Barça pakt uit met meesterzet op transfermarkt

164 stemmen
Barça pakt uit met meesterzet op transfermarkt

Na 15 seizoenen in het eerste elftal is Sergio Busquets bezig aan zijn laatste maanden bij FC Barcelona. De 34-jarige middenvelder beschikt over een aflopend contract en Barça heeft Martín Zubimendi reeds bepaald als diens opvolger. Deze 23-jarige verdedigende middenvelder wordt in Spanje beschouwd als eenzelfde type-voetballer zoals Busquets, maar Zubimendi wordt vooral de natuurlijke opvolger van Xabi Alonso genoemd.


KLOON VAN XABI ALONSO

In zowat elk interview wordt Martín Zubimendi gevraagd naar Xabi Alonso en dat is logisch. Zubimendi en Alonso zijn alle twee rasechte jeugdproducten van Real Sociedad, waar beiden doorgroeiden naar het eerste elftal en uiteindelijk absolute spelbepalers werden in het Estadio Anoeta. Alonso was zelfs Zubimendi’s coach bij Sociedad B en hij loodste zijn veelbelovende poulain naar de A-kern. Daarnaast delen ze zelfs ook dezelfde makelaar, maar de gelijkenissen tussen Zubimendi en Alonso zijn nóg treffender op het sportief gebied.



Sinds kinds af is Xabi Alonso het grote idool van Martín Zubimendi. De 23-jarige speelt op dezelfde positie, bezit nagenoeg dezelfde kwaliteiten én hij deelt zelfs dezelfde waarden en persoonlijkheid van de voormalige Liverpool-speler. “Hij is een idool, een rolmodel”, zei Zubimendi in september aan The Guardian. En ook Alonso heeft veel lof voor zijn natuurlijke opvolger. “Martín is een speler die alle coaches willen hebben. Hij is altruïstisch, hij denkt meer aan zijn ploegmaats dan aan zichzelf. Hij maakt de spelers rond hem beter en hij biedt hen altijd oplossingen aan.”

SERGIO BUSQUETS

Naast zijn grote en uitgesproken adoratie voor Xabi Alonso is Martín Zubimendi ook een groot bewonderaar van Sergio Busquets. In Spanje wordt hij dan ook vaak vergeleken met de ervaren speler van FC Barcelona. “Je moet toch voorzichtig zijn met zo’n vergelijkingen”, stelde Eric Garcia eerder deze maand op een persconferentie voor de Spaanse nationale ploeg. “Busquets is één van de beste middenvelders die ik ooit heb gezien. Martín haalt een heel erg hoog niveau, maar hij is nog maar net zijn carrière gestart. Ik speelde met hem bij de Olympische ploeg en hij verraste mij”, aldus Garcia.



Net zoals de aanvoerder van FC Barcelona is Martín Zubimendi niet de snelste, de sterkste, of de technisch meest onderlegde, maar hij is wel een uiterst intelligente middenvelder. Hij is zo’n speler die al weet wat hij zal doen, nog voor hij de bal krijgt. Hij doet alles makkelijk lijken en zijn positiespel is ook van een fenomenaal niveau. Het zijn zo’n type speler die Xavi Hernandez dolgraag naar FC Barcelona wil halen. Het is dus niet vreemd dat de Blaugrana al in februari en juni al grote interesse toonde om Zubimendi naar Catalonië te halen, net als Real Madrid trouwens.

HET PLAN VAN BARÇA

FC Barcelona heeft dan ook al een plan uitgedokterd om Martín Zubimendi naar het Spotify Camp Nou te halen. De sportieve leiding van Barça is er helemaal van overtuigd dat de 23-jarige een absolute sterkhouder kan worden in de komende jaren en daarom wil men snel een deal sluiten met Real Sociedad. Zubimendi heeft een contractueel bepaalde afkoopclausule van 60 miljoen euro en daar wil Barça zo snel mogelijk gebruik van maken.

Zubimendi maakt in de laatste twee jaren immers een indrukwekkende evolutie door op het veld, waardoor zijn marktwaarde in die korte periode explodeerde van 250 duizend euro naar 30 miljoen euro. Zijn marktwaarde ging in de laatste twee jaar dus maal 120 (!). Bovendien is Sociedad reeds de gesprekken aangegaan met Zubimendi en zijn entourage om zijn huidig contract te verlengen, uiteraard met inbegrip van een hogere afkoopclausule.



Door de huidige afkoopclausule van 60 miljoen euro te activeren, wil FC Barcelona anticiperen op een hogere kostprijs van Martín Zubimendi. Xavi Hernandez is alvast een grote voorstander om de talentvolle middenvelder naar Barça te halen. “Busquets zal niet eeuwig blijven voetballen. Het is belangrijk om hem (Zubimendi, nvdr.) te onthouden voor de toekomst”, zei de coach van Barcelona dit seizoen in een persconferentie. Het is duidelijk dat Zubimendi een absoluut toptarget is voor de Catalanen.

“HIJ IS EEN BEEST”

Want op het sportief vlak belichaamt hij het Barça-DNA helemaal. Martín Zubimendi denkt sneller dan andere spelers en hij houdt het spel altijd simpel. Hij is een facilitator die begrijpt dat een pass in één tijd op het middenveld veel meer efficiënter is dan twee balcontacten of veel meters maken met de bal aan de voet. Voor het combinatiespel van Xavi is Zubimendi dus een uitstekende aanvulling. Hij kan probleemloos korte passes hanteren, maar Zubimendi beschikt ook over het inzicht om de aanvallers te lanceren met minutieuze progressieve passes.



Daarnaast staat hij ook op het fysiek vlak meer dan zijn mannetje. “Hij is een beest”, zei ploegmaat Asier Illarramendi zelfs over hem. Roberto López Ufarte, ex-speler en clubicoon van Real Sociedad, vindt dat Zubimendi uitstekend zou passen bij FC Barcelona. “Hij is een erg complete speler”, citeerde Sport. “Hij geeft balans aan de ploeg. Hij weet perfect waar zich moet lopen op het veld en zijn houdt zijn positie erg goed.”

LEES OOK: Barça heeft tweede aanwinst beet, met gevolgen voor Karetsas

🚀

Moet Barça tot het uiterste gaan om Zubimendi te halen?

Meest recent

STVV slaat toe: contract tot medio 2029

STVV wil de komende jaren een vaste waarde worden in de subtop van de Jupiler Pro League. De ...

1
1
Tessa Wullaert verrast met nieuwe club

Tessa Wullaert heeft een nieuwe club gevonden en het is een verrassende. De Red Flame blijft dan ...

11
11
'Grote kuis in Genk: plan De Condé valt in duigen'

Op inkomend vlak tastte KRC Genk al diep in de buidel voor Jeppe Erenbjerg en Rafiu Durosinmi, maar ...

80
80
'Sibierski verrast: transfertargets Anderlecht onthuld'

Na het gelijkspel in Zweden moet RSC Anderlecht volgende week vol aan de bak tegen Hammarby wil het ...

265
265
'Westerlo raast door en shopt in Denemarken'

KVC Westerlo kent een zeer drukke zomermercato. Nadat de Kemphanen al heel wat smaakmakers lieten ...

36
36
Brandon Mechele bezorgt Ruud Vormer enorm kippenvelmoment

Ruud Vormer en Brandon Mechele blijven ook naast het veld graag iets terugdoen voor het Belgische ...

200
200
Bommetje voor Van Bommel: direct clash met Courtois?

Witte rook vanuit Tubeke, waar Mark van Bommel vrijdag officieel werd voorgesteld als bondscoach van ...

218
218
'Antwerp zoekt trainer: Vandenhaute drukt stempel'

Wouter Vandenhaute mag zich eindelijk ook officieel eigenaar van Antwerp noemen. Na zijn mislukte ...

171
171
'Jackpot voor Club Brugge: record Tzolis al aan diggelen'

Het belooft alsmaar meer een ronduit historische zomer te worden voor Club Brugge. Niet alleen lijkt ...

640
640
Antwerp rondt overname af: Vandenhaute meteen in actie

De kogel was al langer door de kerk, maar nu de laatste details zijn uitgeklaard is de miljoenendeal ...

294
294
Van Gucht schiet dubbel raak: reporter verbouwereerd

Ruben Van Gucht heeft opnieuw van zich laten spreken. De sportjournalist zorgde de voorbije uren ...

48
48
Mannaert spreekt duidelijke taal: daarom van Bommel

Na Rudi Garcia beginnen de Rode Duivels aan een tijdperk met Mark van Bommel. De Nederlander tekende ...

288
288
Fans gaan los na aanstelling van Bommel: “Gemiste kans!”

Mark van Bommel moet de Rode Duivels tot het EK 2028 gaan leiden. De Nederlander is de opvolger van ...

227
227
Van Bommel met eerste reactie als bondscoach: grote ambities

Mark van Bommel is officieel de nieuwe bondscoach van de Rode Duivels. De Nederland werd door de ...

205
205
‘Anderlecht incasseert gigantische transferdomper’

RSC Anderlecht hoopt de selectie deze zomer nog flink te versterken, maar dat loopt niet van een ...

244
244
Van Bommel officieel bondscoach: KBVB onthult details

De kogel is door de kerk: Mark van Bommel is de nieuwe bondscoach van de Rode Duivels. Dat maakte de ...

172
172
‘Club Brugge slaat op tafel voor straffe miljoenendeal’

Club Brugge wil nog ferm uitpakken op de zomermercato. Blauw-Zwart gaat komend seizoen uiteraard ...

580
580
Sibierski onverbiddellijk: talent ongenadig doorgestuurd

Bij Anderlecht blijft Neerpede van cruciaal belang, ook onder het nieuwe sportieve bewind. Trainer ...

298
298
'Nieuwe grootmacht voor Tresoldi, target te duur voor Club'

Het beloven nog zeer bewogen weken te worden bij Club Brugge. De landskampioen is immers nog op zoek ...

260
260
'AA Gent eist waanzinnig prijskaartje: 15 miljoen'

Bij AA Gent wisten ze deze zomer al verrassend goed te boeren op de transfermarkt na een ...

334
334
'Guardiola hakt knoop door over Italiaans aanbod'

Na het WK kiezen heel wat landen voor een nieuwe bondscoach en daarbij worden heel wat kleppers ...

58
58
'Club voegt daad bij woord: megabod naar prullenmand'

Bij Club Brugge wordt het nog een zeer bewogen transferzomer. Donderdag veegde het al het Belgische ...

462
462
'Eindelijk nieuwe T1: Antwerp mikt op bekende naam'

Twee weken voor de start van het nieuwe seizoen heeft Antwerp nog altijd geen trainer. De Great Old ...

300
300
TRANSFERUURTJE: 'Bekende assistenten Van Bommel, Club houdt sterkhouders'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

233
233
Frustraties lopen hoog op bij Anderlecht-nieuweling

RSC Anderlecht heeft het seizoen afgetrapt met een Europees gelijkspel tegen Hammarby. Paars-Wit had ...

563
563

Meer sportnieuws