Statement Standard: "Men dacht dat Club onverslaanbaar was"

door
Statement Standard:

Standard was behoorlijk wisselvallig aan het nieuwe seizoen begonnen, maar kon het eerste competitieluik afsluiten met een fraaie reeks. Zo wisten de Rouches hun vier laatste JPL-duels telkens al winnend af te sluiten. Vlak voor de interland-break werd zelfs landskampioen Club Brugge over de knie gelegd.


Na nederlagen tegen Westerlo en OHL, loerde de crisis alweer om de hoek in Luik. Vervolgens kon de ploeg van coach Ronny Deila zich echter op knappe wijze herpakken. Zo werden KV Kortrijk, KV Oostende en STVV achtereenvolgens met het kleinste verschil over de knie gelegd. Maar de 3-0-overwinning tegen Club Brugge stak er toch ver bovenuit. "Er zijn in België ook niet veel ploegen die het niveau van Club Brugge halen", onderstreepte Deila op zijn persbabbel van woensdag.

Volgens Gilles Dewaele werd met de zege tegen de landskampioen dan ook een statement verstuurd naar de rest van de Jupiler Pro League-top. "Men dacht dat de Bruggelingen onverslaanbaar waren, maar dat is niet het geval. We hebben de topclubs laten zien dat we klaar zijn om het tegen hen op te nemen, dat we ook tegen ploegen van dat kaliber het spel in handen kunnen nemen", werd de verdediger geciteerd bij SudPresse.

STEVIG SCHEMA
In de komende weken krijgen de Rouches alvast voldoende kansen om dat laatste te bevestigen. Vrijdagavond staat de Luikse derby tegen Seraing op het programma, vervolgens wacht 'Le Choc Wallon' tegen Charleroi en daarna komt de ongeslagen leider Antwerp FC op bezoek in Sclessin. Voor de WK-break staan ook nog duels tegen onder meer Anderlecht en Union gepland. Het beloven dus nog interessante weken te worden voor de herboren Luikenaars.

LEES OOK: Crisis bij Cercle, Standard veert recht: "Is frustrerend"

Standard gaat nog meedoen voor PO I ...

Meest recent

Vader Yamal wéér in opspraak: security moet ingrijpen

Lamine Yamal is één van de grootste voetbaltalenten ter wereld en heeft het potentieel ...

0
0
Eén zware terugval bij Anderlecht: basisplaats in gevaar

RSC Anderlecht blijft de goede resultaten opstapelen en kan zondagavond opnieuw een uitstekende zaak ...

99
99
Kansje voor Club? Arsenal met extra domper naar Brugge

De 3-2-nederlaag op STVV was niet bepaald een geslaagde generale repetitie voor Club Brugge op het ...

79
79
Straf werk! Antwerp deelt ultieme teaser voor opening tribune

In de Jupiler Pro League zijn de ogen zondagavond gericht op Deurne-Noord. Antwerp FC krijgt dan ...

130
130
Struikelblok Duivels: "Dan heb je niets te zoeken op WK"

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn gedurende de groepsfase van het WK 2026. Tijdens de ...

286
286
TRANSFERUURTJE: 'Extra jackpot Club, toptransfer Karetsas'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

149
149
Hubert lijnrecht tegenover Leko en co: “Bizarre controverse”

Union SG en KAA Gent deelden de punten, maar toch waren het de Buffalo’s die zich bestolen ...

124
124
Vetlesen briest: groot probleem voor Club Brugge

Club Brugge zit in de hoek waar de klappen vallen. In de competitie kampen Nicky Hayen en consorten ...

249
249
Opvallende terugkeer bij Anderlecht? “Altijd mijn droom”

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Westerlo. Paars-Wit zit in een goede flow en kan weer een ...

225
225
‘Ramos wil naar WK: sensationele Europese comeback’

Sergio Ramos is al een tijdje naar de achtergrond verdwenen, maar een Europese terugkeer van de ...

71
71
Atalanta in shock: De Ketelaere volledig door het lint

Atalanta kreeg in de Serie A een verrassende mokerslag. Hellas Verona won met 3-1 en vooral voor ...

145
145
Crisis bij Club Brugge? Hayen reageert verrassend

Club Brugge verloor in het slot van Sint-Truiden VV en zag de Kanaries zo naar de tweede plaats ...

310
310
Oosting pakt uit met opvallende KRC Genk-uitspraak

Royal Antwerp FC neemt het op tegen KRC Genk. De Great Old hoopt zijn nieuwe tribune in te weiden ...

277
277
'Kompany diep geraakt: City-droom spat uiteen'

Voor Vincent Kompany is Manchester City nog altijd de club van zijn leven. Jarenlang leek het bijna ...

236
236
Hubert ontkent 'probleem': "Ben ik het niet mee eens"

Union SG heeft het moeilijker en moeilijker om resultaten over de streep te trekken. Tegen Zulte ...

50
50
Emotionele klap: breuk Amy raakt Wesley Sonck diep

Amy Sonck verraste haar volgers met nieuws over een onverwachte breuk, maar achter de schermen was ...

162
162
Hayen ontdekt 'nieuw' wapen bij Club Brugge

Club Brugge verloor weer en pakt zo een 3 op 12. Het zakt stilaan weg in de Jupiler Pro League. ...

391
391
Hasi met 'ongeziene' weelde: duo terug in de ploeg?

RSC Anderlecht is bijzonder goed bezig. Besnik Hasi heeft de richtinggevende matchen tegen Union SG ...

225
225
‘Club Brugge steelt transfershow: 8,5M voor toptarget’

Club Brugge lijkt klaar om zot te doen op de mercato voor een 18-jarige middenvelder uit de ...

417
417
STVV in extase: "Wat kan ik nog zeggen?"

STVV wist met 3-2 te winnen van Club Brugg en staat tot minstens 17u45 vandaag tweede in de Jupiler ...

203
203
DAZN-saga met grote gevolgen: transferlawine in JPL?

DAZN lijkt niet zinnens om de resterende miljoenen euro’s te storten. Dat is een stevige ...

341
341
Smets vol lof: “Eén van de beste spitsen in de JPL"

KRC Genk speelt namiddag tegen Royal Antwerp FC. Een partij die de Limburgers uiteraard willen ...

195
195
Nu wel crisis bij Club Brugge? Vanaken geeft hét probleem

Mogen we dan nu zeggen dat het toch wel een beetje crisis is bij Club Brugge? Of mag dit ook niet na ...

547
547
Hasi scoort veel punten met het 'Neerpede-effect'

De afgelopen jaren kwam er uit bepaalde hoek de nodige kritiek op Neerpede. Onterecht. Dat bewijst ...

253
253
3 op 12: Hayen legt uit waarom hij niet panikeert

De dip van Club Brugge lijkt alsmaar dieper te gaan. Het ging zaterdagavond nu ook onderuit op het ...

449
449

Meer sportnieuws