Genk pakt 22 op 27: "Antwerp gaat ook nog punten verspelen"

door
Genk pakt 22 op 27:

Na de tegenvallende prestaties van vorig seizoen, begon KRC Genk afgelopen zomer aan een nieuw hoofdstuk onder het bewind van coach Wouter Vrancken. En voorlopig is dat nieuwe hoofdstuk een succes. Zo konden de Limburgers het eerste luik van de Jupiler Pro League afsluiten met een knappe 22 op 27.


Zondagmiddag kon Racing immers de drie punten thuis houden tegen AA Gent. Even leek het er nochtans op dat de Genk voor de derde keer dit seizoen puntenverlies ging lijden, maar dat was buiten een kopbaldoelpunt van aanvoerder Bryan Heynen gerekend. Door deze overwinning blijft Genk nog ietwat in het spoor van de ongeslagen leider Antwerp FC, de kloof met de Great Old blijft vijf punten bedragen. Bovendien oogt het wedstrijdschema in de komende weken niet al te zwaar.

Maar over een eventuele titelstrijd wil coach Wouter Vrancken niets van weten. "Het belangrijkste voor ons is dat we onze reeks zo lang mogelijk kunnen doortrekken. We zijn totaal niet bezig met Antwerp, of het verschil met Antwerp", vertelde de trainer voor de camera's van Eleven Sports. "We mogen niet naast onze schoenen gaan lopen en voort doen zoals we bezig zijn: hard werken voor mekaar en op die manier resultaten halen. Het zou ook heel onrespectvol zijn om te zeggen dat de volgende tegenstanders van mindere kwaliteit zijn."

EERST TOP 4
Ook Heynen, die tot dusver bezig is aan een uitstekend seizoen, wil voorlopig niet te veel op de Great Old focussen. "Antwerp is op dit moment gewoon feilloos, maar wij moeten enkel naar onszelf kijken. We weten natuurlijk ook dat zij op een bepaald moment punten gaan laten liggen. Ons eerste doel is echter om zoveel mogelijk punten te verzamelen en de top 4 halen. Op dit moment zijn we op de goede weg."

LEES OOK: 'Hayen drukt stempel: grote veranderingen bij Genk'

Genk is momenteel de grootste uitdager van Antwerp ...

Meest recent

Hazard verbaast vriend en vijand met toekomstplannen

Na een fraaie reeks van 16 op 21 hoopt RSC Anderlecht het jaar vrijdag tegen Charleroi in schoonheid ...

49
49
Kerstmis in de JPL: het verlanglijstje van elke club

De komende dagen staan de laatste matchen van het jaar nog op het programma, maar op Kerstmis ...

52
52
'Raskin mag kruis maken over knaltransfer'

Voor Nicolas Raskin was 2025 het jaar van de grote doorbraak bij de Rode Duivels. De 24-jarige ...

22
22
Alweer straffe transfer Union: "Ik zei meteen ja"

Elk seizoen moet Union weer opnieuw beginnen, maar elk seizoen slaagt de landskampioen er toch weer ...

61
61
'Charleroi hakt trainersknoop door'

De voorbije weken was er een heuse trainerswals bij de Belgische topclubs. KRC Genk stelde na het ...

67
67
Godts krijgt schop onder de kont: "Als het eruit komt..."

Ajax beleefde een moeilijke eersteseizoenshelft, al leek er de laatste weken toch beterschap ...

31
31
'Arsenal grijpt mis bij Club Brugge'

Club Brugge zag in 2025 de nodige sterkhouders vertrekken en in 2026 lijkt dat scenario zich opnieuw ...

365
365
Euvrard trekt straffe vergelijking tussen Standard en STVV

De komende dagen krijgen we kerstvoetbal in de Jupiler Pro League, met daarbij enkele stevige ...

62
62
'Barça rooft België leeg: ook deal met AA Gent?'

FC Barcelona lijkt de voorbije maanden volop kennis gemaakt te hebben met België. De Spaanse ...

381
381
'Club Brugge en co grijpen naast sensatie uit 1B'

De Challenger Pro League blijkt alsmaar meer een uitstekende kweekvijver voor talent voor de Jupiler ...

143
143
Buitenkansje voor Standard? "Ik zou het niet doen"

Standard vierde Kerstmis als de nummer zes in het klassement en dat was toch een verrassing. De ...

178
178
TRANSFERUURTJE: 'Broos naar Belgische topclub, sensationele comeback Origi'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

261
261
Angulo doet onthulling over Hasi: “Altijd zéér boos”

RSC Anderlecht ziet dit seizoen een nieuwe Nilson Angulo opstaan. De buitenspeler leek onder Brian ...

162
162
Vanaken laat Mbappé achter zich, Mechele derde

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge en ook dit seizoen is hij ...

126
126
'Vossen-rel ontploft na pijnlijke stilte Vandenbroeck'

Jelle Vossen was vorig seizoen nog de grote man bij Zulte Waregem. De ervaren aanvaller was de ...

508
508
Pech voor Jonge Duivels: "Ik heb België altijd afgewezen"

De Rode Duivels hebben de voorbije jaren een stevige verjongingskuur ondergaan en er lijkt nog heel ...

113
113
Drie floptransfers bij Union? Hubert geeft uitleg

Union moest de voorbije maanden weer volop aan de bak om verschillende sterkhouders te vertrekken. ...

88
88
'Onverwachte toptransfer voor Mike Trésor'

In de laatste weken kwam Mike Trésor plots weer een beetje aan de oppervlakte bij Burnley. ...

207
207
Van Damme spreekt open en bloot: 'Wereld viel op zijn kop'

Er was een tijd dat Joachim Van Damme moeiteloos meedraaide op het hoogste niveau. KV Mechelen, ...

193
193
'Club bibbert: nieuwe ontwikkeling rond sterkhouder'

Club Brugge hoopt vrijdag in Genk om 2025 toch af te kunnen sluiten met een positieve noot, na ...

469
469
'Strijd om Karetsas: deze 4 clubs aan de leiding'

2026 zal ongetwijfeld ook het jaar worden waarin Konstantinos Karetsas een toptransfer zal maken. ...

667
667
Smaakmaker alsnog weg bij Zulte Waregem?

Voor Zulte Waregem lag er een mooi geschenk onder de kerstboom. De club wist woensdagavond immers ...

342
342
Karl Vannieuwkerke grijpt naar keel: 'Zwaarste gevecht ooit'

Wie Karl Vannieuwkerke enkel kent als VRT-anker of sportpresentator, ziet maar een deel van het ...

670
670
Smaakmaker Anderlecht: "Interesse van Liverpool?"

Bij RSC Anderlecht moet er in 2026 voor tientallen miljoenen euro's verkocht worden om de rekening ...

354
354
'Origi-stunttransfer: 2 clubs in België in de running'

België snakt naar een Divock Origi-comeback. Alleen: iedereen roept “doen”, tot ...

1538
1538

Meer sportnieuws