijn laatste maanden bij FC Barcelona. De 34-jarige middenvelder beschikt over een aflopend contract en Barça heeft Martín Zubimendi reeds bepaald als diens opvolger. Deze 23-jarige verdedigende middenvelder wordt in Spanje beschouwd als eenzelfde type-voetballer zoals Busquets, maar Zubimendi wordt vooral de natuurlijke opvolger van Xabi Alonso genoemd.


KLOON VAN XABI ALONSO

In zowat elk interview wordt Martín Zubimendi gevraagd naar Xabi Alonso en dat is logisch. Zubimendi en Alonso zijn alle twee rasechte jeugdproducten van Real Sociedad, waar beiden doorgroeiden naar het eerste elftal en uiteindelijk absolute spelbepalers werden in het Estadio Anoeta. Alonso was zelfs Zubimendi’s coach bij Sociedad B en hij loodste zijn veelbelovende poulain naar de A-kern. Daarnaast delen ze zelfs ook dezelfde makelaar, maar de gelijkenissen tussen Zubimendi en Alonso zijn nóg treffender op het sportief gebied.



Sinds kinds af is Xabi Alonso het grote idool van Martín Zubimendi. De 23-jarige speelt op dezelfde positie, bezit nagenoeg dezelfde kwaliteiten én hij deelt zelfs dezelfde waarden en persoonlijkheid van de voormalige Liverpool-speler. “Hij is een idool, een rolmodel”, zei Zubimendi in september aan The Guardian. En ook Alonso heeft veel lof voor zijn natuurlijke opvolger. “Martín is een speler die alle coaches willen hebben. Hij is altruïstisch, hij denkt meer aan zijn ploegmaats dan aan zichzelf. Hij maakt de spelers rond hem beter en hij biedt hen altijd oplossingen aan.”

SERGIO BUSQUETS

Naast zijn grote en uitgesproken adoratie voor Xabi Alonso is Martín Zubimendi ook een groot bewonderaar van Sergio Busquets. In Spanje wordt hij dan ook vaak vergeleken met de ervaren speler van FC Barcelona. “Je moet toch voorzichtig zijn met zo’n vergelijkingen”, stelde Eric Garcia eerder deze maand op een persconferentie voor de Spaanse nationale ploeg. “Busquets is één van de beste middenvelders die ik ooit heb gezien. Martín haalt een heel erg hoog niveau, maar hij is nog maar net zijn carrière gestart. Ik speelde met hem bij de Olympische ploeg en hij verraste mij”, aldus Garcia.



Net zoals de aanvoerder van FC Barcelona is Martín Zubimendi niet de snelste, de sterkste, of de technisch meest onderlegde, maar hij is wel een uiterst intelligente middenvelder. Hij is zo’n speler die al weet wat hij zal doen, nog voor hij de bal krijgt. Hij doet alles makkelijk lijken en zijn positiespel is ook van een fenomenaal niveau. Het zijn zo’n type speler die Xavi Hernandez dolgraag naar FC Barcelona wil halen. Het is dus niet vreemd dat de Blaugrana al in februari en juni al grote interesse toonde om Zubimendi naar Catalonië te halen, net als Real Madrid trouwens.

HET PLAN VAN BARÇA

FC Barcelona heeft dan ook al een plan uitgedokterd om Martín Zubimendi naar het Spotify Camp Nou te halen. De sportieve leiding van Barça is er helemaal van overtuigd dat de 23-jarige een absolute sterkhouder kan worden in de komende jaren en daarom wil men snel een deal sluiten met Real Sociedad. Zubimendi heeft een contractueel bepaalde afkoopclausule van 60 miljoen euro en daar wil Barça zo snel mogelijk gebruik van maken.

Zubimendi maakt in de laatste twee jaren immers een indrukwekkende evolutie door op het veld, waardoor zijn marktwaarde in die korte periode explodeerde van 250 duizend euro naar 30 miljoen euro. Zijn marktwaarde ging in de laatste twee jaar dus maal 120 (!). Bovendien is Sociedad reeds de gesprekken aangegaan met Zubimendi en zijn entourage om zijn huidig contract te verlengen, uiteraard met inbegrip van een hogere afkoopclausule.



Door de huidige afkoopclausule van 60 miljoen euro te activeren, wil FC Barcelona anticiperen op een hogere kostprijs van Martín Zubimendi. Xavi Hernandez is alvast een grote voorstander om de talentvolle middenvelder naar Barça te halen. “Busquets zal niet eeuwig blijven voetballen. Het is belangrijk om hem (Zubimendi, nvdr.) te onthouden voor de toekomst”, zei de coach van Barcelona dit seizoen in een persconferentie. Het is duidelijk dat Zubimendi een absoluut toptarget is voor de Catalanen.

“HIJ IS EEN BEEST”

Want op het sportief vlak belichaamt hij het Barça-DNA helemaal. Martín Zubimendi denkt sneller dan andere spelers en hij houdt het spel altijd simpel. Hij is een facilitator die begrijpt dat een pass in één tijd op het middenveld veel meer efficiënter is dan twee balcontacten of veel meters maken met de bal aan de voet. Voor het combinatiespel van Xavi is Zubimendi dus een uitstekende aanvulling. Hij kan probleemloos korte passes hanteren, maar Zubimendi beschikt ook over het inzicht om de aanvallers te lanceren met minutieuze progressieve passes.



Daarnaast staat hij ook op het fysiek vlak meer dan zijn mannetje. “Hij is een beest”, zei ploegmaat Asier Illarramendi zelfs over hem. Roberto López Ufarte, ex-speler en clubicoon van Real Sociedad, vindt dat Zubimendi uitstekend zou passen bij FC Barcelona. “Hij is een erg complete speler”, citeerde Sport. “Hij geeft balans aan de ploeg. Hij weet perfect waar zich moet lopen op het veld en zijn houdt zijn positie erg goed.”

LEES OOK: 'Barça beslist: schokkende transfer met Club Brugge'

🚀

Moet Barça tot het uiterste gaan om Zubimendi te halen?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

90
90
Zorgen bij Bayern Munchen: ster dreigt WK te missen

Bayern München wist net niet de finale van de Champions League te halen. De Duitse ...

22
22
Leko beseft: "Dan zijn we kampioen"

Club Brugge is bezig aan ijzersterke PO's. Ze rolden ploegen als RSC Anderlecht, AA Gent en KV ...

89
89
Antwerp zoekt eerherstel: Oosting verwacht stevige reactie

Royal Antwerp FC verloor vorig weekend met 0-5 van Standard. Een bijzonder pijnlijke nederlaag. De ...

26
26
Standard maakt statement en zet KRC Genk zwaar onder druk

Standard kon tegen OH Leuven in eigen huis KRC Genk en Westerlo meteen onder druk zetten. De ...

74
74
STVV gaat voor het 'onmogelijke': Vrancken wil méér

Wouter Vrancken zal dit seizoen Trainer van het Jaar worden, dat staat nu al vast. Wat de coach met ...

145
145
'La Louvière verrast met ex-coach van Anderlecht'

La Louvière is plots een énorme duiventil aan het worden. Er vertrokken de afgelopen ...

133
133
Hayen voert druk op: "Er zullen spelers afscheid nemen"

KRC Genk heeft intern de druk enorm opgevoerd na de wanprestatie op het veld van Sporting Charleroi. ...

111
111
Taravel doet boekje open over gesprek met Sibierski

Antoine Sibierski werd deze week voorgesteld bij RSC Anderlecht. De Fransman gaat de komende ...

156
156
'Anderlecht haakt af, betaalt Club Brugge 2 miljoen euro?'

De zomermercato loert om de hoek. Zowel RSC Anderlecht en Club Brugge gaan zich stevig willen ...

294
294
Mazzu ontdekt nieuwe parel bij OHL: "Misschien zat ik mis"

Bij OH Leuven hopen ze vanavond nog eens te winnen. Al zal dat moeten gebeuren tegen een wellicht ...

18
18
Club Brugge in beroep: énorm CPL-probleem in de maak

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

450
450
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak’

Club Brugge voelt dat er iets broeit. De lijst met geïnteresseerde topclubs wordt steeds ...

746
746
Anderlecht haalt slag thuis: "Kind van Neerpede"

Anderlecht blijft voor de jeugd kiezen. De Brusselaars spelen ook dit seizoen weer met tal van ...

160
160
STVV legt belangrijke kracht vast tot 2029

STVV is zeker van een Europees ticket en dat is héél belangrijk. Het is een extra ...

24
24
Standard terug naar de top? Vandersmissen ziet één probleem

Standard speelt vanavond een zeer belangrijk duel tegen OH Leuven. Bij winst staan ze alvast voor ...

111
111
'Leko hakt knoop door: comeback Mignolet uitgesteld'

Club Brugge ontvangt zaterdag STVV, alweer een cruciaal duel in de titelrace. Door de afwezigheid ...

100
100
Taravel twijfelt: Anderlecht met B-ploeg naar Gent?

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij AA Gent, een cruciaal duel met het oog op de vierde plaats ...

124
124
Bom in CPL: Club NXT degradeert naar derde afdeling

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

503
503
Leko verrast: opvallende namen in selectie Club Brugge

Club Brugge krijgt zaterdag STVV over de vloer, dat na de zege tegen Union zijn status als ...

307
307
Taravel doet boekje open over afwezigen Anderlecht

De week van de waarheid breekt aan voor RSC Anderlecht. Enkele dagen voor de bekerfinale tegen Union ...

149
149
Mokio bevestigt exit Rode Duivels: "Ik kies Congo"

Nu de voetbaljaargang op zijn einde loopt, en de laatste rechte lijn richting het WK dus kan worden ...

123
123
Leko speelt open kaart: twee wissels bij Club Brugge

Nadat het vorige week haasje-over deed met Union, verdedigt Club Brugge zaterdag zijn leidersplek ...

463
463
'Taravel out: Anderlecht richt pijlen op oude bekende'

Er waait alweer een nieuwe wind bij RSC Anderlecht, waar Antoine Sibierski eerder deze week ...

674
674
Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Club Brugge heeft vandaag op Instagram een pakkend eerbetoon gedeeld aan François Sterchele. ...

341
341
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent vlak voor Anderlecht

KAA Gent moet zich snel herpakken in de Champions Play-Offs wil het nog een rol van betekenis ...

152
152

Meer sportnieuws