Bondscoach stelt Club Brugge gerust

door
Bondscoach stelt Club Brugge gerust

Club Brugge begint vlak na de interland-break aan een heuse wedstrijdmarathon, maar coach Carl Hoefkens kan die drukke periode momenteel niet tot in de puntjes voorbereiden. Zo moet hij een pak internationals missen. In totaal zag de landskampioen liefst zestien spelers uitzwermen.


De sterke seizoensstart van Club is immers niet onopgemerkt gebleven bij de verschillende bondscoaches. Met Brandon Mechele, Simon Mignolet, Hans Vanaken en Dedryck Boyata moesten bijvoorbeeld vier Bruggelingen zich melden bij de Rode Duivels. Casper Nielsen en Andreas Skov Olsen werden dan weer bij Denemarken verwachten, terwijl Bjorn Meijer aan de slag ging bij de nationale beloften van Nederland en Roman Yaremchuk bij Oekraïne een vaste waarde is.

Maar Club leverde ook internationals aan landen uit andere continenten. Denk aan Denis Odoi (Ghana), Abakar Sylla (Ivoorkust) en Raphael Onyedika (Nigeria). Daarnaast werden Cyle Larin en Tajon Buchanan opgetrommeld voor het oefenkamp van Canada. De selectie van die laatste is echter opvallend. De flankspeler viel in het slot van de voorbereiding immers geblesseerd uit en speelde tot dusver nog geen minuut dit seizoen.

BEPERKTE MINUTEN
Hoewel hij dicht bij zijn rentree stond in Brugge, blijft het dus vreemd dat Buchanan werd geselecteerd. Maar Blauw-Zwart hoeft zich geen zorgen te maken. Zo liet de Canadese bondscoach John Herdman verstaan dat de flankspeler hoogstens wat speelminuten zal krijgen in de oefenpot tegen Uruguay. "Zijn minuten zullen zeer beperkt zijn, want zowel zijn club als land proberen hem in katoenwol te wikkelen", vertelde Herdman met een kwinkslag bij SportsNet.

LEES OOK: Union of Club? 'Slechts één Belgische ploeg door in UCL'

Een fitte Buchanan hoort in de basis bij dit Club Brugge ...

Meest recent

Antwerp in de penarie: "Iedereen in het voetbal wist het"

Slechts enkele dagen na het ontslag van Stef Wils, heeft Antwerp FC zijn nieuwe trainer beet. Zo ...

34
34
Ook politiek bindt strijd aan met DAZN: "Schandalig!"

Het Belgische voetbal davert sinds enkele dagen op zijn grondvesten. Rechtenhouder DAZN besloot ...

67
67
UEL/UECL: Tielemans en Meunier goud waard, pijnlijke avond Feyenoord

In de Europa en Conference League hebben de vroege wedstrijden wisselend succes opgeleverd voor de ...

20
20
Union of Club? 'Slechts één Belgische ploeg door in UCL'

De League Phase van de Champions League is inmiddels alweer vijf speeldagen ver. De twee Belgische ...

131
131
Grote rentree in basiself, Fink slachtoffert titularis

In de Europa League staat KRC Genk donderdagavond voor een belangrijke wedstrijd. Op eigen veld ...

24
24
'Portugese afgang heeft gevolgen: Club vliegt mercato op'

Club Brugge is in de Champions League stevig op zijn limieten gebotst. Op het veld van Sporting CP ...

571
571
Kompany moet brandje blussen: "Hij was een ramp"

De ongeslagen reeks van Bayern München dit seizoen is ten einde gekomen. Arsenal FC wist de ...

85
85
Loting WK-groepsfase: oplawaai Rode Duivels dreigt

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

276
276
Belgisch voetbal in verval: oorzaak gevonden voor DAZN-explosie?

Het Belgische clubvoetbal kreeg deze week een heuse klap te verwerken, zo besloot DAZN om het ...

320
320
"Geen dribbel lukte" - Club-smaakmaker krijgt volle laag

Na de vorige speeldag in de League Phase van de Champions League vertoefde Club Brugge nog in de ...

439
439
'Antwerp compleet het noorden kwijt met nieuwe coach'

Nauwelijks was Stef Wils buiten, of de naam van Joseph Oosting lag al op tafel – en nu dreigt ...

345
345
'Anderlecht mist sterkhouder: Hasi overweegt verrassing'

RSC Anderlecht deelde donderdag slecht nieuws uit de ziekenboeg, want César Huerta ligt nog ...

309
309
Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

Jan Mulder veroverde jarenlang de harten van veel kijkers op televisie in Vlaanderen. En toen kwam ...

437
437
DAZN spreekt klare taal over uitzendingen speeldag 16

Na de abrupte breuk tussen DAZN en de Pro League, die intussen al naar de rechtbank trok, was de ...

388
388
Hayen vreest rampscenario: noodoplossing bij Club Brugge?

Club Brugge ging woensdag met de billen bloot in Lissabon. Bovenop de kansloze 3-0 nederlaag tegen ...

419
419
Fink hakt knopen door: twee wijzigingen bij KRC Genk?

KRC Genk heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KV Mechelen, want in de Europa ...

147
147
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

220
220
Witte rook op de Bosuil: Antwerp stelt opvolger Wils voor

De nederlaag tegen Dender bleek de druppel teveel voor Stef Wils, die meteen nadien bedankt werd ...

122
122
Pro League houdt adem in: Belgisch voetbal van de buis?

Na een maandenlange patstelling trok DAZN dinsdag abrupt de stekker uit het tv-contract. Het ...

349
349
Anderlecht bevestigt opdoffer: sterkhouder lange tijd out

Anderlecht maakte de laatste weken een stevige opmars. Met een negen op negen tegen KV Mechelen, ...

173
173
Hein geeft Hayen wijze raad: "Al de tweede keer"

Het werd deze keer geen feest in de Champions League voor Club Brugge. Alle euforie na het knappe ...

225
225
'Club Brugge en Union kruisen degens bij voetbalbond'

Het heeft er alle schijn van dat de titelstrijd dit seizoen opnieuw een duel zal worden tussen Union ...

188
188
'Real Madrid plant Haaland-bom: op één voorwaarde'

Er staat dit seizoen weer geen maat op Erling Haaland. De doelpuntenmachine scoorde voor Manchester ...

190
190
'Genk mengt zich in strijd om peperdure goalgetter'

KRC Genk gaat donderdagavond op zoek naar een nieuw resultaat in de Europa League. Daarvoor zal het ...

540
540
Domper voor Trossard: Arteta brengt update

Woensdagavond werkten Arsenal en Bayern München dé kraker van de speeldag in de ...

108
108

Meer sportnieuws