El Khannouss ziet straffe seizoensstart beloond worden

door
El Khannouss ziet straffe seizoensstart beloond worden

KRC Genk wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de eigen jeugdopleiding. En ook nu hebben de Limburgers weer enkele potentiële goudhaantjes rondlopen. Met name Bilal El Khannouss wist tijdens de eerste weken van het seizoen al indruk te maken.


De 18-jarige spelmaker had bij de Genkse jeugdselecties al heel wat mooie dingen laten zien. Oorspronkelijk leek het plan dat hij dit seizoen met Jong Genk ervaring bij de profs zou gaan opdoen in de Challenger Pro League. Maar door enkele blessuregevallen en transferperikelen, kreeg El Khannouss sneller dan verwacht zijn kans bij de eerste ploeg van coach Wouter Vrancken. En die greep hij met beide handen.

De jongeling groeide in een mum van tijd uit tot één van de smaakmakers bij de huidige nummer twee uit de Jupiler Pro League. Sinds hij tijdens de tweede speeldag mocht starten tegen Standard, verdween El Khannouss niet meer uit de Genkse basisploeg. Met hem als titularis verloor Genk tot dusver ook geen enkele competitiematch. En zijn goede prestaties kon hij ook doortrekken bij de nationale ploeg van Marokko.

A-SELECTIE
Normaal gezien werd El Khannouss tijdens de huidige interland-break opgeroepen voor de nationale beloften van Marokko. Maar daar maakte hij dusdanig indruk dat de jongeling promotie maakte naar de A-selectie, zo laat Genk weten via de officiële kanalen. En dus mag hij in de komende dagen trainen aan de zijde van grote namen zoals Hakim Ziyech, Noussair Mazraoui en Youssef En-Nesyri. Of hij ook speelkansen zal krijgen in de twee komende oefenmatchen, valt af te wachten. Een selectie voor het WK, waar Marokko in dezelfde poule als België zit, lijkt evenwel onwaarschijnlijk.

LEES OOK: Heynen zet Genk op scherp voor straffe reeks

Wie is volgens u het grootste talent?

Meest recent

'Frustraties bij Union: grote naam richting uitgang'

Union SG maakt zich op voor een druk einde van het kalenderjaar. Ondertussen wordt achter de ...

5
5
Totale afgang? "België en Nederland overleven groepsfase níét"

Naast de Rode Duivels wist ook Oranje zich tijdens de voorbije interland-periode te verzekeren van ...

30
30
Engeland in paniek: Clement voelt bom onder stoel

Philippe Clement zet een nieuwe stap in zijn carrière, maar doet dat uitgerekend bij een club ...

97
97
'Club Brugge zet zinnen op peperdure tienersensatie'

Tijdens de voorbije interlandbreak wemelde het van de geruchten bij Club Brugge, dat opnieuw stevig ...

111
111
Garcia dropt bommetje: hiërarchie Rode Duivels verstoord?

Nu de kwalificatie voor het WK een feit is kan er al volop worden gespeculeerd over wie er volgende ...

192
192
Coucke breekt de boel open en ramt De Pauw nieuw tijdperk in

Jarenlang was Bart De Pauw een van de meest herkenbare tv-gezichten van Vlaanderen. Tot hij in 2017 ...

30
30
Pro League versus politiek: Parys met 2 voeten vooruit

Ondanks een vrij matige kwalificatiecampagne gaan de Rode Duivels volgend jaar naar het WK in ...

80
80
Garcia op ramkoers: KBVB neemt opvallend standpunt in

Dinsdag stelden de Rode Duivels hun WK-ticket veilig met een klinkende 7-0 zege tegen Liechtenstein, ...

118
118
VRT-rel escaleert: Bracke draait Van Gucht door gehaktmolen

Het was een opvallende parallel: zowel Tom Waes als Ruben Van Gucht werden recent veroordeeld voor ...

570
570
'Mannaert spuit mist over toekomst bij voetbalbond'

Nu de Rode Duivels eindelijk zeker zijn van hun WK-ticket zijn alle ogen op Vincent Mannaert ...

141
141
Garcia leert lesje: wissel van de wacht bij Rode Duivels

De klus is geklaard: de Rode Duivels gaan naar het WK. Maar best ook, want in tegenstelling tot wat ...

198
198
Dag Allemaal: 'Advocaat Verheye snoert ex keihard de mond'

De breuk tussen Rik Verheye en Manon Fichefet leek aanvankelijk nog in de typische sfeer van ...

407
407
Grote verrassing in PO1? "We hebben de kwaliteiten ervoor"

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League de vijftiende speeldag op het programma, waarna de ...

86
86
Antwerp mag hopen: weldra extra troef voor Wils?

Antwerp pakte voor de interlandbreak een broodnodige zege tegen La Louvière, waarmee het een ...

185
185
Kompany kreeg bijzondere boodschap van Bayern-icoon

Vlak voor de interlandbreak liet Bayern München voor de eerste keer dit seizoen een steekje ...

141
141
Laatste 6 WK-tickets: zo zien de play-offs eruit

In de voorbije week werden opnieuw heel wat tickets uitgedeeld voor het WK van volgende zomer. Onder ...

98
98
Heynen zet Genk op scherp voor straffe reeks

De voorbije week ging alle focus op de kwalificaties voor het WK, maar straks trekt de Jupiler Pro ...

76
76
Revelatie Godts heeft twee Ajax-iconen in het vizier

Tijdens de voorbije interlandperiode was Mika Godts een opvallende afwezige in de Belgische ...

14
14
'Standard gooit roer om en breekt met vervelende traditie'

Bij Standard is er de voorbije maanden heel veel veranderd. Er kwam een nieuwe bestuursploeg met ...

166
166
CIES noemt 10 volgende Duivels: hoop voor Charleroi en Gent?

De interlands tegen Kazachstan en Liechtenstein leverden weer twee nieuwe Rode Duivels op, want ...

159
159
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil oude bekende, Standard wil cashen'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

161
161
KBVB maakt scheidsrechters speeldag 15 wereldkundig

Het interlandvoetbal is achter de rug, tijd om de aandacht weer op de Jupiler Pro League. Daar staat ...

216
216
WK-selectie Rode Duivels: 4 wildcards voor Garcia?

De logische kwalificatie voor het WK is een feit. Ondanks de stemmingmakerij van de afgelopen dagen ...

111
111
'Coorevits laat bombshell vallen over Van Gucht'

Gisteren maakte sportjournalist en presentator Ruben Van Gucht zijn terugkeer in De Slimste Mens ter ...

319
319
Proto tipt Belgische clubs: transfer voor JPL-smaakmaker?

Komend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. Silvio Proto zal alvast ...

111
111

Meer sportnieuws