Statement Standard: "Men dacht dat Club onverslaanbaar was"

door
Statement Standard:

Standard was behoorlijk wisselvallig aan het nieuwe seizoen begonnen, maar kon het eerste competitieluik afsluiten met een fraaie reeks. Zo wisten de Rouches hun vier laatste JPL-duels telkens al winnend af te sluiten. Vlak voor de interland-break werd zelfs landskampioen Club Brugge over de knie gelegd.


Na nederlagen tegen Westerlo en OHL, loerde de crisis alweer om de hoek in Luik. Vervolgens kon de ploeg van coach Ronny Deila zich echter op knappe wijze herpakken. Zo werden KV Kortrijk, KV Oostende en STVV achtereenvolgens met het kleinste verschil over de knie gelegd. Maar de 3-0-overwinning tegen Club Brugge stak er toch ver bovenuit. "Er zijn in België ook niet veel ploegen die het niveau van Club Brugge halen", onderstreepte Deila op zijn persbabbel van woensdag.

Volgens Gilles Dewaele werd met de zege tegen de landskampioen dan ook een statement verstuurd naar de rest van de Jupiler Pro League-top. "Men dacht dat de Bruggelingen onverslaanbaar waren, maar dat is niet het geval. We hebben de topclubs laten zien dat we klaar zijn om het tegen hen op te nemen, dat we ook tegen ploegen van dat kaliber het spel in handen kunnen nemen", werd de verdediger geciteerd bij SudPresse.

STEVIG SCHEMA
In de komende weken krijgen de Rouches alvast voldoende kansen om dat laatste te bevestigen. Vrijdagavond staat de Luikse derby tegen Seraing op het programma, vervolgens wacht 'Le Choc Wallon' tegen Charleroi en daarna komt de ongeslagen leider Antwerp FC op bezoek in Sclessin. Voor de WK-break staan ook nog duels tegen onder meer Anderlecht en Union gepland. Het beloven dus nog interessante weken te worden voor de herboren Luikenaars.

LEES OOK: Euvrard voert druk stevig op: "Anders is het gedaan"

Standard gaat nog meedoen voor PO I ...

Meest recent

Atletico kent goede generale repetitie, Godts weer bepalend

Atletico Madrid heeft zaterdag een goede generale repetitie gekend voor de terugmatch tegen Club ...

11
11
Onrust over David: Hubert brengt eerste update

Union heeft zondag zijn koppositie in de Jupiler Pro League kunnen behouden. Tegen Antwerp moest het ...

27
27
'Man Utd zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United lijkt de laatste weken weer stappen gezet te hebben. Sinds de aanstelling van ...

39
39
Dubbele emoties bij Union: Zorgen om David, euforie in slot

Voor Union werd het een avond met héél veel emoties. De landskampioen zag ...

77
77
Lemaréchal velt oordeel na basisdebuut bij Club

Club Brugge heeft zaterdagavond zijn opdracht in de Jupiler Pro League tot een goed einde gebracht. ...

176
176
Lammens uit straffe ambitie: "Hopelijk kom ik op dat punt"

Velen in Engeland fronsten de wenkbrauwen toen Manchester United in de zomer meer dan 20 miljoen ...

57
57
Vuur en vuurwerk: Hete avond in Challenger Pro League

Het werd een 'aparte' dag in de Challenger Pro League vandaag. Deze namiddag gooide een opvallend ...

72
72
OHL baalt: "Spijtig dat we geen punt pakken"

OH Leuven had zaterdagavond een geweldige zaak kunnen doen in de strijd om het behoud. Het liet ...

44
44
Leko komt met verrassende reactie na moeizame zege

Club Brugge heeft na het knappe gelijkspel in de Champions League tegen Atletico Madrid in de ...

184
184
Thomas Meunier haalt zeer belangrijke slag bij de FIFA

Thomas Meunier is dezer dagen gelukkig bij Lille, maar daarvoor beleefde de Rode Duivel een woelige ...

42
42
Courtois en co beleven bijzonder pijnlijke avond

Na alle ophef rond de wedstrijd op Benfica in de Champions League heeft Real Madrid zaterdag een ...

36
36
Mokio onder vuur na bizarre keuze: "Hij is te jong"

Bij Ajax zijn het dezer dagen de jonge Belgen die fuore maken. Mika Godts is dit seizoen uitgegroeid ...

64
64
Van Atlético naar OHL: Club serveert nieuw spektakel

De vele fans op Jan Breydel zijn de laatste dagen verwend geweest met heel wat spektakel. Na het ...

102
102
Saudi’s verstommen: Anderlecht plant brutale Schreuder-coup

Drie weken na het ontslag van Besnik Hasi zit RSC Anderlecht nog altijd zonder nieuwe hoofdtrainer. ...

293
293
Degradatie lonkt in JPL: "We willen dit nog omkeren"

FCV Dender verloor al bij al kansloos met 1-4 van STVV, ook al kwamen ze heel snel 1-0 voor. Bij ...

131
131
Boskamp met hoop voor RSCA: "Dan komt het in orde"

Eigenaar Marc Coucke weet dat het van moeten is. De nieuwe paleisrevolutie is de laatste kans, ...

180
180
STVV is 'onstopbaar': Kanaries maken nieuwe ambities bekend

STVV blijft vriend en vijand verbazen. De Truienaars wonnen zeer knap met 1-4 op het veld van FCV ...

138
138
'Plots heel verrassende transferwending rondom Raskin'

Nicolas Raskin leek enkele maanden geleden nog op weg naar een vertrek bij Rangers FC. Maar na een ...

104
104
Donkere wolken pakken zich samen boven Gert Verheyen

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen zichzelf heruitvinden. Waar hij voor het grote publiek ...

502
502
Euvrard voert druk stevig op: "Anders is het gedaan"

Standard mikte in de zomer en in januari op ervaren spelers om Operatie PO I tot een goed einde te ...

92
92
Aston Villa en Chelsea incasseren duur puntenverlies

In de Premier League kwamen er om 16u zes ploegen in actie. Onder meer Aston Villa en Chelsea gingen ...

18
18
STVV overleeft horrorstart en zet droomseizoen verder

Meer dan ooit lijkt STVV echt een te duchten titelkandidaat. Op bezoek bij hekkensluiter Dender ...

48
48
Nonchalant Bayern zwetend de winnaar, Juventus onderuit

In de Bundesliga en Serie A kwamen namiddag Bayern München en Juventus in actie. Beiden gingen ...

19
19
Leko voert vier wissels door bij Club Brugge

Club Brugge toonde zich midweeks weer aan Europa met een 3-3-gelijkspel tegen Atlético ...

162
162
Deschacht over smaakmaker Union: "Zou niet slagen bij RSCA"

Bij RSC Anderlecht willen ze terug een visie ontwikkelen die past bij de club. Niet meer proberen te ...

165
165

Meer sportnieuws