Statement Standard: "Men dacht dat Club onverslaanbaar was"

166 stemmen
Statement Standard:

Standard was behoorlijk wisselvallig aan het nieuwe seizoen begonnen, maar kon het eerste competitieluik afsluiten met een fraaie reeks. Zo wisten de Rouches hun vier laatste JPL-duels telkens al winnend af te sluiten. Vlak voor de interland-break werd zelfs landskampioen Club Brugge over de knie gelegd.


Na nederlagen tegen Westerlo en OHL, loerde de crisis alweer om de hoek in Luik. Vervolgens kon de ploeg van coach Ronny Deila zich echter op knappe wijze herpakken. Zo werden KV Kortrijk, KV Oostende en STVV achtereenvolgens met het kleinste verschil over de knie gelegd. Maar de 3-0-overwinning tegen Club Brugge stak er toch ver bovenuit. "Er zijn in België ook niet veel ploegen die het niveau van Club Brugge halen", onderstreepte Deila op zijn persbabbel van woensdag.

Volgens Gilles Dewaele werd met de zege tegen de landskampioen dan ook een statement verstuurd naar de rest van de Jupiler Pro League-top. "Men dacht dat de Bruggelingen onverslaanbaar waren, maar dat is niet het geval. We hebben de topclubs laten zien dat we klaar zijn om het tegen hen op te nemen, dat we ook tegen ploegen van dat kaliber het spel in handen kunnen nemen", werd de verdediger geciteerd bij SudPresse.

STEVIG SCHEMA
In de komende weken krijgen de Rouches alvast voldoende kansen om dat laatste te bevestigen. Vrijdagavond staat de Luikse derby tegen Seraing op het programma, vervolgens wacht 'Le Choc Wallon' tegen Charleroi en daarna komt de ongeslagen leider Antwerp FC op bezoek in Sclessin. Voor de WK-break staan ook nog duels tegen onder meer Anderlecht en Union gepland. Het beloven dus nog interessante weken te worden voor de herboren Luikenaars.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: spits sluit seizoen op mooie wijze af

Standard gaat nog meedoen voor PO I ...

Meest recent

'Anderlecht schakelt door: topvergadering met grote inzet'

RSC Anderlecht hoopt morgenavond een Europees ticket veilig te stellen in eigen huis tegen STVV. De ...

31
31
Jan Vertonghen zet schouders onder uniek WK-project

Het WK loert om de hoek en het is stilaan aftellen naar hét voetbalevenement van het jaar. Er ...

3
3
Antwerp recht rug: Haroun duidt grote uitblinker aan

Enkele dagen na het ontslag van trainer Joseph Oosting, heeft Antwerp FC de rug ietwat kunnen ...

34
34
'Exit Guardiola bezorgt Mourinho droomtransfer bij Real'

Een officiële bevestiging ontbreekt nog, maar inmiddels is al lang en breed duidelijk dat ...

53
53
Anderlecht-bubbel doorprikt: gruwelijke toekomstvoorspelling

RSC Anderlecht verkeert ondertussen al jarenlang in zwaar weer. Desondanks blijft het geloof heersen ...

381
381
Afscheid in mineur? Genk-lieveling zwaait publiek uit

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

156
156
'Onbegrijpelijk: Club Brugge-held kan plots vertrekken'

Club Brugge zag hem eerst vooral als noodoplossing. Nu is hij plots één van de ...

747
747
Trainerswals van start: 'Still per direct terug naar JPL'

Het einde van seizoen is in zicht en dus beginnen de clubs al volop met de voorbereidingen op de ...

68
68
'Vernieuwd bestuur vol aan de bak: transferspektakel Club'

Club Brugge staat op punt om 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen. Hij koos voor ...

669
669
'Anderlecht drukt door voor terugkeer publiekslieveling'

RSC Anderlecht staat de komende weken andermaal voor een grote wederopbouw. En daarbij zal men niet ...

289
289
Héérlijke beelden: Trossard en co volledig door het lint na titel

Enkele dagen voor de slotspeeldag is de beslissing dan toch al gevallen in de Premier League. Door ...

69
69
Euvrard komt met groot nieuws over toekomst bij Standard

De kans lijkt alsmaar groter dat Standard straks voor de eerste keer sinds het seizoen 2020/21 nog ...

145
145
Tottenham moet blijven bibberen tot slotspeeldag

De strijd om het behoud in de Premier League zal pas op de slotspeeldag beslist worden. Tottenham ...

97
97
'Monaco shopt in JPL en beslist over Faes'

Voor AS Monaco eindigde het seizoen vorig weekend met een ontgoocheling. Het ging in zijn slotmatch ...

119
119
Standard grijpt de macht in PO2, Genk verliest weer punten

Standard heeft op de voorlaatste speeldag een grote stap gezet richting eindwinst in de Europe ...

183
183
Arsenal is kampioen: puntenverlies City beslist titelstrijd

Het doek is dinsdagavond gevallen over de Engelse titelstrijd. Arsenal heeft zich na maar liefst 22 ...

124
124
Burgess kent zijn sanctie na pikante uitspraken

Union moet in de komende dagen hopen op een mirakel om nog landskampioen te worden. Het mag zelf ...

264
264
Nieuwe coach Essevee verklaart verrassende keuze

Bij Zulte Waregem wilden ze na het verzekeren van het behoud zo snel mogelijk de trainersknoop voor ...

122
122
'Titanenstrijd los: 3 grootmachten melden zich voor Tzolis'

Donderdag kan Club Brugge met een zege tegen KV Mechelen de landstitel veroveren. Als dat lukt, zal ...

526
526
'WK én toptransfer voor Fernandez-Pardo'

Matias Fernandez-Pardo kent spannende weken. De aanvaller koos voor België en gaat mee naar het ...

146
146
'KV Mechelen realiseert toptransfer in Bundesliga'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen, dat ze hopen af te sluiten met een Europees ticket. De ...

334
334
‘Club Brugge in shock: Anderlecht jaagt op topdeal’

Anderlecht mikt op een opvallende zomertransfer, en dat zorgt voor grte nervositeit in Brugge. Club ...

895
895
Verhuurde JPL-spelers: spits sluit seizoen op mooie wijze af

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

26
26
Baseggio raadt Anderlecht deze JPL-toptransfer aan

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet, maar het is ook niet dat Antoine Sibierski van ...

606
606
'Antonio Conte dropt enorme bom bij Napoli'

Napoli kent een moeilijk seizoen. De Champions League-campagne was een grote flop en in de Serie A ...

142
142

Meer sportnieuws