Bondscoach stelt Club Brugge gerust

door
Bondscoach stelt Club Brugge gerust

Club Brugge begint vlak na de interland-break aan een heuse wedstrijdmarathon, maar coach Carl Hoefkens kan die drukke periode momenteel niet tot in de puntjes voorbereiden. Zo moet hij een pak internationals missen. In totaal zag de landskampioen liefst zestien spelers uitzwermen.


De sterke seizoensstart van Club is immers niet onopgemerkt gebleven bij de verschillende bondscoaches. Met Brandon Mechele, Simon Mignolet, Hans Vanaken en Dedryck Boyata moesten bijvoorbeeld vier Bruggelingen zich melden bij de Rode Duivels. Casper Nielsen en Andreas Skov Olsen werden dan weer bij Denemarken verwachten, terwijl Bjorn Meijer aan de slag ging bij de nationale beloften van Nederland en Roman Yaremchuk bij Oekraïne een vaste waarde is.

Maar Club leverde ook internationals aan landen uit andere continenten. Denk aan Denis Odoi (Ghana), Abakar Sylla (Ivoorkust) en Raphael Onyedika (Nigeria). Daarnaast werden Cyle Larin en Tajon Buchanan opgetrommeld voor het oefenkamp van Canada. De selectie van die laatste is echter opvallend. De flankspeler viel in het slot van de voorbereiding immers geblesseerd uit en speelde tot dusver nog geen minuut dit seizoen.

BEPERKTE MINUTEN
Hoewel hij dicht bij zijn rentree stond in Brugge, blijft het dus vreemd dat Buchanan werd geselecteerd. Maar Blauw-Zwart hoeft zich geen zorgen te maken. Zo liet de Canadese bondscoach John Herdman verstaan dat de flankspeler hoogstens wat speelminuten zal krijgen in de oefenpot tegen Uruguay. "Zijn minuten zullen zeer beperkt zijn, want zowel zijn club als land proberen hem in katoenwol te wikkelen", vertelde Herdman met een kwinkslag bij SportsNet.

LEES OOK: Leko kruist vingers: Club Brugge krijgt belangrijk nieuws

Een fitte Buchanan hoort in de basis bij dit Club Brugge ...

Meest recent

'Hein maakt gehakt van Anderlecht: bestuur reageert'

Het bestuur is er stellig van overtuigd dat RSC Anderlecht versterkt uit de wintermercato kwam, maar ...

85
85
Leko kruist vingers: Club Brugge krijgt belangrijk nieuws

In de play-offs van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag Atlético Madrid over de ...

37
37
Vanhaezebrouck en Van der Elst geven RSCA gouden trainerstip

RSC Anderlecht heeft nog werk. Het is duidelijk dat deze periode een overgangsfase is voor de club. ...

147
147
'Man City tast diep in buidel voor opvolger Bernardo Silva'

Manchester City liet tijdens de voorbije wintermercato opnieuw de nodige milljoenen rollen voor de ...

21
21
Anderlecht bereikt absoluut dieptepunt: ongezien in 89 jaar

RSC Anderlecht blijft voorlopig maar klappen krijgen in de Jupiler Pro League. De gevallen ...

192
192
Groot alarm bij Rode Duivels: "Dit is een ramp!"

Nog exact 115 dagen te gaan en het wereldkampioenschap 2026 wordt officieel op gang getrapt. Maar ...

150
150
Vanaken eerlijk: "Of ik mee zou kunnen bij ploegen als Bayern?"

Deze week is het weer zover: de knock out-fase van de Champions League gaat van start. Club Brugge ...

365
365
'Kompany helemaal verloren: monstertransfer op komst'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor een belangrijk ...

79
79
Spectaculaire ommekeer Genk: "Als ik hem zie spelen ..."

Met nog vijf speeldagen te gaan in de reguliere competitie, zijn al drie ploegen (quasi) zeker van ...

604
604
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak'

Club Brugge zet de toon voor de zomermercato: 40 miljoen bleek zelfs in januari niet genoeg om hen ...

1070
1070
Leko maakt statement: exit in mineur bij Club Brugge?

Club Brugge heeft op papier wellicht de breedste selectie in België. Wanneer iedereen fit is ...

344
344
'Antwerp houdt adem in: Overmars naar Anderlecht?'

RSC Anderlecht hoopt eerstdaags Alfred Schreuder voor te stellen als nieuwe T1, maar op de ...

293
293
Under Review: Lardot eist sanctie, meeval voor STVV

Speeldag 25 in de Jupiler Pro League stond in het teken van de hevige sneeuwval, maar ook de ...

305
305
'Anderlecht gaat all-in voor Schreuder: plan B bekend'

RSC Anderlecht hoopt liever vandaag dan morgen een nieuwe hoofdcoach aan te stellen. De voornaamste ...

463
463
Leko vloekt: Club Brugge vreest mokerslag uit ziekenboeg

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de derbyzege tegen Cercle Brugge, want in de ...

481
481
Ruben Van Gucht mikpunt van spot: ‘Taxi staat klaar’

Met een zorgvuldig opgebouwde reputatie als sportjournalist leek Ruben Van Gucht jarenlang ...

221
221
Alderwereld geeft raad: "Kies daarom voor België of Marokko"

Toby Alderweireld is alomtegenwoordig. Op tv, in de kranten, online en ook in de Nederlandse pers. ...

380
380
Witte rook: Frutos heeft nieuwe club helemaal beet

Er was de afgelopen dagen wat spanning rondom Nicolas Frutos. Hij leek op weg naar Sporting ...

99
99
JPL-topclub haakt af: Albert ziet top zes verdwijnen

Een aantal clubs kunnen de top zes stilaan vergeten. Eén club kende afgelopen weekend een ...

228
228
'Anderlecht met bommetje: Overmars en twee Belgen'

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Het ...

986
986
Rode Duivel bij Anderlecht: Hein vindt het geen goed idee

RSC Anderlecht speelde alweer geen goede match tegen La Louvière en bleef op 0-0 steken. De ...

229
229
Bayat baalt: "Maakte de coach daar een fout? Neen, wij!"

Sporting Charleroi kende een aantal weken een heropleving met Hans Cornelis, maar zoals wel vaker ...

55
55
Drama bij Ajax: einde seizoen voor winterse topaankoop

Ajax kent een zeer moeilijk seizoen en de club pakte in januari uit met een aantal stevige ...

49
49
Kritiek op keuze Anderlecht: "Laat hem daar!"

Bij RSC Anderlecht verloopt de zoektocht naar een opvolger voor de ontslagen Besnik Hasi bijzonder ...

360
360
'Atletico Madrid wil Club Brugge beroven van toptalent'

Atlético Madrid speelt woensdagavond op het veld van Club Brugge een belangrijk duel in de ...

323
323

Meer sportnieuws