Barça pakt uit met meesterzet op transfermarkt

164 stemmen
Barça pakt uit met meesterzet op transfermarkt

Na 15 seizoenen in het eerste elftal is Sergio Busquets bezig aan zijn laatste maanden bij FC Barcelona. De 34-jarige middenvelder beschikt over een aflopend contract en Barça heeft Martín Zubimendi reeds bepaald als diens opvolger. Deze 23-jarige verdedigende middenvelder wordt in Spanje beschouwd als eenzelfde type-voetballer zoals Busquets, maar Zubimendi wordt vooral de natuurlijke opvolger van Xabi Alonso genoemd.


KLOON VAN XABI ALONSO

In zowat elk interview wordt Martín Zubimendi gevraagd naar Xabi Alonso en dat is logisch. Zubimendi en Alonso zijn alle twee rasechte jeugdproducten van Real Sociedad, waar beiden doorgroeiden naar het eerste elftal en uiteindelijk absolute spelbepalers werden in het Estadio Anoeta. Alonso was zelfs Zubimendi’s coach bij Sociedad B en hij loodste zijn veelbelovende poulain naar de A-kern. Daarnaast delen ze zelfs ook dezelfde makelaar, maar de gelijkenissen tussen Zubimendi en Alonso zijn nóg treffender op het sportief gebied.



Sinds kinds af is Xabi Alonso het grote idool van Martín Zubimendi. De 23-jarige speelt op dezelfde positie, bezit nagenoeg dezelfde kwaliteiten én hij deelt zelfs dezelfde waarden en persoonlijkheid van de voormalige Liverpool-speler. “Hij is een idool, een rolmodel”, zei Zubimendi in september aan The Guardian. En ook Alonso heeft veel lof voor zijn natuurlijke opvolger. “Martín is een speler die alle coaches willen hebben. Hij is altruïstisch, hij denkt meer aan zijn ploegmaats dan aan zichzelf. Hij maakt de spelers rond hem beter en hij biedt hen altijd oplossingen aan.”

SERGIO BUSQUETS

Naast zijn grote en uitgesproken adoratie voor Xabi Alonso is Martín Zubimendi ook een groot bewonderaar van Sergio Busquets. In Spanje wordt hij dan ook vaak vergeleken met de ervaren speler van FC Barcelona. “Je moet toch voorzichtig zijn met zo’n vergelijkingen”, stelde Eric Garcia eerder deze maand op een persconferentie voor de Spaanse nationale ploeg. “Busquets is één van de beste middenvelders die ik ooit heb gezien. Martín haalt een heel erg hoog niveau, maar hij is nog maar net zijn carrière gestart. Ik speelde met hem bij de Olympische ploeg en hij verraste mij”, aldus Garcia.



Net zoals de aanvoerder van FC Barcelona is Martín Zubimendi niet de snelste, de sterkste, of de technisch meest onderlegde, maar hij is wel een uiterst intelligente middenvelder. Hij is zo’n speler die al weet wat hij zal doen, nog voor hij de bal krijgt. Hij doet alles makkelijk lijken en zijn positiespel is ook van een fenomenaal niveau. Het zijn zo’n type speler die Xavi Hernandez dolgraag naar FC Barcelona wil halen. Het is dus niet vreemd dat de Blaugrana al in februari en juni al grote interesse toonde om Zubimendi naar Catalonië te halen, net als Real Madrid trouwens.

HET PLAN VAN BARÇA

FC Barcelona heeft dan ook al een plan uitgedokterd om Martín Zubimendi naar het Spotify Camp Nou te halen. De sportieve leiding van Barça is er helemaal van overtuigd dat de 23-jarige een absolute sterkhouder kan worden in de komende jaren en daarom wil men snel een deal sluiten met Real Sociedad. Zubimendi heeft een contractueel bepaalde afkoopclausule van 60 miljoen euro en daar wil Barça zo snel mogelijk gebruik van maken.

Zubimendi maakt in de laatste twee jaren immers een indrukwekkende evolutie door op het veld, waardoor zijn marktwaarde in die korte periode explodeerde van 250 duizend euro naar 30 miljoen euro. Zijn marktwaarde ging in de laatste twee jaar dus maal 120 (!). Bovendien is Sociedad reeds de gesprekken aangegaan met Zubimendi en zijn entourage om zijn huidig contract te verlengen, uiteraard met inbegrip van een hogere afkoopclausule.



Door de huidige afkoopclausule van 60 miljoen euro te activeren, wil FC Barcelona anticiperen op een hogere kostprijs van Martín Zubimendi. Xavi Hernandez is alvast een grote voorstander om de talentvolle middenvelder naar Barça te halen. “Busquets zal niet eeuwig blijven voetballen. Het is belangrijk om hem (Zubimendi, nvdr.) te onthouden voor de toekomst”, zei de coach van Barcelona dit seizoen in een persconferentie. Het is duidelijk dat Zubimendi een absoluut toptarget is voor de Catalanen.

“HIJ IS EEN BEEST”

Want op het sportief vlak belichaamt hij het Barça-DNA helemaal. Martín Zubimendi denkt sneller dan andere spelers en hij houdt het spel altijd simpel. Hij is een facilitator die begrijpt dat een pass in één tijd op het middenveld veel meer efficiënter is dan twee balcontacten of veel meters maken met de bal aan de voet. Voor het combinatiespel van Xavi is Zubimendi dus een uitstekende aanvulling. Hij kan probleemloos korte passes hanteren, maar Zubimendi beschikt ook over het inzicht om de aanvallers te lanceren met minutieuze progressieve passes.



Daarnaast staat hij ook op het fysiek vlak meer dan zijn mannetje. “Hij is een beest”, zei ploegmaat Asier Illarramendi zelfs over hem. Roberto López Ufarte, ex-speler en clubicoon van Real Sociedad, vindt dat Zubimendi uitstekend zou passen bij FC Barcelona. “Hij is een erg complete speler”, citeerde Sport. “Hij geeft balans aan de ploeg. Hij weet perfect waar zich moet lopen op het veld en zijn houdt zijn positie erg goed.”

LEES OOK: 'Club mag ex-speler én Barça danken voor transfer'

🚀

Moet Barça tot het uiterste gaan om Zubimendi te halen?

Meest recent

Koffi of Chambaere? Hubert geeft zijn keuze prijs

Union SG zag Kjell Scherpen naar Ipswich Town in Engeland vertrekken en haalde Hervé Koffi ...

22
22
Vanaken looft aanwinst: "Ongelooflijk!"

Club Brugge won met 3-0 van KV Kortrijk. Een goede opener van het seizoen. De landskampioen had ...

357
357
Lee meteen lieveling bij Club: "Heb ik nog nooit meegemaakt"

Club Brugge heeft het seizoen geopend met een vlotte 3-0-zege tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart is nog ...

455
455
Efficiënt Club haalt na rust trekker over tegen kranig KVK

Club Brugge moest even op gang komen, maar maakte na rust toch komaf met een kranig KV Kortrijk. De ...

97
97
'Clement vangt bot: Standard eist 8 miljoen euro'

Als het van Philippe Clement afhangt, dan gaat hij deze zomer nog shoppen bij Standard. Dat meldt ...

206
206
Tzolis: "Daarom verliet ik Club voor Arsenal"

Bij Club Brugge zagen ze Christos Tzolis naar Arsenal vertrekken. Dat leverde 40 miljoen euro op. De ...

373
373
Club Brugge op voorsprong: Brugse fans schrikken even

Club Brugge en KV Kortrijk openden vanavond de Jupiler Pro League. De eerste 45 minuten liggen ...

195
195
"Ik verlaat Anderlecht komende zomer niét"

Bij RSC Anderlecht was het de afgelopen jaren een komen en gaan van spelers. Vaak waren spelers al ...

363
363
Standard hoopt op nieuwe sensatie: "Enorme club"

Standard plukte Salieu Drammeh voor ruim twee miljoen euro weg bij het Noorse Lillestrøm SK. ...

139
139
Stevige bom onder spraakmakend huwelijk Cristiano Ronaldo?

Cristiano Ronaldo blijft ook na zijn 40ste de debatten beheersen. De Portugees staat voor een ...

75
75
Madou maakt volgende ingaande transfer Club Brugge bekend

Club Brugge staat op het punt om een nieuwe opvallende zomertransfer af te ronden. De Spaanse ...

479
479
Jupiler Pro League met 5 jonge parels: van RSCA tot Club Brugge

Alle jaren horen we hetzelfde cliché: de competitie is kwalitatief armer geworden. De Jupiler ...

272
272
'Na Club Brugge-akkoord: ongeziene wending rond Adedeji'

Na zijn akkoord met Club Brugge leek Noah Adedeji-Sternberg op weg naar de uitgang bij KRC Genk. ...

1455
1455
Ruben Van Gucht zorgt voor enorme relationele schokgolf

Ruben Van Gucht blijft een naam die reacties uitlokt. De sportjournalist haalt al jaren de ...

77
77
Club Brugge - KV Kortrijk: Leko voert twee wissels door

Club Brugge en KV Kortrijk openen vanavond de Jupiler Pro League. Blauw-Zwart wil na de nederlaag in ...

123
123
Standard stalt verdediger bij andere Belgische club

Bij Standard kenden ze al een zeer drukke zomermercato. Sportief directeur Marc Wilmots wist al de ...

57
57
Biancone geeft smaakmaker RSCA raad: "Nog jaar blijven"

Bij RSC Anderlecht verloren ze met Thorgan Hazard en Nathan De Cat twee sterkhouders, Keisuke Goto ...

485
485
Sommer geeft toe: “Die club was ook een optie”

Club Brugge pakte stevig uit door Yann Sommer transfervrij aan te trekken. Hij was vorig jaar nog ...

429
429
'Anderlecht hakt volgende week knoop door over transfer'

RSC Anderlecht gaat zich nog roeren op de transfermarkt. Sportief directeur Antoine Sibierski gaat ...

328
328
Club Brugge moet opletten: "Kijk naar Union en Anderlecht"

KV Kortrijk opent zijn seizoen vanavond met een duel in en tegen Club Brugge. Dat lijkt een ...

370
370
Jan Vertonghen deelt aangrijpend persoonlijk nieuws

Jan Vertonghen heeft op de grootste podia gestaan, prijzen gepakt en duizenden supporters doen ...

66
66
KRC Genk pakt plots uit met komst nieuwe aanvaller

KRC Genk gaat zich deze mercato nog roeren, dat staat vast. De Limburgers hebben ook een nieuwe ...

254
254
STVV heeft beet en stelt nieuwe goalgetter voor

STVV zag met Keisuke Goto een topspits de club verlaten. Via RSC Anderlecht trok hij naar het Duitse ...

122
122
Antwerp haalt twee oude bekenden terug naar de Bosuil

Royal Antwerp FC heeft vandaag officieel nieuws meegedeeld. De Great Old maakt verder werk van de ...

527
527
Straffe ambities KV Kortrijk bekend: “Op onze bek gaan?”

KV Kortrijk staatm meteen voor een moeilijk opdracht op de eerste speeldag van de Jupiler Pro ...

177
177

Meer sportnieuws