Bondscoach stelt Club Brugge gerust

door
Bondscoach stelt Club Brugge gerust

Club Brugge begint vlak na de interland-break aan een heuse wedstrijdmarathon, maar coach Carl Hoefkens kan die drukke periode momenteel niet tot in de puntjes voorbereiden. Zo moet hij een pak internationals missen. In totaal zag de landskampioen liefst zestien spelers uitzwermen.


De sterke seizoensstart van Club is immers niet onopgemerkt gebleven bij de verschillende bondscoaches. Met Brandon Mechele, Simon Mignolet, Hans Vanaken en Dedryck Boyata moesten bijvoorbeeld vier Bruggelingen zich melden bij de Rode Duivels. Casper Nielsen en Andreas Skov Olsen werden dan weer bij Denemarken verwachten, terwijl Bjorn Meijer aan de slag ging bij de nationale beloften van Nederland en Roman Yaremchuk bij Oekraïne een vaste waarde is.

Maar Club leverde ook internationals aan landen uit andere continenten. Denk aan Denis Odoi (Ghana), Abakar Sylla (Ivoorkust) en Raphael Onyedika (Nigeria). Daarnaast werden Cyle Larin en Tajon Buchanan opgetrommeld voor het oefenkamp van Canada. De selectie van die laatste is echter opvallend. De flankspeler viel in het slot van de voorbereiding immers geblesseerd uit en speelde tot dusver nog geen minuut dit seizoen.

BEPERKTE MINUTEN
Hoewel hij dicht bij zijn rentree stond in Brugge, blijft het dus vreemd dat Buchanan werd geselecteerd. Maar Blauw-Zwart hoeft zich geen zorgen te maken. Zo liet de Canadese bondscoach John Herdman verstaan dat de flankspeler hoogstens wat speelminuten zal krijgen in de oefenpot tegen Uruguay. "Zijn minuten zullen zeer beperkt zijn, want zowel zijn club als land proberen hem in katoenwol te wikkelen", vertelde Herdman met een kwinkslag bij SportsNet.

LEES OOK: 'Pro League Player of the Season': grote favoriet al bekend

Een fitte Buchanan hoort in de basis bij dit Club Brugge ...

Meest recent

'Komst Sibierski maakt eerste 'slachtoffer' bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe sportief verantwoordelijke beet. Maandag werd de Fransman Antoine ...

63
63
Discussie niet voorbij: fatale rode kaart Mac Allister onterecht?

Union SG heeft afgelopen weekend zijn koppositie in de Champions' Play-Offs te grabbel gegooid na ...

218
218
Boskamp laat fans achter met enorme brok in de keel

De afwezigheid van Jan Boskamp op televisie valt steeds meer op. De goedlachse Nederlander was ...

37
37
Doku steelt de show: Guardiola geeft straf compliment

Manchester City heeft maandagavond twee dure punten verspeeld in de Engelse titelstrijd. Aan ...

67
67
'Poppen aan het dansen bij Genk: De Condé ontploft in kleedkamer'

De Europe Play-Offs zijn dit seizoen erg aantrekkelijk, met vier speeldagen te gaan hebben liefst ...

182
182
‘Sibierski-bom barst: koppen rollen bij Anderlecht’

Anderlecht haalt met Antoine Sibierski niet alleen een nieuwe sportieve baas binnen, maar ook iemand ...

340
340
Vrancken vs. Burgess: directe trigger voor conflict onthuld

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor een heuse relletje. De aanvoerder van Union SG ...

227
227
'Pro League Player of the Season': grote favoriet al bekend

Het einde van het seizoen nadert en dus is het weer tijd om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

176
176
Schipbreuk City: fenomenale Doku voorkomt nederlaag in 96ste

In de Engelse titelstrijd heeft Manchester City duur puntenverlies geleden. Ondanks een dominante ...

60
60
Taravel grijpt in: vier wijzigingen bij Anderlecht?

RSC Anderlecht ging afgelopen weekend in eigen huis met de billen bloot tegen Club Brugge. Zondag ...

195
195
Leko houdt adem in: comeback Mignolet uitgesteld?

Club Brugge nam afgelopen weekend de koppositie over van Union, maar zag wel Nordin Jackers ...

200
200
Schorsingen in Play-Offs: wie staat er nog op scherp?

Onderin is Dender veroordeeld tot de barrages, maar zowel in de Champions' als de Europe Play-Offs ...

171
171
Genk glundert: El Ouahdi pronkt met Ebbenhouten Schoen

Door de nederlaag tegen Charleroi is KRC Genk niet langer de leider in de Europe PO's. Ondanks het ...

67
67
Union houdt adem in: Burgess geschorst in bekerfinale?

Union is leider af na de nederlaag tegen STVV, waar de Brusselaars zich benadeeeld voelden door de ...

341
341
Sleutelmoment in titelstrijd: Doku breekt de ban met pareltje

De titelstrijd in de Premier League is bezig aan een zinderende climax. Nadat leider Arsenal FC ...

164
164
'Pittig transfergevecht: Club slaat toe bij Anderlecht'

De transfermarkt opent pas binnen enkele weken zijn deuren, maar jeugdspelers zonder ...

570
570
'Schokkend gerucht Lammens: United maakt fors statement'

Senne Lammens maakte zondag zijn eerste grote fout als doelman van Manchester United, maar droeg met ...

292
292
DAZN-soap in stroomversnelling: volgende grote deal nabij?

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft andermaal een U-bocht genomen. Na ...

531
531
'Club droomt van stunt: WK-held op weg naar Jan Breydel'

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op een grote naam. Blauw-zwart werkt aan een dossier dat de ...

754
754
'Sibierski velt hard verdict: dagen Taravel geteld?'

RSC Anderlecht ging zondag kansloos met 1-3 onderuit tegen Club Brugge. Vooral door de ...

349
349
'Bommetje bij Club Brugge: redder in nood gratis weg'

Momenteel ligt de focus uiteraard op de titelrace, maar nadien wenkt een heuse leegloop bij Club ...

831
831
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

128
128
Under Review: Lardot dient Burgess & Union van antwoord

Club Brugge profiteerde zondag optimaal van het puntenverlies van Union, dat collectief moord en ...

413
413
'Grote kuis in Anderlecht: eerste slachtoffer Sibierski'

RSC Anderlecht maakte zopas officieel de komst van Antoine Sibierski wereldkundig. De nieuwe ...

651
651
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

47
47

Meer sportnieuws